صدای معلم

" آمادگی برای وقوع زلزله در ایران مثل آمادگی برای مقابله با هر بحران طبیعی چیزی در حد صفر است "

زلزله در تهران

 برای زلزله تهران چه باید کرد

در هیچ برهه ای از تاریخ، هیچ بشری قادر به پیش بینی زلزله نبوده است.
تهران اگر بر روی گسل قرار دارد در چند صد سال گذشته هم بر روی همین گسل ها قرار داشته است و احتمال وقوع زلزله ویرانگر تهران به همان میزان سالها و دهه های گذشته است.

آمادگی برای وقوع زلزله در ایران مثل آمادگی برای مقابله با هر بحران طبیعی چیزی در حد صفر است.

مدیریت زلزله شهری مانند سر پل ذهاب که اندازه یک منطقه کوچک از تهران است هنوز پس از گذشت بیش از دو سال با انتقادات فراوان همراه است، پس انتطار مدیریت زلزله ویرانگر برای تهران،انتطاری بیهوده است.

برای زلزله تهران چه باید کرد

آوار برداری پلاسکو  بیش از دو هفته طول کشید، حال تصور آنکه هزاران ساختمان مانند پلاسکو فروبریزد تصوری وحشتناک و آزار دهنده است و بهتر است به چنین چیزی فکر نکرد.

در این شرایط چاره ای جز پیگیری روند طبیعی زندگی و سپردن امورد به دست تقدیر نیست. خوابیدن در پارک ها، چرخیدن در خیابان ها و پخش اخبار احتمالی زلزله سهمگین تر، نتیجه ای جز ایجاد استرس و ترس بیشتر نخواهد داشت.

برای زلزله تهران چه باید کرد

کانال خرمگس


 برای زلزله تهران چه باید کرد

جمعه, 19 ارديبهشت 1399 11:38 خوانده شده: 181 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
مدرس آزاد 1399/02/20 - 08:29
در هیچ برهه ای از تاریخ، هیچ بشری قادر به پیش بینی زلزله نبوده است (متن)

گویا علم خدا فراموش شده است که خداوند عالم به همه چیز است و به هر کس و به هر اندازه که بخواهد از طریق قلب یا وحی یا الهام یا رؤیای صادق یا ... به پیامبران و امامان و برخی مؤمنان حقیقی مؤمن و بی‌ادّعا هر آنچه بخواهد و یا بخواهند و بخواهد می‌گوید بدون محدودیت سن و سال
پاسخ + +1 0 --
محقق 1399/02/20 - 21:58
بااینهمه ترس و اضطراب زلزله چرادولت این شهر را اینقدر مساعدزسیت مردم میکند؟خونه های بسیارگران امکانات رفاهی بی اندازه معلومه که مردم زندگی در تهران را به مرگ ترجیح می دهند
پاسخ + +2 0 --
رحمان 1399/02/21 - 01:27
عادات و رفتار مردم در مواجه با هر بحرانی قابل تأمل و البته مورد انتقاد است . درست است که ترس از زلزله یک رفتار غریزی است اما عقل و شناخت هم چیز خوبی است . رفتار های غلط بعد از وقوع زلزله و مشکلات ایجاد شده برای دیگران از اصل زلزله خطر ناک تر و مخرب تر است . هجوم به خیابان ها و ترافیک و رفتن به پمپ بنزین عادتی از روی هیجان و نمایشی از روی خودخواهی است . واقعاً در صورت بروز حادثه جدی و تخریب خانه ها و از بین رفتن تأسیسات و بسته شدن مسیرها آن هم با ماشین های پارک شده در خیابانها و کوچه های کم عرض چه باید کرد ؟ زلزله امری طبیعی و در ید قدرت الهی است و اگر قرار باشد همه چیز در همان چند ثانیه اول تمام شود چرا از رفتارها و عادات غلط خود درس نمی گیریم و چرا از اینکه دوباره مورد لطف خداوند قرار گرقته ایم شکر و سپاسگزاری او را بجا نمی آوریم . پس برما لازم است که در این حیات و زندگی مجدد به لطف الهی رفتار خود را اصلاح کنیم و حقوق اجتماعی را رعایت کنیم و فرهنگ عمومی را فدای عادتهای زشت و ناپسند خود نکنیم مثل انداختن ته سیگار و زباله در معابر عمومی و فضای سبز و محیط زیست .
پاسخ + +1 0 --
للللل 1399/02/26 - 23:43
زلزله در سراسر ایران و کرونا و ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور