صدای معلم

« آموزش و پرورش هیچ توجیه و دلیل قانع کننده و هیچ فرمولی را برای محاسبه این مقدار ناچیز واریزی ارایه نکرده و پاسخی صریح و شفاف ارایه نکرده است که این امر عصبانیت بیشتر معلمان را در پی داشته است »

حق الزحمه برگزاری کلاس های مجازی کامل پرداخت شود

دکتر حسین معافی/ فعال فرهنگی

درخواست از وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت کامل حق التدریس معلمان

اوایل اسفند ماه 98 بود که کلیه مدارس و دانشگاههای کشور به طور ناگهانی به علت شیوع بیماری کوید 19 تعطیل شد و تا چند هفته همه در شک بودند و هیچ برنامه ای برای آموزش غیر حضوری مدارس و دانشگاهها نداشتند. با ادامه روند تعطیلات، معلمان با استفاده از تجربیات خود در آموزش های غیر حضوری و با استفاده از اپلیکیشن های موجود و تشکیل گروه و کانال های درسی به صورت خود جوش و مبتکرانه آموزش ها را شروع کردند. اکثر معلمان با پیوستن به کمپین آموزش تعطیل نیست، فعالیت خود را شروع کردند. در بسیاری از موارد و حتی در تعطیلات نوروز 1399 معلمان در مدارس حاضر می شدند و با فیلمبرداری از تدریس های خود و ویرایش و کاهش حجم آن، فیلم های تدریس خود را در گروهها و کانالهای فضای مجازی منتشر می کردند. در آن زمان هنوز نرم افزار شاد طراحی نشده بود و فعالیت ها در گروهها و کانالهایی که مدارس و یا معلمان تشکیل داده بودند، صورت می گرفت.

درخواست از وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت کامل حق التدریس معلمان

پس از راه اندازی شبکه آموزش دانش آموزی « شاد»  فعالیتها به این نرم افزار منتقل شد؛ نرم افزاری که زیر ساختها و قابلیت های لازم را نداشت ولی معلمان با تمام سعی شبانه روزی خود آموزش ها را به پایان بردند و از راههای گوناگون آزمون ها و ارزشیابی های پایانی را نیز برگزار کردند. با شروع سال تحصیلی جدید که از 15 شهریور آغاز شده همچنان آموزش های مجازی در بستر های مختلف و با تجربه های بهتر در حال برگزاری است.

معلمانی که از وسایل شخصی خود مانند گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر و اینترنت استفاده می کنند و علاوه بر تدریس طبق برنامه هفتگی مدرسه، در تمام اوقات  نیز جوابگوی سؤالات دانش آموزان و اولیای ایشان نیز می باشند.  با این وجود آموزش و پرورش برای معلمان شاغل و بازنشسته حق التدریس بابت تدریس ماههای اسفند تا خرداد 98 مبلغ بسیار ناچیزی را که تقریباً معادل یک- پنجم کارکرد واقعی معلمان بود، در روز های گذشته واریز نموده است که اعتراض همه را به دنبال داشته است.

درخواست از وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت کامل حق التدریس معلمان

نکته جالب اینجاست که آموزش و پرورش هیچ توجیه و دلیل قانع کننده و هیچ فرمولی را برای محاسبه این مقدار ناچیز واریزی ارایه نکرده و پاسخی صریح و شفاف ارایه نکرده است که این امر عصبانیت بیشتر معلمان را در پی داشته است.  البته تا کنون اعتراضات زیادی انجام شده و  معلمان کمپین های متعددی در فضای مجازی برای احقاق حق خود تشکیل داده اند. رایزنی و پیگیری های زیادی نیز با مسئولین آمورش و پرورش، ارگانهای نظارتی و نمایندگان مجلس صورت گرفته، که تاکنون فقط قول مساعدت و پیگیری به معلمان داده شده است.

در حالی که بسیاری از ارگانهای دولتی با توجه به شرایط سخت اقتصادی و تورم افسار گسیخته به فکر افزایش حقوق و مزایای نیروهای خود هستند، آموزش و پرورش حق واقعی معلمان را نیز پرداخت نمی کند.

لذا با توجه به کمبود معلم در آموزش و پرورش و جلوگیری از تبعات ناگوار اعتراضات معلمان و کاهش آسیب ها و چالشهای آموزش مجازی دانش آموزان، شایسته است که مسئولین وزارت آموزش و پرورش هرچه سریعتر حق الزحمه آموزش های مجازی همکاران را که به صورت حق التدریس مشغول به فعالیت هستند، به طور کامل پرداخت نمایند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درخواست از وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت کامل حق التدریس معلمان

سه شنبه, 21 بهمن 1399 17:17 خوانده شده: 273 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -2 --
نرگس کارگری 1399/11/21 - 17:36
با سلام و احترام
با مستندات می توانم به وزیر آموزش و پرورش ثابت کنم که در حق نیروهای حق التدریس در پرداخت بیمه و حقوق کم لطفی می شود.
بیمه را ناقص پرداخت می کنند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/11/21 - 20:57
حق ندارند اعتراض کنند چون همانطورکه نویسنده فرموده است حرکت ها خودجوش بوده است ومنتی برمسوولان ندارند ولی ١۵روز اضافه شهریورماه حتما باید پرداخت شود وقتی کارشما درفضای مجازی اجباری نیست چرااز خودگذشتگی وبعداعتراض می کنید
پاسخ + 0 0 --
احمد 1399/11/21 - 21:55
چون از قدیم الایام فرموده اند که:
معلم چون شمعی می سوزد و ذوب می گردد! و نور می افشاند و
هرم مازلو و این حرف ها در خصوص معلمان کار نمی کند و
مستثنی است. در همین صدای معلم بارها دیده ام که نویسندگان
به مازلو حمله کرده و معلمان را منهای این قضیه کرده اند.
در سایر ادارات دورکاری شد و دستمزد هم گرفتند ولی اینجا چون ظاهراً شاد افتتاح نشده بود ، فرمول پیچیده ای ارائه شده
است ، حتی پیچیده تر از محاسبات پیش بینی های هواشناسی
و زیست محیطی!
الله اعلم
پاسخ + 0 0 --
داود سعدی 1399/11/22 - 10:39
ماده 22 منشور حقوق شهروندی :حق شهروندان است که از تصمیمات واقدامات اداری که به نوعی حقوق ومنافع مشروع آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد اگاه باشند. مجلس انقلابی به لایحه وطرح "شفافیت "رای نمایندگان رای مخالف می دهد.دولت روحانی از منشور خود دفاع نمی کند .لطفا واژه گان را مبتذل وبی حیثیت نکنید. با معلمان شجاعت وصداقت داشته باشید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور