صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ بازنشسته - آذربایجان شرقی

ادغام معاونت آموزش ابتدائی و متوسطه : برای هر طرح نو در آموزش و پرورش 10000 بار بیندیشید و بعد تخریب نمائید! چگونه و با کدامین طرح و برنامه پیش اندیشیده ای سعی در ادغام دو دنیای کاملا متفاوت از هم دارید ؟

ظاهرا همانند کودتاهای آن چنانی در خفا و پنهانی چنین رخداد تلخی در تاریخ آموزش و پرورش قرار است اتفاق بیفتد/ اگر از کارشناسان امر یعنی فرهنگیان هم نظر بپرسید بد نمی شود . اصلا ما دیده نمی شویم و برایتان محلی از اعراب نداریم/ در کشورهای پیشرفته برای گوش راست و چپ نیز متخصصین جداگانه ای تربیت می شوند/ این ترکیب نامیمون همانند بسیاری از طرح های ضربتی دیگر ، پیکر آموزش و پرورش را پاره پاره خواهد ساخت/ ادغام معاونت دوره ابتدائی و متوسطه و قبل آن دوره راهنمائی با هر دو، بسیاری از بحرانها ی روحی و روانی را برای هر دو گروه یعنی هم دانش آموزان و هم معلمین به وجود خواهد آورد/ کاش به جای در هم کوبیدن نظمی که 38 سال پیش در نظام آموزش و پرورش خود داشتیم ، قدری به کیفیت و کمیت آموزشی کشور خود دل می سوزاندید/ اگر بیداری مسئولین صدای معلم نبود ما فرهنگیان در قبال عمل انجام شده قرار می گرفتیم

ادغام معاونت آموزش ابتدائی و متوسطه و پیامدهای آن  اخبار آموزش و پرورش را گشتی زدم اما خبری گواه بر این مطلب نیافتم. ظاهرا همانند کودتاهای آن چنانی در خفا و پنهانی چنین رخداد تلخی در تاریخ آموزش و پرورش قرار است اتفاق بیفتد.

خلاقیت های این چنینی است که پیکر آموزش و پرورش را فلج می سازد. از ایام تخصصی کردن بخشها و واحدهای اقتصادی ، قرنها گذشته است و ما به جای پیشرفت در نیل به تخصص ها داریم پسرفت می کنیم.

برای هر طرح نو در آموزش و پرورش 10000بار بیندیشید و بعد تخریب نمائید !

شما اول عمل می نمائید بعد به چگونه از باتلاق بیرون آمدن می اندیشید ؟

شما را به خدا ساختار بیمار آموزش و پرورش را بیشتر از این متلاشی ننمائید !

اگر از کارشناسان امر یعنی فرهنگیان هم نظر بپرسید بد نمی شود . اصلا ما دیده نمی شویم و برایتان محلی از اعراب نداریم !

کاش به جای در هم کوبیدن نظمی که 38 سال پیش در نظام آموزش و پرورش خود داشتیم ، قدری به کیفیت و کمیت آموزشی کشور خود دل می سوزاندید   استاد ما به شوخی یا جدی می گفت: تخصص و حریم آن ، در دنیای امروزی اهمیت حیاتی دارد به نحوی که در کشورهای پیشرفته برای گوش راست و چپ نیز متخصصین جداگانه ای تربیت می شوند.
حال ما چگونه و با کدامین طرح و برنامه پیش اندیشیده ای سعی در ادغام دو دنیای کاملا متفاوت از هم دارید ؟

همه آنانی که با دوره ابتدائی مشغول به فعالیت هستند حال و هوای مجزائی از شاغلین دوره متوسطه دارند. آنها به اقتضای نیازها و خواسته ها و واقعیت های سنین 6 - 11 سالگی می اندیشند و شاغلین دوره متوسطه به اقتضای سنین 12 -18 ساله ( البته در سیستم ناکارآمد جدید 3-3-6 ). برنامه ریزان یا معاونت این دو دوره نمی توانند همزمان برای تمامی سنین بیندیشند یا طرح و برنامه و تصمیم عاقلانه ای بگیرند.
خود والدین برای تربیت دو سه فرزندی که دوران کودکی را سپری ساخته اند و از نظر آنان ناگهان به سن بلوغ رسیده اند از تربیت و هدایت فرزندشان عاجزند ، حال شما چگونه می خواهید بر 10 - 13 میلیون دانش آموز ناهمگن ، مدیریت واحد نمائید؟!

یعنی تصور می نمائید که اگر امروز به دلیل تغییر دفعتی سیستم آموزشی ، دبیران متوسطه در دوره ابتدائی بالاجبار و تحمیل آن وزارتخانه مشغول به تدریس هستند پس می توانید برای عادی سازی امر ، اتحاد این دو دوره را امری حتمی سازید؟
گوئی آشپز را برای جراحی به کار گیرید چون هر دو با ساطور و چاقو و ابزار بُرنده فعالیت می کنند!
گوئی کارگر ساختمان را برای طرحی و مهندسی آن بکار گیرید چون هر دو می سازند !
و بسیاری مثال دیگر.

ادغام معاونت آموزش ابتدائی و متوسطه و پیامدهای آن

ظاهرا از وجود علومی چون روانشناسی و جامعه شناسی یا مدیریت آموزشی و علوم تربیتی ، باید غافل بود و به جای پیشروی و همانند سازی سیستم آموزشی خود با مدل های جهانی ، میل به سیر قهقرائی داشته باشیم!
این ترکیب نامیمون همانند بسیاری از طرح های ضربتی دیگر ، پیکر آموزش و پرورش را پاره پاره خواهد ساخت.
اگر ادغام سازمانها عقلانی بود که شاهد مقاومت آنها برای ادغام جهت کوچک سازی دولت نبودیم. ادغام معاونت دوره ابتدائی و متوسطه و قبل آن دوره راهنمائی با هر دو، بسیاری از بحرانها ی روحی و روانی را برای هر دو گروه یعنی هم دانش آموزان و هم معلمین به وجود خواهد آورد.

کاش به جای در هم کوبیدن نظمی که 38 سال پیش در نظام آموزش و پرورش خود داشتیم ، قدری به کیفیت و کمیت آموزشی کشور خود دل می سوزاندید !
ما هنوز با بحرانهای موجود سازگاری نیافته ایم که شما قصد روبه روسازی ما با یک بحران جدید را رقم می زنید.
جلوی ضرر را هر لحظه که اداراکش کردید بگیرید یقین منفعتش بیشتر خواهد بود.

شما را به خدا ما معلمین و دبیران و فرهنگیان را هم در خواب هائی که برایمان می بینید سهیم سازید.

از قدیم گفته اند : 10 عقل بهتر و بیشتر از یک عقل است.


فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَليظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَي اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَکِّلينَ159
سوره : آل عمران


اگر بیداری مسئولین صدای معلم نبود ما فرهنگیان در قبال عمل انجام شده قرار می گرفتیم.

از آنان برای سنگربانی و نگهبانی نظام آموزش و پرورش سپاسگزاریم هر چند که این مهم وظیفه کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس شورای اسلامی است.

همکاران محترم لطفا به گوش و هوش باشید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 07 آبان 1396 ساعت 20:35 خوانده شده: 1287 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -48 --
شهاب 1396/08/07 - 21:11
کاملا مخالفم ادغام معاونت ها نیازی ضروری است در آ.پ نیروهای زائد زیادی به خصوص در بخش اداری وجود دارد اگر این نیروها بازنشست شوند واختیار بیشتری به معلمان داده شود قطعا شاهد آ.پ پیشرو خواهیم بود بسیاری از کارهای اداری به صورت انترنتی قابل انجام خواهد بود این اقدام وزیر خیلی عالیست امید که این اقدامات بیشتر انجام شود وموازی کاری ها کاهش یابد
پاسخ + 0 0 --
ابتدایی 1396/08/07 - 21:22
احسنت واقعا مگر 9 سال قبل که یکی بود بد اداره می شد خیلی هم بهتر از این بود پست های اضافه که عملا دردی را حل نمیکنند قبلا کارشناس مسوول و کارشناس قشنگ کار میکردند با آمدن معاونت ابتدایی به مجموعه یک عضو زاید اضافه شد که دست و ماگیر هم هستند احسنت به درایت وزیر محترم
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/07 - 21:24
جناب آقای شها ب، ادغام دو دنیای کاملا
متفاوت باعث درهمی و آشفتگی بیشتر
خواهدشد. آن روز را نیز منتظر نقد شماخواهیم بود.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/08 - 16:19
خانم امامی من یک سوال از شما می پرسم در وضعیت فعلی اوضاع متوسطه بهتر است یا ابتدایی اگر پاسخ شما مقطع متوسطه است پس جای نگرانی نیست چون با این وجود اوضاع ابتدایی بهتر خواهد شد ادغام دومعاونت مثل این است که وزارت علوم با آ.پ ادغام شود آیا کسی ادعا خواهد کرد که اوضاع بدتر می شود
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 17:46
عجب منطقی ذکر کردید. اولا در شرایط فعلی اوضاع هیچ دوره ای مساعد نیست. در ثانی، صغری و کبری شما برای نتیجه گیری ، تحلیل علمی ندارد.قرار نیست چیزی از یک دوره بر دوره دیگر اثر مثبت یا مساعد بگذارد. قرار است این ادغام همه چیز را درهم بکوبد. یک کلاس ششم را نه معلمان ابتدائی و نه اولیاء دانش آموزان ابتدائی ، قبول ندارند و معترضند چه رسد به اثر گذاری آنها برهمدیگر.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/08 - 20:52
خانم امامی منطق شما برای مخالفت با این اقدام چیست بفرمایید استفاده می کنیم کسیکه از واژه ی فشار برای انجام نشدن این اقدام استفاده می کند صاحب منطق است درنوشته ی شما منطقی ندیدم جز تعصب
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 21:55
جناب شهاب منتظر جریان آب بمانیم. تعصب مخصوص کسانی است که درجهل مرکبند. فعلا درگیری ها لفظی است. آخروعاقبت بعد ادغام خدا داندچیست.
پاسخ + +8 0 --
Mortza 1396/08/07 - 21:48
ای کاش طرح هایی مثل این طرح هرچه سریعتر اجرا شود . تا این سیستم ناتوان زود تر از هم فرو بریزد .
تا به جای آن یک اپ توانمند قرار بگیرد.
پاسخ + +4 -3 --
ابوالفضل 1396/08/07 - 22:52
کلا ساختار با مغز گنجشگی و دست و پا دراز .... باید اصلاح بشه و معاونت مدارسم به صورت اضافه کار نوبت دوم داده بشه و 24ساعت بالای 100000نیرو سر کلاس برن خسته شدیم اینقدر بجای دونفر سرکلاس کار کردیم تراکم پست مثل تراکم کلاسها بالاست افرین وزیر
پاسخ + +1 -25 --
سعيد رستگار 1396/08/07 - 23:27
باسلام، حضوراستادفرهيخته وگرامي ؛
اينجانب نيزباتوجه به اينكه ""آموزش عمومي ""درتمامي ""مقاطع تحصيلي ""بايدصورت بگيرد والبته براساس مقاطع تحصيلي وسن افراد كه براساس ""نظام آموزشي جديدوسندتحول بنيادين ""نظام جديدآموزشي براساس ٤ دوره تحصيلي بصورت "" دوره اول ودوم ابتدايي "" و "" دوره اول ودوم دبيرستان "" ترسيم واجرايي شده است واينكه اين ""آموزش ""درتمام ادواربايدهماهنگ وبصورت دوري ايجادگرددلذا ادغام دو معاونت آموزشي به يك معاونت اقدامي ""پسنديده وبجا "" است .
پاسخ + +1 -28 --
سعيد رستگار 1396/08/07 - 23:31
""درادامه ""

چراكه اين مهم ، هم درجهت هماهنگي ادوارتحصيلي وهم به جهت كوچك سازي دولت ، نيز حذف بخشنامه ها ودستورالعملهاي موازي ويكسان سازي وهماهنگ سازي آموزش ،حذف فاصله وايجادلغزش دردوره ها ، حذف مدارس متنوع (نمونه ، تيزهوشان ، شاهد و.. ) وشناخت وتوانايي هاي دانش آموزان ، ايجادمهارت هاي لازم و... امري ضروري ولازم است . البته نبايد ازاين موضوع غافل شويم كه باتوجه به ارزش واهميت موضوع ،اين ادغام بايد براساس نظرات كارشناسي بيشتروبادقت وجديت لازم صورت بگيرد .
پاسخ + +1 -26 --
سعيد رستگار 1396/08/07 - 23:35
""درپايان""
چراكه اكنون هرنوع تغييربدون درنظرگرفتن محاسن ومعايب آن امكان داردازايجادفرصت تبديل به تهديد گردد.
انشالله درروزهاي آتي نسبت به محاسن ومعايب موضوع فوق كه داراي اهميت زيادي است بيشترصحبت مي نماييم واميدوارم تمامي اساتيد فن ، نسبت به اين اقدام نظرات كارشناسي خودرااعلام نمايند.
باتشكر ازدلسوزيها وپيگيري اساتيدگرامي چون شما ، به اميدمشاركت هرچه بيشترفرهنگيان درجهت اظهارنظردرموردمسائل آموزش وپرورش .
باارادت
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 08:49
با سلام ، همکار محترم حال هنر کوچک سازی نصیب
آموزش و پرورش شد؟ شرکتها و سازمانها و
وزارتخانه های دیگر نتوانستند یا نخواستند و
مقاومت کردند. احسنت به آموزش و پرورش !!!!!
جناب سیستم 3-3-6 به اندازه کافی مشکل ایجاد
نکرده است که حال شاهد ادغام معاونت دوره
ابتدائی با متوسطه هستیم؟
عمده ترین مشکل بلاتکلیفی گروه سنی متداخل.
اول تا پنجم و بعد راهنمائی سه ساله و متوسطه
چهار ساله ، علاوه بر جنبه های اداری مسایل سنی
و بلوغ و... را بخوبی دسته بندی کرده بود. الان اولیا
هم از حضور کلاس ششم در ابتدائی نگران هستند.
قرار نیست هر بار بجا مانده دولت را آموزش و پرورش
بردوش بکشد. حساس ترین ومهم ترین وزارتخانه
عاید ماست هرقدم برداشته شده باید بررسی چندین
ساله شود.در ضمن گیرم کوچک شد کارکنان را هم
لابد کلاس خواهند فرستاد ؟!! معلم کارشناس
می خواستید بسم ا... این همه کارشناس آموزشی
سراسر کشور!!!!!!دیگر جنگ حق التدریس و نهضتی
و ... هم به خوشی به پایان می رسد.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 16:40
راستی چرا اختلاس کنندگان ذخیره فرهنگیان بنا به گفته دکترزاهدی.،3_4سال به زمان تفحص نیازدارد اما مساله به این مهمی فرهنگیان را درقبال کارانجام شده
می گذارد؟ اشکال کاروزارت همین تصمیمات ضربتی است.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/29 - 10:52
با سلام و تشکر همکار خردمند.
پاسخ + +34 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 09:17
در ضمن اگر قصد کوچک سازی دارند مدارس
را از چنگال چندگانگی آموزشی رهائی دهند.
اگر سیستم آموزشی یکسان سازی شود این
همه کارشناس در توی کارشناس فرو نمی رود.
از تکاثر کارکنان اداری از قِبل همین چندگانگی
آموزشی یقین مطلع هستید؟
ظاهر قضیه کوچک سازی است اما نیت چیز
دیگر است. ما منتظر شنیدن آن از سوی
مسئولین می مانیم.
پس اگر چنین هست مربیان پیش دبستانی
یرای تدریس در متوسطه آماده شوند. انجام
ضربدری فعالیتها شاید مشکلات آموزش و پرورش
را حل و فصل نماید!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/08/08 - 13:23
چندگانگی آموزشی لازمه ی سیستم ماست.طبق اخبارجدید ودستوری هم که مقام معظم رهبری به ستاری رءیس بنیاد نخبگان و شورای انقلاب فرهنگی داده به زودی ساختار سمپاد به عنوان یک سازمان مستقل احیا می شه و دوباره هیءت امنایی اداره خواهدشد. البته امیدوارم این دفعه کلا همه چیز سمپاد اعم از کتابهاش معلمینش وامتحاناتش از آموزش وپرورش کلا منفک بشه تا با خیال راحت بتونند به شکوفای استعدادها بپردازن.از اون طرف تکلیف مدارس عادی هم روشن می شه. مدارس عادی به سمت صنعتی شدن وتقویت مهارتهای فنی حرفه ای پیش خواهتد رفت.یعنی با یه تیر دونشون زده می شه وهردو گروه به اون چیزی که می خوان می رسن.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/08 - 16:12
عاشق سمپاد محترم نظرات شما به نظرات حاکمان عهد ساسانی شبیه است که آموزش را مختص طبقه ی حاکم می دانستند این نظرات دیگر در کشورهای سرمایه داری هم منسوخ شده است
پاسخ + +1 -16 --
علی 1396/08/08 - 13:50
طرحی خوبیه به شرطی که از تعداد خدم و حشم وزیر هم کاسته شود
پاسخ + +22 0 --
رهگذر 1396/08/08 - 14:12
قضیه تعدیل نیرو و کوچک سازی ادارت و ادغام پست ها مثل این است که برادری توان دریافت سهم الارث خود را از اموال پدر از دیگر برادران ندارد بجای اینکه تمام همت خود معطوف به گرفتن سهم خود کند در تنگناها فشار خود را بر اعضای خانواده اش افزایش می دهد و سفره خود را کوچکتر می کند وقتی وزیر و مجموعه اش به جای اینکه مانند وزیر بهداشت و درمان تلاش خود را بر گرفتن سهم خود ازخوان دولت متمرکز کند فشار را به مجموعه خود منتقل می کند این کم کاری و مطیع بودن باعث شده با وزیر آ.پ مانند برادر ناتنی و سر راهی رفتار کنند.
پاسخ + +30 -1 --
مینو امامی 1396/08/08 - 15:39
همکار ابتدائی محترم، 9 سال قبل کجا دوره متوسطه
و ابتدائی ادغام بود؟ عده ای از ما گوئی خواب نما
شده ایم. دوره ابتدائی و راهنمائی با هم بود نه
متوسطه. آخه گنجاندن آن دو در یک ظرف مثل قراردادن
چلوکباب در آش ماست است. مثالی به این شکلی
بیانگر بدیعی بودن تناقض انجام ادغام دوره ابتدائی و
متوسطه است. ما دو گروه سنی ناهمگن را آموزش
می دهیم. تفاوت از زمین تا آسمان است. راست
می گویند با یکسان سازی آموزشی جسارت
تحسین برانگیزی برای کوچک سازی وزارت نشان دهند.
پاسخ + +28 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 15:44
جناب عاشق سمپاد شما با استناد سخنتان به
مقامات بالا رتبه فقط ادله کور خود را به کرسی
می نشانید. کوچک سازی وزارت فقط در سایه
یکسان سازی آموزشی مقدور می گردد. اصرار
غیر منطقی شما نشانگر خوش خیالی شماست .
آموزش کشور دارد قربانی می شود شما به فکر
لنگه کفش سوخته خود در بازارید.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/08/08 - 18:27
مخالفین سمپاد نمیان یکبار وبرای همیشه توضیح بدن وقتی مدارس ما مجهز به آزمایشگاه های پیشرفته ی فیزیک وشیمی وزیست نیستن. وقتی مراکز رباتیک و کامپیوتر قوی ندارن. وقتی مجهز به رصد خانه ی نجوم نیستن. وقتی دبیرانی در این مدارس نیستن که حوصله و یا علاقه به تدریس کتب تکمیلی وپیشرفته ی ریاضی و علوم داشته باشن. تکلیف نخبگان کشور با حذف سمپاد چه خواهدشد. البته من به شما می گم مخالفین سمپاد می خوان نخبگان رو هم مثل خودشون پایین بکشن وهم سطح خودشون بکنند ولی خب مسلمه که کسی این اجازه روبهشون نمی ده. به جای اینکه به دنبال پایین کشیدن فرد قوی تر باشیم باید سعی کنیم سطح خودمون رو ارتقا بدیم و به سطح سمپاد برسونیم. اون موقع دیگه نگران عدالت آموزشی هم نخواهیم بود.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/08/08 - 18:36
درپاسخ به جناب شهاب هم بگم که ما از امریکا وروسیه و چین پیشرفته تر تو دنیا نداریم. این سه ابرقدرت جهانی همه مدارس خاص دارن. فنلاند ونروژ اصلا چیزی به حساب نمیان جلوی این سه کشور. اگر مدل فنلاند ونروژ راه گشا بود که کشورشون تو معادلات جهانی سهمی داشت . نه تو معادلات سیاسی حضور مهمی دارن. نه توی عرصه ی علمی مدالی می گیرن. نه تو ی ورزش والمپیک جای به خصوصی دارن. اگه می بینید یه ذره وضع اقتصادیشونم خوبه صرفا به خاطر جمعیت اندکیه که دارن. اگه به این چیزا باشه لابد از قطر هم باید الگو بگیریم چون اونم پولداره. درحالی که می بینید این کشورها هیچ جا اسمی ازشون نیست. وقتی الگوی قوی وموفق امریکا وروسیه وچین رو پیش رو داریم. دلیلی نداره وقت خودمونو صرف کپی کاری از کشورهای ضعیفتری مثل فنلاند یا نروژ بخوایم بکنیم. کشورژاپن هم اگه می بینید مدارس خاص نداره ولی درعوض به حدی کیفیت آموزشش بالاست که مدارس معمولیش در حد مدارس سمپادما هستن. خب معلومهژاپن نیازی به سمپاد نداره واسه تربیت نخبگانش. ولی ما باید راه ابرقدرتهای موفق جهان یعنی آمریکا وروسیه وچین رو با تطبیق با شرایط کشورخودمون دنبال کنیم.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/08 - 21:02
امریکاه را که من اطلاع دارم دونوع مدرسه ی دولتی وخصوصی دارد که بیشتر دانش آموزان درمدارس دولتی درس می خوانند مدارس خاص وجود ندارد
پاسخ + +31 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 20:55
جناب سمپاد به سلامت طریق طبقاتی شدن
آموزش را طی کنید. شما مرا یاد هیتلر و نیچه
و....... می اندازید. فعلا دعوای ادغام معاونت هاست.
دعوای چندگانگی بماند به وقت خودش.
با جنگ کلام آموزش به صلاح درنمی آید.
پاسخ + +2 -28 --
عاشق سمپاد 1396/08/08 - 21:48
۱)جناب شهاب در آمریکا مدارس خاص وجود دارد. اینکه شما خبر نداری نشانه ی عدم وجود مدارس خاص نیست.اتفاقا این مورد رو جناب جواد اژه ای در یه مصاحبه در سال ۲۰۰۵ به طور دقیق توضیح دادن. در امریکا وروسیه وچین مدارس خاص وجود دارن.اینکه اسمشون به جای تیزهوشان چیز دیگه ای باشه مهم نیست.مهم مهایتشه که عینا همون کار سمپاد ما رو انجام می ده.یعنی جداکردن نخبگان از دانش آموزان عادی.
۲)خانوم امامی ما با شما دعوا نداریم.صرفا نظراتمون رو بیان می کنیم. که ممکنه موافق یا مخالف باشه.در مورد ادغام معاونتها باید مطالعه ی بیشتری کرد واثرات مثبت ومنفیش رو در دراز مدت سنجید وبعد تصمیم گیری کرد نمی شه خلق الساعه تصمیم گرفت.اما در مورد هیتلر هم یه نکته رو فراموش نکنید.جنایتکار بودن هیتلر و نژاد پرستیش جای خودش.ولی نقشی که هیلتر در پیشرفت علم به خصوص زنتیک و همین طور علوم نظامی داشت در حدی بود که از این جنبه لا اقل دنیا بهش مدیونه. چون تو بعضی زمینه ها بینش وسیعتری نسبت به انسانهای هم عصر خودش داشت.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/08 - 22:11
واقعا همکار خاصی هستید. قبلا گفتید که در تیزهوشان تحصیل کرده اید. اگراشتباه نکنم.
واقعا آدم منحصربه فردی هستید. موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/08 - 22:28
جناب عاشق سمپاد من ازکسی پرسیدم که اکنون ساکن آمریکاست
پاسخ + +2 -29 --
عاشق سمپاد 1396/08/09 - 12:40
جناب شهاب احتمالا دوستتون یادش رفته به شما بگه اون مدارس آمریکابخشی تحت عنوان سطوح پیشرفته و افتخارات دارن. که دقیقا وظیفش معادل سمپاد ماست. دانش آموزانی که علاقه به یادگیری دروس علی الخصوص ریاضی و فیزیک در سطح پیشرفته رو دارن و علاقه مند به شرکت در مسابقات علمی بین المللی هستن توی این قسمت تحصیل می کنند. شما همین الان فکر کردید در کشور ما مدارس انرژی اتمی یا سلام یا واحد نخبگان علامه طباطبایی دارن چه کاری غیر از این انجام می دن؟؟اونا هم به نوعی موازی سمپاد دارن حرکت می کنند. ظاهرا این وسط گناه سمپاد اینه که دانش آموزانش لقب تیزهوش رو یدک می کشن ومثلااگه این عنوان نباشه دیگه مشکلی نیست. چون ماهیت همین مدارسی که الان اسم بردم هم دقیقا نخبه پروریه. ولی می بینم کسی به این مدارس اعتراضی نداره چرا نخبه پروری می کنید! پس مشخصه یه عده دوست دارن سمپاد نباشه تا مدارس غیر انتفاعی رو رونق بدن. اتفاقا خانم سویزی مسعول سابق سمپادم به این نکته اشاره کرده بود. گفت پشت پرده ی مخالفتهای با سمپاد به بهانه ی عدالت آموزشی چیزی جز تلاش برای کشوندن نخبگان به مدارس غیر انتفاعی خاص نبوده ونیست!
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/09 - 13:51
خسته نباشید.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/08/09 - 17:16
سلامت باشید. به هرحال هدف همه ی ما داشتن یک آموزش وپرورش خوبه. شاید در بعضی موارد موافق نباشیم ولی در کلیت امر اشتراک نظر داریم. من اعتقادم همیشه این بوده اگر چیزی دچار نقصانی هست باید نقصش رو برطرف کرد نه اینکه از ریشه کنده بشه. بنابرایت اگر تنوع مدارس زیاده راهکارش حذف مدارس دیگه ای هست که ماهیت وجودشون اضافی هستن وهیچ تاثیری هم در پیشرفت علمی کشور ویا رتبهی ما در ازمونهای جهانی ندارن ندارن اونها روباید حذف کرد. اگر مسئولی نمی تونه برای نخبگان امکانات لازم روفراهم کنه تا درکشور بمونند باید ضمن احساس خجالت استعفا هم بده تا به جاش افراد دلسوز بیان وبتونند شرایط لازم برای حمایت از نخبگان روفراهم کنند تا درنهایت کشور هم نفعش رو ببره.
پاسخ + +6 0 --
مینو امامی 1396/08/15 - 20:59
صفحه اصلی » اخبار آموزش و پرورش کدخبر : 19182
ادغام معاونت ها در آموزش و پرورش صحت ندارد
وزیر آموزش و پرورش گفت: تغییرات ساختاری در آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دادیم و اکنون در حال بررسی شرایط هستیم.جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶
به گزارش معلم ایرانی، سید محمد بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار پانا در مورد گمانه‌زنی‌های موجود برای ادغام معاونت ها در آموزش و پرورش عنوان کرد: اصلاح ساختار را در سطح ستاد، استان و مناطق در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: این مساله تغییرات ساختاری در حد مطالعه بوده و هنوز خروجی آن مشخص نیست تا اکنون بتوان نظر قطعی در این زمینه ارائه شود.
پاسخ + +5 0 --
مینو امامی 1396/09/01 - 20:33
شناسه خبر: ۶۸۵۷۴۱ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
حکیم‌زاده به ادغام دو معاونت در وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان داد.
رضوان حکیم زادهدرباره ی ادغام‌ معاونت آموزش ابتدایی با معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ اطلاعی از موضوع ادغام معاونت آموزش ابتدایی ندارم.
به گزارش افکارنیوز، رضوان حکیم زاده افزود: تاکنون هیچ تماس و مشورتی با ما نشده و درخواست نظری از ما گرفته نشده است.
معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد:باید درباره ی مسئله ای صحبت کنم‌ که اطلاعات داشته باشم. اطلاعات بنده نیز از شنیده ها است.
وی تاکید کرد: از بنده به عنوان یکی از ذینفعان خواسته نشده است که نظری درباره ی این مسئله مهم بدهم.
حکیم‌زاده گفت: امکان ندارد بدون اینکه نظر معاونت آموزش ابتدایی گرفته شود، این ادغام صورت گیرد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور