صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مهندس حسین میرکی قرائی/ مدیر هنرستان فنی شبانه روزی شهید مهدیزاده تربت جام

مشکل نبود رتبه بندی مدارس و بی عدالتی بزرگ در احکام حقوقی مدیران هنرستان های بزرگ شبانه روزی

در احکام حقوقی مدیران و دیگر عوامل اجرایی هنرستان های بزرگ فنی شبانه روزی هیچ گونه رابطه و تعریفی با تراکم بالای کاری آنها ندارد/ در حال حاضر حقوق یک مدیر هنرستان شبانه روزی با 400 نفر هنرجو و 80 نفر پرسنل و 7000 مترمربع ساختمان قدیمی با 6 موتورخانه و 6 ساختمان کارگاه و خوابگاه و سلف ، با حقوق مدیر یک دبستان عادی روزانه کوچک برابر و چه بسا تا هشتصد هزار تومان کمتر باشد/ اگر در سال جاری به نوعی حل نشود در سال آتی آموزش و پرورش با استعفای تعداد زیادی از مدیران این گونه مدارس روبه رو خواهد بود...

 

رتبه بندی مدارس و مشکلات هنرستان های بزرگ شبانه روزی  متاسفانه در احکام حقوقی مدیران و دیگر عوامل اجرایی هنرستان های بزرگ فنی شبانه روزی هیچ گونه رابطه و تعریفی با تراکم بالای کاری آنها ندارد . علی رغم اینکه حق محرومیت ها ، حق روستا ، حق مرزی و ... در احکام دیده شده است اما متاسفانه تراکم کاری ، ساعات فعالیت در هفته ( در هنرستان های شبانه روزی بیش از 40 ساعت فقط در یک نوبت فعالیت آموزشی وجود دارد ) ، تعداد دانش آموز ، تعداد پرسنل ، مساحت زیربنای ساختمان ها و زمین و قدمت آموزشگاه ، نوع و مقطع آموزشگاه ( هنرستان بودن )،هیچ گونه تاثیری در حق مدیریت ها ندارد به طوری که در حال حاضر حقوق یک مدیر هنرستان شبانه روزی با 400 نفر هنرجو و 80 نفر پرسنل و 7000 مترمربع ساختمان قدیمی با 6 موتورخانه و 6 ساختمان کارگاه و خوابگاه و سلف ، با حقوق مدیر یک دبستان عادی روزانه کوچک برابر و چه بسا تا هشتصد هزار تومان کمتر باشد !!! ( به دلیل حق روستا و حق مرزی آن هم در فاصله یک کیلومتری از همدیگر) .

این تبعیض ها در کنار چالش های بزرگی که مدیران هنرستان های شبانه روزی با آنها روبه رو هستند به ویژه در مناطق محروم ( اختصاص سرانه بسیار کم غذایی ، نبود سرانه تعمیراتی و آموزشی و پرورشی ، فقر شدید مادی دانش آموزان شبانه روزی و عدم مشارکت مالی اولیاء ، هزینه بالای نگهداری ساختمان ها ، سرویس موتورخانه ها ، تهیه سخت و گران مواد مصرفی برای کارگاه ها در هنرستان ها ی شبانه روزی ، کمبود شدید نیروی خدماتی در مناظق محروم ، عدم جذابیت های مادی برای نیروهای شاغل در این مدارس علی رغم اهمیت و حساسیت بالای این مدارس ) عرصه را بر آنها تنگ نموده است و اگر در سال جاری به نوعی حل نشود در سال آتی آموزش و پرورش با استعفای تعداد زیادی از مدیران این گونه مدارس روبه رو خواهد بود ضمن اینکه این بی عدالتی در شان دولت تدبیر و امید نیز نمی باشد ؛ لذا ازهمه تصمیم گیران و دلسوزان آموزش و پرورش تقاضامندم ضمن بررسی موضوع اقدام عاجل و مقتضی مبذول فرمایند .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 21:56 خوانده شده: 429 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور