چاپ کردن این صفحه

" نمایندگان مجلس بدون توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش و صرفا جهت اقناع افکار عمومی در جهت افزایش سبد رای خود با تصویب قوانینی (تبصره ۱۰ماده۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، خریدخدماتی، پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی) در تضاد با سند تحول بنیادین عملا نظام آموزشی عمومی را به حیاط خلوت خود تبدیل نموده و بدنه آموزش و پرورش را وسیله ای برای اهداف سیاسی و انتخاباتی خود تبدیل کرده اند"

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو توسط وزارت آموزش و پرورش

اولیاء یک دانش آموز/ لرستان

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط ولی یک دانش آموز برای صدای معلم ارسال گردیده است .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

 

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو توسط وزارت آموزش و پرورش

با سلام

متاسفانه با دخالت نمایندگان مجلس و عدم برنامه ریزی درست از جانب مسوولان وزارت آموزش و پرورش کسانی که سابقه آموزش تجمیعی در نهضت سواد آموزی داشته اند مجوز ورود به آموزش و پرورش را به عنوان حق التدریس آزاد را پیدا کرده اند در بین این افراد کسانی هستند که سنشان به ۵۹ سال نیز می رسد با بررسی مدارک این افراد متولدین ۴۰،۴۱،۴۲،۴۴،۴۶،۴۹،۵۰،۵۱،۵۲،۵۳،۵۴،تا ۵۹ را به وفور می توان دید .

پرسشی که از مسوولان آموزش و پرورش باید پرسید این است که آیا این افراد صلاحیت تدریس در کلاس را دارند ؟ آیا فردی که بیش از ۵۰ سال از عمرش می گذرد حوصله و توان تدریس را دارد؟ آیا نباید برای این افراد محدودیت سنی قایل شد؟

چگونه است که برای جوانان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی قرار می دهیم ولی این افراد بدون هیچ حساب و کتابی مجوز ورود به کلاس درس را پیدا کرده اند؟  مگر فرزندان این مرز و بوم چه گناهی کرده اند که گرفتار این بی تدبیری مسوولان آموزش و پرورش شده اند  ؟

ما اولیای دانش آموزان از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم که در این زمینه ورود پیدا کند و شرایط و ضوابط اصولی و منطقی برای جذب نیروهایش قرار دهد.

آموزش و پرورش تا کی می خواهد جولانگاه نمایندگان مجلس باشد ؟ آیا وقت آن نرسیده که به فکر نظام تعلیم و تربیت خود باشیم.

اساسا آموزش بزرگسال چه ربطی به آموزش دانش آموزان دبستانی دارد؟ آیا آموزش چند پیرزن یا پیرمرد آن هم صوری و تجمیعی می توان مهارتی برای تدریس در مدارس پیدا کرد؟ما چگونه می خواهیم در آموزش و پرورش تحول بنیادین ایجاد کنیم؟ گویا وزیر آموزش و پرورش با این شیوه به صورت بنیادین قصد نابودی نظام تعلیم و تربیت را دارد.

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو و معلم توسط وزارت آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

مطابق اسناد بالا دستی مرتبط با نظام آموزش و پرورش از جمله سند تحول بنیادین، جذب نیرو فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی (ماده۲۸) لحاظ شده است .

سند تحول بنیادین که حاصل کارچندساله کارشناسان حوزه آموزش وپرورش می باشد و مدت ها کار کارشناسی روی آن صورت گرفته است در صورتی می تواند ضمانت اجرایی داشته باشد که اجرای آن در بدنه آموزش و پرورش صورت پذیرد.

نمایندگان مجلس بدون توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش و صرفا جهت اقناع افکار عمومی در جهت افزایش سبد رای خود با تصویب قوانینی (تبصره ۱۰ماده۱۷  قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، خریدخدماتی، پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی) در تضاد با سند تحول بنیادین عملا نظام آموزشی عمومی را به حیاط خلوت خود تبدیل نموده و بدنه آموزش و پرورش را وسیله ای برای اهداف سیاسی و انتخاباتی خود تبدیل کرده اند.

نظام تعلیم و تربیت تا چه زمانی باید قربانی سیاست زدگی نمایندگان مجلس شود؟

کدام یک از نمایندگان مجلس حاضرند فرزند خود را به دست فردی که حداقل های صلاحیت عمومی یک معلم را ندارد بسپارند ؟

جذب بدون ضابطه آموزشیاران نهضت بدون حداقل های شرایط عمومی برای یک معلم از جمله سن، جنسیت،مدرک مرتبط و... بزرگترین ضربه را به نظام آموزشی کشور وارد خواهد کرد هرچند در میان آموزشیاران افرادی وجود دارند که دارای صلاحیت های عمومی و اختصاصی می باشند.

وزارت آموزش و پرورش می بایست برای جذب این نیروها شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی را با توجه به وضعیت این نیروها و نیازهای آموزش و پرورش لحاظ و مطابق دستورالعملی به استان ها اعلام نماید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد ولی یک دانش آموز از سیاست های جذب نیرو و معلم توسط وزارت آموزش و پرورش و دخالت نمایندگان مجلس

سه شنبه, 09 مهر 1398 10:24 خوانده شده: 3396 دفعه

در همین زمینه بخوانید: