صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی / همکار گروه صدای معلم

دانش آشتیانی از لیست وزرای دولت دوازدهم خط خورد/عملکرد پرسش برانگیز «شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی »/ وزارت آموزش و پرورش در تب و تاب سیاست می سوزد

 دولت به نمایندگان کمیسیون آموزش مجلس گفته که ادامه کار دانش آشتیانی منتفی است/ دانش آشتیانی بی انگیزه ، خسته و افسرده است/ دانش در هفته  دو روز به دانشگاه می رود و یک روز به دبیرستان مفید / دانش آشتیانی مود حمایت دکتر نجفی و 8 تشکل سیاسی اصلاح طلب بود/ چرخش دانش به سمت شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت بقیه تشکل های حامی را ناامید کرد/ رقبای روحانی از ناحیه  اهمال و سستی وزیر آموزش و پرورش دو گل طلایی به دروازه دولت زدند/ شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت و سازمان معلمان از تداوم وزارت دانش آشتیانی دفاع می کنند/ آیا معنای عضویت نجفی در هیات امنای صندوق ذخیره با حکم دانش ،حمایت از ابقای وزیر است / هیات اجرایی ستاد فرهنگیان روحانی متشکل از فرج کمیجانی ، علی محمد مصلحی، سهراب قنبری ، مجتبی زینی وند، ایمان زاده ، علیرضا هاشمی سنجانی  و شهیندخت میاندشتی بود/ از مدیران سابق آموزش و پرورش کاظم اکرمی ، رحیم عبادی ، سمیع الله مکارم حسینی ، حمیدرضا کفاش  و مختار موسوی عضو شورا بودند/ اگر قرار است که وزیر نماینده کارکنان این وزارتخانه باشد ، باید سازوکار عادلانه ای برای نظر خواهی از کارکنان ایجاد شود/ این درست نیست که 30-40 نفر با استفاده  از رانت دسترسی به نمایندگان مجلس و مقامات دولتی به جای حدود یک میلیون نفر کارکنان آموزش و پرورش تصمیم بگیرند/ از مجموع 24 نفر اعضای شورا 6 نفر با ابقای دانش آشتیانی موافق و 16 نفر خواهان معرفی فرد جدیدی به جای او در دولت دوازدهم شدند/ خانم میاندشتی و خانم فاطمه سعیدی به پیشنهاد ابقا یا برکناری دانش رای ندادند/ از12 تن مدیر ستادی حاضر در جلسه فقط دو تن به  ماندن دانش رای دادند/ شفافیت موضع گیری سازمان معلمان در حمایت از دانش آشتیانی جدا از جهت آن قابل تحسین است/ شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت در تاریکی شمشیر می زند/ اعضای 30 نفره شورای معاونین وزارتخانه  به دو گروه اکثریت مخالفِ پنهان و اقلیت موافقِ محتاط  تقسیم شده اند/ موافقان دانش  فقط نیمی از تخم مرغ های خود را در سبد حمایت از دانش گذاشته اند/ مخالفان ماندن دانش همه پل ها را پشت سر خود خراب نمی کنند/  مشکل وزارت آموزش و پرورش مدیر اصلاح طلب و اصولگر نیست نا کارآمدی و فقدان اقتدار مدیریتی است/  رییس مرکز سنجش وقت خود را در گروه های تلگرامی به مشاعره و بحث سیاسی  می گذراند و بزرگترین افتضاح سالهای اخیر در حوزه امتحانات نهایی ثبت می شود/  کم کم وارد فصل ثبت نام و بلبشوی گرفتن پول از اولیا می شویم اما وزارتخانه بلاتکلیف است/ مدیران اصلاح طلب وزارتخانه مشغول یارگیری و تک و پاتک هستند/ پنج دانگ از شش دانگ حواس تشکل های نیمه سیاسی – نیمه صنفی که ذاتا متعلق به جامعه مدنی هستند معطوف به زد و بندهای اداری و تقسیم غنایم بعد از انتخابات است

عملکرد تشکل های فرهنگیان و شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی در تعیین وزیر آموزش و پرورش  بر اساس برخی گزارش های غیررسمی ، مخالفان ابقای دانش آشتیانی توانسته اند نزدیکان روحانی را متقاعد کنند که شخص دیگری را به جای دانش به عنوان وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم به مجلس معرفی کند. معاون پارلمانی رییس جمهور نیز ، غیررسمی به برخی از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش مجلس (اصولگرا و اصلاح طلب ) گفته است که ادامه کار دانش در دولت جدید روحانی منتفی است. جبار کوچکی نژاد نماینده اصولگرای رشت و عضو کمیسیون آموزش 29 خرداد 96 به فارس گفت: " وزیر فعلی به دلیل اینکه احتمالاً برای پُست وزارت آینده معرفی نمی‌شود، اوضاع آموزش و پرورش را رها کرده است."  

یکی از کارکنان ستاد وزارتخانه با تایید بلاتکلیفی و رکود حاکم بر اوضاع ستاد گفت : "دانش دوروز در هفته دانشگاه می رود و یک روز هم به دبیرستان مفید و وقت کافی برای اداره آموزش و پرورش نمی گذارد. در واقع نیمی از وقت اداری را جای دیگری مشغول است ." وی  افزود : " دانش در این 9 ماه فقط یک جلسه با مدیران کل استان ها برگزار کرده است."

پروژه آوردن دانش به جای فانی یک پروژه سیاسی با هدف جلب حمایت معلمان در انتخابات 96 بود. در فروردین 95 ،دکتر نجفی در گفت و گویی باروزنامه  آفتاب یزد برکناری فانی را کلید زد. او در آن مصاحبه از پرداخت نشدن حق التدریس و حق الزحمه معلمان انتقاد و مدیریت مالی آموزش و پرورش را ضعیف ارزیابی کرد. برکناری فانی در نیمه دوم سال با مدیریت دکتر نجفی و مشارکت  8 حزب و تشکل صنفی – سیاسی معلمی با موفقیت اجرا شد و دانش آشتیانی که به شدت مود حمایت دکتر نجفی بود جای فانی نشست.

در عمل این پروژه شکست خورد، دانش برخلاف وعده ای که داده بود ، "سمج" ظاهر نشد و نتوانست اعتبار مالی بیشتری جذب کند. با گذشت 8 ماه اغلب معلمان او را به عنوان یک وزیر "بی انگیزه و خسته" می شناسند. وعده های آکادمیک و کتابی او درباره نحوه اداره کلاس های درس و آموزش مهارت های زندگی به جای شیمی و فیزیک هم بیش از حد تخیلی بود. تشکل های حامی هم اغلب سر تقسیم پست های مدیریتی و گرایش دانش به سمت حزب اتحاد ملت  از او ناامید شدند.

در جریان انتخابات ، رقبای روحانی از ناحیه  دستگاه تحت مدیریت دانش دو گل طلایی به دروازه دولت زدند. اصولگرایان 6 ماه قبل از انتخابات سند 2030  را مورد حمله قراردادند، اما مدیران و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش چه قبل از انتخابات و چه در جریان انتخابات بسیار منفعل ظاهر شدند. به گفته سیدعلی حسینی از تهیه کنندگان سند ، آقای دانش  مدیران و کارشناسان وزارتخانه را از اظهار نظر در باره سند منع کرده بود و تنها دو سه نفر از جمله آقای زرافشان معاون متوسطه مجاز بودند که در بحث های هدایت شده تلویزیون حاضر شوند.

ماجرای ویلای لواسان و کشف محموله مظنون به قاچاق در اوج مبارزات انتخاباتی ، ضربه دیگری به روحانی بود. وزیر آموزش و پرورش تنها  "قاچاق بودن" محموله کشف شده را ردکرد.

در بین 8 گروه و حزب سیاسی حامی دانش اکنون تنها حزب اتحاد ملت و سازمان معلمان از تداوم وزارت او دفاع می کنند. حتی بسیاری از مدیران وزارتخانه عضو شورای معاونین دانش هم در خفا خواهان برکناری او هستند. دانش در روزهای اخیر دو انتصاب با معنا داشته است . او کاظم قاسمی از مدیران نزدیک به حیدر زندیه رییس شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت را به عنوان مشاور وزیر در امور تشکل ها جایگزین عادل عبدی از اعضای مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به دبیرکلی فرج کمیجانی کرد.

در اقدامی دیگر که به نظر خیلی از معلمان جنبه نمادین دارد ، محمدعلی نجفی را وارد هیات امنای صندوق کرد تا تعداد وزرای سابق عضو هیات امنای صندوق به عددسه برساند. طرفداران دانش ،پذیرش ابلاغ هیات امنا از سوی نجفی را به منزله حمایت ضمنی  دکتر نجفی (مرد نیرومند دولت ) از دانش تلقی کردند. با این حال برخی فعالان از قول نجفی گفته اند که او اصراری بر ماندن دانش ندارد.

در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری، عده ای از فعالان صنفی- سیاسی  و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش « شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی » را تشکیل دادند. ریاست این شورا با دکتر محمدعلی نجفی بود. این شورا توسط یک هیات اجرایی متشکل از آقایان فرج کمیجانی (مجمع فرهنگیان ایران اسلامی )، علی محمد مصلحی (انجمن اسلامی معلمان ) ، سهراب قنبری (حزب ندا ) مجتبی زینی وند (حزب اعتدال و توسعه)، ایمان زاده (عضو جناح غیرکارگری کانون صنفی معلمان تهران )، علیرضا هاشمی سنجانی (دبیرکل سازمان معلمان ) و خانم شهیندخت میاندشتی (عضو شورای حزب کارگزاران سازندگی ایران شاخه استان تهران و مسئول کانون فرهنگیان ) اداره می شد و دبیر اجرایی ستاد هم آقای فرج کمیجانی بود.

در شورا تعدادی از مدیران سابق آموزش و پرورش  مانند کاظم اکرمی ، رحیم عبادی ، سمیع الله مکارم حسینی ، حمیدرضا کفاش  و مختار موسوی حضور داشتند . از مدیران فعلی آموزش و پرورش هم افرادی مانند مجتبی زینی وند ، عبدالرسول عمادی ، محمد نشاسته ریز ، مسعود شکوهی ، محمد مهدوی ، حسن مسعودی ، فروز عطایی ، غلامرضا کریمی ، نورعلی عباسپور ، محمود مهرمحمدی و روح الله عالمی عضو شورا بودند.  میان فعالان صنفی – سیاسی حاضر در شورا علاوه بر اعضای هیات اجرایی که نامشان ذکر شد ، اسامی آقایان محمد داوری ، پور رضا ، عبدالرزاق موسوی ، عادل عبدی ، جواد بابازاده و پورسلیمان هم دیده می شود.

عملکرد تشکل های فرهنگیان و شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی در تعیین وزیر آموزش و پرورش جواد بابازاده می گوید که مدیر داخلی ستاد بوده و در جلسات شورا حضور نداشته است . پورسلیمان هم می گوید که در جلسات شورا اصلا شرکت نکرده است و تکذیبیه ای هم در صدای معلم منتشر کرده است. ( این جا )

جلسات شورا بسیار حفاظت شده و سرشار از مخفی کاری بود.  اغلب اعضا به خصوص مدیران ستادی نگران درز مطالب و مباحث به رسانه ها بودند.

ستاد فرهنگیان روحانی در مباحث داغ انتخاباتی مانند سند 2030 و محموله  ویلای لواسان نتوانست روی افکار عمومی تاثیر بگذارد. بدیهی است شورایی که اکثریت آن را مدیران ستادی تشکیل دهد و بیشتر افراد برای گرفتن پست و غنیمت انتخاباتی  جمع شده باشند نمی تواند روی افکار عمومی معلمان تاثیر بگذارد.   

بعد از انتخابات شورای سیاست گذاری با کارکرد جدیدی  جلسات خود را ادامه داد. این بار وظیفه شورا معرفی کاندیدا یا کاندیداهای پُست وزارت آموزش و پرورش به رییس جمهور است. ترکیبی از مدیران ستادی و نمایندگان برخی احزاب و تشکل های اصلاح طلب برای سومین بار در کمتر از چهار سال معرفی وزیر آموزش و پرورش به روحانی را تجربه می کنند. این تجربه هم معیوب و هم در عمل شکست خورده است که در مجال دیکری به آن می پردازم . اولا این رویه که وزیر نماینده صنفی یا سیاسی کارکنان (مدیر و معلم ) باشد غلط و مغایر با ماموریت آموزش و پرورش است . ثانیا حتی اگر قرار است که وزیر نماینده کارکنان این وزارتخانه باشد ، باید سازوکار عادلانه ای برای نظر خواهی از کارکنان ایجاد شود.

این درست نیست که 30-40 نفر که از رانت دسترسی به نمایندگان مجلس و مقامات دولتی برخوردارند به جای حدود یک میلیون نفر کارکنان این وزارتخانه تصمیم بگیرند.

اخیرا در یکی از جلسات شورای سیاست گذاری با رویکرد معرفی وزیر  که در آن آقایان و خانم ها   داوود محمد ی ، فاطمه سعیدی ، مجتبی زینی وند ، رضا فولادوند ، غلامرضا کریمی ، خرم ، پانته آ دری ، بهجت الملوک کبیری ، فرج کمیجانی ، نورعلی عباسپور ، سید صدرا خوش قدم ، علی محمد مصلحی  ، افقهی ، عادل عبدی ، اصغر حصیری ، مسعود شکوهی ، حمیدرضا کفاش ، مختار موسوی ، محمد مرد ، محمد داوری ، فروز عطایی ، سحر بیات، شهیندخت میان دشتی ، احمد شیبانی،حضور داشتند،  ماندن یا رفتن دانش آشتیانی به بحث گذاشته شد.

در رای گیری که در آخر جلسه انجام شد از مجموع 24 نفر حاضران ، 6 نفر با ابقای دانش آشتیانی موافق و 16 نفر خواهان معرفی فرد جدیدی به جای او در دولت دوازدهم بودند. قبل از رای گیری خانم میاندشتی پیشنهاد سومی مطرح کرد . میاندشتی گفت : "تشکل ها در وادی سهم خواهی نغلتند و دنبال مطالبات اصلی معلمان که همان تغییر نگاه در حاکمیت و آموزش و پرورش است باشند " او اضافه کرد : " اصلا انتخاب وزیر و .... باید با رئیس جمهور باشد و ایشان به درجه اهمیتی که برای آ.پ قائل هستند وزیر انتخاب و پیشنهاد خواهند داد تا مجلس رای دهد ." اما گزینه  خانم میاندشتی رای نیاورد و همه دنبال تغییر و یا تثبیت بودند !

در تحلیل آرای دانش گفته می شود که از 6 رای موافق دانش 4 رای متعلق به اعضای سازمان معلمان بوده که به صورت شفاف از ابقای دانش حمایت می کنند.شفافیت موضع گیری سازمان معلمان جدا از جهت آن قابل تحسین است. متاسفانه شاخه فرهنگیان حزب اتحاد ملت هر چند به طور راسخ کنار دانش ایستاده است ، اما فاقد شفافیت در اعلام موضع حمایتی است. انجمن اسلامی و مجمع فرهنگیان و حزب ندا و بقیه هم با اینکه برای رفتن دانش لابی می کنند اما موضع علنی خود را اعلام نکرده اند. گویی در این میان جامعه فرهنگیان غریبه و نامحرمند !

عملکرد تشکل های فرهنگیان و شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی در تعیین وزیر آموزش و پرورش

از12 تن مدیر ستادی حاضر در جلسه فقط دو تن به  ماندن دانش رای دادند. تیم دانش مباحث جلسه را به صوررت آنلاین و از طریق یک آنتن دریافت کرد و چند ساعت بعد متن ضبط شده مباحث جلسه را در اختیار داشتند. آنها  از بی وفایی مدیران ستادی شگفت زده شدند. اما این مدیران  حضور خود در جلسه را با زبان اداری توجیه کردند. وقتی سازوکار غلط است ، رقابت های ناسالم دسته بندی های اداری ، زیرآب زنی ، تملق گویی و تمام خصوصیات منفی آدم ها امکان بروز پیدا می کند و همه برای تثبیت آینده خود وارد فضاهای غیر بهداشتی می شوند.

فراموش نکنیم دانش با همین سازوکار معیوب مطرح شد. آنچه دیروز برای فانی اتفاق افتاد امروز برای آقای دانش اتفاق می افتد .  

در حال حاضر مدیران ستادی دانش و به خصوص اعضای 30 نفره شورای معاونین و نیز فعالان نیمه سیاسی - نیمه صنفی معلمان به دو گروه اکثریت مخالفِ پنهان و اقلیت موافقِ محتاط  تقسیم شده اند. غیر از زندیه و جدایی که با تمام وجود  کنار دانش هستند، بقیه موافقان دانش  فقط نیمی از تخم مرغ های خود را در سبد حمایت از دانش گذاشته اند!

مخالفان ماندن دانش هم محتاط هستند و غیر از فرج کمیجانی که با صراحت علیه ابقای دانش لابی می کند، بقیه مخالفان همه پل ها را پشت سر خود خراب نمی کنند و راهی برای ماندن،  در صورت ابقای دانش برای خود باز گذاشته اند.

عملکرد تشکل های فرهنگیان و شورای سیاست گذاری فرهنگیان ستاد دکتر حسن روحانی در تعیین وزیر آموزش و پرورش

همین وضعیت وزارتخانه را به کُما برده . در حالی که مدیری مانند آقای عمادی رییس مرکز سنجش وقت خود را در گروه های تلگرامی به مشاعره و بحث سیاسی می گذراند بزرگترین افتضاح سال های اخیر در حوزه امتحانات نهایی ثبت می شود. وارد فصل ثبت نام و بلبشوی گرفتن پول از اولیا شده ایم. مدیران اصلاح طلب وزارتخانه مشغول یارگیری هستند. پنج دانگ از شش دانگ حواس تشکل های نیمه سیاسی – نیمه صنفی که ذاتا متعلق به جامعه مدنی هستند معطوف به زد و بندهای اداری و تقسیم غنایم بعد از انتخابات است.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 22:15 خوانده شده: 1959 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +40 -2 --
رضا 1396/03/31 - 22:51
آموزش و پرورش وزیر و رئیس نمی خواهد. مرد عمل می خواهد. و دولتی همراه و پاسخگو.اگر نابغه جهان هم وزیر شود مادامی که دولت و رئیس جمهور پشتیبانی نکند فایده ای ندارد.
پاسخ + 0 0 --
من 1396/04/01 - 03:58
آموزش و پرورش جای وزیر ... نیست


یک نفر که از نظر مالی هیچ کم و کسری نداره بهترین گزینه هست نه این وزرا وه فکر جیب خودشون و رفقاشون هستن فانی و حاجی و اشتیانی نداره

عمر معلم و خانواده ش تباه شد در فقر مطلق
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1396/04/01 - 19:01
تا وقتی که حسن روحانی باشد مطمئن باشید هیچ اقدامی برای آ.پ انجام نخواهد شد.
4سال دیدیمش چه کرد!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/02 - 07:03
معلمان گرامی همان کسی وزیر میشود که معلمان نمیخواهند وزیری می آید که وزیر مجلسیان است نه معلمان حرف گوش کن و رام عین چوب و خشک با زیر دستانی حیله گر و زبان باز و باند باز حرفه ای مطمئن باشید
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/14 - 09:20
رییس جمهوری دروغگو تر به اندازه حسن فریدون یا باصطلاح روحانی !! که وعده های خوبی برای فرهنگیان علی الخصوص در موعد انتخابات و بعد از ان برای آ . پ داده ندیده بودیم وعده افزایش 20 درصدی حقوق فرهنگیان پس چه شد ؟ دروغگو خجالت بکش
پاسخ + +28 -3 --
معلم متنفر از تبعیض 1396/03/31 - 23:13
آموزش و پرورش نیاز به یک وزیر متعهد دارد که خیلی
سریع اکثر مدیران کل ستادی را عوض کند. هر بلایی سر
آموزش و پروش میاد از زیر سر این مدیران است ، خودشان
حقوقهای نجومی میگیرند و از تمام مزایا استفاده می کنند .
و به ما معلمان زحمت کش می خندند.و به موقع درخواست
بودجه و .... نمی دهند و گوششان بدهکار نیست
حتی به نوعی وزیر را هم دارند دور میزنند.
بروید تحقیق کنید به نتیجه خواهید رسید .
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:01
همکار عزیز من هم از تبعیض متنفرم اما در مورد تعهد همه مدیران ادعای تعهد دارند . مدتها تعهد در برابر تخصص مطرح می شد. نمی دانم مراد شما همان مکتبی بودن است؟ حالا فرض کنیم یکی مثل فرشیدی آمد و همه مدیران ستادی و غیر ستادی را عوض کرد آیا درست شد؟ در آموزش و پرورش اقتدار ندارد. اقتدار دو نوع است. یکی اقتدار با استفاده از زور و ترساندن معلمان و مدیران ، که این اقتدار در دوره اصلاح طلبان و اعتدالی ها تضعیف می شود. یکی هم اقتدار قانونی است که متاسفانه در دوره اصلاح طلبان و اعتدالی ها بر قرار نمی شود. طبیعی است وقتی معلم و مدیر و کارمند نترسد و وجدانا هم به قانون پای بند نباشد هرج و مرج می شود و نتیجه آن ناکارآمدی و فشار به دانش آموز و خانواده ها است. الان پیدا کردن یک مدرسه متوسط دولتی آرزوی مردم است.
پاسخ + +4 -3 --
سنجانی 1396/03/31 - 23:47
شورای سیاستگذاری را کمیجانی چینش نمود و اکثر آنان اداری های دنبال ارتقای خود بودند که از همان ابتدا مورد اعتراض دوستان سازمان قرار گرفت...ولی به دلیل
شرایط انتخابات بر آن اصرار نشد...البته مسوول مستقیم این وضعیت جناب نجفی است که چندین بارهم درباره سو استفاده کمیجانی از این جایگاه به ایشان هم تذ کر داده شده است...
زیاده خواهی این دوستان وعدم امتیاز دهی دانش ...عزیزان را عصبانی کرده وبه فضاسازی علیه وزیر پرداخته اند.

نه این جمع جایگاه تصمیم گیری دلرد ونه ترکیب آن فرهنگیان را نمایندگی می کند.سو استفاده غیر اخلاقی دوسه نفرکه بهترین نام برایشان اصلاح طلبان پست محور است.. این فضا را ایجاد نموده است

ما صریح وشفاف نظر خودرا اغلان کرده ومیکنیم ودانش را بهترین گزینه اکنون وامروز آ موزش وپرورش دانسته و برایند نظر فرهنگیان را هم نسبت به دانش آشتیانی منفی نمی دانیم ولی ما حامی دولت روحانی بوده و رییس جمهور را در انتخاب وزرایش آژاد ومسوول می دانیم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 09:48
جناب سنجانی عزیز با سلام و ارادت . فرض کنیم سازمان معلمان به دلیل شرایط انتخابات از برخی مسایل چشم پوشی کرد.چرا بعد از انتخابات همچنان به حضور خود در این شورا ادامه داد؟

اگر این جمع تصمیم جایگاه تصمیم گیری ندارد چرا اعضای سازمان به شمول جنابعالی در جلسه رای گیری برای ابقای دانش یا برکناری دانش شرکت کردید؟ اگر به فرض یکی از ان 16 نفر بگوید شما چون در انتخابات رای کافی نیاوردید الان سازوکار را زیر سوال می برید چه جوابی دارید؟

اگر شما شاهد سوء استفاده کمیجانی بودید و نجفی هم از کمیجانی پشتیبانی می کرد و شما فقط به دلیل شرایط انتخابات تحمل کردید. بعد از انتخابات که این شرط منتفی شد چرا از شورا خارج نشدید و مشکلات را با معلمان مطرح نکردید؟

اگر این جمع جایگاه تصمیم گیری نداشت و ترکیب آن فرهنگیان را نمایندگی نمی کرد ، شما و دوستان سازمان چرا با حضور خود در جلسه رای گیری هم به این جمع مشروعیت دادید و هم ترکیب آن را برای تعیین وزیر به رسمیت شناختید؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 09:51
دانش در آبان گذشته با فضاسازی 8 تشکل و پشتیبانی تعدادی از نیروهای ستادی و نجفی روی کار آمد . آقای دانش و تشکل هایی که زیرپای فانی را جارو کردند و دانش را سر دست آوردند امروز اخلاقا نمی توانند از این سازوکار انتقاد کنند. الان از آن 8 تشکل 6 تایشان مخالف ماندن دانش هستند. نجفی هم موضع مشخصی به نفع دانش نگرفته .

مشکلات هم همان مشکلات آبان گذشته استت. تازه معلوم شد که حرف دانش در مورد سماجت و کوتاه نیامدن در بودجه هم فقط شعار بوده. ضمنا دانش از همان مدیرانی بود که به تعبیر روحانی گیوه خود را ورنکشیدند و خواسته و نا خواسته باعث ریزش رای روحانی شد.

من شما و بسیاری از همکاران صنفی و صنفی – سیاسی را انسان های آزاده و شریفی می دانم. واقعا دلم می سوزد که هر گروهی از دوستان زیر علم یک مدیر جمع شوند. اصلا وظیفه فعالان ورود به این مناسبات نیست. وزیر نماینده صنفی یا سیاسی معلمان نیست. تازه اگر هم به فرض کسانی بگویند کارکنان باید وزیر را تعیین کنند،چه کسی به این 24 نفر نمایندگی داده بود که از جانب یک میلیون فرهنگی در باره وزیر آینده تصمیم بگیرند؟
پاسخ + 0 0 --
احمد 1396/04/01 - 12:13
با این تفاصیل..!
به یاد فیلم پدر خوانده، به خصوص "دون کورلئونه" و بقیه دوستان افتادم!؟
پاسخ + 0 0 --
کلید شکسته 1396/04/02 - 10:16
نه فیلم جنگ لاشخورها
پاسخ + 0 0 --
سنجانی 1396/04/03 - 09:44
ما با توحه به شرایط کشور جبهه ای عمل کردیم واکنون هم به آن باید ادامه دهیم.
زیاده خواهی دوستانی چند این مشکل را پدید آورده که سعی ما اصلاح آن است.
مسوول ستاد فرهنگیان نجفی است اوباید مانع سواستفاده زیر مجموعه اش شود .
دعوت صورت گرفته به اسم ستاد نبود ومن هم بدلیل عدم رضایت از نوع رفتار جناب کمیجانی در جمع حضور نیافتم و فرد دیگری را فرستادم--
آخرین نکته اینکه در صحنه بودن و عمل جمعی کردن مشکلات خاص خود را دارد که ما بدلیل این مشکلات کار جمعی وتشکیلاتی را رها نخواهیم کرد .

ارادت همچنان باقییست جناب شیرزاد
پاسخ + +2 -3 --
معلم امیدوار 1396/04/01 - 00:02
عزیزان مخالف برادر دانش ایا به فکر فرد جایگزین و توانمندیهای او هم هستند؟؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:07
اغلب اسم هایی که مطرح می شوند در حد دانش و فانی و بعضی با توانمندی کمتر هستند. یکی از کاندیداهای احتمالی عبدالرسول عبادی رییس مرکز سنجش است . ایمن مرکز متولی برگزاری امتحانات است. عمادی ادعا می کند سوالات امتحانی لو نرفته و مردم میلیونها تومان پول برای خرید سوال های امتحانی سالهای قبل به باندهای تلگرامی پرداخت می کنند!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/14 - 09:22
.....
پاسخ + +8 -1 --
بازنشسته 1396/04/01 - 00:53
از روز اول که اسم دانش آشتیانی که برای آوپ مطرح بود با توجه به سابقه و نوع شخصیتی که دارند و همینطور عدم شناخت ایشان از آوپ و مشکلات معلمان می دانستم که ایشان مناسب وزیر شدن نبودند ووقتی که برمامه ایشان را دیدم که دیگر یقین پیدا کردم ۰ ایشان نمی توانند با جمعیت میلیونی اولیا و همکاران و معلمان ارتباط درستی برقرار کنند و به نظر من برای هیچ وزارتخانه دیگر نیز ایشان برای وزیر شدن مناسب نیست ۰ امیدوارم دیگر دولت و مجلس دوباره چنین اشتباهی را مرتکب نشوند و کس دیگری مثل ایشان انتخای نکنند ۰
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:09
برادر عزیز شما که برنامه دانش را مطالعه کرده و با توجه به برنامه متوجه شدید که ایشان مناسب وزیر سشدن نیستند برای آگاه شدن بنده و دیگر همکاران بفرمایید اشکال برنامه ایشان چه بود. ممنون از لطف شما
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1396/04/01 - 19:04
آب از سرچشمه (روحانی) گل آلود است...
دنبال فرعیات نباشید
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/04/01 - 20:27
با سلام جناب شیرزاد بعنوان نمونه یک مورد از وعده ها یا برنامه های آقای آشتیانی آنوزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان است که شما هم اشاره کردید ۰ و بعد ۸ ماه خبری از آن نیست ۰ مهارتهایی مثل خودشناسی -- تصمیم گیری --- تفکر انتقادی --- مقابله با اضطراب و۰۰۰۰۰ که باید همکارانی تدریس کنند که روانشناسی و مشاوره خوانده اند و دوره های کافی هم دیده اندو اگر فقط به خاطر تبلیغات توسط افراد نا وارد آموزش داده شود به نظر من فاجعه است ۰ الان همکارانی که می توانند تا حدودی این درس را تدریس کنند مشاوران مدارس هستند که کمبود شدید همکار مشاور است یعنی فقط در دوره متوسطه اول آنهم بیشتر برای هدایت تحصیلی حضور دارند و وقتی برای آموزش چنین درسهایی نیست ۰ ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/04/01 - 20:37
ادامه مطلب --- اگر به دانش آمزی یه غلط یاد دهیم که ۲+۲ می شود ۶ میتوانیم اشتباه خود را جبران کنیم ولی اگر مهارتی که تدریس شده و با تمرینات عملی بصورت باور و مهارت و رفتار شده به غلط آمزش داده شود بع راختی قابل اصلاح نیست ۰ و شما جنای شیرزاد چه خوب فرمو دید که بعضی ها دوست دارند قبل از رأی آوردن برای وزارت حرفهای شیک بزنند مثل آموزش مهارتهای زندگی ۰
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 22:36
ممنون از توضیحات عالمانه و مفید شما بازنشسته گرامی .
پاسخ + +3 -1 --
فریاد 1396/04/01 - 01:08
با عملکرد اخیر وزیر در جابجایی دکتر کمریی که فردی کاردان.مدیر مدبر وپاک بودند بنده بعنوان یک فرهنگی برای خروج وزیر ثانیه شماری می کنم
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:12
این متن را آقای بابازاده نوشته است : عملکرد چهاربند مورد نقد قرار می گیرد از مدیرکلی تهران می رود نیروی انسانی وزارت خانه کمره ای از شهرستان ها می اید جای او . باقری معاون چهاربند چند ماه قبل می رود وزارت خانه ، بعد از چند ماه عملکرد کمره ای دل همه را می زند داد همه را، در می اورد باقری را از وزارت خانه بر می گردد می شود مدیر کل تهران و کمره ای می رود ستاد جای میر شاه ولد ! از ان سو کمره ای خود در هفته ی اخر ۳ نفر را جابه جا می کند ؛ کوهستانی از منطقه ۱۹ میاید ۲ ، فلان کس ها هم قرار بود بروند ۳ و ۶ ! عجب شطرنج بازی جالبی ! این هم قانون مدیریت آموزش و پرورش ایران : (( مدیرها از بین نمی روند بلکه از میزی به میز دیگر منتقل می شوند ! ))
و در این ماجراها ازار دهنده تر عملکرد دانش است که مانند گروه یا فردی که شهری را می خواهد ترک کند و نقاط مختلف را مین گذاری می کند تا گروه بعدی با مشکل مواجه شوند ....
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/04/01 - 13:35
اقای بابازاده وعبداللهی عزیز اشکال در کجاست؟؟؟؟
عمر آموزشی معلمان برباد رفت...
عمر آموزشی دانش آموزان به باد رفت....
آیا می توان گفت اشکال آموزش و پرورش در این است که هر کس وناکث به خود اجازه دخالت در آموزش و پرورش میدهد.
ببینید در نظامی گری هیچ کس حق دخالت ندارد ولی نظامیان به خود اجازه زدن مدرسه مشارکتی میدهند وکسی جلودار نیست.در مهندسی شهری کسی حق دخالت ندارد ولی شهرداری مدرسه مشارکتی می زند.
درآموزش و پرورش پول زیاد است ولی تنها کسی که اجازه ندارد دست بزند خود معلمان هستند...
والی آخر......
پاسخ + +4 -1 --
اجنهادی1 1396/04/01 - 01:11
این نوشته برای روحانی مفید است تا دیگر چشم بسته به پیشنهادهای نجفی و معرفی گزینه هایش سمعا وطاعتا نگوید و برای دانش مفیدتر است تا در دفتر مجلل وزارتش تنها چند دقیقه به مشاوره های زندیه و جدایی و مهدوی و فرصت تاریخی که از دست داد فکر کند .
در این نوشته به سهم نجفی و چرایی مصاحبه با آفتاب علیه فانی و بیان او در هتل آرم که روحانی به فانی انتقادی نداشت و تنها به احترام افکار عمومی اورا عزل کرد اشاره نشده به راستی چه کسی افکار عمومی را علیه فانی شوراند و بولتن برای نجفی و حاجی تهیه می کرد تا علیه فانی مصاحبه کنند ؟
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:15
جناب اجتهادی عزیز مطالبی که نوشته نشده را شما در قالب یک یادداشت تنظیم کنید و برای صدای معلم بفرستید. یک نفر ممکن است همه اطلاعات را نداشته باشد یا همه اطلاعات در یک یادداشت نگنجد.
پاسخ + +3 -1 --
اجنهادی 2 1396/04/01 - 01:23
در نوشته شیرزاد تعمدا یا سهواً از اعضای موثر شاخه فرهنگیان حزب اتحاد که دانش را به این سرنوشت کشاندند نمی شود حق مخاطب است بداند مشاورین اتحادی وزیر چه کسانی هستند ؟
در نوشته شیرزاد اشاره ای به نقش مشاور عالی و ارتباط عمیق او با مدیر دوشغله اتحادی نشده است !-
شیرزاد از پروژه حذف فانی حرف می زند اما از طراحان و بولتن سازان علیه فانی عبور می کند ؟
کاش شیرزاد از سیاست سرزمین سوخته و نقش جدایی و زندیه و مهدوی در این سیاست و گروگان گیری تهران و مرکز بین المل توسط تیم زندیه و جدایی هم دو خط می نوشت
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:19
دانستن حق معلمان است. هر کس به اندازه وسع خود اطلاع رسانی و روشنگری کند. عرض کردم مطالبی را که من ننوشته ام شما بنویسید . همه چیز را همگان دانند.
پاسخ + +3 -1 --
اجتهادی2 1396/04/01 - 01:45
جناب عبدالهی
از ایزوله شدن دانش در چنبره حزب اتحاد گفته ای اما به نامها اشاره نکرده ای ؟!!!عمدی بوده یا سهوی ؟
از نقش نجفی و حمایتهای چشم بسته او و سپردن آموزش و پرورش به اتحادی ها حرف نزده ای ؟
از پروژه حذف فانی گفته ای اما از طراحان و مدیران اتحادی این پروژه عبور کرده ای !!!
به ناکامی دانش پرداخته ای اما از پدیده ای به نام مهدوی مشاور عالی که در نقش یک مدیر اجرایی و وزیر سایه کم نگذاشته سخن نگفته ای ؟!!
از آنتن وزیر در جلسه شورای سیاستگذاری گفته ای اما نگفته ای که یک خانم مدیر زن نزدیک به یک مدیر اتحادی و عضوتشکل کمیجانی است !!!
راستی دانستن همیشه حق مخاطب است
پاسخ + +11 -1 --
چغندربگ 1396/04/01 - 02:14
اولا چه فرقی میکنه کی بیاد؟ چون همشون با باندشون میان و همین یعنی منافع باندی! نه مردم و معلمان! من فقط از این خوشحالم ک وزیر غیر از دانش بیاد این باقری و یارانشو کنار بذاره خیلی حال میده جیگر آدم خنک میشه،
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/01 - 10:21
می خواهم بدانم که فرق کمریی با باقری در مدیریت آموزش و پرورش شهر تهران چیست؟
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/04/01 - 13:36
خیلی فرق است اصلا قابل قیاس نیست ولی حیف که نتوان گفت
پاسخ + 0 0 --
همکار 1396/04/01 - 14:03
سلام واقعا فرق آقای کمرءای با آقای باقری در چیست این جابجایی چه چیز را ثابت میکند آن هم در روزهای آخر وزارت آقای دانش آشتیانی تازه شهر تهران داشت نظم میگرفت متاسفم
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/04/01 - 15:30
ثابت می کند که دور و بر یای وزیر برایشان کار مهم نیست بلکه بدنبال جایی برا ی بعد از اشتیانی هستند که وزیر رفت در اداره کل جایی داشته باشند. حتی حتی دقت کنید حتی به از بین رفتن اموزش و پرورش شهر تهران که داشت سامان می گرفت وروتین می شد .در حالی که امثال باقری که قبلا در این اداره کل بودند .شهر تهران مدیر کل بسیار مدبر و کاردانی رو از دست داد واین بسیار غم انگیزه
پاسخ + +6 -2 --
بیاتی فرد 1396/04/01 - 02:19
وامصیبتا!!!!چه خبر است سر مقام وصندلی!بیچاره معلم مانده در برزخ توقعات ودرخواست های نابجای اولیا ومدیران با دست خالی وبدون پشتوانه، انوقتدل به کسانی بسته که مشکلات را حل کنند که وجود خودشان هزار مشکل است.درود بر اقای شیرزاد که خیلی ساده همه پشت پرده ها را فاش کرد وافسوس بحال همکاران زحمت کشی که با همه ناملایمات می سازند!!!!
پاسخ + +10 -1 --
معلم امیدوار 1396/04/01 - 04:12
برادر دانش با لایحه سازمان نظام معلمی و فاز 2 و عادلانه رتبه بندی چه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +9 -1 --
شهاب 1396/04/01 - 08:35
تغییر وزیر به تنهایی نمی تواند مشکلات آ.پ را کاهش دهد باید آ.پ یکی از اولویت های دولت باشد تا تغییر وزیر کارساز شود
پاسخ + +3 -2 --
مرتضی 1396/04/01 - 09:38
هر دم از این باغ بری می رسد . کلا نباید به اینده اموزش و پرورش خوشبین بود من خودم بالاجبار به روحانی رای دادم اما اطمینان داشتم و دارم که ابی برای اموزش و پرورش گرم نمیشه
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1396/04/01 - 19:09
با همین رای های اجباری!!!!!!!! که منشا آن معلوم نیست و متاسفانه (ببخشید) بدون بصیرت داده شد کار سخت آ.پ همچنان سخت ماند و سخت تر هم خواهد شد..!!!!!
پاسخ + +2 -1 --
مرتضی 1396/04/01 - 09:38
هر دم از این باغ بری می رسد . کلا نباید به اینده اموزش و پرورش خوشبین بود من خودم بالاجبار به روحانی رای دادم اما اطمینان داشتم و دارم که ابی برای اموزش و پرورش گرم نمیشه
پاسخ + +5 -1 --
علی 1396/04/01 - 09:50
هر کسی که می خواهد بیاید آموزش و پروش شکست خورده بزرگ است
پاسخ + 0 0 --
فریاد 1396/04/01 - 14:07
آموزش و پرورش شکست خورده است چون هر وزیر جدید می آید وبجای التیام زخمهای آ.پ تیری دیگر بر پیکر او می زند .
ای کاش دادگاهی تشکیل تا پس از بر کناری هر وزیر وی محاکمه میشد کارهای خیر وشرش مورد ارزیابی قرار می گرفت.
1) علی احمدی... بازنشستگی با۲۵سال که هنوز داریم تاوان می دهیم.
2)حاج بابایی ...طرح 633و طرح کارت صدراکه قشنگ آ.پ و منابع مالی معلمان رو نابود کرد.
3)نوبرانه اخر دانش که با تغییرات گسترده جابجایی ها آخرین نفس و رمق آ.پ رو گرفت.
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1396/04/01 - 19:10
وقتی از روی نیاز از کارتها استقبال میکنیم نتیجه ش همین میشه...
عمقی و ریشه ای اقدام نمیکنیم..
پاسخ + +11 -1 --
جهان 1396/04/01 - 10:46
فقط شغل دوم. پاشید برید پی کارتان!از این دولت هیچ آبی برای معلم جماعت و آ.پ ، گرم نشده و نخواهد شد مطمئن باشید.
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/04/01 - 15:38
والله.....
پاسخ + +6 -1 --
اسما 1396/04/01 - 11:57
اموزش وپرورش نیازمند مدیرانی توانمند به دور از لابی های سازمان یافته است که متاسفانه این امر تا مغز استخوانش نفوذ کرده که حتی کارشناس مسئول منطقه با نظر برخی باید تعیین شود ودراین وادی تجربه وتخصص و دلسوزی کمتر به چشم می خورد.
سپاس از لطف شما
پاسخ + +10 -1 --
فرهنگی ازاصفهان 1396/04/01 - 14:25
بروید آژانس کارکنیدواین دولت روبه خدا واگذارید
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1396/04/01 - 18:01
به خدا قسم من که دارم پرورش شتر مرغ میزنم چون از تنور آموزش و پرورش نانیبرای شما گرم نمیشه بروید که فردا شرمنده زن و بچه نباشید چون این شغل جز شرمندگی بین زن و بچه چیزی عایدمان تمیکند
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1396/04/02 - 10:38
غاز بهتره شترمرغ دست دلالاست
پاسخ + +3 -2 --
رحمان 1396/04/01 - 19:41
با سلام مرد عمل را معرفی می کنم اگر قدرت به وزارت رساندنش را دارید.
بسم الله
میر حمایت میرزاده.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/04/01 - 22:02
با سلام به نظر من هم جناب میرزاده عزیز لیاقت وزارت را دارند ۰ ایشان فردی بسیار دلسوز آوپ و معلمان و فردی خوش فکر و شجاع در حوزه آوپ است و این اواخر هم جواب نوبخت را در مورد گروگان گرفتن به نحو احسن در نامه ای دادند ۰ایشان حداقل حدود ۳۰،سال در پستهای مختلف آوپ با علاقه کار کرده و فردی کار بلد است ۰ سالها قبل مدیر کل آوپ استان ما بود که همه معلمان آن چند سال را بهترین دوران می دانند و بسیا محبوب معلمان بود و معترض تبعیض در پرداخت حقوق معلمان با دیگر کارکنان دولت هستند و سالها بعد اینکه از مدیر کلی استان ما عزل شدند از شهرستان گرمی با حمایت معلمان آن شهر و حتی شهرهای همجوار نماینده مجلس شدند ولی به نظر من ایشان بیشتر فردی اجرایی است و حیف است در مجلس باشند ۰
پاسخ + 0 0 --
جهان 1396/04/02 - 01:21
درست است آقای میرزاده گزینه ایده ال برای وزارت آ.پ است.
پاسخ + +6 -1 --
ابوالفضل 1396/04/01 - 21:59
منم دنبال کشاورزی خودم هستم آ.پ شغل دوم و سوم هست خوبه دیگه
پاسخ + +6 -1 --
احمدی 1396/04/01 - 22:06
میر حمایت میرزاده جسور و مناسبه
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/04/02 - 00:03
از این سیستم بکنید تورو بخدا
ولش کنید این مرده متحرکو این اموزش پرورشو
جلو خونواده تون شرمنده نشید برید دنبال ی کار دیگه
از زمان جلال ال احمد [با توجه ب کتابا و روایت ایشون] اموزش پرورش همین بوده


این مرده متحرک رو هم بزارید یکی سوارش شه
برا ما ک فرقی نداره
هرکی بوده وضع ما همین بوده
پاسخ + +10 0 --
محمد حسینی 1396/04/02 - 11:34
با سلام
قابل توجه معلمان عزیز
در تمام صحبتهای نویسنده عزیز و دوستانی که جناحی کامنت گذاشته اند دغدغه نان معلم اصلا دیده نمیشود دعوا بر سر لحاف ملا که همان پست است میباشد.معلم نان ندارد اما نردبان خوبی برای ترقی است
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/03 - 12:22
دوست عزیز مسایل مختلف ضمن ارتباط با هم تا حدی دارای استقلال هستند.اولا مساله معلمان نان نیست ! شعار نان شعار بلشویکها در جریان انقلاب 1917 بود که کشور با قحطی روبرو شده بود. شعار معلمان رفع تبعیض های قانونی و غیر قانونی است. معلم ایرانی مشکل معیشتی دارد اما گرسنه نیست و حتی جزء اقشار میانی جامعه است. با تصویر معلم به عنوان انسانی گرسنه و تقاضای نان ، منزلتی برای معلم باقی نمی ماند. این استدلال که فقط در باره نان صحبت کنیم شبیه استدلال برخی متدینین در آموزش و پرورش است که می گویند همه دروس باید ذیل کتاب تعلیمات دینی باشد. آنها شانی مستقل برای درس های دیگر مثل ریاضی و علوم و هنر و.... قایل نیستند. درسته که درس دینی بسیار مهم است ولی سرکلاس ریاضی باید ریاضی تدریس کرد. اینکه ما نصف وقت کلاس ریاضی را به آموزش دینی اختصاص دهیم بچه ها دیندارتر نمی شوند ودر ضمن ریاضی هم یاد نمی گیرند.
پاسخ + +2 0 --
محمد حسینی 1396/04/03 - 17:52
اقای عزیز شما می فرمایید معلم جزء قشر متوسط است.به همین دلیل است که بنده می گویم شما و خیلی دیگر از به اصطلاح تئوریسین های آ.پ درک واقعی از دنیای معلم ندارید اخر مومن با دریافتی زیر 2 میلیون و خط فقر حدود چهار میلیون کدام قشر متوسط. در تمام کتابهای روانشناسی و جامعه شناسی مسئله معیشت یا همان نان را برسی کنید.)از جمله هرم مزلو)در جواب همه صحبتها پوپولیسم و یا غیره را مطرح می کنید.بزرگان دین ما هم به شدت فقر را نهی می کنند.اخر اخوی معلمی که مجبور است شیفت شب آژانس کار کند کجا می تواند به شورای تصمیم گیری و لیست وزرا و عیره فکر کند.شاید اینها برای شما که جزء قشر متوسط هستید جذاب باشد.
یا حق
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/04 - 14:29
برادر عزیر امور را باید نسبی ببینید. وقتی می گوییم معلم در دهک میانی قرار دارد با عنایت به این است که حدود 5 میلیون کارگر حقوق زیر یک میلیون می گیرند . حدود 3 میلیون نفر بیکارند. حدود ده میلیون زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند. در چنین جامعه فقرزده ای، معلمی که دو میلیون می گیرد در منحنی درآمد در میانه منحنی قرار می گیرد. این به معنای این نیست که معلم مرفه است و مشکل اقتصادی ندارد. الان هزاران فارغ التحصیل دانشگاه متقاضی شغل معلمی هستند. چند سال پیش برای استخدام سی هزار معلم 180هزار نفر ثبت نام کردند. در مورد هرم مزلو من قبلا مقاله نوشته ام و برداشت چپی ها از این هرم را رد کرده ام سرچ کنید پیدا می کنید. یک آدم فقیر به معنویت ، هنر و زیبایی هم می اندیشد. نکته دیگری که عرض کردم استقلال نسبی موضوعات است. ما نمی توانیم در یک یادداشت در باره همه چیز بنویسیم. شما زحمت بکشید مقاله ای مستقل در باره نان بنویسید.
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/04/04 - 01:08
شیرزاد فرق کمره ئی و باقری را مرسیدی؟ بدان و بشنو ! من ک اولش گفتم چ فرقی می کنه! سخنان حکیمانه چغندر را خوب نگرفتی! دانش برای رفتنش مهره چینی میکنه! رو باقری سواره ولی رو کمره ئی نه! کمره ای تو موسسه یا دانشگاه مفید قم می رفت که دکتر بشه نمیدونم ادامه داد یا نه ولی کمره ئی نیروی حاجی بابایی و ...... تو دیگه چرا باقری بود که هنوز به اداره کل نرسیده اول کوهستانی رو از ۱۹ برد به ۲ ، چرا؟ چون کوهستانی ... باقری و شریکش در غیرانتفاعی و ........ تمام خضرت دانای کل چغندر!
پاسخ + 0 0 --
شیرزاد عبداللهی 1396/04/04 - 14:34
چغندر جان کمریی تا جایی که می دانم عضو انجمن اسلامی معلمان است که هیچ نسبت و رابطه ای با حاجی بابایی ندارد. ضمنا کمریی که برکنار نشده اونو بردن وزارتخانه و یه پست مدیرکلی دیگری بهش دادن حالا نمی دونم این پست جدید مهم تره یا مدیرکلی تهران؟اما اینکه میگی دانش برای رفتنش مهره چینی می کنه حرف منطقی است. می خواد اگه رفت جای پا داشته باشه.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/04/04 - 23:57
با این نمودار و منحنی شما پس باید گفت ما معلمان مرفا ترین یه کم کمتر هستیم.شیرزاد جان خدایی استاد ماستمالیزیشنی.خداوگیلی چقدر درامد ماهینه دارید خودتون؟
پاسخ + +1 0 --
معلم بدهکار 1396/04/04 - 14:22
حق
التدریسها روندین فقط نفرینتون میکنم
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/06 - 12:36
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////////////////////////
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/08 - 01:08
اگر وضعیت بی کاری وگرانی وبر جام و آمریکا واسرائیل هم در این کشور حل شود مطمئن باشید آموزش وپرورش درست نخواهد شد.این وزارتخانه باید منحل شده وبرای مدتی در وزارت علوم ادغام و تمام کادرهای ستادی وزارتخانه بازنشست وبعد از بازسازی مجدد وزارت خانه نویی با جوانان جدید که بدون سهمیه استخدام شده اندتشکیل شود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور