چاپ کردن این صفحه

" بیش از یک سال است که مدیرکل محترم آموزش و پرورش قول شفاف‌سازی در این حوزه را داده‌اند اما دریغ از یک گزارش مالی ! "

وزیر آموزش و پرورش در سفر به شیراز به این موارد توجه کند !

مزبان حبیبی

مشکلات آموزش و پرورش شیراز  از قرار معلوم، امروز سه‌شنبه، چهاردهم آبان، شیراز میزبان وزیر آموزش‌‌ و پرورش است. بحث دلیل حضور ایشان در استان فارس نیست، فقط خواستیم اطلاعاتی خدمتشان ارائه‌ دهیم که احتمالا در سفرشان به شیراز، وارونه دریافت خواهندکرد.

اول،

در این استان هیچ برنامه‌ای برای هیچ حوزه‌ای وجود ندارد و همه کارها ابن‌الوقت انجام می‌شود، شاهد این مدعا، بخشنامه‌های گاه‌ و بی گاهی است که غالبا بعد از زمان خود ارسال می‌شود، آن هم نه برای انجام کار، بلکه برای رفع تکلیف.

دوم،
جناب وزیر 

سرنخ دفتر یکی از نمایندگان شهرستان‌های جنوب فارس در خیابان ولیعصر تهران را در اداره کل آموزش‌ و پرورش فارس، جست و جو کنید، اگر توانستید سرنخ را بیابید آن‌گاه فاتحه‌ای هم برای سیستم آموزشی استان فارس و به‌طبع آن، کل کشور بخوانید.

سوم،
پس از تهران، استان فارس گران‌ترین نظام آموزشی را در کشور دارد، با این‌حال در نتایج کنکور سراسری و امتحانات نهایی، حتی بین بیست استان اول هم نیست، پس حالا که به فارس تشریف آورده‌اید فاتحه‌ای بخوانید بر نظام‌ آموزشی از دست رفته استان که توسط اصلاح‌طلبان به‌خاک سپرده شد. بابت اصلاح‌طلب بودنم از تمام دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان پوزش می خواهم اما هم‌چنان اصلاح‌طلب هستم.

چهارم،
ظاهراً اداره بخش‌هایی از اداره‌ کل و ادارات با سرپرست و بدون برنامه باب شده‌ است، وقتی ریاست اداره‌ای برای جانشینی همکارش در دفتر مجاور، هیچ برنامه‌ای ندارد و منتظر همفکری (شما بخوانید دستور) از مشاوران غیررسمی است، چگونه ممکن است از حال‌ و روز همکاران من و دانش‌آموزانشان مطلع باشد؟

مشکلات آموزش و پرورش شیراز

پنجم،
معلمان از درآمدهای اختصاصی اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان فارس، هیچ سهمی ندارند.
بیش از یک سال است که مدیرکل محترم قول شفاف‌سازی در این حوزه را داده‌اند اما دریغ از یک گزارش مالی.

ششم،
هیچ کسی از چگونگی اداره و مسائل مالی درمانگاه فرهنگیان، مجتمع رفاهی خیابان حر، مجتمع رفاهی فرهنگ‌شهر، املاک استجاری در تملک اداره‌کل و ادارات، هتل مشهد، املاک و اماکن رفاهی تهران و شمال، اطلاعی ندارد و معلمان استان فارس، نامحرمان حوزه مالی و اداری هستند. گماشتگان شما و وزرای قبلی در این استان، فقط گفتار درمانی را خوب آموخته‌اند.

در پایان، ما را به تدبیر شما، امیدی نیست لااقل ما را از دست این بازنشستگان همه‌کاره در اداره‌ کل نجات دهید.

کاش فریادرسی بود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مشکلات آموزش و پرورش شیراز

سه شنبه, 14 آبان 1398 16:39 خوانده شده: 2481 دفعه

در همین زمینه بخوانید: