صدای معلم

نامه ی دریافتی : انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان خوزستانی برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

 

انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در صدای معلم

مسئولين کانون پرورش فکری در استان خوزستان در اقدامی عجیب، به مربیان خود دستور دادند که بالاجبار کارگاه ها و کلاسهای برخط (اجرای لایو) بین عضو و مربی در بازه زمانی 27 دی تا 21 اسفند هر روزه برگزار کنند.(با حداقل 7 نفر و روزانه یک ساعت)
این درحالیست که در این زمان دانش آموزان درگیر امتحانات و کلاسهای درس خود هستند و غالبا از موبایل والدین خود استفاده می کنند و اکثر دانش آموزان امکانات گوشی همراه شخصی را ندارند، لذا بچه ها و خانواده ی آنها از حضور دربرنامه سرباز می زنند.
همچنین با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و هزینه اینترنت آموزش و یادگیری محتوای کتاب های مدرسه، این کار نوعی تحمیل هزینه به خانواده هاست.

در حال حاضر مربیان کانون پرورش فکری نوجوانان در دورکاری به سر می برند و در مراکز نیز هیچ گونه امکانات برقراری ارتباط مجازی بین عضو و مربی تدارک دیده نشده است.

پیامدهای این تصمیمات از سوی مدیران کانون پرورش فکری نوجوانان می تواند با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی خانواده ها و ناممکن بودن تحمیل هزینه اضافی و غیرضروری به خانواده ها، در شرایطی که دانش آموزان درگیر درس هستند، شرایط را برای آمار سازی و ارائه گزارش های نادرست و اغراق آمیز مهیا کند.مربیان کانون پرورش فکری نوجوانان تحت فشارند تا بدون در نظر گرفتن شرایط زمانی و اقتصادی و با بودجه شخصی دانش آموزان را حداقل یک ساعت در روز به اجرای بر خط (آموزش انلاین) بکشانند.
مربیان با فرم های ارزشیابی سالیانه، تهدید شده اند.
شایان ذکر است که مربیان درطول تابستان دو روز درهفته با اعضا از طریق گروهای واتس اپ به صورت مستمر با ساخت کلیپ های فرهنگی و هنری و کتابخوانی با بچه ها درارتباط بوده اند.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در صدای معلم

یکشنبه, 14 دی 1399 16:54 خوانده شده: 144 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
سیما 1399/10/14 - 21:28
به نظر میاد مدیریت کانون پرورش فکری کاملا متوهم است و نمیداند که موبایل سیمکارت و هزینه اینترنت مربیان کانون جزو مایملک شخصی آنهاست نه اموال اداری و البته این کار سوء استفاده از حس مسوولیت و علاقه مربیان کانون است که بخواهند با امکانات شخصیشان و با هزینه های شخصی به کار تعلیم و آموزش بپردازند . و نور علی نورش زمانی است که با تهدید میخواهند این امکانات را صاحب شوند .
پاسخ + +1 -1 --
هاجر 1399/10/14 - 22:03
معمولا مدیرانی شیوه اجبار غیرممکن را پیش می گیرند که اولا خطر از دست دادن پست دارند و یا به دنبال افزایش آمار برای کسب رضایت مدیران ارشد خود هستند .عادت به آمار سازی از آسیب های مورد توجه و در خور مطالعه است
پاسخ + +2 -1 --
هابیل 1399/10/14 - 22:47
به نظر من یک کار فرهنگی و خالص برای کودک و نوجوان نیازی به اجبار و تهدید ندارد و این کار از کانون و پرورش فکری کاری بعید می باشد
اعضا در وات ساپ فعالیت انجام می دادند و ارتباط گیری در وات ساپ برای آنها سهل تر و آسان تر و قابل دسترس تر بود
حال با سایت جدید ارتباط گیری برای آنها مشکل شده و برای بر طرف کردن اشکالات سایت باید با استان هماهنگ شویم در صورتی که در وات ساپ خودمان پاسخ گوبودیم
پاسخ + +2 -1 --
احمد 1399/10/14 - 23:11
نکته ای که اهمیت داره اینکه چه اصراری هست برای اجرای لایو بین مربی و کودک وتحمیل هزینه به خانواده ها، خب بصورت کلیپ و فیلمهای کوتاه آموزشی مفاهیم منتقل میشوند. نکته بعدی واقعا تاسف آوره که مربیان را با فرم ارزشیابی تهدید کرده اند.
ونکته آخر اینکه درزمانی که درس و تحصیل دانش آموزان از غالبا طریق واتس اپ دیگه این برنامه ها که اهمیتشان به اندازه درس نیست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور