چاپ کردن این صفحه

شنیده نشدن صدای معلمان و بی‌توجهی به کیفیت آموزش‌ و پرورش در این استان کوچک جنوبی ما را به این فکر می‌اندازد که مسئولان گوشی برای شنیدن ندارند و مطالبات و فریادها در این زمینه نیز شاید بی‌اهمیت‌ترین موضوع باشد!

چه کسی گوش مدیران آموزش‌ و پرورش بندر خمیر را برید!

ارسالی یک معلم از بندرخمیر هرمزگان

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر
شنیده نشدن صدای معلمان و بی‌توجهی به کیفیت آموزش‌ و پرورش در این استان کوچک  جنوبی ما را به این فکر می‌اندازد که مسئولان گوشی برای شنیدن ندارند و مطالبات و فریادها در این زمینه نیز شاید بی‌اهمیت‌ترین موضوع باشد!
یکی از بزرگ‌ترین عامل چالش حوزه تعلیم و تربیت در هرمزگان ضعف مدیران مناطق است که با واسطه‌گری و گزینش باند و جناحی منصوب می‌شوند که البته طبیعی است مدیر مذکور در عمر کوتاه و یک‌باره مدیریتش بیشتر در فکر خود و شرکا باشد تا اینکه متوجه کیفیت آموزشی و فرهنگی مدارس شود. مدیرانی که عموم غیربومی و گاهی فاقد تخصص لازم برای سکان‌داری حوزه آموزش‌ و پرورش هستند.
هرچند این بلای ذکرشده در سطح آموزش‌ و پرورش کشور نیز فراگیر است اما می‌توان کارهای حداقلی برای مجموعه‌ای که در آن رئیس هستند انجام داد.

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر

در آخرین نواحی مرزی کشور در جنوب و در امتداد سواحل نیلگون خلیج‌فارس بندر خمیر قرار دارد. بندری که شاید هم‌وطنان به دلیل هم‌جواری با جزایر قشم و کیش آن را در خاطر داشته باشند اما سخن از آموزش‌ و پرورش که به میان می‌آید همچون سهم هرمزگان از فقر و بیکاری(رتبه دوم و چهارم کشور) اینجا سهامدار بی‌کیفی حوزه آموزش‌ و پرورش نیز هست.
بیشتر مدارس اینجا مدارس دهه شصت است برای بچه های دهه نود با حال و هوای قدیمی که بویی از ابتکار و خلاقیت و برنامه‌های روز آموزشی و تربیتی نبرده است.
بیشتر ساختمان‌ها فرسوده و ناایمن هستند و اگر کمک خیرین نبود حتی در مرکز این شهرستان نیز باید برای درس خواندن چادر بر پا می‌شد.
ترک تحصیل دانش آموزان ابتدایی رایج است و بعد مسافت با عدم نظارت بر وسیله رفت‌وبرگشت دانش آموزان جان‌ها را گرفته است و هدیه مدرسه نه‌ تنها سواد و دانایی نبوده است بلکه زندگی شان را نیز از آنان گرفته است.
بیش از 130 مدرسه با جمعیتی برابر با سیزده هزار دانش‌آموز در این شهرستان مشغول تحصیل هستند.
به‌یقین بیش از دو سوم این مدارس نمازخانه ندارند، کتابخانه ندارند، سرویس‌های بهداشتی و بوفه‌های مدارس وضعیت غیراستانداردی دارند و حتی در آغاز مهر نیز دیوارها رنگ و شعاری به چشم خود نمی‌بینند!
در تعدادی  مدارس شاهد هستیم دانش‌آموز به دلیل نبود آب باید جهت استفاده از سرویس بهداشتی به خانه برود و برگردد!
همه این اتفاق‌های در خاموشی و سایه است چنان‌که نه روابط عمومی اهمیت دارد و نه اطلاع‌رسانی و نظارت کارشناسان اداری بر روال کار مدارسی که مدیران آن‌ها نیز فرمایشی هستند.
سؤال اینجاست چرا کسی صدای معلمان، دانش آموزان و اولیا را نمی‌شنود؟

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر

آیا این‌همه فریاد بلند افت آموزشی و تربیتی نباید گوش مدیر و مسئولی آن را بشنود؟
از آن جایی‌ که روابط عمومی اینجا تعطیل است و مدیر و مسئولین نیز به عدم پاسخگویی نام دار هستند از مدیر آموزش‌ و پرورش بندر خمیر به‌صراحت خواسته می‌شود برنامه‌های کاری خود و همکارانش را برای سال تحصیلی پیش رو را شفاف‌سازی نماید.
جناب مدیر اگر این متن به دستتان رسید یا شنیدید پیشنهاد می‌کنیم در مورد سرویس مدارس و تصادفات، در مورد مدارس چندپایه ، مدارس ناایمن، انتصاب مدیران و معاونین، معلمان ناکارآمد، معلمانی که در خارج کشور هستند و ابلاغ و حقوق آن‌ها ازاینجا برقرار می‌شود،کتابخانه مدارس، دریافت وجهه، برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها ، مسابقات علمی و...توضیح دهید.

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از آموزش و پرورش خمیر

جمعه, 03 آبان 1398 11:58 خوانده شده: 684 دفعه

در همین زمینه بخوانید: