صدای معلم

وقتی هیچ چیز در مدار خودش نمی گردد؛ قرار نگرفتن ظفر در مدار جای تعجب ندارد!

آموزش و پرورش و چرخش در مدار هیچ !

فریبا ایازی روزبهانی/ همکار صدای معلم

آموزش و پرورش ورشکسته ایران و ماهواره ظفر

خبر می رسد انتگرال از کتاب ریاضی حذف می شود .کتاب تاریخ جهت تطهیر روس ها تحریف می گردد . آثار بزرگان ادبیات از کتاب فارسی خط می خورد.
"کلاس خوابی" پدیده رایج مدارس می گردد و مشاوران مدارس چاره ای نمی اندیشند .

نشاط و موسیقی در مدارس با سند ۲۰۳۰ مرتبط می گردد و دهها و بلکه صدها افتراق هست و هیچ مسئولی پاسخگو نیست اگر فعالان رسانه دست به قلم شوند ، نفوذی خوانده می شوند که از بیرون کشور خط می گیرند.

آموزش و پرورش ورشکسته ایران و ماهواره ظفر

اگرچه سرمای بی تفاوتی این روزها حاصل بدبینی های اخیر است ، اما از تشکل های معلمان نیز بخاری برنمی خیزد تا شاید از برودت این روزها بکاهد . در فضای تیره روشن آموزش و پرورش و ابهام در مسیر کنونی، تنها سند مکتوب و قابل استناد "سند تحول بنیادین " است که هر بند آن مبهم تر از بند های دیگر است و تاکنون تفسیر روشن و دقیقی از این سند از هیچ مسئولی شنیده نشده است. هیچ راهکاری که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد از این سند آموزشی تعریف نگردیده است .
نگرش امنیتی صرف به مقوله آموزش هرگز راه گشا نبوده و نیست باید راهی جدید جست ؛ به واقع اگر مجلس آتی ، مجلس انقلابیون خواهد بود که گام دوم انقلاب برداشته شود؛ لازم است تمهیداتی صورت گیرد تا آموزش و پرورش اولویت نظام گردد . آموزش در چهار سوی مبهم" کنکور" پریشان تر از هر زمان دیگر است ." پرورش " تنها رکن ناشناخته مدارس است که در حلقه مرداب کلیشه ها گرفتار شده است برنامه های کلیشه ای اغلب تکراری و بدون جذابیت برای دانش آموزان مدارس است ؛ چنان که دانش آموزان از برنامه های پرورشی طرفی نمی بندند و مهارتی کسب نمی کنند و در عین حال نشاط و سرزندگی در آن برنامه ها به چشم نمی خورد
در امر آموزش شرایط به مراتب دشوارتر است ؛ مدارس ما جزایر پراکنده و دور از یکدیگر هستند و هر کدام زمام آموزش را به سویی می برند .
مدارس خاص همت شان آموزش تا رسیدن به قله های موفقیت در کنکور و المپیاد است.

مدارس دولتی تا جایی پیش می روند که همت دانش آموز و معلم می طلبد و بخش دیگری از فعالیت مدارس به بخشنامه های ارسالی از ادارات اختصاص می یابد .گویی برای خالی نبودن عریضه و تلطیف فضا آن را لازم می دانند.
در فضای تیره روشن آموزش و پرورش و ابهام در مسیر کنونی، تنها سند مکتوب و قابل استناد "سند تحول بنیادین " است که هر بند آن مبهم تر از بند های دیگر است و تاکنون تفسیر روشن و دقیقی از این سند از هیچ مسئولی شنیده نشده است. هیچ راهکاری که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد از این سند آموزشی تعریف نگردیده است .

ما فقط از ورای ساحت های هفتگانه ی آن می دانیم هدف نهایی وصول دانش آموزان به "حیات طیبه" است اما همین هدف مبهم است و برنامه ریزان آموزشی به درستی نمی دانند حیات طیبه چیست راه رسبدن به آن کدام است؟
آیا مقوله آموزش و پرورش در کشور بی شباهت به ماهواره ظفر نیست؟ که با تمام تمهیدات لازم در مدار قرار نگرفت ؟

آموزش و پرورش ورشکسته ایران و ماهواره ظفر

اغلب اسناد بالادستی در آموزش و پرورش منفعل و ناکارآمد است.
به راستی بهتر نیست برنامه ریزان آموزشی یکبار برای همیشه اسناد بالادستی را مرور کنند شاید عامل این ناکارآمدی ها را جستند.

این نسل و نسل های آتی آسان در مدار موسوم به" حیات پاک" قرار نخواهند گرفت ؛ قرائن نشان می دهد تعریف آنان از حیات پاک متفاوت از آن چیزی است که می آموزند.

دانش آموز نسل جدید فارغ از باید ها و نبایدهای آموخته یا نیاموخته خودش راهش را انتخاب می کند .
پس تا دیر نشده راهکاری باید جست.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آموزش و پرورش ورشکسته ایران و ماهواره ظفر

دوشنبه, 21 بهمن 1398 10:35 خوانده شده: 345 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/11/22 - 06:50
بسیار قابل تامل بود یادداشت شما همکار گرامی و دال بر اینکه اموزش پ و حتی اموزش عالی فرمالیته است و اگر تا بحال تعطیل نشده اند بخاطر ترسشان از افکار عمومی در سطح ملی و بین المللی است. ضمن اینکه نوع وزیر و مدیران کلش و نگاه و نگرش و باورها و روش های مدیریتی شان و برنامه هایشان را ببینید. ما همه سر کاریم .... ما راه بجایی نخواهیم برد مگر اینکه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور