صدای معلم

کارشناسان محترم ! لطفاً به جای مدارس به فکر ایجاد یک درآمد پایدار و قابل اتکا برای آموزش و پرورش باشید. منابعی که در قانون شوراهای آموزش و پرورش و سهم آموزش و پرورش از درآمد شهرداری ها و برخی وزارتخانه ها نظیر وزارت نفت بسیار بیشتر و پایدارتر هست

آقایان ! مدرسه محوری این نیست !

مدیر مدرسه / تهران

مدرسه محوری و سیاست های غلط وزارت آموزش و پرورش

کافیست اندکی  به لایه های کلمات ، جملات و رفتار  سروران ستاد آموزش و پرورش نگاهی انتقادی کنیم . یا اینکه دست به تفسیر و رمزگشایی از بیانات این عزیزان بزنیم.
 نگاهی تحلیلی در خصوص مافیای کنکور ، لباس فرم مدارس ، سرویس مدارس ، بوفه مدارس ، توزیع کتب درسی در مدارس ، حساب متمرکز مدارس و.. بسیار جالب خواهد شد . در ورای توجیه ها ، دلیل تراشی ها و منطق آفرینی کارشناسان یک چیز مهم قرار دارد  :

کسب منابع مادی یا شریک شدن وزارت آموزش و پرورش پای سفره مدارس .

طراحی و اجرای طرح شکست خورده حساب متمرکز مدارس با شعار شفافیت .
مبارزه با مافیای کنکور شاید گرفتن سهمی از چرخش مالی میلیاردی باشد . چراکه تا به حال نامی از موسسات مافیایی برده نمی شود . گرچه قبلاً هم گفتیم دلیل عمده رشد قارچ گونه این مافیا به ناکارآمدی نظام آموزشی ( کتب درسی نارسا، حجم انبوه کتب درسی و زمان اندک تخصیص به این کتب ، بی انگیزگی معلمان و..) برمی گردد.
داستان لباس فرم مدارس فارغ از  غیرقانونی بودن اجبار و تحمیل هزینه های گزاف بر خانواده ها نیز شنیدنیست ؛ ورود سازمان دانش آموزی و قصد گرفتن نبض بازار و باقی قضایا.
اخذ پول از بوفه مدارس نیز داستان خود را دارد ؛ سازمان دانش آموزی و لزوم نظارت رمز عملیات این سهم خواهیست. تصویب قوانین و صدور بخشنامه های که کارکردی جز افزایش تخلف و پرونده سازی برای مدارس نخواهد داشت گره ای از هزاران گره نظام آموزشی ، نمی گشاید.
سرویس مدارس و شعار ساماندهی این سرویس ها و البته واریز پول به سامانه متمرکز !
فروش میلیون ها کتاب درسی از طریق درگاه الکترونیکی و تبدیل مدارس به بنگاه اقتصادی و تنزیل مدیران مدارس و فرهنگیان تا حد یک کتاب فروش هم باید در نظر داشت. ایجاد حاشیه و نگرانی  برای مدارس در این بحبوحه کمبود نیروی انسانی نیز عمق فاجعه را گواهی می دهد. سردرگمی دانش آموزان برای دریافت کتب درسی و اغتشاش و آشفتگی در بازار کتاب به نیمه مهر هم رسید .


 کارشناسان محترم !

لطفاً به جای مدارس به فکر ایجاد یک درآمد پایدار و قابل اتکا برای آموزش و پرورش باشید. منابعی که در قانون شوراهای آموزش و پرورش و سهم آموزش و پرورش از درآمد شهرداری ها و برخی وزارتخانه ها نظیر وزارت نفت بسیار بیشتر و پایدارتر هست.
دیواری کوتاه تر از مدارس نیست‌ ؟ مجموعه  فعالیت های که ذکر آن رفت با محوریت سازمان دانش آموزی و انجمن اولیا و مربیان جز نابودی اندک منابع مالی مدارس ، بی انگیزگی مدیران ، کاهش کمک های مردمی ، و دود شدن افق های پیشرفت واحد‌های آموزشی که در سند تحول و ذیل مدرسه محوری آمده است ، چیزی عاید کشور نخواهد داشت.

مکیدن جریان ضعیف بنیه مالی مدارس عمق مشکلات مدارس را بیشتر خواهد کرد.

لطفاً وسیع تر بیاندیشید و به پیامدهای فاجعه بار تصمیم ها ، دستورالعمل ها و نگرش های فرصت طلبانه و زودگذر خود را درنظر داشته باشید.

سرنا را از ته نزنید و در اندیشه فردایی بهتر برای فرزندان این مرز و بوم باشید .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مدرسه محوری و سیاست های غلط وزارت آموزش و پرورش

جمعه, 05 مهر 1398 21:00 خوانده شده: 452 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
مدیر مدرسه 1398/07/05 - 23:00
با نظام آموزشی متمرکز و نظام مدیریتی اقتدارگرای حاکم بر کشور ، مدرسه محوری و تمرکزگرایی به یک شوخی شبیه هست
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/07/06 - 20:38
صدای معلم سپاس از اینکه پژواک مشکلات فرهنگیان هستید. با این روند مرگ تدریجی نظام آموزشی کم کم به جایی می رسیم که دولت مدارس را به اجاره و رهن و گرو بگذارد تا بودجه ای برای چرخش لنگ لنگان ا پ جور شود.
پاسخ + 0 0 --
ذره بین 1398/07/07 - 05:25
کارشناسان نخبه وزارت آموزش و پرورش با نگرش و عملکرد فرصت طلبانه و کوته بینانه مدارس را به فروشگاه های زنجیره ای تبدیل کرده اند .
هرفروشگاه ( یا مدرسه) موظف هست بخشی یا تمام فروش خود را تحویل مناطق، استان یا وزارتخانه نماید.
مدارس هم دارند تبدیل به نوکران بی جیره و مواجب می شوند .
پاسخ + 0 0 --
ویسی 1398/07/07 - 20:10
مجموعه ستاد آموزش و پرورش آنقدر بی کفایت هستند که حتی کادر اجرایی مدارس کارگزار بیمه حوادث و عامل ثبت و احوال هستیم و بجای نیروهای نظامی باید مسول اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی باشیم
حالا هم کتاب فروش هستیم ...
خاک برسرت کارشناسان ستادی که با مصوبات آبکی خودشون دارند مدارس را به خاک سیاه می نشاندند و شأن نیروها را روز به روز پایین می آورند .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور