صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

« صدای معلم » از پاسخ گویی و همراهی دکتر محمدعلی نجفی تشکر و قدردانی می کند و همه فرهنگیان و معلمان را به عضویت در این پویش و مشارکت موثر و هدف مند دعوت می کند

"کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم" آغاز به کار کرد ؛ دکتر نجفی : بابت تاخیر عذرخواهی می کنم

گروه گزارش/ هم زمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری دکتر مجمدعلی نجفی به عنوان مسئول ستاد فرهنگیان روحانی پیشنهاد راه اندازی " پویش مطالبات فرهنگیان " را مطرح کرد که با استقبال افکار عمومی رو به رو شد .

با گذشت نزدیک به دو ماه خبری از تشکیل این کمپین نشد .

« صدای معلم » در چند نوبت به عدم راه اندازی این پویش و نیز پاسخ گو نبودن دکتر نجفی در برابر پرسش ها انتقاد نمود . ( این جا ) و ( این جا )

امروز دکتر نجفی با نگارش یادداشتی به این انتقادات پاسخ داده است .

« صدای معلم » از پاسخ گویی و همراهی دکتر محمدعلی نجفی تشکر و قدردانی می کند و همه فرهنگیان و معلمان را به عضویت در این پویش و مشارکت موثر و هدف مند دعوت می کند .

متن این یادداشت که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

 

کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم و دکتر نجفی

در گرماگرم گفت و گوهای دوران انتخابات، ضمن مشورت هایی که با دوستان و همکاران فرهنگی داشتم به این نتیجه رسیدم که شایسته است اصلی ترین خواسته ها و انتظارات فرهنگیان کشور از دولت یازدهم را تنظیم و به جناب رئیس جمهور و وزیر آینده آموزش و پرورش تقدیم و با کمک همکاران فرهنگی کمپینی برای پیگیری آنها تشکیل شود.

بدین منظور از جمعی از دوستانی که در ستاد فرهنگیان جناب دکتر روحانی گرد آمده بودند، درخواست کردم که مواردی را تنظیم و ارائه دهند و این عزیزان هم مطالبی آماده کردند.

اما تاکنون دو موضوع مانع اعلان خواسته ها و نظرخواهی از فرهنگیان علاقه مند شده است:
اول آنکه تعدادی از دوستان توصیه کردند که تا زمان تعیین تکلیف وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم دست نگه داریم و پس از انتخاب وزیر پیشنهادی موارد را با ایشان در میان بگذاریم تا آن بخش را که تایید می فرمایند با رئیس جمهور محترم مطرح و در برنامه پیشنهادی خود به مجلس منظور دارند. استدلال دوستان این بود که بدین ترتیب هماهنگی بیشتری میان برنامه های وزیر آینده و مطالبات فرهنگیان ایجاد می شود و در نتیجه احتمال تحقق این خواسته ها بیشتر خواهد شد.
دومین علت این است که من ضمن ارج نهادن به تلاش دوستان برای تنظیم موارد پیشنهادی، جمع بندی آنها را کافی ندانستم و به نظرم رسید که باید وقت بیشتری برای این موضوع مهم صرف و از آراء جمع بزرگتری از صاحب نظران و دست اندرکاران بهره برده شود.
بدین خاطر طرح موضوع مطالبات و ایجاد کمپین پیگیری آن تا به امروز به تعویق افتاد و شاید تعلل بنده در اطلاع رسانی، موجب شد تا عده ای سخن و قلم خویش را به گمانه زنی، انتقاد و بعضا اتهام آلوده سازند.
اکنون فکر می کنم در فرصت چند هفته باقیمانده تا تعیین تکلیف دولت دوازدهم، می توان تلاش کرد تا از نظرات اندیشمندان فرهنگی و همه کسانی که شیفته اعتلای تعلیم و تربیت کشور اند، بهره مند شد و مجموعه ای از اهداف روشن و تحقق پذیر را برای پیگیری وزیر آینده آموزش و پرورش و رصد آنها توسط فرهنگیان گرانقدر جمع آوری نمود.

لذا از همه یاران و دوستان فرهنگی درخواست می کنم که نظرات خود را در این مورد به اینجانب اعلام فرمایند تا در تنظیم متن نهایی مورد استفاده قرار گیرد.

به نظر می رسد برای تنظیم چنین متنی لازم است چند نکته مورد توجه قرار گیرد:
1- بنا نیست که برنامه جامعی برای آموزش و پرورش دولت دوازدهم پیشنهاد کنیم و بنابراین نکاتی از قبیل اجرای سند تحول و یا توسعه عدالت آموزشی و ... که علی القاعده در برنامه وزیر آینده آورده خواهد شد، در منشور مطالبات فرهنگیان منظور نخواهد شد.
2- مواردی که در این سند بیان می شوند باید به نوعی مورد نظر و مبتلا به قاطبه فرهنگیان کشور باشد، در نتیجه مواردی مانند حل مشکل استخدام حق التدریسی ها و ... در این منشور جای ندارد.
3- باید اصل را بر اجمال و بیان چند مورد محدود ولی مهم و موثر در ارتباط با وضعیت معلمان و آموزش و پرورش در سال های آینده قرار داد، لذا ذکر مباحث کلی و مفصل ضرورتی نخواهد داشت.
اینجانب ضمن پوزش از عزیزان فرهنگی بابت تاخیر در پیگیری قولی که داده بودم، در انتظار دریافت نظرات سازنده و ایجاد فضایی صمیمی برای تعاطی افکار میان همکاران عزیز فرهنگی هستم.


                                                                 محمد علي نجفي

 

"کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم" آماده دريافت نظرات و پيشنهادهاي خانواده بزرگ فرهنگيان در راستاي اهداف ترسيم شده فوق مي باشد.

براي همراهي به كانال https://t.me/joinchat/GgvRj0JDBjtIE2yR0xBLaA بپيونديد.

یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 21:46 خوانده شده: 1498 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -2 --
چغندربگ 1396/04/25 - 23:20
امروز مسابقات فرمول یک می دیدم!!! گوینده که خودش راننده حرفه ای بود می گفت در فرمول یک می گویند اگر کسی تونست هم تیمیشو ببره امید میشه امید داشت که مسابقه را هم ببره! حالا وزیری که بتواند تمام مدیران وزارتی را بدون استثناء تغییر دهد و همه یا بازنشسته شده یا به عنوان معلم(چون اگر مدیر مدرسه یا ادارات یا.... شوند پدر مردم را در می آورند) سرکار بروند میشود به آن وزیر کمی امید داشت
پاسخ + 0 0 --
خانه معلم 1396/04/27 - 00:25
متاسفانه هر کسی کوچک ترین انتقادی نسبت به مدیران گروه کند در جا حذف می شود

بهتر است امتحان کنید

گروهی کاملا جناحی و مدیرانی بسیار کم ظرفیت دارد
پاسخ + +7 -5 --
معلمی 1396/04/26 - 00:06
انشاا...که خیره و ابیاری نهال امید در ناامیدی معلمان و فرهنگیان با مشکلات فراوان معیشتی منزلتی و...
پاسخ + +2 -9 --
معلم امیدوار 1396/04/26 - 00:07
دارم امیدوار میشم!!!
پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1396/04/26 - 00:15
ایشون برا اینکه زیر بار وزارت اموزش پرورش نرن و از طرفی اون پایگاه اجتماعیشون خراب نشه اومدن این کمپیون رو راه انداختن ک اتفاقا برا خودشون ایجاد محبوبیت هم میکنن!!!!
خیلی ادم زیرکیه جناب نجفی
یکبار از نزدیک در یک جمعی خدمت ایشون بودیم بشدت انسان باهوش و زیرکی هستن.
جناب نجفی شما اگه قصد خدمت دارید ،سکان این وزارت خونه ک بیشتر ب یک کشتی شکسته میمونه رو دست بگیرید و از برشی ک در دولت دارید برای احیای(!) اون بهره ببرید.
پاسخ + +19 -1 --
معلم 1396/04/26 - 01:40
جناب نجفی نتوانسته اند بند دوم فرامایشات خود را کامل کنند .
2- در نتیجه مواردی مانند حل پرداخت مطالبات معوق معلمان ، بیمه درمانی و تکمیلی مناسب،عدالت در پرداخت ها به نسبت مدرک تحصیلی، سنوات و ... ،پرداخت وجوه رفاهی در مناسبتها ، بن کالا و کارت خرید مانند سایر نهادها و.... در این منشور جای ندارد.

گویا جناب نجفی ففط مسوول پیگیری مباحث کلان مانند اسناد کاغذی 2030 ، تحول ، سند جامع علمی و ... هستند و فراموش کرده اند اینها بدون توجه به نیاز های معلم کاغذ پاره ای بیش نیست و هرگز محقق نخواهد شد . همانگونه که 8 سال از سند تحولشان گذشت و جز 633 هیچکدام از آن را نتوانستند اجرایی کنند .
پاسخ + +2 -8 --
معلم امیدوار 1396/04/26 - 08:21
انشاا...در خدمت خوب به معلمان موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
نینوا 1396/04/26 - 12:33
تو را چه شده است؟!!!!
پاسخ + +10 -1 --
نینوا 1396/04/26 - 09:09
اینهمه سال از خواسته های فرهنگیان می گذرد و آقای نجفی تازه بفکر تنظیم خواسته های معلمان افتاده اند. این دست و آن دست کردن برای اتلاف وقت است امسال هم بسرعت خواهد گذشت ولی خواسته های معلمان که می تواند براحتی در چند سطر ساده تنظیم شود به سر انجام نخواهد رسید.(البته امیدوارم که اشتباه کرده باشم)
پاسخ + +32 -1 --
معلم 1396/04/26 - 11:04
دولت محترم درپرداخت حقوق به کارمندان تجدید نظرنماید چه اون کسی معلم است وچه اون کسانی که در وزارت نفت ، مخابرات ، برق ، تامین اجتماعی ، بانک وغیره مشغول خدمت هستند حقوق کارمندانش را براساس سابقه خدمت ومدرک تحصیلی پرداخت کند تا تبعیض ازبین برود ما معلمان ازتبعیض می نالیم ازدولت دوازدهم انتظار می رود که به تبعیض پرداخت ها خاتمه دهد. به امید آن روز تاشرمنده خانواده نشویم .
پاسخ + +24 -1 --
فرهنگی 1396/04/26 - 12:22
اگر پرداخت حقوق ومزایا بر اساس سنوات خدمت ومدرک تحصیلی باشد انگیزه شغلی معلمان بسیار افزایش می یابد
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/29 - 21:10
واقعا باید پرداخت حقوق و مزایا بر اساس سنوات و مدرک تحصیلی باشد.با این موضوع موافقم/
پاسخ + +7 -1 --
چغندربگ 1396/04/26 - 13:19
ما نجفی را در سن و سال آن زمان می شناسیم و خاطرات خوش داریم! ولی امروز او پیر و بیمار است، پس به کسی یا کسانی اعتماد می کند در قالب کار گروهی، ولی باشندگان درون مرزهای ایران افرادی غیرمسئول و بی مسئولیت و غیرقابل اعتمادند، چون آوپ ما توان تربیت چنین شهروندانی را ندارد، پس همه چیز خراب می شود و رویاهای طلایی نجفیمان نیز برباد می رود! پس به او نیز نمی توان دل بست، مشکل ما یک سیستم نارا( به معنای غیرمولد بودن نیروهای پاکیزه) و فاسد و فرسوده و.... است ، و وزیری که نمی تواند معاون خود را تعیین کند! از او انتظار معجزه نمی توان داشت.
پاسخ + +34 -1 --
شهاب 1396/04/26 - 13:25
بازی وسرگرمی دیگری شروع شد مطالبات فرهنگیان اظهرومن الشمس است ونیاز به کمپین ندارد نیاز به عمل واقدام دارد آقای نجفی شما سنگ دانش را به سینه می زدید دانش چه کرد جز تجارت وتکرار کارهای فانی پس لطفاعمل کنید وفرهنگیان محترم را بازی ندهید روزی تشت رسوایی از بام خواهد افتاد
پاسخ + +10 -1 --
رضا 1396/04/26 - 14:29
آقای پورسلیمان لطفا در مورد مصوبه اسفندماه سال گذشته دولت در خصوص افزایش 50 درصد فوق العاده های مشمولین خدمات کشوری بیشتر توضیح دهید.
تصویب این مصوبه قبل از انتخابات و معطل ماندنش بعداز چندماه شائبه تبلیغاتی بودن ان را از سوی دولت تقویت می کند.!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1396/04/26 - 14:53
سلام

وزارت آموزش و پرورش :
” به جز ابلاغ ضریب افزایش حقوق سالانه، تاکنون مجوزی جهت افزایش حقوق معلمان از جمله افزایش ۵۰% از سوی مراجع ذیصلاح به این وزارتخانه واصل نشده و مطلب مطرح شده در این خصوص در جراید، فضای مجازی و … اظهار نظر مسئولین وزارت متبوع نبوده است. “

پایدار باشید .
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1396/04/26 - 17:27
چه انتظاراتی چه خواسته هایی؟!مگه دولت در این چهار سال هنوز نمی دونه انتظارات فرهنگیان چیه و چهار سال دیگم وقت میخواد؟
باز یه بازی جدید. جمع کنید این مسخره بازیها را.
مگه بقیه کارمندان دولت کمپین و کانال دارند که به خواسته هاشون رسیدن.؟!
پاسخ + +12 -1 --
معلم مطالبه گر 1396/04/26 - 17:49
روحانی خیلی زرنگ بود به معلمان دروغ گفت : وعده افزایش 20 درصدی که اصلا عملی نشد ولی از معلمان رای گرفت. جل الخالق
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/26 - 23:48
دولت ....
پاسخ + +7 -1 --
علی 1396/04/26 - 21:59
بنده انتقاد کردم از سیاست های اقای روحانی در ا.پ از گروه حذفم کردن اقای دکتر نجفی از همین الانش مشخص
پاسخ + +9 0 --
فرهنگی 1396/04/26 - 23:08
واقعا چرا حقوق بقیه ارگانها ونهاد ها بی سرو صدا وبدون رسانه ای شدن افزایش می یابد
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/04/26 - 23:26
صدای معلم شده صدای دولت
و این افتضاحه افتضاح
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1396/04/27 - 16:58
تا حالا مشکلات ما مربوط به دولت قبل بود حالا شده نامزد قبل که نمیزاره حقوقمون اضافه بشه .بابا دیگه دروغ بسه .حق التدریس جا مانده را بدید .مطالبات آینده پیشکش .دولت اینده هم مثل چهارسالی که گذشت .راستی ازجناب فریدون چه خبر
پاسخ + 0 0 --
ر 1396/04/29 - 15:16
رفت پیش داود ومشایی وبقایی و...تا پشت خط قرمز باشد شماها دیگه خفه شید که عدالتتون هم بوی تعفن اموی وریا میدهد دلسوز توبه تتلو شدید ولی مرگ فقرا و حتی ایثارگران را هم ندیدید تا کی سواستفاده و ریا بس کنید بخاطر خدا وعاقبت بخیری خودتون
پاسخ + +1 0 --
معلم دردمند 1396/04/30 - 14:45
اصلا ما هرچه در مورد رفاه ومعیشت نابسامان معلمان از این آقایون سئوال میکنیم اینا از داغ(کوه) وباغ برامون تعریف میکنند معلم شرمنده اهل وعیالش اینا برای منصب وزارت - مدیرکلی ستادی بودن و..... باهم درحال جنگ وجدال هستن جناب نجفی با تمام احترامی که برا حضرتعالی قایل هستم میلیون ها هم از این کمپین ها یک ذره هم مشکلات مارو به گوش پنبه دار آقایون نخواهد رسوند
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1396/04/30 - 16:27
باسلام بنده 25سال ازاین وزارت به اصطلاح فرهنگی که خودش بایدراستی ودرستی رانهادینه کنددروغ شنیدم وتابعینه اتفاقی رانبینم باورنمی کنم ،سخنهاووعده سرخرمن است،خداشماراهدایت کند.
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1396/05/01 - 17:24
نابودشویدحق ا لتدریس شاغلین روبدین حقوق هم که دور میدین
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/05/10 - 17:23
عزیزم ازمهرامسال مردباش نگیر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور