صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شیرزاد عبداللهی / همکار گروه صدای معلم

مدیران در آموزش و پرورش چگونه معلمی را دوست دارند ؟!

مواظب باشیم مدیران ستادی گروه های تلگرامی را تبدیل به روابط عمومی خود و شعبه ای از ستاد نکنند/ مدیران عادت کرده اند که از بالا معلمان را ببینند/ تصورشان این است که با چهار تا تعریف سر معلمان را شیره می مالند، اما پشت سر در باره معلمان جوک می گویند/ مدیران عادت به دیالوگ ندارند/ اغلب فضای مجازی را هم تریبونی یک طرفه مثل سالن های سخنرانی فرض کرده و علاقه مندند که به عنوان متکلم وحده برای معلمان روضه بخوانند/ با شرکت در گفت و گوی اختصاصی و غیر چالشی در فضای کنترل شده یکه تازی می کنند و  مثل سخنرانی های کلیشه ای و رسمی ، هندوانه زیربغل معلمان می گذارند/ بدتر از همه اینکه برخی مدیران از این فضا برای شناسایی و تهدید معلمان منتقد استفاده می کنند و نقش مکمل پلیس فتا را بازی می کنند/ معلمی را دوست دارند که اگر سوال می کند سوال سخت نپرسد و مثلا نپرسد اگر تو ضد ایدئولوزی و طرفدار آموزش و پرورش عرفی (سکولار )  هستی در شورای معاونین وزارتخانه چه می کنی و با چه ترفندی به اینجا رسیده ای/ معلمی را دوست دارند  که از گندکاری های حوزه مدیریتی  آنها نپرسد و اجازه بدهد که کلی گویی کند/ مدیران ستادی می خواهند جامعه مدنی را هم ضمیمه ادارات خودشان بکنند/ معلم باید معیارها را بگوید و فریب این بازی های معطوف به منفعت را نخورد/ این توهین به معلم است که هرکس می خواهد پست بگیرد، چهار تا شعار الکی معیشتی بدهد و بگوید من سمج هستم و بودجه می گیرم و بین معلمان تقسیم می کنم/ اصلاح طلبی به معنای حل شدن در دولت همسو نیست/ پارسال زیرپای فانی را خالی کردند و حالا هم هر تشکل یا چند تشکل زیر پرچم یک مدیر رفته اند و کار در جامعه مدنی را رها کرده و مشغول لابی با نمایندگان مجلس و نجفی و جهانگیری و...  شده اند

آسیب شناسی  رفتار مدیران آموزش و پرورش و مدیران  ستادی چگونه معلمی را دوست دارند   بدون مقدمه !

حضور مدیران ستادی آموزش و پرورش  درگروه های تلگرامی ایراد اصولی  ندارد و اتفاقا یکی از نقاط قوت محسوب می شود به شرط اینکه آنها در اینجا از امتیاز و رانت ویژه ای برخوردار نباشند و مثل دیگر اعضا با آنها برخورد شود و خودشان هم شرایط برابر را بپذیرند.

مواظب باشیم مدیران ستادی گروه های تلگرامی را تبدیل به روابط عمومی خود و شعبه ای از ستاد نکنند. 

مدیران عادت کرده اند که از بالا معلمان را ببینند. تصورشان این است که با چهار تا تعریف سر معلمان را شیره می مالند، اما پشت سر در باره معلمان جوک می گویند. مدیران عادت به دیالوگ ندارند. اغلب فضای مجازی را هم تریبونی یک طرفه مثل سالن های سخنرانی فرض کرده و علاقه مندند که به عنوان متکلم وحده برای معلمان روضه بخوانند.

مدیران ستادی حاضر درگروه های تلگرامی اغلب در گفت و گوهای عمومی شرکت نمی کنند و با شرکت در گفت و گوی اختصاصی و غیر چالشی در فضای کنترل شده یکه تازی می کنند و  مثل سخنرانی های کلیشه ای و رسمی ، هندوانه زیربغل معلمان می گذارند.

بدتر از همه اینکه برخی مدیران از این فضا برای شناسایی و تهدید معلمان منتقد استفاده می کنند و نقش مکمل پلیس فتا را بازی می کنند. جند شب پیش یکی از مدیران در واکنش به فوروارد پستی از سوی یکی از دبیران منطقه 2 تهران در رابطه با لو رفتن سوالات بلافاصله نوشت که او  را به "مرجع قضایی معرفی کرده"  و یکی دیگر از همکاران را هم "تهدید" کرد. مدیران مثل ستاد با افراد پرسش گر برخورد حذفی دارند.
 
مدیران ارشد معلم را دوست دارند اما نه هر معلمی . معلمی که از آنها تعریف کند یا حداقل ساکت باشد و نقش سیاهی لشکر ( مثل معلمان حاضر در سالن های سخنرانی ) را بازی کند !

معلمی را دوست دارند که اگر سوال می کند سوال سخت نپرسد و مثلا نپرسد اگر تو ضد ایدئولوزی و طرفدار آموزش و پرورش عرفی (سکولار )  هستی در شورای معاونین وزارتخانه چه می کنی و با چه ترفندی به اینجا رسیده ای ؟

آسیب شناسی  رفتار مدیران آموزش و پرورش و مدیران  ستادی چگونه معلمی را دوست دارند   معلمی را دوست دارند  که از گندکاری های حوزه مدیریتی  آنها نپرسد و اجازه بدهد که کلی گویی کند.

معلمی را دوست دارند  که اگر رییس مثل جویندگان گنج گفت من منابع غیردولتی کشف می کنم،  نگوید قبل از تو دیگران گشتند و چنین گنجی نیافتند؟ مدیران ستادی می خواهند جامعه مدنی را هم ضمیمه ادارات خودشان بکنند . این خطرناک است. 

می خواهند به جای اینکه معلمان حول موضوعات  و مسایل آموزش و پرورش متمرکز شوند ، زیر علم این و آن سینه بزنند. یک عده زیر پرچم دانش ، عده ای زیر پرچم فلان عضو  شورای معاونان که علیه دانش می خواهد خروج کنند و عده ای زیر پرچم نجفی و .... خلاصه اینکه معلمان را تا حد پادو و سیاهی لشکر آدم های جاه طلب پایین بیاورند.

این خلاف شان معلم است. معلم باید معیارها را بگوید و فریب این بازی های معطوف به منفعت را نخورد. این توهین به معلم است که هرکس می خواهد پست بگیرد، چهار تا شعار الکی معیشتی بدهد و بگوید من سمج هستم و بودجه می گیرم و بین معلمان تقسیم می کنم !

 

تشکل ها متعلق به جامعه مدنی هستند فعالان معلمی صنفی و سیاسی باید در جامعه مدنی بمانند و تبدیل به دلال پست نشوند.

اصلاح طلبی به معنای حل شدن در دولت همسو نیست. این خطر است. همین 7-8 تا تشکل اصلاح طلب 4 سال پیش بعد از رای عدم اعتماد نجفی،  فانی را معرفی کردند.

پارسال زیرپای فانی را خالی کردند و حالا هم هر تشکل یا چند تشکل زیر پرچم یک مدیر رفته اند و کار در جامعه مدنی را رها کرده و مشغول لابی با نمایندگان مجلس و نجفی و جهانگیری و...  شده اند.

این کارها منطق مدنی ندارد. فرقی نمی کند طرفداران دانش و طرفداران دیگران مثل همند. در این میان دو دوزه بازی مدیران دانش آشتیانی که هم خدا را می خواهند و هم خرما را مشمئز کننده است. آنها هم زیرپوستی برای خود دنبال دسته هستند و در عین حال هم می کوشند اگر دانش ماند موقعیت خود را حفظ کنند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 16:22 خوانده شده: 769 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -2 --
احمد 1396/03/29 - 17:25
جناب عبداللهی؛
از بدیهیات سخن گفته اید...!
هر کس حتی اگر، 6 ماه هم در این آموزش و پرورش خدمت کرده باشد؛ این مسائل را به چشم خود دیده است!؟
متاسفانه علی رغم ظاهر گفتمان اصلاح طلبی؛ اینان به دکترین "اقتدار گرایی" در سطح مدیریت جامعه اعتقاد داشته و برای انصراف معلمان از مطالبات صنفی خود، این اقتدار گرایی را در طول و عرض این وزارتخانه به توان 2 رسانده و انتقاد و مطالبه گری را برای معلمان کنشگر و گمنام به کمک انواع و اقسام آنگ ها و برچسب ها بسیار پر هزینه کرده و به کمک طرح هایی چون رتبه بندی به معیشت ایشان گره زده اند!
جنابعالی و یا سایر دوستان را به اظهارات فانی در ابتدای وزارتش ارجاع می دهم که، نقل به مضمون گفت که : دستمزد معلمان باید در اختیار مدیران مدارس باشد!
بنده اضافه و ادامه می دهم که : سرنوشت کرسی مدیران مدارس هم در دست با کفایت مناطق و آلی آخر...
پاسخ + +15 -3 --
چغندربگ 1396/03/29 - 17:39
البته این رابطه دوطرفه است! من به عنوان یک معلم کل مدیران رده بالای آموزش و پرورش و مدیران مدارس را در حد یک واشر قبول ندارم و کاملا مطمئنم که بی صلاحیت و بی اهلیت و بی دانش و....هستند!
پاسخ + +22 -4 --
چغندربگ 1396/03/29 - 17:45
هرکس نداند ما معلمان بخوبی می دانیم تنها چیزی که در انتصاب مدیران در آموزش و پرورش ملاک نیست، شایسته سالاری است و مدیران جزو بی لیاقت ترین آدم ها در آوپ هستند ۱۰۰% آنها و بدون استثناء .
پاسخ + +14 -2 --
معلم متنفر از تبعیض 1396/03/29 - 18:23
چه عجب بلاخره یک بار واقعیت رو صحیح بیان فرمودی.
متشکرم .
پاسخ + +12 -1 --
معلم امیدوار 1396/03/29 - 19:18
جالب بود و قابل تامل و تدبر
پاسخ + +9 -3 --
ناشناس 1396/03/29 - 20:29
کاش میکنی مدیران مدارس چگونه معلمانی را دوست دارند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/03/30 - 04:07
معلمانی را دوست دارند که شرف انسانی خود را به خاطر لقمه نانی ناچیز به حراج میگذارند و روح انسانی خود را با رذالتی بزرگ به تاراج میدهند
پاسخ + +11 -2 --
ناشناس 1396/03/29 - 20:30
کاش میگفتی مدیران مدارس چگونه معلمانی را دوست دارند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/03/30 - 02:41
معلمان پاچه خوار که بهره ای از کرامت انسانی و مردانگی و ارزش انسانی در وجودشان نیست مدیران معلمان اینچنینی را میخواهند که تا حد حیوانی سقوط کرده باشند .انسان لایق نمیخواهند چون خودشان میدانند لیاقت مدیریت بر انسانها ی برتر از خود را ندارند و از روی حسادت هر کار غیر انسانی انجام میدهند تا وجدان ناپاک خود را آرام سازند
پاسخ + +21 -2 --
عدالت کور 1396/03/29 - 20:51
غالب مسیولان ما افرادی از جنس خودشان را ترجیح می دهند: افراد "کوچک"، "غیر متخصص و بی کفایت"، "سبک‌مغز و تنگ نظر"، "ریاکار و بله قربانگو"، " متملق و چاپلوس" و "شیفته جاه و مقام و ریاست".
پاسخ + +11 -2 --
معاویه پژوه 1396/03/29 - 20:54
موافقم.
پاسخ + 0 0 --
هاشم 1396/03/30 - 07:03
مدیریت یعنی قبول مسولیت
آن هایی که مدیر هستند یعنی شایستگی این پست را دارند و گرنه قبول مسولیت نمی کردند
الان شما که لیاقتش رو دارید بفرما
چرا ما باید بی عرضگی خودمان را به مدیران نسبت بدههیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/03/30 - 17:41
البته مدیریت با پاچه خواری و باند بازی هیچ ارزشی ندارد انسانهای شریف تن به چنین خفتی نمیدهند
پاسخ + +12 -2 --
رضا 1396/03/30 - 01:30
معلمی ترسو و حرف گوش کن با قابلیت آنتن دهی بالا.!!
پاسخ + +13 -1 --
چغندربیگ 1396/03/30 - 01:31
معلمی بس بسیار گوسپند! بدون شاخ و کم خوراک! بدون صدا و کاملاً سایلنت!!!
پاسخ + +11 0 --
فرهنگی ازاصفهان 1396/03/30 - 15:01
معلمی بدون فکرواحساس بی مسئولیت وخاموش حتی مقاله هم نمی تواند بنویسدالبته به سلیقه خودش
پاسخ + +2 0 --
چغندربگ 1396/03/31 - 19:02
این مش هاشم مثل اینه خودش مدیره! چه مضحک چون قبول کرده مدیر باشه پس حتمن لیاقتشم داره!منطق مسخره و احمقانه!
پاسخ + +4 0 --
معلم 1396/03/31 - 22:14
اکثر مدیران مدارس معلمانی را دوست دارند که همه خواسته های غیر قانونی و غیر منطقی انان را بدون چون وچرا قبول کنند مثل نمره دادن ناحق به دانش اموزان سفارش شده
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی ازاصفهان 1396/04/03 - 18:10
معلمی بی بخار وبی سواد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/04/04 - 10:59
معلمی که بدون درگیری با دانش اموز همانند یک مترسک گوش بفرمان بوده و در مقابل تحقیر تمسخر و بی ادبی دانش اموز هیچی نگوید
پاسخ + +2 0 --
معلم بدهکار 1396/04/04 - 14:23
معلمی که امسال نقدی براشون کارکنه سال بعد خرد خرد بهش بدن
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/05 - 15:13
کجای کاری این روهم ازسودهمان منتها خردخردباکلی منت میدن
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/07 - 16:18
حق التدریسها چی شد؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور