صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نامه صدای معلم به جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور منتخب دولت دوازدهم "

آقای روحانی ! اکنون زمان تحقق این وعده فرارسیده است ؛ معرفی وزیری مقتدر و با درایت به مجلس نخستین گام است ؛ می خواهیم آموزش و پرورش به نقطه ضعف دولت دوازدهم تبدیل نشود !

« صدای معلم » به عنوان یک رسانه پر مخاطب و مستقل معلمی که در 4 سال گذشته به وظایف رسانه ای و حرفه ای در حد توان خود عمل کرده است ، با تبریک انتخاب مجدد شما با رای قاطع ملت و آرزوی توفیق بیشتر برای جنابعالی در صحنه های داخلی و خارجی در آستانه معرفی اعضای کابینه ، مطالبی را از سر خیرخواهی و البته بدون سهم خواهی با شما در میان می گذارد/ در آستانه تحلیف جناب عالی و تشکیل کابینه اخباری به گوش می رسد که چندان امید بخش نبوده و به نظر می رسد سنخیتی با شعارها و وعده های داده شده انتخاباتی ندارد/ علاوه بر عزم ملی و نگاه جدی دولت به مقوله آموزش و پرورش نیازمند وزیری است که بتواند با تدبیر ، شجاعت و نوآوری ضمن عمل به برنامه ها و جلب رضایت افراد ذی نفع در این دستگاه خدای نخواسته به نقطه ضعف دولت دوازدهم تبدیل نشود/ برای تحقق شعار در اولویت بودن آموزش و پرورش نخستین گام انتخاب وزیری مقتدر متناسب با اهداف این وزارتخانه گسترده و بسیار تاثیرگذار می باشد .مدیری که نسبت به مسایل آموزش و پرورش دید راهبردی داشته باشد و در مناسبات ناسالم  حاکم بر مدیریت وزارتخانه غرق نشود/ گزینه هایی که از گوشه و کنار خود را به عنوان گزینه وزارت مطرح می کنند اغلب مدیران میانی از دایره بسته مدیریت این وزارتخانه  هستند که امتحان خود را پس داده و اگر قرار بود موجب تحولی شوند ،  در حوزه های محدود مسئولیت خود یعنی در حد یک اداره کل می توانستند کارنامه موفقی داشته باشند. درحالی که اغلب آنها در حوزه کوچک مسئولیت خود مدیرانی شکست خورده اند/ اگر در زمینه انتخاب وزیر دقت لازم و کافی به عمل نیاید و فرصت طلبانی که به قول جناب عالی سر بزنگاه گیوه ها را ورنکشیدند و در گوشه ای  عافیت طلبانه سکوت اختیار کردند سوار کار شوند نتیجه ای جز رویگردانی و سرخوردگی جامعه بزرگ معلمان نخواهد داشت/ همان گونه که مستحضرید آموزش و پرورش موتور و محور توسعه متوازن  است و البته استمرار گفتمان " اعتدال و عقلانیت " در انتخابات مجلس 98 و انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 بستگی تام به چینش کابینه و به میدان آوردن مدیری قوی و استراتژیک برای دستگاه بسیار مهم و پرمخاطب آموزش و پرورش دارد....

نامه صدای معلم به دکتر روحانی در مورد انتخاب وزیر آموزش و پرورش

آقای روحانی

رئیس جمهور منتخب ملت ایران


با سلام
« صدای معلم » به عنوان یک رسانه پر مخاطب و مستقل معلمی که در 4 سال گذشته به وظایف رسانه ای و حرفه ای در حد توان خود عمل کرده است ، با تبریک انتخاب مجدد شما با رای قاطع ملت و آرزوی توفیق بیشتر برای جنابعالی در صحنه های داخلی و خارجی در آستانه معرفی اعضای کابینه ، مطالبی را از سر خیرخواهی و البته بدون سهم خواهی با شما در میان می گذارد.


در ایام انتخابات ریاست جمهوری 96 رئیس ستاد فرهنگیان شما جناب دکتر نجفی وعده داد که در صورت پیروزی حضرتعالی، آموزش و پرورش بر خلاف  قبل از اولویت های دولت دوازدهم خواهد بود .اکنون زمان تحقق این وعده فرارسیده است.
اکثریت ملت ایران با انتخابی درست و به جا در 29 اردیبهشت ماه " راه " را تعیین کردند .
در آستانه تحلیف جناب عالی و تشکیل کابینه اخباری به گوش می رسد که چندان امید بخش نبوده و به نظر می رسد سنخیتی با شعارها و وعده های داده شده انتخاباتی ندارد .
بدون تردید مشکلات و چالش های وزارت آموزش و پرورش فراوان است .
فائق آمدن بر مشکلاتی که این وزارتخانه را به مرز بحران کشانده است ، علاوه بر عزم ملی و نگاه جدی دولت به مقوله آموزش و پرورش نیازمند وزیری است که بتواند با تدبیر ، شجاعت و نوآوری ضمن عمل به برنامه ها و جلب رضایت افراد ذی نفع در این دستگاه خدای نخواسته به نقطه ضعف دولت دوازدهم تبدیل نشود .
در 4 سال گذشته هر چند آقایان فانی و دانش آشتیانی زحماتی را برای آموزش و پرورش کشیدند اما متاسفانه  نتوانستند حداقل اعتماد و رضایت معلمان را جلب کنند و در تحقق برنامه های ارائه شده خود موفق نبودند .
برای تحقق شعار در اولویت بودن آموزش و پرورش نخستین گام انتخاب وزیری مقتدر متناسب با اهداف این وزارتخانه گسترده و بسیار تاثیرگذار می باشد .مدیری که نسبت به مسایل آموزش و پرورش دید راهبردی داشته باشد و در مناسبات ناسالم  حاکم بر مدیریت وزارتخانه غرق نشود.
گزینه هایی که از گوشه و کنار خود را به عنوان گزینه وزارت مطرح می کنند اغلب مدیران میانی از دایره بسته مدیریت این وزارتخانه  هستند که امتحان خود را پس داده و اگر قرار بود موجب تحولی شوند ،  در حوزه های محدود مسئولیت خود یعنی در حد یک اداره کل می توانستند کارنامه موفقی داشته باشند. درحالی که اغلب آنها در حوزه کوچک مسئولیت خود مدیرانی شکست خورده اند.
در شرایط کنونی سپردن سکان وزارتخانه به دست افراد ضعیف همانگونه که در 10 ماه گذشته شاهد بودیم باعث تشتت بیشتر در مدیریت و بازماندن این دستگاه بزرگ از انجام ماموریت خود خواهد شد.

گام اول این است که فردی خارج از مناسبات ناسالم مدیریتی در راس وزارتخانه قرار گیرد . در غیر این صورت وزیر ادامه دهنده وضع کنونی خواهد بود که معلمان ، دانش آموزان ،اولیا و کارشناسان از آن راضی نیستند.
اگر در زمینه انتخاب وزیر دقت لازم و کافی به عمل نیاید و فرصت طلبانی که به قول جناب عالی سر بزنگاه گیوه ها را ورنکشیدند و در گوشه ای  عافیت طلبانه سکوت اختیار کردند سوار کار شوند نتیجه ای جز رویگردانی و سرخوردگی جامعه بزرگ معلمان نخواهد داشت .
همان گونه که مستحضرید آموزش و پرورش موتور و محور توسعه متوازن  است و البته استمرار گفتمان " اعتدال و عقلانیت " در انتخابات مجلس 98 و انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 بستگی تام به چینش کابینه و به میدان آوردن مدیری قوی و استراتژیک برای دستگاه بسیار مهم و پرمخاطب آموزش و پرورش دارد.
معلمان از رییس جمهور  با پشتوانه رای 24 میلیونی انتظار توجه وافی و کافی به وزارت آموزش و پرورش در 4 سال آینده را دارند.

معرفی وزیری مقتدر و با درایت به مجلس  نخستین گام است ...

پایان پیام/

سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 10:42 خوانده شده: 769 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +18 -2 --
ناشناس 1396/05/10 - 11:45
اقای پورسلیمان
از اینکه شما به فکر معیشت معلمان بوده و در این راه گام عملی برمی‌دارید واقعا از شما تشکر می کنیم.
اما خطاب به طرفداران تدبیر و امید عرض کنم:
روحانی وزیر خوب برای آوپ انتخاب میکنه و شما هم می خورید.
به همین خیال باطل باشید تا ۱۴۰۰
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/10 - 12:17
سلام

دوست عزیز ناشناس

از نظر شما سپاسگزارم .

انتخاب وزیر مناسب هم جزیی از مطالبات و کمک به تسهیل تعریف و تبیین اقتصاد آموزش و پرورش است .

« صدای معلم » بر مبنای تفکر انتقادی عمل می کند و برایش مهم مصالح و منافع جامعه و آموزش و پرروش است نه باند و جناح خاص ...

قبلا هم گفته ایم :

" مطالبه گری فضای مناسب می خواهد . در یک فضای امنیتی و توام با ترس و رعب نمی توان "کنش گری " کرد .

حال من از شما که احتمالا طرفدار یک جناح خاص هستید پرسشی دارم :

اگر جناح محبوب شما رای می آورد شما در برابر اشتباهات و مشکلات آن چه موضعی اتخاذ می کردید ؟

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/10 - 14:52
اگر جناح محبوب شما رای می آورد شما در برابر اشتباهات و مشکلات آن چه موضعی اتخاذ می کردید ؟

از صميم قلب ابتدا در پيشگاه خداوند و سپس از محضر همه همكارانم بخاطر راي اشتباهم عذرخواهي مي كردم و از فرهنگيان كه مظلوم ترين قشر جامعه ما هستند بخاطر اين اشتباهم در شناخت مسير درست كه منجر به افول وضعيت معيشت آنان شده عذرخواهي مي كردم و حتما براي انتخابات بعد گزينه فعلي را انتخاب نمي كردم .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/10 - 15:02
سلام
دوست عزیز ناشناس

سپاس از صداقت شما

اما نامه بدون مهر و امضا از نظر حقوقی ارزشی ندارد !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1396/05/10 - 21:04
صدای معلم صدای فرهنگیان نگذارید زرافشان یا بطحایی شنبه معرفی بشه؟ میشه؟
پاسخ + +12 -2 --
احمد 1396/05/10 - 11:57
بهتر بود صدای معلم، چنین نامه هایی را پیش از انتخابات نوشته و پیش می فرستاد!
چون عقل سلیم به جملگی ما اظهار می دارد اکنون که خرشان از پل گذشته است محلی از اعراب به چنین مرقومه هایی نگذارند!
نوشدارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی؟!
پاسخ + +18 0 --
معلم 1396/05/10 - 12:23
یک وزیر جسور ، مقتدر ،کارآمد ودرد کشیده برای آموزش وپرورش می خواهیم تاحقوق ازدست رفته مارا برگرداند وجایگاه شان ومنزلت اجتماعی مارا احیا کند . ازحق وحقوق ما قاطعانه دفاع کند . خواسته همه معلمان رفع تبعیض درپرداخت ها می باشد تازندگی آبرومندانه داشته باشیم . توسعه پایدار= نگاه ویژه به معلمان
پاسخ + +22 -2 --
شهاب 1396/05/10 - 12:35
روحانی به فرهنگیان باانتخاب فانی ودانش وفرستادن نجفی به شهرداری بی توجهی کرد باچه زبانی بگوید به آ.پ اهمیتی نمی دهدازشما جناب آقای پورسلیمان سپاسگزارم
پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1396/05/10 - 12:43
اقای پور سلیمان عزیز. شما هم خیلی زحمت میکشید و هم فوق العاده نگران وضعیت نابسامان معلمان بوده و هستید. اما الان تمام ساخت و پاخت ها و رایزنی ها و شاید بهتر باشد بگوییم تبانی ها( ی نامشروع ) پشت پرده صورت گرفته و خود روحانی هم اگر دلش بخواهد در این لحظات آخر تحت تاثیر نامه جنابعالی گزینه بهتری انتخاب کند یا تغییر دهد اجازه این کار را به او نمیدهند. مشکل معلم هیچگاه مساله مهمی برای دولت و به خصوص حاکمیت نبوده و نیست.
پاسخ + +10 -2 --
معلم امیدوار 1396/05/10 - 12:58
جناب پورسلیمان همکار گرامی ممنو.ن انشاا...وزیر بعدی در عمل بفکر معیشت و منزلت معلمان باشد و معلمان را به اعتدال و اصلاحات امیدوار کند و دغدغه مطالبات در ا.پ نباشد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/10 - 14:12
باز هم یه حرفی زدی معلم امیدوار....
تو که همش از دولت دروغگویان حمایت کردی؟؟؟؟؟.
چی شد الان فهمیدی خیلی سرکاری.....
خخخخخخخ
پاسخ + +6 0 --
فرهنگی 1396/05/10 - 13:14
موافقم.
سپاس از سایت صدای معلم
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1396/05/10 - 13:45
آقای پورسلیمان اگر بهترین فرد را هم برای وزارت انتخاب کنند مادامیکه حمایت رئیس جمهور را نداشته باشد به جایی نمی رسد.
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1396/05/10 - 14:10
جناب پورسلیمان
فکرمیکنید آقایان اصلانامه شمارامطالعه میکنند؟بخداقسم نمیگذارندحتی نامه شماخوانده شود. مظلوم تر ازمعلم کدام قشرهست که اینقدربایدبرای وزیرش نامه نگاری, توصیه و... کردازهرکس وناکس خواهش کردبابااینومعرفی کنیددوره قبل برای رای اعتمادنجفی چقدربه نمایندگان روزدیم. آخرش چی شد. اگرآقایان درک داشتند میفهمیدندکه آموزش وپرورش گل سرسبدهمه وزارتخانه هااست وبایدقویترین فردبیاد
پاسخ + +8 0 --
معلم خسته 1396/05/10 - 14:16
تا زمانی که یک وزیر شجاع نیاید و مدیران و پرسنل مفت خور و تن پرور
و نجومی بگیر وزرات و ادارات کل را کنار نگذارد آ.پ همین خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/11 - 14:01
حرف حق زدی برادر
پاسخ + +11 0 --
حسن درویشی 1396/05/10 - 14:22
با معذرت از جناب پورسلیمان عزیز اولین نشانه ی یک فرد جسور و اگاه و سیاستمدار وخبره این است که به وزرات آموزش وپرورش نه بگوید شاید چاره ی درد آموزش وپرورش این باشد که مدتی بدون وزیر رها شود چون اینجور که از تاریخچه ی چندین دهه ی آموزش وپرورش دستگیر خواننده می شود این است که هیچ کدام از وزراء یا نخواسته اند یا نتوانسته اند گامی در رفع مشکلات آموزش وپرورش بردارند و بالعکس مشکلی به مشکلات موجود افزوده اند
مشکل بودجه ی اموزش وپرورش حل نمی شود تا زمانی که ادارات کل و ادارات مناطق وشهرستانها همیشه جا دارد برای هر دوست وآشنا و کارمند پارتی داری که بخواهد از مدرسه به آنجا کوچ کند تمام قوانین آموزش و پرورش بر روی معلمانی که جز هیچ حزب ودسته ای نیستند اجرا می شود ولی مطمئنم همه مان می شناسیم مدیر ومعاونانی که چون به علتی قصد هجرت ازمدرسه را کرده اند در اداره کل مرکز استان یا اداره ی شهرستان میزی برایشان خالی شده است
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/10 - 15:06
سلام

آقای درویشی

اصل سخن شما درست است .

اما در جامعه فضا طور دیگری است .

افراد با هم رقایت دارند . می گویند اگر من این را انجام ندهم ، این دزدی را نکنم ، آن رشوه را ندهم و... دیگری این کار را می کند !

می دانید برخی ها برای مطرح شدن و به وزارت رسیدن و تصاحب پست و مقام چه بی اخلاقی ها که مرتکب نمی شوند ....

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/05/10 - 16:55
احسنت آقای پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1396/05/10 - 20:31
سلام
آقای شهاب
ممنونم .
پایدار باشید .
پاسخ + +14 -1 --
خوزستان 1396/05/10 - 14:48
روحانی هیچ اهمیتی برا آموزش پرورش قائل نیست چهار سال به شعور ما توهین کرد اونوقت جالبه که معلما دوباره براش کف زدند و هورا کشیدند آقای پورسلیمان اصلاح طلبی و اصول گرایی معنا نداره برا آقایون چیزی که مهمه اینه که دوجناح مسابقه گذاشتن که ملت و چپاول کنند که مردم فقیر و فقیرتر بشن البته حق دارند ژن اونا خیلی ژن برتری هس و ما مردم عادی فقط ژن بدبختی و بیچاره گی رو به ارث بردیم فقط موقع انتخاب مردم ژن خوب دارند بقیش نه دیگه
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1396/05/10 - 14:48
مطمئن باش روحانی نه آموزش و پرورش را می شناسد و نه به فکر آنست.
آنچه برای دولت روحانی مهم است وزارت خارجه و نفت است.این یک ماموریت است که به او سپرده اند و باید به سرانجام برساند.
تعلیم و تربیت کیلویی چند؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/10 - 15:15
واقعا درسته
پاسخ + +12 0 --
علی رحمانی 1396/05/10 - 15:57
آنچه برای روحانی مهم است وزارت بهداشت .نفت.وزارت خارجه هست قوه قضاییه.سپاه.وزارت اطلاعات واموزش وپرورش هم قشر مظلوم جامعه هستند
پاسخ + +11 0 --
فارس 1396/05/10 - 16:11
قوه قضائیه سپاه!!!!!!!!!
پاسخ + +7 0 --
عدد رینولدز 1396/05/10 - 16:23
رییس جمهور منتخب ،هیچ وقعی به نامه مذکور نخواهد گذاشت تجربه بزرگترین استاد است!
پاسخ + +7 0 --
معلم 1396/05/10 - 17:17
مگرآموزش وپرورش وزیردارد؟!!!
پاسخ + +4 0 --
علی 1396/05/10 - 19:53
به نظر میاد روحانی زرافشان معاون فعلی رو برای وزارت در نظر گرفته. باید گفت خدا به داد آموزش و پرورش برسه.
پاسخ + +7 0 --
حسن درویشی 1396/05/10 - 22:07
اینکه گفتم چندی روزی اموزش وپرورش بی وزیر باشد از نهایت خستگی است که سالها در این وحشت آباد بر تن وجانمان نشسته بس که داد زدیم و گفتیم به داد معلمان ودانش اموزان برسید که نه این کتابها و این مطالب دردی از جامعه دوا می کند و نه این اوضاع زندگی در شان معلمان است اما دریغ ازگوشی شنوا و مسئولان رده بالا ی وزارت خانه همچنان درگیر رقابتهای حزبی وجناحی هستند.
چند روز پیش مدیر مدرسه ای منتقل شد به شهری دیگر من ساده دل هم گفتم بهتره معاونشون رو که به کارها هم مسلطه بشه مدیر به جای ایشان که دوستان مطلع گوشزد کردند مگر نمی دانی معاون بنده خدا از اعضای ((جمنا)) است و امکان ندارد بگذارند مدیر شود هنوز باورم نمی شود که مدیر ویا معاون مدرسه ای با چهل دانش اموز هم وابسته به جناح وحزب واین خیمه شب بازیها باشد خدا به همه ی ما رحم کند
پاسخ + +4 0 --
چغندربگ 1396/05/10 - 22:24
پیشنهاد بنده به عنوان ابرکارشناس آوپ این است: آموزش و پرورش بدون وزیر اداره شود و به برادران افغانی کنترات بدهند! من قول می دهم همه چیز بهتر از پیش جلو می رود! با تعهد و دلسوزی و وجدان کاری که در برادران افغانی سراغ دارم مطمئنم
پاسخ + +7 0 --
فرهنگی 1396/05/11 - 00:05
از ماست که بر ماست.!
هر چه بر سرمان می آید حق خود ماست.
تا زمانیکه معلمان منفعل و بی خیال طی کنند آقایان بالاسر ما را بیشتر می چزانند.زمانیکه فساد در صندوق ذخیره رخ داد می بایست به نشانه اعتراض لااقل نیمی از فرهنگیان از صندوق خارج شوند که نشدند متاسفانه.
اقبال بی نظیر و روزافزون معلمان از دوره های مجازی بی کیفیت و البته درآمدزا برای شرکت مخابرات ستودنی است.!!
متاسفانه مسئولان ارشد دریافته اند که معلمان عزیز خوب سواری می دهند لذا روز بروز شاهد پایین آمدن استاندارد زندگی معلمان و زیر خط فقر قرار گرفتن آنان هستیم.
از ماست که بر ماست.!
پاسخ + 0 0 --
قاسم 1396/05/11 - 13:36
دو کلمه حرف حساب.
پاسخ + 0 0 --
عدد رینولدز 1396/05/11 - 12:52
آفرین و صد مرحبا.
پاسخ + 0 0 --
سیامک ندرلو 1396/05/14 - 13:51
بدون وزیر هم ایام میگذرد وخیلی بهتره
پیسنهاد مزکنم این ۴ سال بدون وزیر باشیم .یا باید خواسته اموزس وپرورش ات باشد که برود زیر نظر مقام معظم رهبری
پاسخ + 0 0 --
مسعود 1396/05/14 - 14:11
درود بر شما جناب پور سلیمان.
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/05/15 - 02:54
حق التدریس شاغلین کجا رفت؟
پاسخ + +2 0 --
معلم بدهکار 1396/05/19 - 17:03
عجب بی چشم وروهایی!! سال تحصیلی تمام شدحق التدریسها روبدین
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1396/05/23 - 14:50
عاقبت معلمی فقرو بیماری روانی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور