چاپ کردن این صفحه

نامه ی دریافتی : انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان خوزستانی برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

 

انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در صدای معلم

مسئولين کانون پرورش فکری در استان خوزستان در اقدامی عجیب، به مربیان خود دستور دادند که بالاجبار کارگاه ها و کلاسهای برخط (اجرای لایو) بین عضو و مربی در بازه زمانی 27 دی تا 21 اسفند هر روزه برگزار کنند.(با حداقل 7 نفر و روزانه یک ساعت)
این درحالیست که در این زمان دانش آموزان درگیر امتحانات و کلاسهای درس خود هستند و غالبا از موبایل والدین خود استفاده می کنند و اکثر دانش آموزان امکانات گوشی همراه شخصی را ندارند، لذا بچه ها و خانواده ی آنها از حضور دربرنامه سرباز می زنند.
همچنین با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و هزینه اینترنت آموزش و یادگیری محتوای کتاب های مدرسه، این کار نوعی تحمیل هزینه به خانواده هاست.

در حال حاضر مربیان کانون پرورش فکری نوجوانان در دورکاری به سر می برند و در مراکز نیز هیچ گونه امکانات برقراری ارتباط مجازی بین عضو و مربی تدارک دیده نشده است.

پیامدهای این تصمیمات از سوی مدیران کانون پرورش فکری نوجوانان می تواند با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی خانواده ها و ناممکن بودن تحمیل هزینه اضافی و غیرضروری به خانواده ها، در شرایطی که دانش آموزان درگیر درس هستند، شرایط را برای آمار سازی و ارائه گزارش های نادرست و اغراق آمیز مهیا کند.مربیان کانون پرورش فکری نوجوانان تحت فشارند تا بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی و اقتصادی و با بودجه شخصی دانش آموزان را حداقل یک ساعت در روز به اجرای بر خط (آموزش انلاین) بکشانند.
مربیان با فرم های ارزشیابی سالیانه، تهدید شده اند.
شایان ذکر است که مربیان درطول تابستان دو روز درهفته با اعضا از طریق گروهای واتس اپ به صورت مستمر با ساخت کلیپ های فرهنگی و هنری و کتابخوانی با بچه ها درارتباط بوده اند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در صدای معلم

یکشنبه, 14 دی 1399 16:54 خوانده شده: 203 دفعه

در همین زمینه بخوانید: