صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مديرانِ نوبَر !

shojaeeniaشجاعی نیا

دبیر آموزش و پرورش دامغان

در سال‌هاي گذشته ، طي بازديدي كه يكي از مديران وقت آموزش و پرورش از يكي از دبيرستان‌هاي دامغان داشتند طبق معمول اين بازديدها كه بعيد است بپرسند مشكلات چه هست تا در رفع آن بكوشند ، سخنراني با آب و تابي كرده تا اظهار فضل نمايد و چاپلوسان و متملقان هميشگي با سر تكان دادن و به به تائيد فرمايشات نمودند و متكلم را بر سر ذوق آوردند تا جايي كه ايشان در جمع رو به مدير دبيرستان كردند و گفتند: اميدواريم امسال از اين دبيرستان چندتا قبولي كنكور در رشته پزشكي داشته باشيم!
و جالب اين است كه آن دبيرستان فقط در رشته‌ي رياضي و علوم انساني دانش آموز داشته ، نه علوم تجربي! و از آن جالب تر ايشان تا قبل از رسيدن به پست رياست آموزش و پرورش (كه چند ماهي بيش ازش نگذشته بود) دبير همان دبيرستان هم بودند!!!
بله...با اين اوضاع و اين رفتارها و ده‌ها تصميم نسنجيده بعضي از اين مديران ، در جلسات متعدد ، بخش‌هايي كه كمترين تاثير (و يا بي تاثير) در تصميم گيري‌ها دارند بايد پاسخگوي "علل افت تحصيلي" باشند...!
موفقيت باشد ، مثل كنكور و مسابقات و المپيادها ، آقايان سينه سپر مي‌كنند و به مراسم تجليل مي‌روند و تجليل مي‌شوند و كسي از دبيران آن دانش‌آموزان و زحمات شان ياد نمي‌كند...اما هر گاه سخن از افت تحصيلي و رتبه‌هاي نامناسب و قبولي پائين شود ، دبيران بايد پاسخگو باشند و ضعف‌ها بر گردنشان نهاده شود.
اين است مديريت نوين و عادلانه در آموزش و پرورش و تصميم‌گيري‌هاي آن چناني...

اندیشه

*سخن معلم محلی برای بیان دیدگاه های مختلف در حوزه آموزش و پرورش است و انتشار آن ها در این تارنما الزاما به معنای تایید آن ها نیست .
 *هر گونه نقل مطالب و اخبار فقط با ذکر دقیق منبع مجاز است.

* همکاران و معلمان گرامی ، اخبار و یادداشت های خود را می توانند به آدرس  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال نمایند.

سه شنبه, 27 آبان 1393 ساعت 19:21 خوانده شده: 1945 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/02/07 - 16:18
همکار محترم این شیوه مدیریتی جدید نیست از 36 سال پیش چنین بوده یادم می آید سال 70 بود معلم فیزیک مدرسه ای بودم که چند نفر از دانش آموزانمان در رشته های پزشکی ومهندسی پذیرفته شده بودند وجلسه ای برای تقدیر از زحمات همکاران گذاشته بودند رئیس شهرستان ومعاونانشان آمده بودنددر سخنرانی ها به مدیر تبریک گفتند وبه اوجایزه دادند تشویقی دادند وهرچه همکاران منتظر شدند کلامی ار رئیس مدیر حتی اولیا در نیامد انگار معلمان این بچه ها هیچ حضور نداشتند .در آن موقع آموزشگاه یا منبع دیگری غیر از همکاران هم در شهرستان نبود وزحمات معلمان والبته همت بچه ها به بار نشسته بود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور