صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی پورسلیمان/ مدیر گروه صدای معلم

آقای گودرزی نماینده محترم مجلس و دوستان ! لطفا در کار آموزش و پرورش دخالت نکنید ؛ معلمان عزیز نیازی به " قیم " هم ندارند ! انتظار از وزیر آموزش و پرورش اقتدار و شهامت است

انتظار منطقی این بود که  با" تغییر در مدیریت " فضای جدیدی در حوزه مناسبات و نیز معادلات گشوده شود اما متاسفانه قرائن و شواهد حاکی از آن است که وضعیت تغییر چندانی نکرده است و در بر همان پاشنه می چرخد/ و اما نکته مهم تر این است رسانه هایی که در زمان مدیریت " کریمی فر " دائما از مدیریت " کریمی فر " انتقاد می کردند تاکنون در این زمینه سکوت کرده و به نظر می رسد که مشکلی در آموزش و پرورش لرستان وجود ندارد/ این رسانه ها و مدیران آن ها نباید فراموش کنند که کارکرد " رسانه " به عنوان رکن مهم دموکراسی تصحیح وضعیت و عیب یابی سیستم است و نباید در این زمینه با مدیران رو دربایستی داشته و استقلال رسانه را فدای " رفاقت " و " ارتباطات شخصی " نمایند/ حال نخستین پرسش از مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و نیز وزیر آموزش و پرورش آن است که آیا مدیر اداره آموزش و پرورش یک منطقه آموزشی توانایی و اختیار لازم را برای تغییر حتی " یک مدیر مدرسه " را نداشته و حتما باید از اداره کل مجوز بگیرد/ اگر آقای دریکوند فاقد جسارت و شهامت لازم برای دفاع از مدیران زیرمجموعه خویش و اقدامات قانونی آن ها است  چه ضرورتی داشت که خود را نامزد این جایگاه کند در حالی که خودش می داند توانایی و جرات لازم را نداشته است/ نکته مهم تر و تاسف آور لحن آمرانه یک نماینده مجلس به وزیر آموزش و پرورش است که به او دقیقا می گوید چه کاری انجام دهد/ گودرزی در این مدت به شدت تلاش کرده است تا منافع شخصی و تمایلات جناحی خود را پشت سر مطالبات دانش آموزان و اولیا و معلمان عزیز پنهان کند .متاسفانه این رفتار قابل تعمیم به اکثر نمایندگان مجلس در حوزه موضوع آموزش و پرورش و معلمان است/ آنان همیشه سعی کرده اند تا پشت مطالبات معلمان و چالش های آموزش و پرورش " سنگر " گرفته و خود را حامی و دلسوز آموزش و پرورش و معلمان معرفی کنند / سرنخ بسیاری از استیضاح های صورت گرفته هم از این جا آب می خورد/ واقعیت تلخ آن است که بسیاری از نمایندگان مجلس به جای " نظارت ، " دخالت " می کنند و از بسیاری از وظایف ذاتی خویش غافل شده اند/ آیا این گونه نمایندگان که سنگ آموزش و پرورش و معلمان عزیز را به سینه می زنند مسائل مهم تر و راهبردی تری را برای پی گیری ندارند/ آیا بطحایی ثابت خواهد کرد که پیش بینی های بسیاری از معلمان در زمینه فقدان شهامت و شجاعت او و نیز شخصیت ژلاتینی و بیش از حد منعطف او در مقابل زیاده خواهی های دیگران درست نبوده است ...

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

ششم دی ماه 95 مدیر کل آموزش و پرورش لرستان تغییر کرد و « خدانظر دریکوند » جایگزین « گودرز کریمی فر » گردید .

فرهنگیان لرستان در مدت نسبتا قابل توجهی نامه ها و یادداشت های مختلفی را در انتقاد از مدیریت " کریمی فر " در صدای معلم مننشر کردند . ( این جا )

اگر آقای دریکوند فاقد جسارت و شهامت لازم برای دفاع از مدیران زیرمجموعه خویش و اقدامات قانونی آن ها است  چه ضرورتی داشت که خود را نامزد این جایگاه کند در حالی که خودش می داند توانایی و جرات لازم را نداشته است مهم ترین ایرادی که این معلمان به مدیریت مدیر کل سابق وارد می کردند فقدان و یا ضعف " استقلال " و " شجاعت " در حوزه نظر و عمل در مورد آموزش و پرورش استان لرستان و مدیریت های آن در سطوح مختلف بود .

آنان به دخالت برخی از " نمایندگان مجلس " در این حوزه معترض بودند و معتقد بودند که آقای کریمی فر اقتدار لازم برای مدیریت شایسته در حوزه یک استان را ندارد .

انتظار منطقی این بود که  با" تغییر در مدیریت " فضای جدیدی در حوزه مناسبات و نیز معادلات گشوده شود اما متاسفانه قرائن و شواهد حاکی از آن است که وضعیت تغییر چندانی نکرده است و در بر همان پاشنه می چرخد !

و اما نکته مهم تر این است رسانه هایی که در زمان مدیریت " کریمی فر " دائما از مدیریت " کریمی فر " انتقاد می کردند تاکنون در این زمینه سکوت کرده و به نظر می رسد که مشکلی در آموزش و پرورش لرستان وجود ندارد !

این رسانه ها و مدیران آن ها نباید فراموش کنند که کارکرد " رسانه " به عنوان رکن مهم دموکراسی تصحیح وضعیت و عیب یابی سیستم است و نباید در این زمینه با مدیران رو دربایستی داشته و استقلال رسانه را فدای " رفاقت " و " ارتباطات شخصی " نمایند .

« دریکوند »  در جلسه ای که با فرهنگیان شهرستان دلفان در تاریخ شنبه 11 دی ماه 95 برگزار کرد چنین گفته بود : ( این جا )

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

" بنده به عنوان سرپرست اداره کل آموزش و پرروش استان لرستان به معجزه قلم و رسانه اعتقاد قلبی دارم و از فرهنگیان عزیز به خصوص فرهنگیان شهرستان دلفان که دارای قلم رسا می‌باشند انتظار دارم که برنامه‌های بنده را نقد نموده و در رسانه‌ها منتشر نمایند. "

رسانه ها و معلمان باید بدانند که اگر نظارت عمومی نباشد هر مدیری دچار خطا و اشتباه و کجروی خواهد شد .

آیا مدیر اداره آموزش و پرورش یک منطقه آموزشی توانایی و اختیار لازم را برای تغییر حتی " یک مدیر مدرسه " را نداشته و حتما باید از اداره کل مجوز بگیرد ؟!  مهم این است که رسانه ها فاصله و جایگاه خود را به عنوان " حلقه واسط " حفظ کنند .

مدیر آموزش و پرورش بروجرد، پانزدهم فروردین ماه سال جاری، پس از نُه ماه مدیریت ناپیوسته تغییر کرد و آقای شهاب روزبهانی با به سمت ریاست اداره آموزش و پرورش بروجرد منصوب گردید.

« روزبهانی » پس از انتصاب شروع به تغییر و جا به جایی برخی مدیران مدارس نمود .

به نظر می رسید این تغییرات به مذاق برخی از نمایندگان اصول گرای این استان به ویژه " عباس گودرزی " خوش نیامده و شروع به اعمال فشار کردند که مهم ترین آن افشای مکالمه تلفنی با " سیدمحمد بطحایی " وزیر آموزش و پرورش بود که گفته می شود توسط آقای گودرزی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است .

اداره آموزش و پرورش بروجرد در اطلاعیه ای چنین نوشت : ( این جا )

" ایشان ضمن تشکیل شورای برنامه ریزی آموزش و پرورش با حضور سی نفر از کارشناسان اداری و آموزشی به این نتیجه رسیدند که آموزش و پرورش بروجرد دچار رکود آموزشی شده است و بهترین راهبرد برای برون رفت از این وضعیت آموزشی، جابه جایی محل خدمت مدیرانی است که سالهای بسیار در یک مدرسه مدیریت نموده اند.

برای اجرای عدالت در این مورد، مقرر گردید که تمامی مدیرانی که بیش از پنج سال در یک مدرسه مدیریت کرده اند به صورت یکسان در مدارس دیگر به خدمت بپردازند که با وجود سیصد و پنجاه مدیر شهرستان بروجرد، شامل یک پنجم مدیران می شد.

از این تعداد، کمتر از ده نفر از رفتن به مدرسه جدید امتناع نمودند و به دفتر نمایندگان محترم مراجعه نمودند و با ابراز مطالب نادرست، این طرح آموزشی را به گونه ای نامناسب به عرض این نمایندگان رسانیدند.

این مدیریت ضمن تکذیب هر گونه ادعای نادرست، ضمن ادای احترام به تمامی همکاران محترم و نمایندگان شریفشان آمادگی خود را برای پاسخ گویی به موارد مورد ادعا اعلام می نماید.

لازم به ذکر است این مدیریت تمامی سخنان ذکرشده در مکالمه مزبور را با اتکا به شهود عادل تکذیب می نماید. "

البته این " دخالت ها " هم چندان بی ثمر نبود و در کانال تلگرامی با عنوان " بررسی حوزه روستایی توسط دفتر دکتر بروجردی چنین آمده بود :

 

" به دنبال پیگیری علاءالدین بروجردی صورت گرفت:

 #دستور_مدیر کل محترم آموزش و پروش استان لرستان به مدیر آموزش و پرورش بروجرد در رابطه با #جابه جایی اخیر مدیران مدارس و #عزل_و_نصب_ها "

 

درست است !

" دریکوند " در نامه ای خطاب به مدیر آموزش و پرورش بروجرد چنین می نویسد :

" با توجه به طرح شکوائیه تعدادی از مدیران مدارس آن مدیریت که اخیرا جا به جا شده اند ، اعلام می دارد از جا به جایی مدیران مدارس جز در مواردی که با رضایت طرفین باشد خودداری شود .

بدیهی است عزل و نصب مدیران صرفا با ذکر دلایل ضعف و با اخذ مجوز از این اداره کل انجام می گردد ."

بارها و به کرات وزرای مختلف آموزش و پرورش از لزوم " تمرکز زدایی " و " تفویض اختیار " گفته اند .

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

حال نخستین پرسش از مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و نیز وزیر آموزش و پرورش آن است که آیا مدیر اداره آموزش و پرورش یک منطقه آموزشی توانایی و اختیار لازم را برای تغییر حتی " یک مدیر مدرسه " را نداشته و حتما باید از اداره کل مجوز بگیرد ؟!

اگر چنین است بهتر است دیگر شعاری در زمینه تمرکز زدایی و... داده نشود !

اگر آقای دریکوند فاقد جسارت و شهامت لازم برای دفاع از مدیران زیرمجموعه خویش و اقدامات قانونی آن ها است  چه ضرورتی داشت که خود را نامزد این جایگاه کند در حالی که خودش می داند توانایی و جرات لازم را نداشته است ؟

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

مکالمه تلفنی " عباس گودرزی " با " سیدمحمد بطحایی " بیشتر به یک تراژدی تلخ می ماند و متاسفانه پیش بینی های اولیه مرا در در زمینه فقدان اقتدار سازمانی وزیر آموزش و پرورش به اثبات می رساند . ( این جا )

بهتر است به این مکالمه تلفنی که پیاده شده است دقت کنید .

گودرزی :

سلام علیکم

بطحایی :

سلام علیکم .حال شما چطور است ؟

گودرزی :

مخلصیم برادر ! تسلیت عرض می کنیم .

خدا رحمت کند .

بطحایی :

ممنونم . خیلی ممنونم .

گودرزی :

بقای عمر شما باشد ان شاء الله .

بطحایی :

قربان شما بشوم . خدا رفتگان شما را هم بیامرزد .

گودرزی :

قطعا اگر حضور می داشتیم خدمت شما در مراسم می رسیدیم .

بطحایی :

اختیار دارید ،خواهش می کنم .

گودرزی :

خدا عزت دهد .

ضمن عرض تسلیت ، زنده باشید ، من مشکلی در آن حوزه خدمت شما در آن جلسه حضوری عرض کردم .

بروجرد ما به واسطه این تغییر و تحولات گسترده ای که مدیریت اداره دارد انجام می دهد سیستم را پاک دچار مشکل کرده است .

حجم اعتراضات بالاست . هر روز تجمع ، طومار ؛ شما یک مدیری هستید که ...

بطحایی :

هنوز متوقف نشده است ؟

گودرزی :

مدیر کل نامه زده است ، نامه اش را دیدم .

باهاش صحبت کردم . امروز نامه زده به شهرستان که الا با رضایت طرفین این کار باید متوقف شود اما ظاهرا باز هم دارد مقاومت می کند !

گفتم این را موکدا علاوه بر جلسات قبل خدمت شما عرض کنم .

محبت کنید این موضوع را ان شاء الله، اگر دستور بدهید ...

بطحایی :

یعنی از طرف " تهران " بهش دستور بدهم این کار را بکند ؟

گودرزی :

آره ، بگو منتفی شده است !

بطحایی :

خیلی خوب ، فردا صبح اول وقت می گویم این کار را بکند .

گودرزی :

خدا خیرت بدهد ان شاء الله .

خیلی خوشحال شدیم .

ما در خدمت شما هستیم .

خدا به شما عزت و سلامتی بدهد .

بطحایی :

ممنونم .

گودرزی :

زنده باشید .

بطحایی :

خداحافظ . "

گودررزی در این مکالمه از جلسات قبلی نام می برد .

اما نکته مهم تر و تاسف آور لحن آمرانه یک نماینده مجلس به وزیر آموزش و پرورش است که به او دقیقا می گوید چه کاری انجام دهد !

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

بطحایی هم گویا در حال کسب تکلیف از این نماینده محترم برای انجام وظیفه است !

نماینده بروجرد به این نیز اکتفا نکرده و در جلسه علنی مجلس در تاریخ دوم مهر ماه که ریاست آن بر عهده علی مطهری است چنین می گوید :

" وضعیت بروجرد در آستانه آغاز به کار مدارس در حوزه آموزش و پرورش وضعیت نامناسبی است .

در آستانه بازگشایی مدارس ده ها تغییر و تحول در سطح مدیران مدارس ، دانش آموزان و اولیای محترم را با مشکل و بحران مواجه کرده است .

با وزیر محترم در میان گذاشتیم و وزیر محترم آموزش و پرورش قول دادند که شخصا ورود کنند و مساله را قبل از اول مهر حل کنند .

ظاهرا اراده ای در سلسله مراتب استان و شهرستان نیست که به مافوق گوش کنند که نامه کتبی از استان ارسال شده که متاسفانه این اراده دیده نکته مهم تر و تاسف آور لحن آمرانه یک نماینده مجلس به وزیر آموزش و پرورش است که به او دقیقا می گوید چه کاری انجام دهدنمی شود و ظاهرا مصلحت کلاس و دانش آموز و اولیاء و مربیان باید فدای یک سری مسائل حاشیه ای و خاص اراده افرادی قرار بگیرد که ظاهرا برنامه های دیگر را دنبال می کنند .

تقاضا می کنم وزیر محترم آموزش و پرورش شخصا ورود کنند و پاسخ گوی مطالبات دانش آموزان و اولیا و معلمان عزیر در بروجرد باشند و به این مساله خاتمه دهند ."

ظاهرا گودرزی از آن مکالمه تلفنی نتیجه نگرفته و مساله را به صحن علنی و تذکر به وزیر آموزش و پرورش و  مدیر اداره آموزش و پرورش بروجرد کشانده است .

گودرزی در این مدت به شدت تلاش کرده است تا منافع شخصی و تمایلات جناحی خود را پشت سر مطالبات دانش آموزان و اولیا و معلمان عزیز پنهان کند .

متاسفانه این رفتار قابل تعمیم به اکثر نمایندگان مجلس در حوزه موضوع آموزش و پرورش و معلمان است .

آنان همیشه سعی کرده اند تا پشت مطالبات معلمان و چالش های آموزش و پرورش " سنگر " گرفته و خود را حامی و دلسوز آموزش و پرورش و معلمان معرفی کنند .

سرنخ بسیاری از استیضاح های صورت گرفته هم از این جا آب می خورد !

بسیاری از استیضاح ها نیز با عنوان " مطالبات آموزش و پرورش و معلمان " کلید می خورد با امتیاز دهی به نمایندگان معترض پایان می یابد ...

واقعیت آن است که اصولا معلمان و آموزش و پرورش برای بسیاری از مسئولان و نمایندگان مجلس شانی ندارد و اهمیت این مقوله از نوع نگاه به " سازمان رای " و حفظ وزن نمایندگی و آینده شغلی است تا در دوره بعد مشکلی در آن حوزه نداشته باشند .

واقعیت تلخ آن است که بسیاری از نمایندگان مجلس به جای " نظارت ، " دخالت " می کنند و از بسیاری از وظایف ذاتی خویش غافل شده اند .

مکالمه تلفنی بطحایی و عباس گودرزی و دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و مسائل معلمان

آیا این گونه نمایندگان که سنگ آموزش و پرورش و معلمان عزیز را به سینه می زنند مسائل مهم تر و راهبردی تری را برای پی گیری ندارند ؟

انتظار از وزیر آموزش و پرورش آن است که " اقتدار " داشته و مطابق قانون از اختیارات خود استفاده کند .

آیا بطحایی ثابت خواهد کرد که پیش بینی های بسیاری از معلمان در زمینه فقدان شهامت و شجاعت او و نیز شخصیت ژلاتینی و بیش از حد منعطف او در مقابل زیاده خواهی های دیگران درست نبوده است ...

شنبه, 08 مهر 1396 ساعت 21:02 خوانده شده: 896 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -4 --
ناصر 1396/07/08 - 21:50
اگر این تغییرات مدیران از طرف نماینده بود این همه سر و صدا بلند نمی شد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:16
سلام

آقای ناصر

منظور شما خیلی روشن و دقیق نبود .

برخی از مدیران مدارس به این نماینده مجلس مراجعه کرده اند و آقای گودرزی هم این گونه معرکه گرفته است .

آیا عزل و نصب چند مدیر آن قدر اهمیت دارد که در صحن علنی مجلس مطرح شود ؟

آیا این نماینده محترم در مورد سایر مطالبات فرهنگیان که جنبه عمومی دارند این گونه پی گیر هستند ؟

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم بروجرد 1396/07/10 - 16:06
جناب اقای علی پورسلیمان همین اقای گودرزی به محض نماینده شدن در مجلس پسرعموی خود را ((میثم گودرزی)) را مدیر مستقل یکی از مدارس بزرگ شهر بروجرد کرد

به خدا بیایید بپرسید که حرف بنده صحت دارد

بعد این افراد برای ما دم از عدالت علی میزنند
پاسخ + +9 0 --
دبیرم 1396/07/08 - 21:50
افرین بر قلم شجاعانه و حق گوی شما برادر پور سلیمان
قبول مسولیت و پست وزارت یا معاونت وزیر یا مدیرکل و یا مدیرناحیه و...به هر قیمتی بندگی قذرت و زر و زور و تزویر است تا بندگی خدا و ازادگی و شیفتگی خدمت!!
بعید میدانم اگر وزیر محترم قدر فرصت ها را نداند سرنوشتی بهتر از فانی داشته باشد
هنوز برخی معاونان چندین ساله مثل اقایان ادهم و محمدیان تغییر نکردند همچنین مدیران کل و...
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:19
سلام

همکار محترم

البته همه مثل هم نیستند .

مهم این است که مدیر در حوزه کارش استقلال داشته باشد و یک نماینده با دلایل واهی آن را به چالش نکشد .

اگر واقعا آقای گودرزی به بحران آموزشی اعتقاد دارد ما حاضریم جنبه های مختلف این بحران را برای او تحلیل و کالبد شکافی کنیم .


پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
فرهنگی 1396/07/08 - 22:45
متاسفانه با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اغلب مدیرا و مسولان ونمایندگان مجلس ما کما کان در حال وهوای همان اوایل انقلاب هستند و زمان شناس واقعی نیستند ونمی توانند خود را با پیشرفت های زمانه ونیازهای روز جامعه ومردم وفق بدند ،لذا فقط به مسائل حاشبه ای می پردازند ، بنابراین اگر نمایندگان مجلس واقعا به وظایف خود آشنا باشند باید شرم کنند که به مسائل حاشبه ای مثل تغییر یک مدیر مدرسه یا مدیر آموزش وپرورش بپردازند ، وواقعا اگر این نمایندگان راست میگویند بیایند فکری به وضعیت معیشت مردم و خصوصا فرهنگیان وبازنشستگان فرهنگی باشند ودعواها را در حوزه اقتصاد انجام دهند
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:29
سلام
دوست عزیز فرهنگی

1- از انقلاب اسلامی حدود 4 دهه گذشته است .
اگر تمایزی هست بفرمایید .


2- با شما موافقم که نمایندگان مجلس باید به موضوعات مهم تر و بزرگ تری بیندیشند اما معیشت فقط یک موضوع مهم است .


آموزش و پرورش اضلاع و ارکان دیگر مانند دانش آموز و اولیاء و کتاب های درسی و..... هم دارد .


داستان معیشت هم مانند روضه خوانی های برخی از واعظان شده است .


در مجلس ختم فردی که حق مردم را پایمال کرده است و به حق الناس اهمیتی نمی داده است آخر کار به صحنه کربلا و.... ختم می شود ؛ یعنی اکثرا منابر و محافل همین گونه است .

همه چیز به یک موضوع ختم می شود .

آیا اسلام فقط در این خلاصه می شود ؟

پس باید نگاه عمیق تر و علمی تری به رویدادها داشت ...

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/07/09 - 22:38
اقای پورسلیمانی دوست خوب همکارارجمند،ایشان معیشت را فرمودندشما ودوستان دیگربه کتب وقوانین حاکم براولیا ومدرسه ومعلم اندیشه ای بسازید.اماایا شما موافق حرف همکارمون نیستین که هرگاه معیشت میگن شما کتاب ودانش اموز ومدرسه واولیا را پیش میکشید؟بنظراکثریت معلمین به اعتقادمن مهمترین وعمده ترین مشکل معیشت حال حاضرتبعیض معیشتی ومزایا است.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 23:06
دوست عزیز ناشناس

سلام

کسی مخالف اصلاح وضعیت معیشت فرهنگیان نیست .

بنده هم معتقدم که وضعیت موجود مطلوب نیست و وظیفه مسئولان ارتقای وضعیت اقتصاد آموزش و پرورش و معیشت معلمان است .

اما هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد .

آیا بنده در این یادداشت در این مورد صحبت کرده ام ؟

کسی که ادعای معلمی دارد باید متوجه باشد که در چارچوب سخن بگوید .

این یعنی قانون گرایی و قانون مندی .

بنده قبلا بارها در مورد مشکلات معیشتی نوشته ام اما قرار نیست که همه چیز و همه نوشته ها به این موضوع ختم شود !

شما و دوستان نیز می توانید کامنت های خود حول موضوع مورد علاقه را در پست مربوطه بگذارید و یا اگر علاقه و یا حوصله ای برای " نوشتن " دارید مطلبی مستدل و مستند در موضوع مورد علاقه برای صدای معلم ارسال فرمایید .


معلمان باید تدریجا به " تفکر " عادت کنند و آن را به دانش آموزان آموزش دهند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/07/11 - 01:51
آقای پورسلیمان
با سلام البته موضوع اقتصاد چیز ساده ای نیست وامروزه مسئله معیشت مردم شامل حال کلی افراد جامعه (اغلب آحاد جامعه ) است ، وفاصله های طبقاتی ایجاد شده در جامعه را کسی نمتواند منکر شود وتا این معضل اصلی حل نشود نباید به پبشرفت های سایر حوزه ها زیاد امیدوار بود ، بنابراین هدف بیشتر این بوده که واقعا اگر نمایندگان مجلیس در فکر خدمت به جامعه وپیشرفت آن هستند بیآیند به سایر وظایف خود برسند و در فکر تغییر مدیران مدارس وچیزهای پیش پا افتاده نباشند
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1396/07/08 - 22:45
متاسفانه با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اغلب مدیرا و مسولان ونمایندگان مجلس ما کما کان در حال وهوای همان اوایل انقلاب هستند و زمان شناس واقعی نیستند ونمی توانند خود را با پیشرفت های زمانه ونیازهای روز جامعه ومردم وفق بدند ،لذا فقط به مسائل حاشبه ای می پردازند ، بنابراین اگر نمایندگان مجلس واقعا به وظایف خود آشنا باشند باید شرم کنند که به مسائل حاشبه ای مثل تغییر یک مدیر مدرسه یا مدیر آموزش وپرورش بپردازند ، وواقعا اگر این نمایندگان راست میگویند بیایند فکری به وضعیت معیشت مردم و خصوصا فرهنگیان وبازنشستگان فرهنگی باشند ودعواها را در حوزه اقتصاد انجام دهند
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1396/07/08 - 23:03
نمایندگان که الکی به کسی رای نمیدهند مخصوصا این نماینده که انگار با کارمندش صحبت میکند بی دلیل نیست که معلمان بیچاره و فلک زده هستند معلمان چقدر بدبخت هستند که خیال میکنند اینها مثلا چه هستند اینها اگر مرد بودند که در مقابل نمایندگان قدرت نمایی میکزدند نه در برابر معلمان زیر خط فقر
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:34
سلام

دوست عزیز

متاسفانه این گونه است و وزیر آموزش و پرورش باید منظور دقیق اش را از تعامل مشخص کند .


وزیر باید به گونه ای صحبت کند که معلمان احساس غرور کنند .


یک رسم و عادت غلط در جامعه که همه گیر است این است که بین صحبت های خصوصی و عمومی افراد تفاوت بی اندازه و حیرت آوری وجود دارد .


تفاوت تا این حد فقط می تواند برخاسته از فرهنگ ریا و نمایش و تظاهر باشد .


باید با این پدیده برخورد فرهنگی و مستمر کرد .


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/07/08 - 23:03
نمایندگان که الکی به کسی رای نمیدهند مخصوصا این نماینده که انگار با کارمندش صحبت میکند بی دلیل نیست که معلمان بیچاره و فلک زده هستند معلمان چقدر بدبخت هستند که خیال میکنند اینها مثلا چه هستند اینها اگر مرد بودند که در مقابل نمایندگان قدرت نمایی میکزدند نه در برابر معلمان زیر خط فقر
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1396/07/08 - 23:06
نمایندگان مجلس باید هم دخالت کنند وقتی می بینند کسانی را انتخاب کرده اند که مانند موم در دستشان هستند و باید که حقوق ها در سال آینده پنج درصد باشد مگر میشود پول بدون پشتوانه باشد ولی تورم پنج درصد
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/07/08 - 23:35
امثال بطحایی اگه بله قربان گوی نبودند که وزیر بی اختیار نمی شدند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:39
سلام

دوست عزیز


متاسفانه اکثر وزرای پس از انقلاب از نوع " ضعیف " و " معامله گر " بوده اند .

البته باید به موضوع نگاه دقیق تری داشت .

چرا در وزارت علوم این گونه نیست و هنوز وزیر مشخص نشده است .به قول شیخ بهایی :


" آن كس كه بَدم گفت، بدى سيرت اوست‏
و آنكس كه نکو گفت مرا، خود نيكوست‏
حال متكلم از كلامش پيداست‏
از كوزه همان برون تراود كه در اوست‏ "

پایدار باشید .
پاسخ + +5 -1 --
آموزگار وحید 1396/07/09 - 00:05
جناب آقای پورسلیمان عزیز ، دست مریزاد ، نمیدانم ( که البته میدانیم ) چرا انسانهای باعزت و توانایی چون شما را در راس امور انتصاب نمیکنند ؟ مسئولان باشهامت و عزت نفس دار و فقط خداترسم ،آرزوست........
درود بیکران بر شما ،خیلی از این بله قربان گویان ریاکار ،از شما هراس دارند .خدا پشت و پناهتان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:43
سلام

آقای وحید

از نظر و نگاه محبت آمیز و دوستانه شما سپاسگزارم .

من هم اگر وارد این سیستم غلط که اکثر روابط بر اساس الگوهای غلط و رقابت آمیز بنا گذاشته شده اند شوم در نهایت دو راه پیش رو نخواهم داشت :

1- یا باید مثل خود آن ها شوم و برای خودم " نوچه پروری " کنم .


2- باید در نهایت استعفاد داده و از سیستم خارج شوم .


کار رسانه نظارت عمومی بر این سیستم غلط است تا اشتباهات به خداقل برسد هر چند در جامعه ما هیچ گاه " صفر " نمی شود .

البته در رسانه ها احتمال خطا وجود دارد .

همه باید در صحنه باشند .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/07/09 - 00:19
این وزیر به همه قول خدمت داده به جز معلمان.
قول اول به دولت و خزانه دار آن تا آخرین نفس از جیب معلم برای حکومت و دولت پول جمع کنه تا خرج نور چشمی ها و... بشه.
قول دوم هم به وکلای مجلس است که در این دوره آموزش و پرورش حیات خلوط اونها بوده تا هر جور خواستند ببرند و بدوزند.
فقط میمونه معلمان که باید در رسیدن به شعار مقاومت اقتصادی تا پای جان با این دولت و حاکمیت پیش رفته و دمی از گله و شکایت نزنند.
جناب وزیر از همون اول مللوم بود چه کاره هستی، حالا لطف کن و کمتر در مورد اهداف متعالی و... صحبت کن.
جناب وزیر ، خیلی دروغ میگی و این دروغها به شدت تو رو به زمین خواهد زد. این رو به حساب یک هشدار داشته باش، به زودی خواهیم دید که چقدر خار و ذلیل هستی.
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1396/07/09 - 05:17
تشکرویژه ازاقای پورسلیمانی ووزیرمحترم اموزش وپرورش دارم.امیدانکه وزیرمحترم لطف کنندکه وضعیت حقوقی معلمین محترم که پایه وارکان سازندگی واعتباریک کشورمحسوب میشن به مرز3میلیون که خط فقراست ارتقاحقوقی یابیم.فراموش نکنیم که این دولت به تلاش ویاری فرهنگیان بالا اومدبا هدف ارتقاسطح حقوقی به مرزفقرحداقل.فرهنگیان چشم برمشکلات مالی وعدیده دولت وکشورنبسته انددرکناراین دولت وحکومت بوده وهستیم درکنارنیروهای مسلح وسپاه اموزش وپرورش شهدازیادی تقدیم کرده ومیکندامیدوارم دولت به رغم تمام مشکلات ،مرزحقوقی دریافتی فرهنگیان را تا خط فقر3میلیون ارتقا دهندفرهنگیان با کم وزیادساخته انداین حداقل خواسته را ازدولت و وزیرمحترم داریم ما درکناردولت هستیم نه درمقابل دولت.امیدوارم عنایت وتلاش فرمایند.
پاسخ + +6 -1 --
حسن درویشی 1396/07/09 - 09:17
اینکه منظور از رکود آموزشی چیست را دقیقا نمی دانم ولی در اکثر مدارس دولتی عادی مدیران به دبیران تاکید می کنند که با دادن نمرات مستمر بالا و همچنین تصحیح امتحانات پایانی به ضورت بسیار دست بالا سعی کنید همه ی دانش آموزان قبول شوند و چنانچه معلمی بخواهد طبق قوانین موجود به دانش اموزان بدون ارفاق نمره دهد اکثر مدارس دچار رکورد آموزشی که احتمالا مورد نظر مدیران است می شوند
بهتر است یک بار برای همیشه وزیر آموزش و پرورش تعیین مدیران مدارس را به رای معلمان و انجمن اولیاء بسپارد قطعا مدیری که منتخب این دو گروه باشد با همکاری و همدلی آنها هم همراه می شود
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:48
سلام

آقای درویشی

بنده بارها و به ویژه در زمان آقای فانی گفتم که قانون انتخابی شدن مدیران مدارس را احیا کنند اما گوش نکرد و البته چوبش را خورد ....


بخش اعظم انرژی و پتانسیل این سیستم صرف چنین مباحثی می شود .


باید فرهنگ سازمانی را در آمورش و پرورش ارتقا داد .


البته قبل از آن باید شوراهای معلمان به روز آوری شوند .


متاسفانه شورای معلمان توسط خود معلمان به ابتدال کشانده شده است و نماینده معلمان هم یک پست تشریفاتی است ...


مهم این است که ابتدا خود معلمان باید تحول را از خود شروع کنند .

اگر این تحول فرهگی رخ ندهد سیستم انتخاب مدیران هم در نهایت به یک امر " تیول داری " تبدیل می شود .پایدار باشید .
پاسخ + +5 -3 --
دبیر 1396/07/09 - 10:28
دولت بی تدبیری و نا امیدی.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:50
سلام

آقا / خانم دبیر

از اول هم وضعیت تقریبا این گونه بوده است و ربطی به این دولت ندارد .

مردم باید اصلاح شوند .

معلمان باید نقش خود را باور کنند .


پایدار باشید .
پاسخ + +6 -1 --
حق گو 1396/07/09 - 10:30
جناب آقای پور سلیمان با سلام. نشان دادید که در اظهار سخن حق بی ملاحظه هستید. متاسفانه شواهد دلالت بر نا امیدی از بطحائی دارند.در ستاد نیز انتصاب زینی وند و الهیار به همراه برکنار نساختن محمدیان، نوید و زرافشان نشان از رویکرد محافظه کارانه و معامله گرائی بطحائی دارد که بقا برای او در قیاس با اصلاح اولویت دارد. متاسفانه حتی به نظر می رسد در محافظه کاری و بی شهامتی از فانی نیز سبقت گرفته است.امید وار هستیم به خود آید و پوشیدن جامه وزارت را به هر قیمتی انتخاب نکند.ابقای مدیران بی کفایت و توصیه پذیری برای مقابله با خطراستیضاح تصویری مأیوس کننده از بطحائی را ارائه می دهد که نومیدی اصلاح طلبان و گذر از بطحائی را به دنبال خواهد داشت. بطحائی فراموش نکند که روحانی پس از یک سال از فانی نا امید شد.بهتر است که او خواسته های رئیس دولت در سخنان اول مهر را فراموش نکند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 10:51
سلام

خانم حق گو

از نظر شما سپاسگزارم .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 -3 --
آن دگر معلم 1396/07/09 - 11:21
جابه جایی مدیران مدارس کار بسیار خوب و ضروری است به چز مدیرانی که در کارشان موفقیت خوبی حاصل می کنند. هر چند در این بین مدیران موفقی هم هستند که به دلخواه تقاضای جابه جایی دارند. حتی می شناسم مدیران موفقی که دوست دارند برای پیشرفت مدارس ضعیف تر برای خدمت به ان مدرسه بروند. اما اگر مدیر موفقی بدون رضایت وی جابه جا شود جز خیانت نام دیگری نمی توان بر آن نهاد. و نیز مدیران کم لیاقتی هم هستند که سال هاست با واسطه گری مدیر بوده اند که گرفتن پست از آن ها کار بسیار ارزشمندی است که کمتر ما این مورد را می بینیم.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 11:27
سلام

دوست عزیز

" آن دگر معلم "

اصل حرف شما درست است اما هر حرف درستی الزاما همه جا کارآمد نیست !


بنده کم و بیش در جریان کار مدیریت در آموزش و پرورش و مشکلات مدیران مدارس هستم .واقعا متعجبم مدیریت مدرسه با این همه استرس و فشار و تهدید چرا این قدر باید داوطلب داشته باشد ؟!زمانی که مدارس بودجه ندارند و دست شان همیشه به سوی اولیاء دراز است چرا باید برای مدیریت این همه رقابت وجود داشته باشد ؟

باید گونه ای دگر دید !


خدا داند ....

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
م 1396/07/10 - 15:44
مدیران را باید معلمان انتخاب کنند تا وزیر را این مجلسیان .که نمایندگان معلمان نیستند پس وزیر باید توسط معلمان انتخاب شود
پاسخ + +2 0 --
مینوامامی 1396/07/09 - 12:39
با سلام، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی
گفته اند: 70درصد فرهنگیان این شهرستان
اصرار برای مدیر شدن دارند!!! مسلما دلیل
تفاوت600هزار تومان، به تنهایی نیست. بنده تصور می کنم فشار مضاعف بر معلمین، آنان را از تابع بودن فراری می نماید و بدین سان با قدرت مدیریت، خود را راضی می کنند. همه روحیه تحت تسلط ندارند و برخی
می خواهندمسلط باشند!!!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 12:50
سلام

خانم امامی

آمار جالبی است البته اگر منبع آن را اعلام کنید ممنون می شوم و برایش احتمالا مطلبی بنویسم .

اما تحلیل شما را در مورد " علت مدیر شدن " کافی و لازم نمی دانم .

اتفاقا استقلالی که " معلم " دارد هیچ یک از ارکان آموزش و پرورش ندارند .


من معلم هستم و به راحتی می نویسم و انتقاد می کنم .

آیا شما دیده اید که حتی یک مدیر مدرسه از مقام مافوق خود به صورت رسمی و شناسنامه دار انتقاد کند ؟

وارد شدن در هرم و سلسله مراتب " مدیریت " نوعی " انقیاد " و " سرسپردگی " را به همراه دارد و البته خیلی ها آن را توجیه کرده و می پذیرند .


مدیر مدرسه بر خلاف نظر شما در نظام آموزشی ما که یک سیستم کاملا متمرکز است اختیارات چندانی ندارد .


در انگیزه های مدیر شدن باید به دنبال علت و یا علل دیگری بود .


برخی می گویند که حوصله کلاس رفتن و سر و کله زدن با دانش آموزان را ندارند .


مدیر شدن نوعی پرستیژ و " متفاوت شدن " را به همراه دارد و این در جامعه ما که " متفاوت بودن " یک ارزش و هنجار فرهنگی است تاثیر به سزایی دارد .


عوامل دیگر هم نقش دارند .

به نظرم ، شما که دلسوزانه می نویسید و فعال هستید و البته موجب تقدیر و تشکر است و نیز سایر معلمان می توانند مطالعات خود را دقیق تر و تحلیلی تر کنند و فقط نظرات شخصی بیان نشوند .


در تحلیل مسائل و چالش ها باید همه زوایا و ابعاد را دید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/07/09 - 13:13
مدیر آموزش و پرورش اهر:
۷۰ درصد ‌فرهنگیان اهری خواستار پست‌های مدیریت و معاونت ‌هستند
شناسه خبر: 1518671 سرویس: استانها
۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
جعفر شجاعی مدیر آموزش و پرورش اهر
مدیر آموزش و پرورش اهر گفت: ۷۰ درصد همکاران فرهنگی خواستار پست‌های مدیریت و معاونت مدارس در شهرستان اهر هستند.
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/07/09 - 13:18
در ضمن استاد محترم، بله شکر خدا، امکان بیان آزاد نظر و قلم در سایت صدای معلم برای ما فرهنگیان فراهم است که امید آنرا از دست ندهیم. اما منظور بنده فضای مدرسه و محدودیت های اعمال شده بر معلم از سوی اداره و مدیر از یکسوست و از سوی دیگر با طرح ها و تقاضاهای مکرر وزارت از معلم در کلاس از سوی دیگر است، روح استقلال عمل معلم و خلاقیت او را در هم کوبیده است. ما در اوایل خدمت ، راحت تر تدریس می کردیم تا اواخر خدمت مان. زمانی که 4 سال یکبار گروه داده می شد، ارزشیابی و رتبه بندی همه چیز را خراب کرد.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 13:24
خانم امامی

ضمن تشکر از قرار دادن پیوند مطلب .

سیستم قبلی هم مشکلاتی داشت .

مهم این است که ارزشیابی و رتبه بندی واقعی باشد .


شاخص هایی که تعریف و تدوین می شوند باید علمی ، غیرایدئولوژیک و استاندارد باشند .


مدیریت هایی که این سنجه ها را تعریف می کنند خود نیز در یک " کارراهه و یا مسیر شغلی ( job career ) بالا آمده باشند .


باید بین کسی که کار می کند با کسی که وقت تلف می کند فرق گذاشت .

اگر نتیجه واقعی نیست مشکل از ابزارها ، سنجه ها و عاملان است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
م 1396/07/10 - 15:47
این مدیر علنا خلاف واقع میگوید معلمان اکثریت دنبال معاونت هستند تا چندر غازی به بازنشسته شدنشان کمک کند درخواست مدیریت در کمترین حد ممکن است برای توجیح کم کاریهای خودش این را گفته است
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1396/07/09 - 12:55
ممنون از روشنگری های جناب پور سلیمان عزیز.انشاالله پاینده ،سرافراز و عاقبت بخیر باشید . صدای معلم سایت وزینی است اما متاسفانه معلمین ما کمتراهل مطالعه و پیگیری هستند.در واقع ما معلمها مطالبه گر نیستیم .اگر در این سیستم عریض و طویل چند نفر مانند شما داشتیم وضع ما خیلی بهتر می بود.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 13:17
سلام

همکار محترم

از نظر لطف شما ممنونم .

متاسفانه حق با شماست .

اکثر معلمان ما خیلی اهل مطالعه و تحلیل نیستند .


به نظر می رسد زمان ما خیلی با زمانی که صمد بهرنگی کتاب " کند و کاو در مسائل تربیتی ایران " را نوشت تفاوت چندانی نکرده است .

البته این وضعیت معلول عوامل مختلفی است .


تاکنون هر چه بوده است بوده است ؛ باید مراقب و مواظب باشیم معلمان آینده مثل ما نشوند !


مطالبه گری یک فرمول مشخص و البته پر زحمت برای ساختن جامعه مدنی است .


جوامع توسعه یافته هم همین مسیر را طی کرده اند اما تفاوت این است که اولا اراده تغییر عمومی شده است و دوم این که نخبگان و روشنفکران جامعه همیشه فعال بوده و خود را در انزوا و دلسردی قرار نداده اند .


پایدار باشید .
پاسخ + +3 -1 --
مینو امامی 1396/07/09 - 13:25
البته ظاهرا مدیران قدرتی ندارند، آنها همه کاسه و کوزه شغلی شان را سر معلمان می شکنند . البته انصاف نیست اگر از مدیرانی که به جنبه های انسانی توجه اخص دارند یادی نکنیم که در نحوه مدیریتی شان خیلی اثر گذار است. مَثل دست بالای دست بسیار است در مورد مدیران و اِعمال برخی برخوردهای ناشایست آنان بر معلمان خصوصا در بین زنان کاملا صادق است.
و چنین می شود که گریز به سِمت مدیریت ، آنها را از این شرایط نامتعارف رهایی می بخشد. البته ، شرایط سخت اقتصادی هم می تواند همان 600 هزار تومان اضافی را توجیه کند.
پاسخ + 0 0 --
سارا 1396/07/09 - 14:25
خانم امامی عزیز فقط 600 تومن نیست ، برخی از مدیران درامد خوبی از مدرسه دارند و توجیه شان این است که اموزش و پرورش حق ما را نمی دهد بار سنگین اداره مدرسه رابرعهده داریم،نظارت دقیقی هم بر امور مالی مدارس وجود ندارد امان از این فاکتورهای ساختگی ،گاهی اداری ها هم با هماهنگی مدیر مدارس تخلفات مالی زیادی را مرتکب می شوند
مدیران برخی مدارس که تعدادشان هم کم نیست افراد ترسو و محافظه کار در عین حال جاه طلبند این چند خصلت در کنار هم برای معلمان حاضر در ان مدرسه نیز ازاردهنده بوده باعث تضییع حق شان توسط اداره می شود
پاسخ + +2 0 --
مینو امامی 1396/07/09 - 13:28
در ضمن اینجا فقط نظر پاورقی نوشتم برای همین کوتاه و مختصر و شاید بدون منطق تلقی می شود. اما چون تجربه تحقیق در امر مدیریت را دارم ، جسته و گریخته نظر دادم. لازم شد حتما.
پاسخ + +1 -2 --
مینو امامی 1396/07/09 - 13:42
ارزشیابی و رتبه بندی منطقی و عقلانی ، دانش می خواهد. بلی همانطور که دانش آموز را زورکی هم که شده پایه یا واحد درسی اش را پاس می کنند ، کم سوادترین و کم کارترین معلمان را هم بجای این که به کار دفتری بگمارند به مدارس حاشیه می فرستند. مهم درک این نکته هست که این فرد کارایی لازم را ندارد. و در کل نظام مدیریتی ما گفته قرآن نیز رعایت نمی شود، یعنی در جامعه ما آنانی که نمی دانند با آنانی که می دانند برابرند و تفاوتی ندارند. برای همین انگیزه و انگیزش ها از بین می رود.
پاسخ + 0 0 --
سارا 1396/07/09 - 14:28
تا زمانی که مدیر مدرسه توسط معلمان انتخاب نشود ارزشیابی فقط ابزاری برای سوء استفاده مدیر از معلم خواهد بود
پاسخ + +3 -1 --
شهروند 1396/07/09 - 15:02
درود استاد پورسلیمان مرسی.این نمایندگان از روی بی توجهی حاکمیت و حساب نکردن روی آنها ودر دست بودن پیچ گوششان در دست بالاتر از خودشان سعی دارند به پایین تر از شان نماینده بودن بروند ودر آنجا قدرت نمایی کنند واز این کار لذت ببرند وبرای افرادی مثل بطحایی که عدم اعتماد به نفسش را نمایندگان خوب شناختند و بهش رای دادند تا خاک بر سری های خود را در مجلس که تا بخواهند حرفی بزنند میکروفون رو بر این جماعت می بندندجبران کنند .چه فردی ضعیف تر و بهتر از بطحایی که عقده های فرو خورده خود را بر این فرد تخلیه کنند.البته نزدیک انتخابات همین نمایندگان برای موج سواری بر معلمان بطحایی را حذف خواهند کرد تا خود را در میان جمعیت پر شمار معلمان برای رای
عزیز کنند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/09 - 15:20
سلام

دوست عزیز

بنده شاگرد هستم و هنوز به مرحله استادی نرسیده ام .

همان اسم مرا بگویید فکر می کنم بهتر باشد چون ممکن است مرا هم " توهم " بگیرد !

متاسفانه این تحلیل در مورد آقای بطحایی از ابتدا وجود داشته است .

امیدوارم که وزیر آموزش و پرورش به سرنوشت وزرای پیشین بیندیشد .


در سایه فشار افکار عمومی می توان به آینده امیدوار بود .


دشمن اصلی نه وزیر است و نه نماینده ...

فقط " انفعال " و " بی تفاوتی " است .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1396/07/09 - 16:34
از نظر شما سپاسمندم جناب پورسلیمان.امیدوارم که معلمان هم از محافظه کاری ولا ک انزوا بیرون بیایند ومانند کارگران هپکو آذرآب حقشان را مطالبه کنند.حق گرفتنی است ای همکار.به فکر خودت نیستی به فکر فرزندانت باش که از همه چیز محرومند.ترس یک غریزه مشترک بین تمام جانداران است .انسان فهم وعقل دارد واگر پایبند غریزه ترس باشد نشاید که نامت نهندآدمی.
پاسخ + +1 0 --
مینو امامی 1396/07/09 - 15:28
سرکار خانم سارا ، با سلام بنده نیز از مدیران خود خاطره خوشی ندارم با سند سازی های آنچنانی ، نخواستم مطرح کنم. و گرنه برای خودش اضافه ساعت کاری می نوشت اما به نام مشاور و.....
پاسخ + 0 0 --
یوسفی 1396/07/09 - 18:19
صادق هدایت :

" اگر ما از حماقت مردم استفاده می کنیم گناه از ما نیست. چشمشان کور شود و دنده شان نرم. اگر شعور دارند بزنند و پدرمان را در بیاورند. "
پاسخ + +3 0 --
افشار 1396/07/10 - 13:52
... آرزو کنیم که پست هامان، پستمان نکند!
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1396/07/10 - 16:05
جناب اقای علی پورسلیمان همین اقای گودرزی به محض نماینده شدن در مجلس پسرعموی خود را ((میثم گودرزی)) را مدیر مستقل یکی از مدارس بزرگ شهر بروجرد کرد

به خدا بیایید بپرسید که حرف بنده صحت دارد

بعد این افراد برای ما دم از عدالت علی میزنند
پاسخ + +5 -1 --
کلهر 1396/07/10 - 16:21
مدیرانی که با سفارش نماینده مجلس و امام جمعه شهر و فرماندار و استاندار و ... و با سفارش سمت مدیریت مدرسه را صاحب شوند نتیجه اش همین است

این افراد تحت هیچ شرایطی حاضر به ترک تاج و تخت پادشاهی خود نیستند

عرضه کلاس رفتن را ندارند بعد به انها مدریت می دهند

افرادی که با سابقه 2 یا 5 سال و مدرک فوق دیپلم و لیسانس مدیر مدرسه می شوند به افرادی را با سابقه بالا و مدرک فوق لیسانس و دکتری ارزشیابی می کنند و به انها انواع توهینها و اهانتها را می کنند
پاسخ + 0 0 --
سند تحول 1396/07/13 - 12:55
سلام
اولا پسر عموی نماینده نیست.
دوما مدرسه حاشیه شهره میتونید وضعیت مالی و اولیاء اونجا رو بررسی کنید
سوما ببینید اقوام درجه 1تا3اصلاح طلبین شاغل در اداره و خارج از اداره اکثرا در کدام مدارس هستند.
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته فرهنگی 1396/07/11 - 23:20
جناب پور سلیمان فرهنگیان بروجرد وکیل مدافعی مثل شما را نمی خواهند چندنفری از اصلاح طلبان آموزش و پرورش بروجرد عضو صدای معلم هستند که نمی خوام اسم ببرم به شماخط می دهند وشما هم فقط به خاطر حب و بغض جناحی قلم فرسایی می فرمایید
جناب گودرزی خود یک فرهنگی هستند ودلسوز فرهنگیان هستند شما که ایشان را نمی شناسید چه طور به دور از عدالت علیه ایشان مطلب می نویسید؟
پاسخ + 0 0 --
سعادت 1396/07/13 - 00:13
همکار محترم واقع بین بودن خیلی خوب است مگر نه اینکه گفته شده در شورای برنامه ریزی آموزش وپرورش بروجرد مصوب شده مدیرانی که بیش از ۵سال در یک مدرسه مدیر بوده اند جابجا شوند پس چرا مدیرانی که یکسال در مدرسه بوده اند تغییر کرده اند ، چرا دو نفر از مدیرانی که دو سال است مدیر شده اند و زن وشوهر هستند بعنوان مدیران فرزانگان و شاهد منصوب گردیده اند . آیا کارکرد آنها خوب بوده است یا فقط از جناح مدیریت اداره بوده اند این فقط یک مثال کوچک بود . دهها مورد مشابه موجود است متاسفانه با این جابحایی ها واقعا آموزش را شخم زده اند شما هم مواظب باشید آتش بیار معرکه نباشید ... ابتدا تحقیقات میدانی کنید سپس بدون غرض مطلب بنویسید . دنیا زودتر از آنکه تصور کنیم برای ما میگذرد
پاسخ + +1 -1 --
معلم واقعی 1396/07/13 - 00:46
سلام،واقعا نویسنده این شب نامه از خدا نمیترسه؟!! شما که توی بروجرد نیستی و نمیبینی مدیریت اداره وضع آموزش پرورش بروجرد رو رسونده به مرز انفجار؟!!انگار رژیم عوض شده باشه همه نیروهایی رو که واسه دولت رای جمع نکردن به نوعی تنبیه کرده. i
پاسخ + +1 0 --
اصلاحطلب واقعی 1396/07/13 - 00:58
شما آخرتت رو بدنیای دیگران میفروشی ، عباس گودرزی حتی یک نیرو از اطرافیانش هم پست ندارند ، اون آقا هم که گفتن پسر عموشه که نیست ، مدیر مدرسه صامت بروجردیه در اسلام آباد حاشیه ترین نقطه شهر بروجرد در بدترین مدرسه داره خدمت میکنه، چطور میتونید انقد بی مهابا از همکاران فرهنگی اسم ببرید، مدیریت این سایت باید بیطرف باشه و اینطور اراجیف رو منتشر نکنه، ده ها طومار از طرف اولیا و همکاران فرهنگی به هردو نماینده نوشته شده، بعدشم شما که از هیچی خبر نداری چرا مقاله مینویسی؟! اون جوابیه روابط عمومی اداره در خصوص تماس آقای دکتر بروجردی با بطحایی بود نه تماس گودرزی، در تماس بروجردی مسائلی مطرح شد که اداره مثلا تکذیب کرده. آقای نویسنده اگر دین نداری که گویا ندارید لااقل در دنیای خود آزاده باشید، گودرزی در طول یکسال ۶ بار تریبون خود را به نفع معلمان روشن کرده ، کدوم نماینده این کارو کرده، برید توی کانالش ببینید/@abasgoudarzi
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/07/13 - 06:25
جناب پور سلیمان اگر در آموزش وپرورش بروجرد عدالت رعایت می شد هیچ کس معترض نمی شد اگر همسران آقایان معاونین ودیگر کادر اجرایی جابجا می شدند صدای کسی بلند نمی شد اگر درب های مدیریت آموزش وپرورش برروی مدیران بسته نمی شد مدیران به سراغ نمایند گان نمی رفتند اگر خارج از آموزش وپرورش برای مدیریت تصمیم گیری نمی شد کسی معترض نمی شد اگر به مدیران بی حرمتی نمی شد کسی معترض نمی شد اگر به مدسران قول های واهی وپوچ داده نمی شد واگر مدیران خاص در جابجایی حضور داشتند واگر و........
پاسخ + +1 0 --
سند تحول 1396/07/13 - 11:47
با سلام.چطوره آقایون میگن پسر عموی آقای گودرزی مدیر مستقل یک مدرسه شده اونم مدرسه حاشیه شهر اما از خانم آقای یاراحمدی معاونت مالی که مدیر مدرسه پروین اعتصامی و از مدارس برخوردار هست حرفی نمیزنید.
پاسخ + 0 0 --
شاهد 1396/07/13 - 16:13
ایشون نسبتی با اقای گودرزی ندارن فقط تشابه فامیلی هست
پاسخ + +1 -2 --
آـش به اختیارفرهنگی 1396/07/13 - 13:32
جناب پورسلیمان چرا یک طرفه به قاضی رفته ای؟؟اداره بروجرد بشدت سیاست زده شده وظیفه هردونماینده شهر بوده که ورود کنند از باب نظارت مستمر . شما چرا از یک طیف خاص سیاسی دفاع کرده اید بفرمایید این سایت مخصوص اصلاحطلبان است تا بقیه فرهنگیان کاری به این سایت نداشته باشند
عباس گودرزی خودش فرهنگیه وهمیشه مدافع حقوق فرهنگیان بوده وهست ولی چون نذاشته روزبهانی به دستور علیمحمد گودرزی تمام نیروهای فاسد ستادی رو مدیر کنه شما منتقدش هستید چرا اون خانم مدیر که 13 مورد تخلف محرز در پروندش است باید ارتقا بگیره فقط چون مسئول یکی از ستادهای دکتر روحانی بوده؟؟ اینجا هزاران تخلف رخ داده لطفا این مقاله ی مسخره رو بردارید و عذرخواهی کنید از مردم بروجرد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/13 - 13:41
سلام

همکار محترم

بنده در این یادداشت به دخالت های آقای گودرزی در مسائل داخلی آموزش و پرورش انتقاد کرده ام و نوع عملکرد را مورد پرسش قرار داده ام .

برای من به عنوان یک معلم و روزنامه نگار اصلاح طلب و اصول گرا و از این گونه برچسب های سیاسی فرقی نمی کند !

نقد نقد است و جریان و خط نمی شناسد !


خیلی از نمایندگان مجلس در نام فرهنگی هستند اما کاری با مشکلات معلمان و آموزش و پرورش ندارند و فقط در موعد انتخابات فیل شان یاد هندوستان می افتد !بنده زمانی به آفای دریکوند تصدی مدیر کلی را تبریک گفتم اما الان منتقد او هستم و برنامه و عملکرد را مورد نقادی قرار می دهم .


اگر آقای گودرزی به این یادداشت انتقاد دارند پاسخ بدهند .

اگر شما نقد دارید ، آن را به صورت مستدل و مستند نقد کنید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/07/20 - 18:14
اقای اتش به اختیار چرا در زمان احمدی نژاد که با اتوبوس مدیران را جابجا می کردن ان موقع فریادت بلند نمی شد
پاسخ + 0 -2 --
شاهد 1396/07/13 - 14:52
با سلام خدمت جناب پور سلیمان
چقدر جالب مطلب رو جناحی می بندین و میرین
بزرگوار جناب گودرزی نماینده فرهنگی شهرستان نباید در مورد مسائل أ پ بروجرد نظر بدن و دخالت کنند در وضع بل بشویی که امسال گریبان اموزش و پرورش رو گرفته
اما یه سنگ کار که منافعی از قبل اموزش و پرورش بروجرد چهار ساله داره به جیب میزنه میتونه دخالت کنه ، کمپین راه بندازه ، طومار امضا کنه و خودش رو دوباره به أ و بروجرد تحمیل کنه
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/07/13 - 15:06
سلام

دوست عزیز

آقا / خانم شاهد

هر کسی از دریچه خود دیگران را می بیند و تفسیر می کند و سرانجام حکم صادر می کند !

این برای خیلی ها طبیعی است .

اما بنده با توجه به مکالمه تلفنی آقای گودرزی و عملکرد ایشان و نیز جمع بندی و تحلیلی که تاکنون از مسائل آموزش و پرورش لرستان دارم صداقتی در این نمایندگان ندیده ام ...


اگر صداقتی هست به وضعیت خانواده معلم فداکار " کاظم صفر زاده " رسیدگی شود .

همین طور محسن خشخاشی .

وضعیت مطالبات معلمان و مدارس خشتی و کپری و محروم و... بررسی و مرتفع شوند .

به وضعیت اردوهای دانش آموزی و راهیان نور رسیدگی شود .

و...


آموزش و پرورش فقط مدیریت مدارس و مناطق نیست !پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور