صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

وزیری که برای آمدن شرط می گذارد و وزیری که برای گفت و گو با یک رسانه معلمی چرتکه می اندازد !

وزیر بهداشت شرط خود را برای حضور در دولت دوازدهم اعلام کرد: نمی شود هم کار کرد هم کتک خورد/ این طور نمی شود  کار کرد که ما زندگی و امورشخصی مان را بگذاریم و وسط میدان بیاییم و 4 سال کار کنیم آن هم برای مردم ، ملت و انقلاب و درعین حال کتک هم بخوریم. من این مدلی کار نمی کنم/ چگونه می توان پذیرفت وزیری که بارها پشت نیمکت دانش آموزان در مدرسه حاضر می شود ، در شورای دبیران مدارس حضور پیدا می کند و... اما وقتی ندارد تا از نزدیک پاسخ گوی سوالات رسانه ای باشد که روزانه هزاران مخاطب از سراسر کشور دارد/ احتمالا دانش آشتیانی فرض را بر این گذاشته است که ممکن است به عنوان یک " گزینه " برای وزارت آموزش و پرورش و یا جاهای دیگر مطرح شود/ ممکن است صدای معلم پرسش هایی را مطرح کند که ایشان قادر به پاسخ گویی نباشد و یا در حالت دیگر وزیر پاسخ هایی بدهد که بعدها مخالفان و یا منتقدان علیه وی استفاده کنند/ دکتر نجفی : عده ای آموزش و پرورش را صرفا ایدئولوژیک می پندارند در حالی که بخش اعظمی از آن " غیر ایدئولوژیک " است "/ اگر فردی واقعا به آموزه هایی باور دارد چه پنهان و چه علنی باید از آن دفاع کند و پشت آن بایستد/ در جامعه ما معمولا افراد نقش های مختلفی را ایفا می کنند به ویژه مسئولان و دست اندرکاران که سعی می کنند " چهره رتوش شده ای " را از خود برای افکار عمومی طراحی و اجرا کنند/ کار تا آن جا پیش رفت که خبرگزاری فارس و سازمان بسیج فرهنگیان در مقابل این گفت گو واکنش نشان دادند و صدای معلم را به جراحی ناشیانه و تقطیع مصاحبه متهم کردند و این در حالی بود که متن کامل کامل گفت و گوی صدای معلم  بیش از گفت و گویی بود که خبرگزاری فارس پیاده کرده بود/ حال این پرسش اساسی مطرح است که چرا " شفافیت " و به تبع آن " پاسخ گویی " اساسا در جامعه ما تعریف نشده است/ چرا مسئولان وزارت آموزش و پرورش از مواجهه  مستقیم با افکار عمومی و رسانه های مستقل هراسان به نظر می رسند/ در سپهر سیاسی جامعه ما وزیری دیده می شود که قاطعانه و به صراحت از دولت و سیاست های آن دفاع می کند و برای ادامه حضورش شرط می گذارد و حتی برخی مراجع تقلید دعوت به حضور ایشان در کابینه بعدی می کنند اما در آموزش و پرورش بالاترین مقام اجرایی آن و عضو همین دولت برای انجام یک گفت و گو این همه تردید دارد و سبک و سنگین کرده و  اصطلاحا " چرتکه " می اندازد/ عیان ترین و بدیهی ترین این وضعیت را می توان در سند 2030 مشاهده کرد/ مسیر دموکراسی از " رسانه " می گذرد/ آیا وزیری که تا این حد نسبت به جایگاه " رسانه " بی توجه است می تواند ادعای " اصلاحات آموزشی " را در نظام بسته ، متمرکز و متصلب آموزش و پرورش داشته باشد ...

مقایسه وزرای دولت روحانی و وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت

وزیر بهداشت شرط خود را برای حضور در دولت دوازدهم اعلام کرد: " نمی شود هم کار کرد هم کتک خورد ! "

قاضی‌زاده هاشمی:

در مورد حضورم صحبت شده و اولویت کاری ام در دوره جدید این است که اگر بخواهم صادقانه سخن بگویم باید به این موضوع اشاره کنم که این طور نمی شود  کار کرد که ما زندگی و امورشخصی مان را بگذاریم و وسط میدان بیاییم و 4 سال کار کنیم آن هم برای مردم ، ملت و انقلاب و درعین حال کتک هم بخوریم. من این مدلی کار نمی کنم.

من زمانی حاضرم که جانم را برای کشور فداکنم که نهادهایی که هستند و ادعای انقلابی گری دارند و وابسته به نهادهای مقدس هستند آن‌ها دیگر ما را نزنند.

حال اگر کسی ما را می زند که صدای آمریکا و انگلیس پشت آن است فرق می‌کند اما دیگر نهادهای انقلابی که بودجه و اعتبارشان را از انقلاب و نظام و شهدا می گیرند نباید ما را تخریب کنند. آن هم در حوزه ای که مسئولیت اش با من است.(عصرایران )

حدود دو هفته پیش پیامی برای رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ارسال کردم .

از ایشان خواسته بودم تا وقتی را برای صدای معلم اختصاص دهد تا بتوان برخی پرسش های فرهنگیان و معلمان را که در رسانه های عمومی مطرح نمی شوند را با ایشان مطرح کرد ...

چند بار دیگر برای آقای جدایی پیام فرستادم .

پاسخ ایشان چنین بود :

" پیگیرم ".

با یکی از دوستان تشکل ها این موضوع را مطرح کردم .

گفت احتمالا ایشان وقت ندارند !

اگر واقعا سخن این فرد درست باشد چگونه می توان پذیرفت وزیری که بارها پشت نیمکت دانش آموزان در مدرسه حاضر می شود ، در شورای دبیران مدارس حضور پیدا می کند و... اما وقتی ندارد تا از نزدیک پاسخ گوی سوالات رسانه ای باشد که روزانه هزاران مخاطب از سراسر کشور دارد ؟

مقایسه وزرای دولت روحانی و وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت

در زمان وزارت فانی هم این درخواست را مطرح کردیم و حتی نامه ای رسمی خطاب به ایشان نوشتیم اما هیچ پاسخی به این نامه داده نشد ...

( این جا )

فرضیه ای که می توان در این مورد و حداقل برای دانش آشتیانی مطرح کرد این است که احتمالا دانش آشتیانی فرض را بر این گذاشته است که ممکن است به عنوان یک " گزینه " برای وزارت آموزش و پرورش و یا جاهای دیگر مطرح شود .

ممکن است صدای معلم پرسش هایی را مطرح کند که ایشان قادر به پاسخ گویی نباشد و یا در حالت دیگر وزیر پاسخ هایی بدهد که بعدها مخالفان و یا منتقدان علیه وی استفاده کنند .

البته این فرضیه می تواند قریب به یقین باشد .

حدود چهار سال پیش در نشستی که تشکل ھای فرھنگیان کشوری با آقای دکتر نجفی داشتند و گزارش کامل آن در سخن معلم منتشر شد ( این جا ) ، ایشان در قسمتی از سخنان خود تصریح کرد که "برخی آموزش و پرورش را قسمتی از حاکمیت می دانند در حالی که آموزش و پرورش بخشی از جامعه است . عده ای آموزش و پرورش را صرفا ایدئولوژیک می پندارند در حالی که بخش اعظمی از آن " غیر ایدئولوژیک " است "

  پس از آن بود که ھجوم رسانه ھای مخالف و اقتدار گرا به ایشان شروع شد و حتی برخی از نمایندگان مجلس در صحبت ھای خود و استناد به این گزارش عنوان می کردند که آقای دکتر نجفی موافق نظام ایدئولوژیک نیست و می خواھد بساط ارزش ھای انقلاب و اصول آن را بر چیند !

حتی اگر این فرضیه نیز درست باشد چرا یک فرد باید حرفی بزند و یا سخنی را مطرح کند که نتواند به طور منطقی از آن دفاع کند ؟

اگر فردی واقعا به آموزه هایی باور دارد چه پنهان و چه علنی باید از آن دفاع کند و پشت آن بایستد .

اگر هم شجاعت بیان آن را ندارد مجبور نیست حرف بزند و یا ادعاهایی را مطرح کند و توقعات افکار عمومی را بالا ببرد !

این نشان می دهد که  در جامعه ما معمولا افراد نقش های مختلفی را ایفا می کنند به ویژه مسئولان و دست اندرکاران که سعی می کنند " چهره رتوش شده ای " را از خود برای افکار عمومی طراحی و اجرا کنند .

مقایسه وزرای دولت روحانی و وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت

در موردی دیگر ، صدای معلم قبل از انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی گفت و گویی را با حمیدرضا حاجی بابایی انجام داد .

پیش از انجام مصاحبه برخی از دوستان ما می گفتند و حتی هشدار می دادند که شما حرفی برای گفتن در برابر ایشان ندارید و ایشان زرنگ و باهوش  است و حتما کم می آورید !

اما  علی رغم این توصیه ها و تذکرات صدای معلم این گفت و گوی 5 / 5 ساعته را انجام داد . ( این جا )

این گفت و گو که حتی در نوع خود در حوزه آموزش و پرورش و معلمان بی سابقه است واکنش طیف مقابل را برانگیخت .

کار تا آن جا پیش رفت که خبرگزاری فارس و سازمان بسیج فرهنگیان در مقابل این گفت گو واکنش نشان دادند و صدای معلم را به جراحی ناشیانه و تقطیع مصاحبه متهم کردند و این در حالی بود که متن کامل کامل گفت و گوی صدای معلم  بیش از گفت و گویی بود که خبرگزاری فارس پیاده کرده بود ! ( این جا )

 ( متن گزارش صدای معلم سي و پنج هزار سيصد وچهل شش ( 35346 ) کلمه و متن منتشر شده در خبرگزاری فارس فقط بيست وشش هزارو ششصد و شصت ( 26660 ) کلمه بود ! )

  مقایسه وزرای دولت روحانی و وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت حال این پرسش اساسی مطرح است که چرا " شفافیت " و به تبع آن " پاسخ گویی " اساسا در جامعه ما تعریف نشده است ؟

رسانه ای که از دیدگاه " مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی " به عنوان رسانه و گروه مرجع طبقه بندی شده است ( این جا ) از سوی وزیر آموزش و پرورش و حتی مسئولان پایین تر از آن خیلی بها داده نمی شود ؟

دلیل این ترس چیست ؟

چرا مسئولان وزارت آموزش و پرورش از مواجهه  مستقیم با افکار عمومی و رسانه های مستقل هراسان به نظر می رسند ؟

در سپهر سیاسی جامعه ما وزیری دیده می شود که قاطعانه و به صراحت از دولت و سیاست های آن دفاع می کند و برای ادامه حضورش شرط می گذارد و حتی برخی مراجع تقلید دعوت به حضور ایشان در کابینه بعدی می کنند اما در آموزش و پرورش بالاترین مقام اجرایی آن و عضو همین دولت برای انجام یک گفت و گو این همه تردید دارد و سبک و سنگین کرده و  اصطلاحا " چرتکه " می اندازد ؟

وزیری که این قدر محافظه کار و آینده نگر باشد از معلمانش چه انتظاری می توان داشت ؟

عیان ترین و بدیهی ترین این وضعیت را می توان در سند 2030 مشاهده کرد .

دانش آشتیانی تنظیم و اجرای این سند را جزء برنامه های خود اعلام می کند . در هجمه جناح مخالف دولت در کارزار انتخابات مطابق گفته های خانم حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی ، وظیفه توضیح و یا دفاع از سند 2030 بر عهده معاونت آموزش متوسطه گذاشته می شود .

اما هیچ کس کاری انجام نمی دهد ...( این جا )

در حال حاضر ، مسیر دموکراسی از " رسانه " می گذرد .

مقایسه وزرای دولت روحانی و وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت

آیا وزیری که تا این حد نسبت به جایگاه " رسانه " بی توجه است می تواند ادعای " اصلاحات آموزشی " را در نظام بسته ، متمرکز و متصلب آموزش و پرورش داشته باشد ...

شنبه, 24 تیر 1396 ساعت 21:32 خوانده شده: 716 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -2 --
چغندربگ 1396/04/24 - 23:15
امروز خواندم که در هند ب
برخی، پدر و مادرهای خود را به جنگل می برند تا ببر آنها را بخورد و از دولت خسارت نیم میلیون روپیه ای بگیرند! الآن آموزش و پرورش برای متقاضیان وزارت چنین جایگاهی دارد، بندازن جلوی ببر و خسارت بگیرند! ساده ترین راه برای پرکردن رزومه و ارضای شهوت مقام! همین و بقیه همه حرفه! این آقای آشتیانی بیشتر وقتشو در مدرسه غیرانتفاعیش میذاره تا وزارتخونه، عجیب نیست؟ به نظر من ک فاجعه ای بدتر از این نیست، رتبه بندی مدارس هم که تصویب شد تا مدارس برخوردار حساب برخوردارتر بشوند! و نسل عادی ها منقرض شد، البته توسط .... که خود مدتهاست منقرض شده اند!
پاسخ + +7 -2 --
دبیر 1396/04/24 - 23:50
جناب پورسلیمان
وزیر بهداشت با جسارت و زیرکی تمام همیشه توپ را به زمین دولت و مجلس می اندازد و تا حد ممکن از دفاع از زیر مجموعه اش دریغ نمی ورزد ...
اما متاسفانه وزرای آ.پ در کل همگی منفعل ترین افراد کابینه بوده اند و هیچگاه معلمین را در قامت افرادی که باید برایشان کوشید ندیده اند ...
انگار یک برنامه ای به شکل روتین در تمام دولت ها نوشته شده است که جناب وزیر آ.پ برو بشین پشت صندلی و صدات هم درنیاد ...
این وزارتخانه نیاز به افرادی جسور و رشید در راس خود دارد تا در جهت اعتلای آن بکوشند و از برکناری یا اخم مجلس و دولت نترسند .
آن روی خوش نشان ندادن به رسانه ها هم برمی گردد به نداشتن برنامه یا عدم اجرای آنها و مشکلات ریز و درشتی که حقیقتا هیچ وزیری به شکل جدی به دنبال حل کردنش نبوده است .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/04/25 - 09:30
سلام
دوست عزیز
آقا / خانم دبیر

درست است که اکثر اوقات وزرای آموزش و پرورش " کوتوله " بوده اند اما همه چیز را باید از این " منظر " نگاه کرد و تفسیر کرد ؟

معلمان چه کرده اند ؟

آیا تاکنون مسائل را تحلیل کرده اند ؟

آیا غیر از منافع خودشان و اقناع آن به چیزها دیگری هم اندیشیده اند ؟

تا معلمان را خطاب قرار می هی معیشت را علم می کنند !

مدیران هم بازتابی از افکار و رسوب های ته نشین شده تاریخی جامعه هستند .


آیا معلمان هم جسور هستند ؟

در کشورهای توسعه یافته مسئولان و مدیران از رسانه ها و احزاب واهمه دارند و البته در این ارکان جر مردم و افکار عمومی نیستند .


مگر نه این است که گفته شده است :

" خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن که خودشان را تغییر دهند . "


با هوس عاشق آن چشمه نوریم هنوز

وای و صد وای، کزین مرحله دوریم هنوز

دیگران، رهسپر ثابت و سیاره شدند

ما بر این خاک سیه، مست غروریم هنوز

نه کمال از دگران دیده، نه نقصان در خویش

ای زمان آینه بگذار، که کوریم هنوز

زنده کش بوده و با مرده پرستی شادیم

این گواهیست که ما طالب گوریم هنوز

تکیه بر کار پدر کرده و بیکاره شدیم

خرم از فاتحه اهل قبوریم هنوز

دوزخی تا نبود، سوی عبادت نرویم

چه توان کرد که ما عاشق زوریم هنوز

راحت خویشتن از دست قضا میجوئیم

تشنه لب بر سر این برکه شوریم هنوز

" معینی کرمانشاهی "
پاسخ + 0 0 --
سیف 222 1396/04/25 - 10:34
آقای پور سلیمان عزیز از این حرف همیشگی شما تعجب میکنم. معلمان مگر تابحال کم نوشته اند؟ مگر کم تحلیل کرده اند؟ مگر تجمعات پر هزینه برگزار نکرده اند؟ به مجلس نرفته اند؟ با وزیر صحبت نکرده اند؟ واقعا منظور شما را از اینکه "خود معلمان چکار کرده اند" را متوجه نمی شوم.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/04/25 - 11:06
جناب سیف
سلام
این یک مساله ساده ریاضی است !

" فرعون‌ها نمی‌توانند برده‌ها را به وجود آورند؛ برده‌ها هم تعدادشان بیشتر است و هم قدرت‌شان ...

این خود برده ها هستند که فرعون ها را می سازند

مارتین لوترکینگ "

به همین سادگی !

جای دوری نرویم !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/27 - 14:31
در پاسخ به اقای پور سلیمان
پس نیازی به یک موسی و عصایی و ید بیضایی است یا نیاز به بیل و کلنگ و اره و تیشه تا این بساط برچیده شود.
پاسخ + +4 -1 --
احمد 1396/04/25 - 06:53
نباید از این به اصطلاح صاحب منصبان؛ چه در کسوت وزیر یا وکیل و... بت ساخت! اینان با عناوین دکتر و... که گاه یک تریلی نیز قادر به حمل عناوین یا رزومه کاری و انقلابی آنان نمی باشد! از مردم همین جامعه بوده و شوربختانه در همین خانواده و جامعه ایرانی نشو و نما یافته اند! جامعه ای بزرگ سالار، پول و قدرت سالار، جامعه ای که در آن بیشتر ریش سفیدی کار را به پیش می برد تا قانون! جامعه ای که در آن رئوس جامعه و افراد حاضر در هرم قدرت کمتر برای قانون و اخلاق تره خرد می کنند تا افراد عادی! جامعه ای که در آن وزیر و وکیلش میکروفون از دست خبر نگار ستانده و خیلی آسوده در مقابل دوربین ها به ارباب رسانه توهین کرده و تنها کارکرد آنان اندوختن ثروت های هزاران میلیاردی از راه های ناشناخته است! جامعه ای که در آن نه یک آموزگار، حتی یک فعال رسانه ای نیز حق پرسش و مطالبه گری نداشته و گرنه سر و کارش با کرام الکاتبین است!؟
پاسخ + +13 0 --
نیک اندیش 1396/04/25 - 08:09
متاسفانه باید فاتحه آموزش و پرورش رو در کشورمون بخوانیم
پزشکان با درآمد های نجومی چنین وزیری دارند که طلب کار همه است
حقوق پزشکان را با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر مشاغل افزایش داد
به همه ملت مظلوم محکم گفت به پزشک و پرستار توهین کنی زندان در انتظارت است
بعد من و ما معلم بی عزت ترین قشر جامعه هستم
در خانه معلم که نام ما رویش است به ما جا نمی دهند حقوق زیر خط فقر به ما می دهند وزیر هم زیر خط زجر بودن ما را فریاد نمی زند اکثریت کارمندان به گنج فرهنگی به فقر رنج
شرم بر این وضعیت فرهنگیان و باعث و بانیانش
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/04/25 - 09:36
سلام
آقای نیک اندیش

البته عملکرد وزیر بهداشت هم قابل نقد است .

هیچ فرد یا مقامی نباید خود را فراتر از قانون بداند .

منظور من بیشتر حس جسور بودن و بی نیازی به پست و مقام بوده است که در وزیر بهداشت مشهود است .

پایدار باشید .
پاسخ + +10 0 --
نیک اندیش 1396/04/25 - 08:23
بعنوان یک فرهنگی که پیگیر مطالبات منزلتی و معیشتی خود و سایر همکاران گرامی هستم سوال دارم از وزیر

هدف از داشتن شغل چیست
هدف از داشتن شغل معلمی چیست
چرا حقوق دریافتی ۲ تا ۲و نیم میلیونی اکثر معلمان با سابقه بالا زیر خط فقر رسمی است تازه استخدامی ها که بماند
چرا فرهنگیان منزلتی در خود مجموعه خود ندارند
چرا صدا و سیما یکبار از چند معلم برای شناخت واقعیت های فضای آموزشی مدارس کشور دعوت نمی کند
چرا دیگران که یا شجاعت بیان ندارند یا سالهاست از جنس ما نیستند به جای ما وکیل ما می شوند
چرا شجاعت و شهامت بیان واقعیت ها از مجموعه ما رخت بربسته است
همان بلای که برسر محیط زیست کشور آمد و کسی دلسوزان را ندید و امروز دودش در چشم همه دارد می رود به زودی در آموزش و پرورش رخ می دهد
پاسخ + +1 -4 --
معلم امیدوار 1396/04/25 - 09:43
باسلام چرا خبری از 6ماه حق التدریس دبیران رسمی نیست؟ و...کی مسولین موثر به مدرسه معلم و دانش اموز توجه ملی میکنند؟ و...
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/04/25 - 12:02
معلم امیدوار اضافه کار قبول نکن چون اجباری نیست من امسال اضافه کارقبول نکردم برفرض پول را پرداخت کنند مگر چقذر است پول توجیبی یکماه یک بچه نیست اگر همه با هم دنبال اضافه کار نبودیم آن وقت شان بیشتری پیدا می کردیم
پاسخ + 0 0 --
نینوا 1396/04/25 - 13:36
معلم نا امیدی که مدتهاست به دلایل نامعلومی به "معلم امیدوار" تبدیل شده است. شاید هم ایشان را تهدید کرده اند و یا نان به نرخ روز خور شده است الله اعلم!
پاسخ + 0 0 --
معلم امیدوار 1396/04/25 - 16:52
تهمت خوب نیست برادر و....
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1396/04/25 - 09:48
بزرگترین خیانت روهمین آقای وزیربهداشت دراین مملکت انجام داد.هرچی بودجه بودرونه دربخش سلامت که درجیب پزشکان ریخت.والان هم که میخوادگندش درآدفرافکنی کنه.برادرتوخودت پاسداربودی الان داری میگی نهادهای دیگر.مردی بروگندکاریهای پرسنلت روبگیرکه هرروزچندنفربی گناه روبه کشتن میدن.شماببینیدچقدآدم معروف براثراشتباهات پزشکی مردندوای به حال بدبخت بیچاره ها.بگذریم که ایشون عاشق مصاحبه ودیده شدن هستندوبه بقیه هم میگن خودشیفته
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/04/25 - 09:51
سلام
دوست عزیز ناشناس

جامعه سالم نیاز به بهداشت در دو بعد جسمی و روانی دارد به ویژه جامعه ما از معیارهای جامعه سالم فاصله دارد .

اما در مورد " خود شیفته بودن " کاملا سخنان وزیر بهداشت را در این جهت تایید می کنم .

آری !

اکثریت جامعه ما از صدر تا ذیل دچار بیماری مهلک و پنهان " خودشیفتگی " است .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 -4 --
ناشناس 1396/04/25 - 11:26
در پاسخ به جوابهای پورسلیمان عزیز به نظرها:
مقصود از رسانه معلمی یعنی همین سایت است ؟اولا این
سایت چندان هم آموزشی و پرورشی نیست و خطوطش مشخص است و در هر موردی ورود میکند.ثانیا مانند این می ماند که یک شخص ضعیف برای اینکه خودش را نشان دهد همیشه در صدد این است که با یک قهرمان کشتی بخواهد کشتی بگیرد که در این صورت دو وجه خواهد داشت.ثالثا رفتار شناسان از یک عکس هم می توانند به رفتار یک شخص پی ببرند .همین اندازه عقلا را اشاره ای کافی است.رابعا وقتی تفسیر ایه ای را نمی دانیم چرا به ظاهر معنی اکتفا می کنیم خامسا سعی کنید همیشه در صدد پاسخ نباشید و حرف روی حرف نیاورید و در برابر نظرهای دیگران اگر سر تعظیم فرود نمی اورید لااقل قضاوت نکنید.سادسا مگر قرار است تحلیل معلمین از مسائل در سایت شما منتشر شود همین مقدار پیشرفت اموزشی و پرورشی به خاطر تحلیلهای معلمین گمنام است نه این سایت که فقط به اندازه یک معلم بیشتر تحلیل ندارد و انهم مقصودش مشخص است .باز هم میگویم مدیران سایت سعی کنند کمتر قضاوت کنند .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/04/25 - 11:42
سلام
دوست عزیز

1- شما اگر در حوزه آموزش و پرورش ایران رسانه ای با مشخصات صدای معلم می شناسید به ما معرفی کنید .
بنده واقعا از تعدد رسانه های اختصاصی و تخصصی در حوزه آموزش و پرورش خوشحال می شوم .
اما در نمایشگاه مطبوعات سال قبل بین بیش از 900 رسانه فقط یک رسانه معلمی آن هم صدای معلم حضور داشت .


2- حوزه کار این رسانه آموزش و پرورش است و در شناسنامه این رسانه توضیح داده شده است .

3- خط مشی ما در این رسانه گفت و گو و تفکر نقادی است .
بنده از همه کسانی که مطلب می نویسند خواهش کرده ام که با مخاطبان تعامل برقرار کنند و این نشانه پاسخ گویی و مسئولیت پذیری است .

شما نمی توانید به نویسنده یک مطلب امر و نهی کنید که پاسخ نظرات را ندهد و هر کسی هر چه دلش خواست بگوید و فکر کند چون کسی حرفی نمی زند پس حرفش درست است !


4-بنده به عنوان یک معلم فقط در برابر " تفکر " و " منطق " سر تعظیم فرود می آورم .


5- این که معلمان در حوزه " نوشتن " ضعیف هستند نشانه قوت نیست .
" گمنام " بودن هم نمی تواند صفتی مثبت و قابل ستایش باشد .
اصل بر شفافیت است و این که هر فردی در هر مقامی مسئولیت نوشته های خود را بپذیرد .

و در آخر :
دوست عزیز !
این نشانه ضعف منطق است .
صدای معلم از همه نظرات و دیدگاه ها استقبال می کند .
شما هم بنویسید .
ابزار معلم نوشتن است و تفکر .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 -10 --
ناشناس 1396/04/25 - 11:53
مرگ ۱۶ پرستار به دلیل فشار کاری زیاد!

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/25 - 15:51
مرگ و میر خاموش معلمان بیشتر است خانم پرستار حالا رئیس کل یه لافی زده تو چرا باور کردی انگار توی گرمای 53 درجه خوزستان درحال کلنگ زدن بودند که به دلیل فشار کاری مردن بچه کجایی خانم
پاسخ + +2 -3 --
رهامی 1396/04/25 - 13:46
با سلام به نظر من باید فرهنگیان پویش # قاضی‌زاده هاشمی را وزیر آموزش و پرورش کنید #راه اندازی کنند. اگر وزیر شجاعی مثل ایشان وزیر آموزش پرورش شود قطعا تغییرات محسوسی در آپ ایجاد میشود. اگر وزیری خارج از بدنه آپ انتخاب شود قطعا اقتصاد این وزارتخانه بهتر خواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/25 - 15:53
به نظر بنده باید پروفسور بالتازار یا آقای لین چان وزیر شوند چون هم با هوش هستند و هم شجاع
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/04/25 - 15:57
تمام اين حرفها برمي‌گردد به ميزان نياز جامعه از يك حرفه. تا ساختار در آموزش و پرورش به نحوي تعريف نشود كه جامعه احساس نياز به آموزش كند مشكل آموزش و پرورش حل نخواهد شد. از سوي ديگر آموزش و پرورش نيز نياز به ساختاري دارد كه مدارس حيات و ممات خود را در ارائه مطلوب آموزشي بدانند. ايجاد چنين ساختاري با شرايط بروكراتيك و كاغذبازي كنوني در آموزش و پرورش ممكن نيست. متاسفانه مانع اصلي براي ايجاد ساختاري نو در آموزش و پرورش اساتيد دانشگاهي حاكم هستند كه فقط بدنبال كسب امتياز براي افزايش رتبه خود هستند كه از وجود همين كاغذبازي‌ها و شرايط بروكراتيك رانت بازي را ترويج داده‌اند و ادعاي روشنفكري و دين زدايي از اموزش و پرورش را هم در سر مي‌پرورانند.
پاسخ + 0 -1 --
استخدامی سال95 1396/04/25 - 20:00
سلام فرهنگیان عزیزی
من امسال از طریق آزمون استخدامی پذیرش شدم .الان تو یه شرکت خصوصی انبار دارم و حقوق حدودا 3 تومن دارم آیا آموزش و پرورش جای پیشرفت داره که بخوام شغلمو عوض کنم ؟آیا به غیر از اون 1و 200که حقوق میخوان بدن در آمدی هم کنار معلمی هست؟آیا مزایای دیگه ای مثل وام و مسکن و... داره؟ اگه معلم خوبی باشم و تو تدریس سنگ تموم بذارم درامدم خوب میشه؟
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/04/25 - 21:18
خیربرادر این همه اه وناله را بخوان کفایت می کند من حاضرم شغلم را با شما عوض کنم معلم 27 سال کار
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/26 - 02:52
جای پسرفت و بدبختی خیلی دارد خوش آمدی در این چاه که پر از مار و عقرب و باند باز دارد
پاسخ + 0 0 --
استخدامی سال95 1396/04/25 - 21:52
آقا شهاب احتمال درست شدنش نیست؟آخه تو خبرا گفتن که میخوان معیشت فرهنگیان رو درست بکنن.
اگه بخوای خوب درس بدی و کلاسهای مختلف برداری درامدت خوب نمیشه.من توشرکت از 7صبح تا 5عصر کار میکنم.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/04/25 - 23:29
درطول 27 سال اتفاقی نیفتاد اینده را خدا می داند ازاین حرف ها زیاد گفته می شود ولی کو تا عمل این حرف ها هم مخصوص امروز نیست فعلا درابتدای کار حقوقی بیش از یک معلم 27 سال کار دریافت می کنی اگر لیاقت از خودت نشان بدهی مطمئن باش حقوقی بیشتر دریافت خواهی کردوپیشرفت بیشتری خواهی داشت بخش خصوصی دنبال افراد توانمند است وپارتی بازی زیاد وجود ندارد در آ. پ اینگونه نیست فقط باید پارتی داشته باشی لیاقت مطرح نیست در آ.پ یک ساعت کار حداقل برابر است با 2ساعت کار در سازمان های دیگر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور