صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مهدی خلیلی/ سردبیر صدای معلم

صدای معلم ؛ فقط صدای معلمان ایران است

رسانه ها؛ هم مساله و هم راه حل مساله ی زمانه ی ما می باشند/ واقعیت این است که معلمان و آموزگاران نه معیشتی دارند و نه منزلتی/ معلمان نه قدرتی دارند و نه ثروتی و جامعه نیز قدردان معلمان نیست و البته چون قدرتی ندارند نه تنها مورد حمایت رسانه ها و دولتی ها قرار نمی گیرند بلکه مورد طعنه و تحقیر واقع می شوند/ رسانه ملی که میلیاردها تومان اموال بیت المال را صرف برنامه های بی محتوا و کم کیفیت می کند،یک برنامه اختصاصی برای معلمان و نقد وضیعت آموزش و پرورش ندارد و سال هاست که معلمان دغدغه برنامه 90 فرهنگی را دارند که هنوز تحقق نیافته و به نظر می رسد هیچ وقت تحقق نیابد/ آموزگاری که عاشقانه در جنوب کرمان مشغول خدمت است و یا معلمی که در دیار سیستان الفبای مهر و مهربانی را به دانش آموزان می آموزد ؛ اگر بخواهد علاقه ها و علقه هایش را بیان کند و اگر بخواهد صدای مظلومیت خویش را به گوش مسوولان و مردم برساند، چگونه می تواند و از چه رسانه ای می تواند دیده شود و شنیده شود/ در جوامعی که احزاب سیاسی وجود ندارد متاسفانه رسانه ها می بایست خلا احزاب را جبران کرده و بر این اساس ما با سه نوع رسانه روبه رو هستیم/ دکترین صدای معلم ، تاسیس و تثبیت " تفکر انتقادی " و " گفت و گو "  به عنوان حلقه مفقوده در چرخه نظام تعلیم و تربیت است/ « صدای معلم » تریبونی برای همه فرهنگیان و معلمان است و هیچ گونه وابستگی به دسته ، حزب و یا جناح سیاسی و اقتصادی ندارد/ صدای معلم ،اکنون یکی از پرمخاطب ترین رسانه در حوزه ی آموزش و پرورش است که مورد توجه معلمان و بسیاری از مسوولان قرار گرفته است. اما این مورد توجه بودن و محبوبیت موجب هراس بسیاری نیز شده است/ بسیاری از صدای معلم به خاطر رویکرد انتقادی و اصلاح طلبانه و پرهیز از سوژه های لمپنیستی ناراحت و عصبانی می باشند/ این رسانه مستقل  ،تریبون همه ی معلمان و آموزگاران ایرانی است که بدون ادا و ادعا مشغول خدمتگزاری می باشند...

 

صدای معلم رسانه فرهنگیان و معلمان ایران

واقعیت این است که رسانه ها؛ هم مساله و هم راه حل مساله ی زمانه ی ما می باشند!

براین اساس و با این نگاه؛ زندگی در جمع رسانه ها ؛ آگاهی ها ؛ پیچیدگی ها و ظرافت های خاص خود را دارد و ظرفیت های مخصوص به خود را می طلبد که اطلاع از آن ها تخصصی چندوجهی را در عرصه های آکادمیک شکل می دهد!
از سوی دیگر واقعیت این است که معلمان و آموزگاران نه معیشتی دارند و نه منزلتی ! این نکته آن قدر بدیهی است که دیگر کمتر دانش دانش آموزی  نیز  رویای معلمی و آموزگاری داشته باشند!

تلخ تر این است که حتی دانش آموزان دبستانی نیز می دانند که آموزگاران نه معیشتی دارند و نه منزلتی! و معلمان نه قدرتی دارند و نه ثروتی و جامعه نیز قدردان معلمان نیست و البته چون قدرتی ندارند نه تنها مورد حمایت رسانه ها و دولتی ها قرار نمی گیرند بلکه مورد طعنه و تحقیر واقع می شوند!

حالا دیگر رسانه ی ملی ابایی از این رفتارها ندارد و مدام معلمان را مورد تحقیر قرار می دهد و مطمئنا معلمان نیز اگر مانند مشاغل دیگر قدرتی داشتند حتما قدری داشتند !

رسانه ملی که میلیاردها تومان اموال بیت المال را صرف برنامه های بی محتوا و کم کیفیت می کند،یک برنامه اختصاصی برای معلمان و نقد وضیعت آموزش و پرورش ندارد و سال هاست که معلمان دغدغه برنامه 90 فرهنگی را دارند که هنوز تحقق نیافته و به نظر می رسد هیچ وقت تحقق نیابد.

فرض کنید آموزگاری که عاشقانه در جنوب کرمان مشغول خدمت است و یا معلمی که در دیار سیستان الفبای مهر و مهربانی را به دانش آموزان می آموزد ؛ اگر بخواهد علاقه ها و علقه هایش را بیان کند و اگر بخواهد صدای مظلومیت خویش را به گوش مسوولان و مردم برساند، چگونه می تواند و از چه رسانه ای می تواند دیده شود و شنیده شود؟

آیا رسانه ملی، معلم ضیعف و مظلوم و محروم را می بیند؟

آیا رسانه های دولتی می توانند صدای معلمان باشند؟

آیا روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش معلمان را می بیند و مشکلات شان را می شنود؟

بنابراین برای برون رفت از این وضیعت، باید فضای باز رسانه ای ایجاد شود. رسانه ها رکن چهارم دموکراسی اند. در جوامعی که احزاب سیاسی وجود ندارد متاسفانه رسانه ها می بایست خلا احزاب را جبران کرده و بر این اساس ما با سه نوع رسانه روبه رو هستیم :

رسانه های مستقل؛ رسانه های دولتی و ضد دولتی !
رسانه صدای معلم ، همان گونه که در شناسنامه اش آمده است : متشکل از گروهی از معلمان و صاحب نظران در حوزه تعلیم و تربیت است که به محور بودن " آموزش " در توسعه پایدار اعتقاد داشته و درصدد هستند با " جنبش قلم " و " پویایی اندیشه برتر " نقش واقعی آموزش و پرورش را در معادلات جامعه بازتعریف نمایند .
 دکترین صدای معلم ، تاسیس و تثبیت " تفکر انتقادی " و " گفت و گو "  به عنوان حلقه مفقوده در چرخه نظام تعلیم و تربیت است.
« صدای معلم » تریبونی برای همه فرهنگیان و معلمان است و هیچ گونه وابستگی به دسته ، حزب و یا جناح سیاسی و اقتصادی ندارد. حوزه فعالیت صدای معلم  ، آموزش و پرورش و مسائل آن است و با یک نگاه سیستمی به آن می پردازد و حتی جامعه را از دریچه آموزش و پرورش رصد می کند.
رسانه مستقل  صدای معلم  با شفافیت و صداقت تلاش می کند تا حرف های معلمان را به گوش مسوولان تعلیم و تربیت برساند و از سوی دیگر خدمات و اقدامات مسوولان را برای معلمان تشریح نماید.البته  گاهی اوقات مسوولانی که در حد توان تلاش نمی کنند و پاسخ گوی افکار عمومی نیستند و این ذات رسانه است که نسبت به این مسایل بی تفاوت نباشد و اطلاع رسانی نماید.

صدای معلم ،اکنون یکی از پرمخاطب ترین رسانه در حوزه ی آموزش و پرورش است که مورد توجه معلمان و بسیاری از مسوولان قرار گرفته است. اما این مورد توجه بودن و محبوبیت موجب هراس بسیاری نیز شده است!

مستقل بودن ؛ تاثیرگذاری؛ شفافیت و صداقت رسانه ای صدای معلم موجب محبوبیت صدای معلم شده و همین عوامل محبوبیت موجب نگرانی و ناراحتی و پرخاشگری خیلی ها شده است !

بسیاری از صدای معلم به خاطر رویکرد انتقادی و اصلاح طلبانه و پرهیز از سوژه های لمپنیستی ناراحت و عصبانی می باشند!

برخی نیز از تاثیرگذاری این رسانه ی مستقل و منتقد و منصف واهمه دارند و برخی نیز که تلاش می کنند با مسایل دیگر برای صدای معلم حاشیه بسازند!

البته ما بر این نکته واقفیم که برای تحقق رسانه ای مطلوب هنوز فاصله است و هنوز رسانه  صدای معلم  کاملا حرفه ای نشده است ولی سعی می کنیم با بضاعت خویش در این مسیر به پیش برویم و همچنان فقط صدای معلمان ایران باشیم و از هرگونه نقد و نظر معلمان ایران استقبال می کنیم و براین باوریم که فقط معلمان سرمایه صدای معلم است و صدای معلم  هرگونه تلاش برای ارتقای منزلت و معیشت  معلمان را وظیفه ی خود می داند و این رسانه مستقل  ،تریبون همه ی معلمان و آموزگاران ایرانی است که بدون ادا و ادعا مشغول خدمتگزاری می باشند!

صدای معلم رسانه فرهنگیان و معلمان ایران

یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 22:32 خوانده شده: 896 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -3 --
نورآباددلفان 1395/10/13 - 00:42
درودبرصدای معلم که واقعأصدای معلم است،معلمی که دیگرنای فریادزدن هم ندارد.
سایت پرمخاطب صدای معلم ضریب نفوذبسیاربالایی دربین فرهنگیان وروشنفکران وفعالین عرصه تعلیم وتربیت دارد.
ازدست اندرکاران سایت متشکریم
پاسخ + +9 -3 --
معلم ناامید 1395/10/13 - 03:23
موفق باشید انشاا...در مسیر سخت ندای معلم بودن
پاسخ + +6 -7 --
سهرابلو 1395/10/13 - 08:36
این صدای حزب منحله مشارکت است که شما با نام جعلی صدای معلم از حلقوم پور سلیمان ، شیرزاد امریکا نشین می شنوید . معلمان ساده نباشید خیلی از این حضرات از درد معلمان خبر ندارند یا عامل حزبند یا خلا و کمبود عاطفی خود را این جوری پر میکنند هرجند جرات نقل مطالب را ندارند
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1395/10/13 - 09:00
سلام
دوست عزیز
آقا/ خانم سهرابلو

نیازی به این همه چاشنی عصبانیت و پرخاشگری نیست !

در صورت امکان و در کمال آرامش و متانت دلایل و براهین خود را به صورت مستدل و منطقی برای صدای معلم ارسال فرمایید .

اگر یادداشت انتقادی و به دور از برچسب زدن و اتهام پراکنی باشد در صدای معلم منتشر می شود.

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/13 - 11:17
نگران نباشید پورسلیمان عزیز این همان ندای دولتیان معجزه هزاره سوم است که هزار سال کشور را به عقب برگرداندند صدای معلم واقعا صدای معلم است
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/10/14 - 20:08
جناب سهرابلو فکر کنم افکار پایداری ضد اصلاحاتی دارید؟!
پاسخ + +7 -2 --
افتخاری هریس 1395/10/13 - 12:51
نگران نباشد صدای معلم عزیز من خودم که سلول های اعصابم را عمل جراحی لیرزی کرده ام از بس از این همه توهین ها واهانت ها وتحقیر ها دیده ام باید که سازگاری کرد در ضمن ما کجا زندگی می کنیم در یکی از کشور های حاشیه جهان سوم بی خیال تا توانید بر طبل حق طلبی بزنید که علی یاورتان هست موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
افتخاری هریس 1395/10/13 - 21:52
درود بر صدای معلم وکادر عزیز ان بی شک همه دوستان عزیز این سایت در قصر قلب مخاطبین جا دارند
پاسخ + +6 -2 --
دبیر 1395/10/13 - 13:32
سلام و تشکر از سایت صدای معلم. متاسفانه با گذشت 6ماه از سال تحصیلی 95 دبیران خانم منطقه محروم و فوق صعب زز و ماهرو استان لرستان که با ایثار و تحمل خطرات و حوادث طبیعی و....منطقه و طی مسافت بیش از دویست کیلومتر از محل زندگیشان با بیتوته در خوابگاههای نا امن و غیر بهداشتی، هنوز امتیاز ارزشیابی سالانه سال 94و تکمیل فرم ارزشیابی برایشان صورت نگرفته!!!!! ایثار و شهادت طلبی در راه تعلیم و تربیت و با هدف مبارزه با جهل و محرومیت و مظلومیت و مبارزه با سلطه استعمار بر اقشار محروم در مناطق دور افتاده و صعب العبور را با کدام معیار و فرم میتوان ارزشیابی کرد؟؟؟؟ امتیاز ایثار و فداکاری معلمان مناطق دور افتاده و صعب العبور را با مقاله و کارگاه و کلاس ضمن خدمت میتوان قیاس کرد؟؟؟؟؟ از صدای معلم استدعا دارد در خصوص رفع اجحاف در تکمیل این فرمها برای معلمان فوق الذکر توسط مدیران نالایق و بی سواد و کوته نظر که تا کنون حتی زحمت پر کردن فرمها را هم بخود نداده اند پیگیری نمایند . با کمال تشکر
پاسخ + +2 -3 --
معلم ناامید 1395/10/13 - 15:55
فرهنگیان عزیز در اینکه شرایط سختی داریم شکی نیست اما اگر اندک فرصت اصلاحات در دولت اعتدال حذف شود و اصولگرایان بیایند ب معلمان توجه میکنند؟!بعید میدانم؟!
پاسخ + +1 -5 --
معلم ناامید 1395/10/13 - 15:55
فرهنگیان عزیز در اینکه شرایط سختی داریم شکی نیست اما اگر اندک فرصت اصلاحات در دولت اعتدال حذف شود و اصولگرایان بیایند ب معلمان توجه میکنند؟!بعید میدانم؟!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1395/10/13 - 18:45
با سلام اعتدال به چه معناست؟؟؟ اگر فقط سیاسی است که فایده ندارد اگر اقتصادی است که درآمدهای دولت به اعتدال تقسیم نمی شوند اگر فرهنگی است که بین اغنیا و فقرا و طبقه بندی اجتماعی فرهنگ زمین تا آسمان فرق دارد بالاخره نفهمیدیم مخصوصا ما معلمان اعتدال به چه معنا است فکر کنم فقط اعتدال در بین سیاسیون باید برقرار شود وگرنه که بقیه مهم نیستند فقط انتخابات که میشه فقط تا پای صندوق رای مهم هستند تقریبا
پاسخ + +2 -2 --
سلیمی ساعتلو 1395/10/13 - 19:27
صدای معلم واقعا صدای معلم است. صدای معلم رسانه ای است که صدای هر کسی که حرفی برای گفتن دارد را منعکس می کند. اینجا جایی است که معلمان نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را با هم در میان می گذارند و خوشبختانه هر روز گستره نفوذش بیشتر می شود. اگر حرفی برای گفتن داریم منطقی و مستدل مطرح کنیم و حرمت قلم و معلم را پاس بداریم. بی تردید مسئولان هم مطالب را می خوانند.
پاسخ + +1 0 --
احمد 1395/10/13 - 23:43
"مارشال مک‌لوهان " فیلسوف و استاد کانادایی زبان انگلیسی، اعتقاد داشت که رسانه‌ها وسیله‌ای برای بسط و گسترش بدن می‌باشند. به عنوان مثال اتومبیل راه رفتن را امتداد می‌دهد و روزنامه نطق را گسترش می‌دهد. رسانه نحوهٔ ارتباط با دنیا را تغییر داده و نگرش را به دنیا عوض می‌کند. در واقع نگاه ما به پیام رسانه و محتوای آن توجه ما را به خود آن از بین می‌برد. در نگاه مک‌لوهان به رسانه، محتوای آن تأثیر بسزایی ندارد و مهمترین پیام رسانه تأثیر آن در دیدگاه ما به زندگی است. همان‌گونه که چاپ به شکل‌گیری دولت‌ها منجر شد و ماشین به ایجاد شهرها و جاده‌ها، تلویزیون نیز به پایان دوران نوشتار و روزنامه می‌انجامد و ساختار دنیا را دگرگون می‌کند. مک‌لوهان که رسانه‌های الکترونیک را امتداد حواس (دستگاه عصبی) انسان می‌دانست، دنیای حاصل از ارتباط تلویزیونی را «دهکدهٔ جهانی» نامید.
پاسخ + 0 -1 --
سهرابلو 1395/10/14 - 09:07
اگر شما صدای معلم هستید نه صدای حزب اولا زود نیت خوانی نکنید من اتفاقا معلم زخم خورده معجزه هزارهام چون تحت یوق جناح نیستم اما شما چرا در مقابل دزدی و غارت تیم فانی در صندوق به راحتی گذشتید حقوق داماد فانی در ماشین سازی اراک تا برد و خورد همسران غندالی و ملک بازی و وام ان چنانی کم چیزی بود چرا محاکمه فانی را نخواستید امروز هم به جرات عرض می کنم چند ماه خواهند گفت این وزیر هم هم برای معلمان کاری نخواهد کرد چون با زبان معلمان اشتا نیست
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1395/10/14 - 09:13
سلام
دوست عزیز
آقای/ خانم سهرابلو

ما نیت خوانی نکردیم !

اتفاقا این شما بودید که بدون دلیل و حجت ما را به دیگران نسبت دادید !

صدای معلم شاید بیش از سایر رسانه ها روی صندوق ذخیره فرهنگیان کار کرده است و حتی در آخرین مواضع ، پیشنهادات عملیاتی جهت بهبود عملکرد این صندوق به مسئولان ارائه کرده است .

از نظر ما ، خیلی از کسانی که الان از صبح تا شب کارشان شده است بوق و کرنا کردن این صندوق ؛ دل شان برای این صندوق نمی سوزد و بیشتر به دنبال سیاسی کاری و پوپولیسم رسانه ای هستند .

اگر راست می گویند زمانی که خودشان مسئولیت داشتند چرا پاسخ نبودند !

هوشیار باشید و پایدار .
پاسخ + 0 0 --
سهرابلو 1395/10/14 - 10:45
جناب ناشناس نمیدانی در ایران نام را متضاد را با صاحب نام انتخاب می کنند کور است وی را عینعلی و اگر کچل باشد زلفعلی نام مینهند بنابراین اسم شکم گنده های هزار میلیاردی که می خواهند سر بر تن ضعفا نباشد را اهل اعتدال می نامند
پاسخ + 0 0 --
سهرابلو 1395/10/14 - 10:53
عیب صدای معلم این است تا موافق میلش حرف نمی زنی ادم را به دولت قبل و پوپولیست ها می چسباند با با من معلم ابتدایی بدون پست و مقامم که گول این دولت و ان دولت را خوردم هر دو معلم را جدی نگرفتند
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1395/10/14 - 11:04
سلام
دوست عزیز
آقا/ خانم سهرابلو

نگاهی به نظرات خودتان و پاسخ های ما بنیدازید !

شما بودید که ابتدا بدون دلیل اتهام پراکنی کردید و گفتید که به فلان حزب و... وابسته هستید .

آیا شما مدرکی دارید ؟

اگر استدلالی دارید بفرمایید .

بعد ما را متهم کردید که در برابر فسادهای فانی و صندوق ذخیره و... سکوت کرده ایم !

دوست گرامی
ما کجا سکوت کرده ایم ؟

کمی به خود زحمت بدهید و در بخش " جست و جو " عبارت " صندوق ذخیره فرهنگیان " را تایپ کنید !


اتفاقا ما در مورد وزیر جدید نیز تاکنون مواضع انتقادی داشته ایم .

آری !

باز هم تاکید می کنیم این افرادی که اکنون دلسوز معلمان شده اند به وقت خودش پدر این معلمان و کشور را درآوردند ...

صدای معلم با کسی شوخی و رودربایستی ندارد .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1395/10/15 - 07:01
از کارکنان محترم سایت صدای معلم تشکر می کنم
پاسخ + 0 -1 --
مجید 1395/10/18 - 09:25
قسم دروغ شما را باور کنیم یا دم بیرون زده خروس را ،صدای معلم با دو من چسب هم نمی تواند خود را به معلمان بچسباند شما زیر بیرق حزب مشارکت به پناه امده اید از حالا در سایت خود ثبت کنید بماند از دانش اشتیانی و اصحابش که داغ فتنه بر پیشانی دارند آبی برای معلمان گرم نمی شود یک مشت دانشگاهی مخالف اموزش و پرورش امده اند مدتی بخورند و بروند و اسناد زمین مدارس غیر دولتی خود را زنده کنند نفرین بر کسانی که معلم را فروختند و اموزش و پرورش را دوقطبی کردند صندوق ذخیره را دزدیندو بردند خرج انتخابات کردند و صدای معلم تصور می کند می تواند خرد معلمان را با مشت اراجیف به سخره بگیرد
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1395/10/18 - 09:36
سلام
آقای مجید

دکتر علی شریعتی :
«آزادی عقیده که اسلام می‌گوید یعنی این که کسی الزام به تو نمی‌کند که حتماً این راه را باید بروی. کسی الزام به تو نمی‌کند که باید این را انتخاب کنی. آزادی یعنی این که آنها که خلاف تو فکر می‌کنند اینها را بیایی دعوت کنی، صحبت هایشان را بکنند...

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور