صدای معلم

معلم / قم

سخنی با مسوولان وزارت آموزش و پرورش: اداره کل آموزش و پرورش استان قم را دریابید!

پرسش ما از مسوولین وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش قم این است تا کی چوب بی برنامگی های شما را زیر دستانتان  باید بخورند/ چرا باید صدها نفراز پرسنل آموزشی و اداری مدارس بدون درخواست رسمی خود شخص که یکی از شرایط اصلی بخشنامه نقل و انتقالات  می باشد از ناحیه 4 به ناحیه 1 قم منتقل شوند؟ چرا با سرنوشت و آینده شغلی معلمان تا این راحت بازی می کنید/ چرا در این طرح بسیار بزرگ و مهم از نقطه نظرات همکاران ، کارشناسان ، صاحب نظران و پیشکسوتان  امر تعلیم و تربیت  استان استفاده نشد

انتقاد معلمان از تجزیه اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 قم

مسوولان اداره کل آموزش و پرورش استان قم در سال  1394 با تصمیمی شتابزده بخش بزرگی  از اداره  آموزش و پرورش ناحیه 4  قم را تجزیه و آن را به اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 الحاق نمودند و افزایش جمعیت منطقه پردیسان در ناحیه 4 را  توجیه این تصمیم قرار دادند. ( 1 ) 

پرسش ما از مسوولین وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش قم این است تا کی چوب بی برنامگی های شما را زیر دستانتان  باید بخورند؟

چرا باید صدها نفراز پرسنل آموزشی و اداری مدارس بدون درخواست رسمی خود شخص که یکی از شرایط اصلی بخشنامه نقل و انتقالات  می باشد از ناحیه 4 به ناحیه 1 قم منتقل شوند؟ چرا با سرنوشت و آینده شغلی معلمان تا این راحت بازی می کنید؟

اکثر این معلمان به خاطر شرایط ذیل در این دو سال پس از انتقال اجباری با مشقت بسیاری همه نوع گرفتاری را تحمل می کنند و با امید به گشایش و رعایت عدالت در انتقال به ناحیه سابقشان خدمت می کنند.

اولا) با این تجزیه ناحیه، تعدادقابل توجهی از معلمان ناحیه 4 به ناحیه 1 منتقل شدند که این امر از یک طرف باعث ایجاد نیروی مازاد فراوان در ناحیه یک و پرداخت ساعات بسیار زیاد حق التدریس در ناحیه 4 به خاطر انتقال همان نیروهای مازاد شده در ناحیه 1 شد، که این خود با عدالت آموزشی مغایرت دارد.

ثانیا ) اکثر این همکاران پس از این نقل و انتقال اجباری به نقاط دور دست ناحیه یک منتقل شدند که فرهنگیان مبهوت این تدبیر و برنامه ریزی شدند .

ثالثا) چرا در این طرح بسیار بزرگ و مهم از نقطه نظرات همکاران ، کارشناسان ، صاحب نظران و پیشکسوتان  امر تعلیم و تربیت  استان استفاده نشد و در این زمینه نمایندگان محترم قم در مجلس شورای اسلامی به کرار مخالفت خود را در روزنامه های محلی و مصاحبه های خود اعلام نمودند.(*)

انتظار جامعه فرهنگیان قم از مسولان وزارت آموزش و پرورش و اداره کل استان قم این است که برای جلوگیری از مشقت همکاران  با استفاده از نظر کارشناسان این طرح را مجددا بررسی نمایید .

 

( 1 ) مصاحیه آقای امیر آبادی نماینده محترم قم در مجلس شورای اسلامی با قم نیوز :

امیرآبادی هشدار داد

مخالف تجزیه ناحیه ۴ آموزش و پرورش هستم

به گزارش قم نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی با هشدار نسبت به تجزیه آموزش و پرورش ناحیه ۴ قم ، این اقدام اداره کل آموزش و پرورش استان قم موجب نارضایتی معلمان، دانش اموزان،و اولیاء برشمرد.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه یک ۳۵ هزار دانش اموز دارد این در حالی است که دانش آموزان ناحیه ۴ بالغ بر ۶۵ هزار نفر می باشند که در صورت تجزیه ناحیه ۴ خیل عظیم دانش آموزان این ناحیه به ناحیه یک منتقل خواهند شد.

امیرآبادی افزود: با توجه به محرومیت ناحیه یک و بالا بردن کیفیت آموزشی ناحیه ۴، افزایش دانش آموزان ناحیه یک ،کیفیت آموزشی را در این ناحیه تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

وی گفت:تجزیه ناحیه ۴ جابه جایی چندین مدرسه و هزاران معلم را در پی خواهد داشت ،این در حالیست که در این مورد کار کارشناسی درستی انجام نشده است و بسیاری از معلمان نیز در این جابه جایی ناراضی هستند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس از کارشناسی این امر بی خبرند و معتقدیم این اقدام موجب نارضایتی عموم را فراهم خواهد نمود در حالی که ما همینک به آرامش نیاز داریم.

امیرآبادی گفت:از استاندار و وزیر آموزش و پرورش در خواست کردیم که جلوی تجزیه آموزش و پرورش ناحیه ۴ را بگیرند و یا حداقل این تجزیه اگر به مصلحت استان هست با کارشناسی دقیق تر و برنامه ریزی بهتری در سال های بعد انجام دهند.

نماینده مردم قم در پایان خاطرنشان کرد: علل و عوامل پشت صحنه این امر و استدلال ظاهری مسئولین این است که با توجه به بزرگ شدن ناحیه ۴ می باشد که این اقدام می تواند باعث مشکلاتی بیشتر از حل آن در این زمان شود.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 07 آذر 1396 16:25 خوانده شده: 2307 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
معلم 1396/09/07 - 22:22
بی برنامه گی در قم فراتر از این حرف هاست.
کسانی که پارتی دارند از طریق رابط خود همه دوره های ضمن خدمت چه مرتبط و چه غیر مرتبط برایشان فعال می شود.
وای به روزی که بگندد نمک...
تامین کمبود نیرو در قم از طریق اطلاع رسانی مدیران مدارس در کانال و گروههای تلگرامی انجام می شود!!!
اداره کل استان؛ تامین کالای بوفه مدارس را انحصاری کرده است..
و هزاران مورد دیگر...
پاسخ + +6 0 --
معلم 1396/09/08 - 11:42
در آموزش و پرورش قم مشکلات عدیده ای وجود دارد که مهمترین آن ها وجو مدیرکلی ناتوان در راس امور آن می باشد.
و همین امر باعث شده که افراد توانمند در آموزش و پرورش به هیچ عنوان سراغ پست های حساس و کلیدی نروند.
پاسخ + +7 0 --
کاویان 1396/09/08 - 11:47
با سلام وتشکر از مقاله خوب و انتقادی تان که یکی از صدها مشکل آموزش وپرورش استان قم را بیان کرده وبه قول شاعر ، جانا سخن از زبان ما می گویی . من فکر می کنم کار از اصلاح امور در اموزش وپرورش قم گذشته و دولت تدبیرو امید باید برای حل این معضلات فراوان نسبت به جابجایی مدیران آموزش وپرورش استان قم اقدام عاجل نماید تا فرهنگیان عزیز قمی نسیم امید را در استان قم برای اولین بار بچشند. با تشکر فراوان
پاسخ + +8 0 --
فرهنگی 1396/09/08 - 14:12
تو رو خدا به داد آموزش و پرورش قم برسید هیچ کسی حرف فرهنگیان را گوش نمی دهند .در آموزش و پرورش قم از نظرات همکاران استفاده نمی شود و تصمی گیری ها فردی هست .
پاسخ + +6 0 --
عبادی 1396/09/09 - 07:24
انشاالله از سر تقصییرات مسئولین شهر بگذرد که یک مدیر مدرسه را مدیر کل کردند. چند بار بازرسین وزارت و سازمان بازرسی تخلفات میلیونی اداره کل را فاش کردند پس چرا اتفاقی نیفتاد. ارائه خدمات رفاهی با چه بهایی. تو را خدا به این اداره کلی ها بفرمایید حق عادی معلمان را به روال عادی بدهید و این قدر از این جیب به آن جیب نکنید، معلمان خودشان بهتر می توانند سفر زیارتی حلال به مشهد داشته باشند.
پاسخ + +2 0 --
علی کاشانی راد 1396/12/09 - 17:42
اینجانب 29 سال هست که سابقه دارم و 25سال ورزشکار جانباز می باشنم که بارها مقام کشور کسب نمودم ولی دریغ از یکبار دیدار با بنده و مسئولین اداره و سازمان چه کار می کنند واحد ایثارگران چرا تا به حال یک دیدار با من ترتیب نداده اند باید بمیریم و سئابق را ببینند .
تلفن 09195414780
پاسخ + 0 -1 --
محمدجواد 1396/12/12 - 11:02
سلام
انصاف در گفتار چیز خوبی است. مقوله ای که بسیاری از معلمان از آن فاصله گرفته اند. آقای شیخ الاسلام در کنار اقدامات ناقص و یا اشتباه، اقدامات و نگاههای خوبی هم داشته اند و باید دانست تا معلمان خودشان نگاهشان و عملکردشان را اصلاح نکنند هیچ مدیر کلی هیچ مشکلی از آنان را نمی تواند حل کند.
لطفا کمی آهسته تر
پاسخ + +65 -2 --
پیگیر 1398/10/29 - 03:26
لازم به ذکر است که به دلیل همین جابجایی و الحاق تعداد زیادی از مدارس ناحیه 4 به ناحیه 1 و به دلیل عدم نظارت کافی و شاید عامدانه شرایط کافی برای سواستفاده برخی از کارکنان اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 فراهم شد که بتوانند مبالغ میلیاردی از عدم انتقال تعداد زیادی از تجهیزات گران قیمت این مدارس با (توجه به عدم اطلاع مسئولین ناحیه 1 از وجود این تجهیزات و آمار آن) و فروش آن در بازار آزاد به جیب بزنند و جالب اینکه هیچ نیرویی در جهت پیشگیری و برخورد با این تخلفات تا الان نیز وجود ندارد که همین امر باعث شده افراد مذکور وقیح تر شده و به وضوح دزدی کنند چون خیالشون از عدم برخورد به دلیل مصلحت اندیشی های سیاسی راحت می باشد
پاسخ + +62 -2 --
پیگیر 1398/10/29 - 03:43
تخلفات مالی آموزش و پرورش ناحیه 4 قم در فروش برنج اقساطی از محل اعتبارات آموزش و پرورش و سپرده های فرهنگیان در صندوق های مالی امام علی و صندوق امداد در چند سال گذشته که سود سرشاری را نصیب برخی از افراد کرده است و جالب اینکه هیچ واکنشی توسط حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم و اداره بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان قم نبوده و مورد تایید مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان قم نیز می باشد که همین یک فقره تخلف مالی در زمینه فروش قسطی برنج در سال 98 مبلغ 320 میلیون تومان و در سال 97 مبلغ 170 میلیون تومان سود داشته که توسط گروه 4 نفره ای که در ناحیه 4 چند سالی است که تشکیل شده در حوزه پشتیبانی بین خود تقسیم کرده و هیچ کس هم نمی تواند با آنها برخورد کند و بسیاری از تخلفات مالی دیگر که در صورتی که مسئولان استانی مشتاق به شنیدن آن باشند البته اگر با آن برخورد کنند در اختیارشان قرار داده خواهد شد مستند و با مدارک و اسناد کافی
پاسخ + +56 -2 --
پیگیر 1398/11/13 - 01:59
مدتی است که گزارشی از تخلفات مالی آموزش و پرورش استان قم و در راس آن اداره ناحیه 4 و شخص معاون مالی ناحیه 4 به دستگاه های مربوطه ارسال شده و تا حدود زیادی تخلفات گسترده و سازمان یافته محرز شده است ولی متاسفانه هنوز هیچ اقدامی در خصوص پیشگیری از این تخلفات صورت نگرفته و حتی هیچ اراده ای نسبت به برکناری اشخاص متخلف نیز وجود ندارد و به دلایل سیاسی و مصلحت اندیشی های الکی این افراد در پست های خود کماکان نشسته اند و مشغول چپاول بیت المال بوده و به ریش فرهنگيان می‌خندند متاسفم برای قشر فرهنگی که این دزدان را در راس ادارات خود می بینند و کاری هم نمی‌توانند بکنند
پاسخ + +55 -2 --
پیگیر 1398/11/21 - 00:25
تخلفات مالی آموزش و پرورش ناحیه .... و در راس آن ..... آن ناحیه که به دلیل بی لیاقتی و بی تخصصی رئیس ناحیه 4 در حال چپاول بیت المال می باشند و به دلیل زد و بند های سیاسی کسی اقدامی در جهت برخورد با آن ها انجام نمی دهد و حتی نیرویی نیست که بتواند در مقابل آنها قرار گیرد در نتیجه ی سیاسی بازی هایی است که یک مدیر مدرسه را که هیچ تجربه ای از مدیریت کلان در سطح اداره کل آموزش و پرورش استان قم را ندارد با ساپورت سیاسی و چتر حمایتی رئیس مجلس به بالاترین مقام اجرایی در آموزش و پرورش استان قم می رساند
پاسخ + +54 -2 --
پیگیر 1398/11/22 - 22:11
متاسفم برای مسئولان آموزش و پرورش استان قم که نه تنها هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش انجام می دهند و نه در مقابل تخلفات مالی در حال وقوع اقدامی انجام می دهند و متاسفانه از تخلفات وقیحانه افراد نیز حمایت می کنند و اگر کسی هم قصد افشای این تخلفات را داشته باشد با قدرتی که دارند او را از کرده خود پشیمان می کنند و برایش مشکل ایجاد می کنند و به جهت داشتن روابط و زد و بند های سیاسی حتی نمی گذارند دستگاه‌های نظارتی نیز به این قضایا وارد شوند به عنوان مثال دیوان محاسبات که به خاطر حمایت رئیس مجلس از مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تخلفات مالی این دستگاه را اصلا نمی بیند.
پاسخ + +48 -2 --
پیگیر 1398/11/26 - 14:07
وقتی رئیس ناحیه 4 فقط به فکر تظاهر و ریا بوده و ارائه یه چهره موجه و مومن و با ایمان از خودش هست معلومه که دیگه به فکر نظارت بر زیر مجموعه ی خودش نیست تازه اگر هم باشه چون تخصص لازم رو نداره و فقط و فقط به خاطر لابی های سیاسی و البته به دلیل اینکه بله قربان گو هست و هیچ مخالفتی با درخواست هایی که از بالا میشه نمی‌کنه به این پست منصوب شده و خب مشخصه از همچنین آدمی توقع زیادی هست که بتونه حواسش به زیر مجموعه ی دزدش باشه و خب اونا هم وقتی میبینن که رئیس رو میشه به راحتی پیچوند هر کاری رو انجام میدن متاسفم برای خودم که مسئولان اداره ما این افراد هستند
پاسخ + +48 -2 --
پیگیر 1398/11/27 - 02:14
تا چند سال قبل نیروهای اداری آموزش و پرورش استان قم در زمینه کاری خودشون در سطح کشور مطرح بودند و حرفی برای گفتن داشتن و به معنای واقعی کارشناس بودن اما حدودا سه سالی هست که دیگه هیچ نیروی متخصصی توی اداره کل و ادارات نواحی وجود نداره وقتی که معاون پشتیبانی و مالی اداره کل که باید به تمام امور اداری مسلط باشه شخصیه که حتی در زمانی که در ناحیه 2 مشغول به کار بود کسی قبولش نداشت و به قول معروف اصلا محلی از اعراب نداشت و حتی در جلسات اداره کل بهش اجازه صحبت کردن نمیدادن حالا به این سمت رسیده خب معلومه دیگه هر تخلفی در این شرایط اتفاق میوفته چون اصلا این مسئول متوجه نمیشه که دارن چکار می کنن و چگونه دارن تخلف می کنن واقعا راست گفتن که به بعضی از افراد این لباس گشاده ولی کو گوش شنوا از مدیر کلی که خودش هم یک شبه و فقط به خاطر حمایت شخص رئیس مجلس و با رانت به این سمت رسیده توقع بیش از این نباید داشت
پاسخ + +36 -2 --
پیگیر 1398/12/01 - 01:00
متاسفانه در دوره ای که افراد بی تخصص و البته با زد و بند های سیاسی و بدون شایستگی به مسئولیت رسیده اند و در راس آنها می‌توان مدیر کل آموزش و پرورش استان قم و معاون پشتیبانی اداره کل و معاون برنامه ریزی و رئیس اداره حراست اداره کل و در نواحی نیز در راس همه رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 و معاون پشتیبانی ناحیه 4 را نام برد تنها چیزی که اهمیت ندارد پیشرفت آموزش و پرورش و آسایش و آرامش فرهنگیان می باشد حتی این افراد.... و فقط به فکر منافع شخصی خود هستند مثل .....آنوقت رئیس ناحیه یکسره در حال تظاهر به ریا و مقدس مآبی بوده و .... خدا لعنتشان کند انشالله
پاسخ + +36 -1 --
پیگیر 1398/12/01 - 01:56
جالبه که کسی رو گذاشتن رئیس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم که فقط نگاهش به دهان بقیه است که اونا بهش چه مطلبی رو دیکته میکنن و در چند سال گذشته که از طرف مدیر کل در اداره کل پست گرفته تا حالا حتی یک ایده یا نظری که از طرف خودش باشه مطرح نکرده و سعی کرده که چهره موجهی از خودش نشون بده ولی نمیدونه که دیگه این رفتارها کسی رو گول نمیزنه همین که در گروه این افراد ماندگار شده نشون میده که توانایی دورویی و تظاهر رو داره و اگر لازم باشه گوشه ای از تخلفات صورت گرفته توسط این افراد رو با سند و مدرک پخش می کنم تا چهره واقعی اونا مشخص بشه
پاسخ + +17 -1 --
پیگیر 1398/12/20 - 03:03
خیلی خیلی جالبه که تخلفات مالی آموزش و پرورش استان قم و ناحیه 4 قم رو که دیگه از زبان تمامی افراد داره شنیده میشه و با سند و مدرک مستدل و مستند هم همه به اون پی برده اند ولی متاسفانه مسئولان مربوطه در خود اداره کل آموزش و پرورش استان قم و مسئولین مرتبط در سایر دستگاه‌های نظارتی اصلا خودشون رو به نفهمی زدند و انگار که هیچ اتفاقی نمی افتد و اصرار بر پاک دستی این افراد نیز می کنند گویی که همه را مثل خود احمق و نادان فرض می کنند ولی بنده به عنوان یک فرهنگی وظیفه شناس و پیگیر بر خود واجب می دانم که تا زمان حذف افراد بی لیاقت و دزدی که هم اکنون در پست های خود به ناحق نشسته ومشغول غارت اموال و تجهیزات دانش آموزان می باشند تلاش کرده و با روشنگری و افشای اسناد تخلفات مالی جامعه فرهنگیان استان قم را هشیار نمایم و لذا از فردا شب هر روز اسناد یکی از این تخلفات مالی را در همین صفحه افشا کنم تا مدیر کل، بازرسی و حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم و دیوان محاسبات قم از حجم این تخلفات مالی شوکه شده و به خاطر عدم برخورد با تخلفات سرشان را به زمین بکوبند. منتظر باشید
پاسخ + +11 -2 --
پیگیر 1398/12/29 - 04:55
چرا گزارش ارسالی از تخلفات مالی آموزش و پرورش استان قم را که براتون فرستادم رو منعکس نکردید
پاسخ + 0 0 --
پیگیر 1399/01/02 - 05:24
من اسناد و مدارک رو کامل بفرستم شما خبر رو می‌زنید؟ پیگیری می کنید؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/01/02 - 08:45
دوست عزیز

درود

قبلا هم نامه ارسال کرده اید و همین پاسخ را ارائه کرده ایم .

مدارک بررسی می شوند و در صورت راستی آزمایی منتشر می شوند .


پایدار باشید .
پاسخ + +8 -3 --
صدای معلم 1398/12/29 - 11:04
دوست عزیز پیگیر

درود

برای هر ادعایی باید سند و مدرک ارائه کنید .

ضمنا هویت شما برای این رسانه مشخص نیست .

پایدار باشید .
پاسخ + +9 -3 --
پیگیر 1399/01/02 - 18:23
ولی یک مطلبی رو من متوجه شدم وقتی که من در مورد معاون مالی ناحیه 4 قم مطلب میگم شما اون رو انعکاس نمی‌دید علتش رو نمیدونم ولی فکر کنم به خاطر رفاقتی که با ایشون دارید این رفتار رو انجام می‌دهید مدارک من هم تخلفات مالی ایشون رو کاملا برملا میکنه مطمئن باشم که شما اونا رو انعکاس میدین؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/01/02 - 19:24
دوست عزیز

به نظر می رسد به جای " توهم " مستندات خود را ارسال فرمایید .

ما حتی نام این مقام را هم نمی دانیم چه برسد به رفاقت !

امیدواریم مستندات و مدارک شما مانند این نوع قضاوت هایتان نسبت به دیگران و آن هم یک " رسانه " نباشد !!

این رسانه مدارک را بررسی می کند و در صورت تشخیص منتشر می کند .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم پیگیر 1399/06/09 - 14:55
دو سال تمام تمام تخلفات مالی آموزش و پرورش استان قم را به هر جایی که فکرش رو هم بکنید با مستندات متقن و مستدل فرستادم و همه هم براشون بروز و وجود تخلفات مالی آموزش و پرورش استان قم محرز شده است ولی هیچ کدوم از ارگانها و مسئولین با تخلفات برخورد نکردند و تازه متخلفین به پست های بالاتر منصوب شده اند دیوان محاسبات کشور دیوان محاسبات استان قم، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان بازرسی استان قم، قوه قضائیه، معاون دادستان قم، اطلاعات، حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قم، بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، معاون مالی آموزش و پرورش استان قم و... خود شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم رو هم در جریان گذاشتم اما دریغ از اینکه یک نفر وجود داشته باشه وارد گود بشه و باهاشون برخورد کنه فقط بی معرفت ها منو اذیت کردند خدا ازشون نگذره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور