صدای معلم

معلم / قم

سخنی با مسوولان وزارت آموزش و پرورش: اداره کل آموزش و پرورش استان قم را دریابید!

پرسش ما از مسوولین وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش قم این است تا کی چوب بی برنامگی های شما را زیر دستانتان  باید بخورند/ چرا باید صدها نفراز پرسنل آموزشی و اداری مدارس بدون درخواست رسمی خود شخص که یکی از شرایط اصلی بخشنامه نقل و انتقالات  می باشد از ناحیه 4 به ناحیه 1 قم منتقل شوند؟ چرا با سرنوشت و آینده شغلی معلمان تا این راحت بازی می کنید/ چرا در این طرح بسیار بزرگ و مهم از نقطه نظرات همکاران ، کارشناسان ، صاحب نظران و پیشکسوتان  امر تعلیم و تربیت  استان استفاده نشد

انتقاد معلمان از تجزیه اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 قم

مسوولان اداره کل آموزش و پرورش استان قم در سال  1394 با تصمیمی شتابزده بخش بزرگی  از اداره  آموزش و پرورش ناحیه 4  قم را تجزیه و آن را به اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 الحاق نمودند و افزایش جمعیت منطقه پردیسان در ناحیه 4 را  توجیه این تصمیم قرار دادند. ( 1 ) 

پرسش ما از مسوولین وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش قم این است تا کی چوب بی برنامگی های شما را زیر دستانتان  باید بخورند؟

چرا باید صدها نفراز پرسنل آموزشی و اداری مدارس بدون درخواست رسمی خود شخص که یکی از شرایط اصلی بخشنامه نقل و انتقالات  می باشد از ناحیه 4 به ناحیه 1 قم منتقل شوند؟ چرا با سرنوشت و آینده شغلی معلمان تا این راحت بازی می کنید؟

اکثر این معلمان به خاطر شرایط ذیل در این دو سال پس از انتقال اجباری با مشقت بسیاری همه نوع گرفتاری را تحمل می کنند و با امید به گشایش و رعایت عدالت در انتقال به ناحیه سابقشان خدمت می کنند.

اولا) با این تجزیه ناحیه، تعدادقابل توجهی از معلمان ناحیه 4 به ناحیه 1 منتقل شدند که این امر از یک طرف باعث ایجاد نیروی مازاد فراوان در ناحیه یک و پرداخت ساعات بسیار زیاد حق التدریس در ناحیه 4 به خاطر انتقال همان نیروهای مازاد شده در ناحیه 1 شد، که این خود با عدالت آموزشی مغایرت دارد.

ثانیا ) اکثر این همکاران پس از این نقل و انتقال اجباری به نقاط دور دست ناحیه یک منتقل شدند که فرهنگیان مبهوت این تدبیر و برنامه ریزی شدند .

ثالثا) چرا در این طرح بسیار بزرگ و مهم از نقطه نظرات همکاران ، کارشناسان ، صاحب نظران و پیشکسوتان  امر تعلیم و تربیت  استان استفاده نشد و در این زمینه نمایندگان محترم قم در مجلس شورای اسلامی به کرار مخالفت خود را در روزنامه های محلی و مصاحبه های خود اعلام نمودند.(*)

انتظار جامعه فرهنگیان قم از مسولان وزارت آموزش و پرورش و اداره کل استان قم این است که برای جلوگیری از مشقت همکاران  با استفاده از نظر کارشناسان این طرح را مجددا بررسی نمایید .

 

( 1 ) مصاحیه آقای امیر آبادی نماینده محترم قم در مجلس شورای اسلامی با قم نیوز :

امیرآبادی هشدار داد

مخالف تجزیه ناحیه ۴ آموزش و پرورش هستم

به گزارش قم نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی با هشدار نسبت به تجزیه آموزش و پرورش ناحیه ۴ قم ، این اقدام اداره کل آموزش و پرورش استان قم موجب نارضایتی معلمان، دانش اموزان،و اولیاء برشمرد.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه یک ۳۵ هزار دانش اموز دارد این در حالی است که دانش آموزان ناحیه ۴ بالغ بر ۶۵ هزار نفر می باشند که در صورت تجزیه ناحیه ۴ خیل عظیم دانش آموزان این ناحیه به ناحیه یک منتقل خواهند شد.

امیرآبادی افزود: با توجه به محرومیت ناحیه یک و بالا بردن کیفیت آموزشی ناحیه ۴، افزایش دانش آموزان ناحیه یک ،کیفیت آموزشی را در این ناحیه تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

وی گفت:تجزیه ناحیه ۴ جابه جایی چندین مدرسه و هزاران معلم را در پی خواهد داشت ،این در حالیست که در این مورد کار کارشناسی درستی انجام نشده است و بسیاری از معلمان نیز در این جابه جایی ناراضی هستند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس از کارشناسی این امر بی خبرند و معتقدیم این اقدام موجب نارضایتی عموم را فراهم خواهد نمود در حالی که ما همینک به آرامش نیاز داریم.

امیرآبادی گفت:از استاندار و وزیر آموزش و پرورش در خواست کردیم که جلوی تجزیه آموزش و پرورش ناحیه ۴ را بگیرند و یا حداقل این تجزیه اگر به مصلحت استان هست با کارشناسی دقیق تر و برنامه ریزی بهتری در سال های بعد انجام دهند.

نماینده مردم قم در پایان خاطرنشان کرد: علل و عوامل پشت صحنه این امر و استدلال ظاهری مسئولین این است که با توجه به بزرگ شدن ناحیه ۴ می باشد که این اقدام می تواند باعث مشکلاتی بیشتر از حل آن در این زمان شود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 07 آذر 1396 16:25 خوانده شده: 1489 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
معلم 1396/09/07 - 22:22
بی برنامه گی در قم فراتر از این حرف هاست.
کسانی که پارتی دارند از طریق رابط خود همه دوره های ضمن خدمت چه مرتبط و چه غیر مرتبط برایشان فعال می شود.
وای به روزی که بگندد نمک...
تامین کمبود نیرو در قم از طریق اطلاع رسانی مدیران مدارس در کانال و گروههای تلگرامی انجام می شود!!!
اداره کل استان؛ تامین کالای بوفه مدارس را انحصاری کرده است..
و هزاران مورد دیگر...
پاسخ + +6 0 --
معلم 1396/09/08 - 11:42
در آموزش و پرورش قم مشکلات عدیده ای وجود دارد که مهمترین آن ها وجو مدیرکلی ناتوان در راس امور آن می باشد.
و همین امر باعث شده که افراد توانمند در آموزش و پرورش به هیچ عنوان سراغ پست های حساس و کلیدی نروند.
پاسخ + +7 0 --
کاویان 1396/09/08 - 11:47
با سلام وتشکر از مقاله خوب و انتقادی تان که یکی از صدها مشکل آموزش وپرورش استان قم را بیان کرده وبه قول شاعر ، جانا سخن از زبان ما می گویی . من فکر می کنم کار از اصلاح امور در اموزش وپرورش قم گذشته و دولت تدبیرو امید باید برای حل این معضلات فراوان نسبت به جابجایی مدیران آموزش وپرورش استان قم اقدام عاجل نماید تا فرهنگیان عزیز قمی نسیم امید را در استان قم برای اولین بار بچشند. با تشکر فراوان
پاسخ + +8 0 --
فرهنگی 1396/09/08 - 14:12
تو رو خدا به داد آموزش و پرورش قم برسید هیچ کسی حرف فرهنگیان را گوش نمی دهند .در آموزش و پرورش قم از نظرات همکاران استفاده نمی شود و تصمی گیری ها فردی هست .
پاسخ + +5 0 --
عبادی 1396/09/09 - 07:24
انشاالله از سر تقصییرات مسئولین شهر بگذرد که یک مدیر مدرسه را مدیر کل کردند. چند بار بازرسین وزارت و سازمان بازرسی تخلفات میلیونی اداره کل را فاش کردند پس چرا اتفاقی نیفتاد. ارائه خدمات رفاهی با چه بهایی. تو را خدا به این اداره کلی ها بفرمایید حق عادی معلمان را به روال عادی بدهید و این قدر از این جیب به آن جیب نکنید، معلمان خودشان بهتر می توانند سفر زیارتی حلال به مشهد داشته باشند.
پاسخ + +1 0 --
علی کاشانی راد 1396/12/09 - 17:42
اینجانب 29 سال هست که سابقه دارم و 25سال ورزشکار جانباز می باشنم که بارها مقام کشور کسب نمودم ولی دریغ از یکبار دیدار با بنده و مسئولین اداره و سازمان چه کار می کنند واحد ایثارگران چرا تا به حال یک دیدار با من ترتیب نداده اند باید بمیریم و سئابق را ببینند .
تلفن 09195414780
پاسخ + 0 0 --
محمدجواد 1396/12/12 - 11:02
سلام
انصاف در گفتار چیز خوبی است. مقوله ای که بسیاری از معلمان از آن فاصله گرفته اند. آقای شیخ الاسلام در کنار اقدامات ناقص و یا اشتباه، اقدامات و نگاههای خوبی هم داشته اند و باید دانست تا معلمان خودشان نگاهشان و عملکردشان را اصلاح نکنند هیچ مدیر کلی هیچ مشکلی از آنان را نمی تواند حل کند.
لطفا کمی آهسته تر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور