صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

گفت گوی اختصاصی و تخصصی مدیر صدای معلم با معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش (بخش پایانی)

مهدی فیض : از رسانه صدای معلم عذرخواهی می کنم/حجم تخلفات صورت گرفته کمتر از پنج درصد است/هیچ رودربایستی با کسی نخواهیم داشت/ هیچ نقطه ای برای رصد و ارزیابی نتایج اقدامات فرهنگی نداشته ایم

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر آمد ( این جا ) ؛ مدیر صدای معلم گفت و گویی را با معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پیرامون مسائل و موضوعاتی مانند تشکیلات دانش آموزی شامل شوراهای دانش آموزی ، سازمان دانش آموزی ، مجلس دانش آموزی و... انجام داد .

بخش پایانی این گفت و گو را می خوانید

متاسفانه در روز دوم برخوردهای ناشایستی با یک رسانه معلمی شد. مدیر یک رسانه ملی را که خودش یک معلم است به بدترین شکل از این مجلس اخراج کردند، حتی پس از اخراج مدیر صدای معلم به عنوان یک رسانه تخصصی به آن نیز اکتفا نکرده و ایشان را در بین دانش آموزان « نفوذی » خواندند/ آن برخوردی که صورت گرفت اگر خود من بودم اجازه چنین برخوردی را نمی دادم که صورت بگیرد. نه در شان حضرتعالی و رسانه  و نه در شان مجلس دانش آموزی و نه فضای تعلیم و تربیت است. به هر حال این ها برد کشوری پیدا می کند و هنگامی که دانش آموز چنین صحنه هایی را ببیند بر خاطره خودش ماندگار می شود که این قضیه چگونه بود. به هر حال از نوع عکس العملی که دوستان مان نشان دادند بنده هم راضی به چنین عکس العملی نبودم/ بخشی از این قضیه برمی گشت به مجلس دانش آموزی که خودش دبیرخانه دارد و باید پاسخ گو باشد و پانا این را از مجمع عمومی دنبال می کرد که دبیرخانه پاسخ گو باشد و دبیرخانه هم احساس می کرد که بر عهده پاناست و مستقیم به قضیه ورود نکرد یا اگر هم ورود کرد دقیق و هماهنگ با بنده نبود و دو گانه بودن فعالیت اطلاع رسانی ما این مشکل را تشدید کرد/ حجم تخلف صورت گرفته کمتر از پنج درصد است و آن هم نباید باشد و به دنبال راه جبران برای آن هستیم/ به هر حال در هر دو مقوله اگر حقی ضایع شده باشد ما به دنبال آن هستیم و اگر لازم باشد در ترکیب هیات رئیسه اصلاح صورت گیرد و هیچ رودربایستی با کسی نخواهیم داشت/ هیچ نقطه ای برای رصد و ارزیابی نتایج اقدامات فرهنگی نداشته ایم/ وقتی من به این جا آمدم کار اصلی خود را این قرار دادم  : مطالعه وضعیت موجود و ایجاد چرخه برنامه ریزی فرهنگی در معاونت که این چرخه وقتی کامل می شود که از نظر سازمانی ساختار خودمان را تغییراتی بدهیم/ به هیچ چیزی نمی خواهیم تعصب نشان بدهیم/ تربیت را از لایه های عمیق تاثیر گذار در دانش آموز دنبال کنیم یعنی فقط لایه های صوری و ظاهری را فقط تقویت نکنیم بلکه مبانی فکری دانش آموز و منطق و نظام فکری آن را طوری شکل بدهیم که در نهایت ظهورات آن متناسب با مفهوم تربیت باشد....

آسیب شناسی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و تخلفات و تقلب در مجلس دانش آموزی

مدیر صدای معلم :

صدای معلم به عنوان یک رسانه پر مخاطب رسمی و شناسنامه دار به این مجلس دانش آموزی دعوت شد. متاسفانه در روز دوم برخوردهای ناشایستی با یک رسانه معلمی شد. مدیر یک رسانه ملی را که خودش یک معلم است به بدترین شکل از این مجلس اخراج کردند، حتی پس از اخراج مدیر صدای معلم به عنوان یک رسانه تخصصی به آن نیز اکتفا نکرده و ایشان را در بین دانش آموزان « نفوذی » خواندند. آیا شما در جریان این قضایا هستید؟ چرا تاکنون پاسخی به این گونه بی حرمتی ها داده نشده است؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

قبل از مصاحبه خدمت شما عرض کردم آن برخوردی که صورت گرفت اگر خود من بودم اجازه چنین برخوردی را نمی دادم که صورت بگیرد. نه در شان حضرتعالی و رسانه  و نه در شان مجلس دانش آموزی و نه فضای تعلیم و تربیت است. به هر حال این ها برد کشوری پیدا می کند و هنگامی که دانش آموز چنین صحنه هایی را ببیند بر خاطره خودش ماندگار می شود که این قضیه چگونه بود. به هر حال از نوع عکس العملی که دوستان مان نشان دادند بنده هم راضی به چنین عکس العملی نبودم.

از آن طرف انتظاری که داشتم این بود که با توجه به تجربیات رسانه ای که دوستان دارند آن اقدامی که مقدمه ای به این عکس العمل شد با هماهنگی صورت می گرفت. یعنی با هماهنگی مسئول برنامه که آقای دکترعلی گو بود یا خانم پناهی روا برگه بین دانش آموزان توزیع می شد یا با روش ساده تری خارج از صحن علنی مجلس برگه ها طوری قرار داده می شد که دانش آموز بتواند استفاده کند و آن عکس العمل ها هم به وجود نمی آمد.

حال من خودم از نوع عکس العملی که صورت گرفت به هیچ عنوان راضی نیستم  و اینجا عذرخواهی می کنم از جناب عالی و همکاران تان و رسانه صدای معلم. اما فکر می کنم که این که بخواهیم در فضای مجازی جواب بدهیم مقداری وقت مبسوط می طلبد که موضوع، موضوع مهمی بوده است. اما من شخصا به دلیل گرفتاری که داشتم مخصوصا ایامی بود که ما هنوز از جلسات متوالی و جلساتی که در استان ها داشتیم به عنوان بزرگداشت هفته تربیت و سال روز تاسیس نهاد امور تربیتی هنوز فاصله ای نگرفته بودیم که بلافاصله وارد نشست های مجلس دانش آموزی شدیم و مسئله پایان سال و موضوعاتی که درگیر بودم در بحث اردو و راهیان نور و نیز اشتغالات شخصی من که مانع قضیه شد که من به این مورد ورود پیدا کنم و برخورد به اواخر اسفند و غافل بودیم  و گرنه قصد و امری در این قضیه نبوده است.

 

مدیر صدای معلم :

شما در تشکیلات خودتان روابط عمومی دارید ، پرتال دارید. جداگانه کار می کنند. وظیفه پرتال چیست؟ وقتی این برخودها در این فضاها صورت می گیرد  در مجامع عمومی و در رسانه و افکار عمومی بیان می شود پس کار روابط عمومی چیست و باید چه کار کنند ؟ البته این مختص به شما نیست و در وزارت آموزش و پرورش این وضعیت وجود دارد و پاسخ گویی خیلی ضعیف است و معمولا آنها به کارکردهای خودشان عمل نمی کنند. شما در مجموعه ای که در بخش تربیت فعالیت می کنید در بخش تغییر رفتار به ویژه برنامه ریزی و سیاست گذاری می کنید آیا فکر نمی کنید که بخش های مختلف زیر مجموعه شما به وظایف خودشان درست و منطقی عمل نمی کنند؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

این جزء مشکلات عمومی دستگاه های اجرایی است. خیلی از موضوعات متناسب با اهمیتش پرداخته نمی شود یا از نظر زمانی خیلی دیر می شود که بپردازند نوش دارو پس از مرگ سهراب می شود. در ساختار خودمان در امور پرورشی بخش روابط عمومی مان بخشی است که نیازمند تقویت است و خود من آن را دنبال می کنم. مدلی که بتوانیم روابط عمومی را تقویت کنیم و در آن مدل یک پیچیدگی وجود دارد. ما یک رسانه به اسم پانا داریم و باید طوری طراحی شود که روابط عمومی و پانا با تعامل با یکدیگر آن کار را دنبال کنند. هنوز به آن مدل نهایی نرسیده ام. مشورت هایی با دوستان داشته ایم اما اینکه روابط عمومی و پانا مکمل همدیگر باشند و تقسیم کاری صورت گیرد که حوزه های مختلف را بتوانند پوشش دهند اتفاق نیفتاده است . در این قضیه هم که فرمودید رخ داد. بخشی از این قضیه برمی گشت به مجلس دانش آموزی که خودش دبیرخانه دارد و باید پاسخ گو باشد و پانا این را از مجمع عمومی دنبال می کرد که دبیرخانه پاسخ گو باشد و دبیرخانه هم احساس می کرد که بر عهده پاناست و مستقیم به قضیه ورود نکرد یا اگر هم ورود کرد دقیق و هماهنگ با بنده نبود و دو گانه بودن فعالیت اطلاع رسانی ما این مشکل را تشدید کرد.

 

مدیر صدای معلم :

« صدای معلم » در یادداشت و گزارش های خود به برخی تخلفات صورت گرفته در انتخابات مجلس دانش آموزی اشاره کرده است .

حرف هایی که نمایندگان در مجلس دانش آموزی زدند نیز موید این مدعاست .

تخلفاتی در برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجلس دانش آموزی و در زمان مسئولیت آقای کفاش صورت گرفته است .

متاسفانه گزارش ها نشان می دهند که صدای دانش آموزان آن گونه که شایسته و بایسته است شنیده نشده است .

جناب عالی چه اقداماتی برای حل این مساله و برگرداندن اعتماد به این مجموعه انجام داده اید ؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

من هم این مطلب را از جاهای مختلف شنیده ام و همین نشستی که شما فرمودید و مستقیما به من منتقل کردند. آقای دکتر علی گو در مورد این قضیه  قرار است که کار کنند. اگر برای دوره فعلی بتوانیم اشکالات را ترمیم کنیم و اصلاحی انجام بدهیم البته در کل شاید آن تخلف بیش از پنج درصد هم نباشد. یک درصدش هم نباید باشد. ولی حجم تخلف صورت گرفته کمتر از پنج درصد است و آن هم نباید باشد و به دنبال راه جبران برای آن هستیم . فضای ما فضای تعلیم و تربیت است و همین که دانش آموزی بداند که ظلمی به او شده و حقی از او پایمال گردیده و این حق احیا شود حتی در دوره کوتاهی ما بتوانیم این حق را برگردانیم باز برای تعلیم و تربیت کشور ضروری است. لذا ما نگران این هستیم که اگر این اتفاق بیفتد به فلانی بربخورد این گونه نیستیم. هر چه حق بتواند در فضای آموزش و پرورش جاری شود به نفع همگان خواهد بود و در دراز مدت می تواند اثر تربیتی مثبتی داشته باشد.

آسیب شناسی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و تخلفات و تقلب در مجلس دانش آموزی

مدیر صدای معلم :

برخی از مشکلاتی که باعث شده است تا سازمان دانش آموزی بی ثبات شود قبل از حضور حضرت عالی در زمان معاونت جنای آقای دکتر کفاش علیرغم تشکیلاتی بودن فعالیت گسترده آقای کفاش و آقای روستایی و معاونان ایشان متاسفانه فسادهایی در اجرای کار وجود داشته است. آقای روستایی روی کارهایی که باید از نظرسنجی و یا رای عمومی پیش می رفت به طور مستبدانه عمل کرده و نظریات خود را اجرایی می کرده اند. از جمله این موارد مجلس دانش آموزی را می توان نام برد که در تمامی انتخاباتی که در زمان ایشان انجام گرفت متاسفانه فساد علنی شد. در انتخابات اخیر با کم شدن یک برگه رای و خط خوردگی هشت رای علیرغم اعلام درست نتایج، بعد از آن تغییر کرد و این امر نهایتا با اعتراض گسترده تمامی استان ها و پیگیری دانش آموزان به وضوح برای همه روشن شد که تقلب و دست کاری در آرای دانش آموزان رخ داده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

بخش اندکی برمی گردد به نماینده استان ها در مجلس دانش آموزی  که تصرفاتی در آن رخ داده این کمتر از پنج درصد است. از بین این 150 نفر هیات رئیسه انتخاب می شود. در بحث هیات رئیسه تردیدهایی را مطرح می کنند و این هفت نفر که عضو هیات رئیسه هستند مثلا یک نفرشان رای بالایی را نیاورده و یک جا به جایی صورت گرفته است. این چیزی که نقل می فرمایید مربوط به هیات رئیسه است. آن چیزی که من گفتم مربوط به کل 150 نفر بود. که پنج درصد است. البته آن کل بود ولی به هر حال در هر دو مقوله اگر حقی ضایع شده باشد ما به دنبال آن هستیم و اگر لازم باشد در ترکیب هیات رئیسه اصلاح صورت گیرد و هیچ رودربایستی با کسی نخواهیم داشت.

 

مدیر صدای معلم :

این جلسه مجمع فوق العاده که در خواست دانش آموز است کی برگزار خواهد شد؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

مجلس فوق العاده مجمع، در تابستان است. دانش آموزان ما فراغت بیشتری دارند. این بحث هم تا آن موقع نتایجش معلوم می شود و چون نزدیک امتحانات است و این موضوع را مطرح نکنیم بهتر است. ان شاءالله در تابستان اگر ترمیم و تغییری باشد در آن موقع صورت می گیرد.

 

مدیر صدای معلم :

 آیا شما در نظر دارید که در این مجلسی که برگزار شد از صدای معلم اعاده حیثیت شود؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

بله. تا حدی که بتواند آن را ترمیم کند ان شاءالله.

 

مدیر صدای معلم :

خیلی ممنون. بعد از حضور حضرتعالی متاسفانه فعالیت های مجموعه پرورشی بسیار کمرنگ شده است موتور محرکه آموزش و پرورش که در زمان آقای کفاش بسیار پرجنب و جوش و فعال بود از کار افتاد البته این نظر مخاطبان صدای معلم است . با حضور آقای علی گو متاسفانه امیدی به تحرک مجموعه وجود ندارد. در این بین مدیران دانش آموزی –مدیر ارشد سازمان دانش آموزی باید شم اقتصادی قوی داشته باشد و هم شم پرورشی با ساختار فکری. متاسفانه به نظر می رسد ایشان ( آقای علی گو) از هر دو توانمندی محروم هستند و از طرفی مشکل قبلی هنوز پابرجاست. یعنی راهبرد مستبدانه اجرای امور پرورشی و تربیتی راه به جایی نخواهد برد. استفاده از ظرفیت های سازمان دانش آموزی به عنوان یک نهاد غیر دولتی در جوار معاونت پرورشی این امکان را فراهم می کند تا اقتصاد آموزشی و پرورشی مخصوصا امور پرورشی با غفلت مسئولین کمرنگ شده است فعالیت خود را از سر گیرد در صورتی که با منابع موجود اعتبار مناسبی تخصیص یابد و از طرفی با در اختیار قرار دادن مکان های آموزشی و پرورشی موجود مانند کانون ها و مخصوصا اردوگاه ها به سازمان دانش آموزی شاهد فعالیت چشم گیر آنها باشیم .توجه به نیروهای کارآمد یعنی مربیان سازمانی که نشان و درجه های ملی گرفتند و استفاده از تخصص آنها در اردوگاه ها باعث شکوفایی معاونت پرورشی خواهد شد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

وقتی که من آمدم و در سازمان مستقر شدم ؛ تغییری در فعالیت های جاری ایجاد نکردم .

اما چیزی که روی آن متمرکز شدم این است که ما نیازمند مدل برنامه ریزی فرهنگی هستیم و اجرای این مدل این چرخه را می طلبد که آن فرآیند اولا تاکنون نبوده است و الان جاری شده است ثانیا ساختار مرتبط با آن را نداشتیم ؛ مثلا ما تاکنون در ساختار سازمانی هیچ باکسی تحت عنوان " مطالعه و برنامه ریزی فرهنگی " نداشته ایم .

این باکس را من ایجاد کردم .

البته الان تحت عنوان " مشاوره " است .

آسیب شناسی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و تخلفات و تقلب در مجلس دانش آموزی

مدیر صدای معلم :

یعنی منظور شما این است که اقداماتی که تاکنون در زیر مجموعه پرورشی انجام شده است بدون مطالعه و یا سند پژوهشی بوده است ؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

یعنی ما از لحاظ ساختاری این باکس را نداشته ایم !

یعنی اگر مطالعه بوده است ؛ مطالعه فردی بوده است و این مطالعات فردی وقتی ساختارش وجود نداشته است بسیاری از مستندات آن باقی نمانده است .

وقتی که افراد عوض شدند ، مستندات هم از بین رفته است. ما هیچ جایی را نداشته ایم که بگوییم این تیم ( این 5 نفر – این 10 نفر –حتی  این یک نفر ) گروه مطالعه و برنامه ریزی فرهنگی است .

ما هیچ باکس سازمانی نداشتیم که نتایج را ارزیابی کند . بگوییم این فعالیت را انجام دادیم در خروجی های ما چه تاثیری داشته است ؟

آیا آن ویژگی های مطلوبی که ما به دنبال آن هستیم دارند و یا ندارند ؟

یعنی هیچ نقطه ای برای رصد و ارزیابی نتایج اقدامات فرهنگی نداشته ایم !

وقتی من به این جا آمدم کار اصلی خود را این قرار دادم  : مطالعه وضعیت موجود و ایجاد چرخه برنامه ریزی فرهنگی در معاونت که این چرخه وقتی کامل می شود که از نظر سازمانی ساختار خودمان را تغییراتی بدهیم .

آن درس هایی که دکتر دانش تاکید کردند که همین دوره فعلی اتفاق بیفتد برای این بود که ایشان هم به این نقطه رسیده است که ما نیازمند تغییر در ساختار هستیم .

این از جهت مسائل داخلی است . ممکن است از لحاظ صورت ظاهری فعالیت ها قدری کم رنگ شده باشد اما از درون بازسازی کاملی را انجام می دهیم .

مجمعی را تحت عنوان " مجمع پیش کسوتان تربیت " تعریف کردیم که از نظر صاحب نظران تعلیم و تربیت استفاده خواهیم کرد و این مجمع کار نظری برای ما انجام می دهد و مبانی نظری که پشتوانه فعالیت هاست از دیدگاه صاحب نظران استفاده می کنیم .( حدود 22 تا 23 نفر را به عنوان عضو برای این مجمع در نظر گرفتیم ) .

شورای دیگری را به عنوان " شورای امور تربیتی " تعریف کردیم که تعداد آن 25 نفر است و کارش تجدید نظر در فعالیت های جاری معاون پرورشی و فرهنگی است مثلا مسابقات فرهنگی و هنری که سال هاست اجرا کردیم در آن مجمع عرضه می شود و آن جا نظر می دهند که کدام بخش را نگه داریم ، کدام بخش را حذف کنیم و شاید لازم باشد کل آن را حذف کنیم .

به هیچ چیزی نمی خواهیم تعصب نشان بدهیم .

مسابقات و جشنواره های مختلف داریم . برای اصلاح ، بازنگری و تجدید نظر در اجرای امور فرهنگی هم شورای امور تربیتی تشکیل دادیم .

این دو شورا کمک می کند فعالیت هایی که از مهر ماه سال آینده خواهیم داشت بتواند فعالیت های علمی تر و با مبانی محکم تری باشد .

به طور طبیعی وقتی اشتغال بنده و همکاران در این مقولات تعریف شود یک مقداری از آن فعالیت های پر هیاهو و پر سر و صدا کاهش پیدا می کند .

 

مدیر صدای معلم :

منظور شما این است که قصد دارید به سوی کیفی سازی در کلیت فعالیت های پرورشی و فرهنگی حرکت کنید ؟

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

دقیقا . یعنی تربیت را از لایه های عمیق تاثیر گذار در دانش آموز دنبال کنیم یعنی فقط لایه های صوری و ظاهری را فقط تقویت نکنیم بلکه مبانی فکری دانش آموز و منطق و نظام فکری آن را طوری شکل بدهیم که در نهایت ظهورات آن متناسب با مفهوم تربیت باشد .

 

مدیر صدای معلم :

در مجلس دانش آموزی و در بخش پرسش و پاسخ قول دادید که به پرسش های آنان پاسخ بگویید .

پاسخ این پرسش ها کجا منتشر  شده است و دلیل شما برای حذف لباس رسمی سازمان دانش آموزی چیست ؟

آسیب شناسی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و تخلفات و تقلب در مجلس دانش آموزی

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :

لباس رسمی را ما حذف نکردیم . این شایعات است . در سازمان دانش آموزی تغییراتی ایجاد شده است و این تغییرات پس لرزه هایی دارد .

برخی از این پس لرزه ها با بی اخلاقی هایی دنبال می شود .

یکی از بی اخلاقی ها هم شایعه پراکنی است که فیض و یا علی گو درصدد هستند که لباس فرم دانش آموزی را حذف کنند !

برخی هم روی این چیزها تعصب دارند که در دفاع از این یونیفرم عکس العملی نشان دهیم .

در فضای مجازی برای من کلی پیام آمد که فرضا حیثیت ما در این قضیه  گره خورده است .

متاسفانه و متاسفانه با این که فضای ما تربیتی است این بی اخلاقی ها در آن وجود دارد و این ها پس لرزه های تغییرات است .

شما به عنوان " رسانه " این پس لرزه ها و بی اخلاقی را جدی نگیرید و اگر تغییراتی از این قسم بخواهد ایجاد شود با مربیان پرسابقه دانش آموزی مشورت خواهیم کرد و بدون مشورت با آن ها هیچ تصمیمی از این جنس نخواهیم گرفت !

ما مربیان پر سابقه را سرمایه اصلی سازمان دانش آموزی می دانیم .

در عید جلسات مفصلی داشتیم . 4 جلسه پر چالش در مورد اردوگاه ها داشتیم . حتی تصمیم گرفتیم چهار اردوگاه بزرگ دانش آموزی را به صورت زمان مند که از لحاظ قانونی هم مشکلی نداشته باشد واگذار کنیم و آن پایگاه اصلی سازمان دانش آموزی بشود و مربیان هم جایگاه های اصلی خود را در اردوگاه ها پیدا خواهند کرد. کانون های ما هم در این بخش، قرار است با این شیوه واگذار شود به سازمان دانش آموزی . این تغییر رویکردی که دارد اتفاق می افتد سازمان چند سر و گردن جایگاهش بالا می رود. مربیان زحمتکش ما در سازمان خیلی ارتقاء جایگاه پیدا می کنند. پایگاه عملیاتی پیدا می کنند چون اردو گاه ها و کانون ها تنها پایگاهی است که مربی می تواند قدرت مانور خودش را نشان بدهد. از این جهت من خیلی امیدوار هستم که سازمان در این تغییر رویکرد، جایگاه بسیار فراتر از جایگاه گذشته داشته باشد.

بحث های اقتصادی که فرمودید بالاخره هر مدیری ممکن است نقاط قوتی داشته باشد در بعضی چیزها قوی تر باشد و در بعضی ضعیف تر، اما تیمی که کنار آقای دکترعلی گو جمع خواهد شد و تغییراتی که در تیم ایشان اتفاق خواهد افتاد آن نگرانی هایی که در جهت بحث های  اقتصادی است برطرف می کند و جای نگرانی ندارد.

من به دبیر خانه مجلس دانش آموزی سپردم که بر اساس آن ضبطی که از جلسات صورت گرفته پرسش ها دسته بندی بشود و بعضی از پرسش ها که مشابه بوده ادغام گردد و در غالب یک مصاحبه مفصل انشاءالله ما پاسخ بدهیم. برای آن جلسه مصاحبه می توانیم از رسانه شما و چند رسانه دیگر دعوت کنیم و انتشارش هم ساده تر باشد.

مدیر صدای معلم :

 از وقتی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم .

بخش اول

بخش دوم

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

یکشنبه, 27 فروردين 1396 ساعت 20:26 خوانده شده: 593 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -3 --
عضو هیات رییسه مجلس 1396/01/27 - 21:26
هیچ تخلفی در انتخابات مجلس دانش اموزی رخ نداده است واین جو سازی از طرف برخی از کسانی است که رای نیاورده اند در دوره معاون سابق هیات بازرسی تشکیل وکاملا ودقیقا موضوع را رسیدگی وانتخابات راتایید کردند انتخاب نشدگان بجای حسد ورزی باید به انتخاب دیگران احترام بگذارند جوسازی های جناب پور سلیمان هم بدلیل عدم اطلاع از سوابق است میتوانند به دبیرخانه مجلس مراجعه وتمامی اسناد وسوابق راببینند
پاسخ + 0 0 --
عضو هیات رییسه 1396/01/28 - 20:10
یقینا در انتخابات هییت رییسه مجلس دانش آموزی تقلب و تخلفاتی رخ داد که همگی شاهد آن بودیم. اگر بنا به نظر شما بود بنده نیز عضو هییت رییسه هستم و از تمام ماجرا اطلاع دارم.
متاسفانه تنها چیزی که گم شده است اخلاق است.
از شما نیز انتظار نداریم به دلیل منافع شخصی سخن بگویید. انسانیت از همه چیز برتر است.
از صدای معلم نیز بابت پیگیری و ورود به این تخلفات متشکر هستیم. انشاالله شاهد این گونه رسانه های شجاع باشیم
پاسخ + 0 -2 --
کارمند معاونت پرورشی 1396/01/27 - 21:35
اتهام عدم برنامه ریزی در دوره معاون قبلی که تمامی عمر خود را درحوزه پرورشی گذرانده ودکترای برنامه ریزی تربیتی است گناهی است نابخشودنی جناب فیض فقط عنوان یکی از مشاوران را عوض وتمامی اختیارات را از وی سلب نموده است سوابق مطالعات در حوزه پرورشی در اختیار جناب دکتر شکوهی است مشکل این است که دکتر فیض با کسی مشورت نمیکند این شوراهایی هم که میفرمایند روی کاغذ است گزارش بدهند تا کنون با کدام پیش کسوت جلسه داشته اند اصلا چرا نظام برنامه ریزی خود را برای نظر خواهی منتشر نمیکنند ایشان دراین مدت برخی از برنامه های گذشته را بصورت ناقص اجرا نموده اند وهیچ حرکت جدیدی نشان نداده اند وعده تغییر ساختار برای اینده ای که هیچ معلوم نیست که نشد کار
پاسخ + +1 -3 --
کارشناس ستادی 1396/01/27 - 21:42
جناب پور سلیمان / شما چند بار نام دکتر کفاش عزیز را برده اید که محبوب دل تمامی کارکنان معاونت پرورشی است توصیه میکنم قراری با ایشان بگذارید وچند ساعتی گفتگو کنید تامتوجه شوید تفاوت از زمین تا اسمان است بدون اینکه دیدگاهها وعملکرد ایشان را بدانید در برخی موارد دچار بی انصافی شده اید بزرگترین اشتباه دکتر دانش موافقت با رفتن وی بود کسی که یاور واقعی وشجاع دولت تدبیر وامید بود ومردانه وصادقانه عمر خود را برای اعتلای امور تربیتی صرف کرد انسانی بزرگ واخلاق مدار که از نیروی خدماتی تا کارشناسان خبره از او به نیکی یاد میکنن وجایش را واقعا خالی می بینند
پاسخ + 0 0 --
حسن داننده 1396/01/27 - 23:51
یادش بخیر عمرش دراز سلامتیش برقرار
پاسخ + +2 -1 --
کارشناس حقوقی 1396/01/27 - 21:49
واگذاری اردوگاهها به سازمان دانش اموزی کاری غیر قانونی است که هنوز پرونده تخلفات مدیران دوره اصلاحات مفتوح وحل نشده است برگزاری اردو واستفاده از محیط اردوگاه با پرداخت هزینه بلامانع است
پاسخ + +1 -1 --
علوی 1396/01/27 - 21:54
جناب فیض بجای عذر خواهی از پورسلیمان باید از مرد اخلاق وادب بحری زاده عزیز عذرخواهی میکردی که در تمامی مراحل انتخابات مجلس دلسوزانه با ما دانش اموزان بود وتمامی ابهامات را ریز به ریز پیگیری وپاسخ میداد جو گیر جوسازان شدی
پاسخ + 0 0 --
جمعی از نمایندگان - حسین اکبری - حسن داننده - حسینی - حقیقی 1396/01/27 - 23:57
انصافا بحری زاده سمبل اخلاق برای ما بوده وهست برخوردی هم با پورسلیمان نکرد که اینقدر بزرگش کردند که معاون وزیر عذرخواهی کند
پاسخ + 0 0 --
حسین 1396/01/28 - 20:12
اصلا این گونه نبود. از آقای بحری زاده میخواهیم ( حقایق) را بیان کنند.
پاسخ + +1 -1 --
حقیقی 1396/01/27 - 21:59
امورتربیتی دفتر مطالعات وبرنامه ریزی داشته است میتوانید سوابق را از دکتر تاجیک اسماعیلی ودکتر احمدی ودکتر کریمی بگیرید حتی چندین دوره کارشناس برنامه ریزی امور تربیتی در حد لیسانس وفوق لیسانس تربیت شده اند
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1396/01/27 - 22:49
ممکن است در انتخابات هیئت رییسه تقلب صورت نگرفته باشد اما تخلفات ان غیرقابل چشم پوشی است از جمله نمایندگانی ک موفق شده بودند پیش تر از موعد قانونی تبلیغات را اغاز کرده بودند
پاسخ + 0 0 --
حسینی - حقیقی 1396/01/27 - 23:47
تخلفات دانش اموزی باید در محیطهای دانش اموزی رسیدگی شود چون جنبه تربیتی دارد نه در محیط رسانه ای ضمن اینکه مجلس کارکرد وجنبه اموزشی وتربیتی دارد نه صرفاسیاسی وقتی جناب پورسلیمان انرا رسانه ای میکند خارج از عرف حرکت کرده است نطق های دانش اموزان برای یادگیری ورشد ونقد در داخل است نه کشاندن به محافل سیاسی بیرون / تفاوت مدرسه با دانشگاه همین است که عزیزان مسئول قدرت تفکیک را ندارند
پاسخ + 0 0 --
حسن داننده - حسینی - حقیقی 1396/01/27 - 23:50
همه این موارد در ایین نامه مجلس دانش اموزی پیش بینی وبرای ان راهکار مشخص شده است وقتی بدون تخصص رسانه ای میکنند نمیشود جمعش کرد بد تر از اون اینکه معاونش هم از این کار غلط دفاع کند واز مسببانش عذر خواهی کند
پاسخ + 0 0 --
محمد 1396/01/28 - 20:17
آقاین حسینی حقیقی و ....
ببخشید که نام همه رو نتونستم ذکر کنم.
حتمنا این مسایل باید در رسانه ها ذکر شود چرا که این ها حقایقی هستند از دل جامعه آموزش و پرورش و از رسانه های معلمی نیز انتظاری جز این نمی رفت. باید از صدای معلم تشکر کرد.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/01/29 - 14:16
محمد اقا رسانه صدای معلم است نه صدای دانش اموز سازمان دانش اموزی خود سایت دارد
پاسخ + 0 0 --
محمد 1396/01/30 - 14:26
کارشناس عزیز
صدای معلم صدای دانش آموز نیز هست.
سایت سازمان دانش آموزی هیچ گاه نمی گوید کار من اشتباه بوده و همچنین از کار خود حمایت میکند.
به همین دلیل رسانه ای مستقل باید این کار را حتما انجام دهد.
همه ی ما باید بسیج شویم تا جلوی فساد را بگیریم.
پاسخ + 0 -2 --
حسین اکبری - حسن داننده - حسینی - حقیقی 1396/01/27 - 23:54
سه مصاحبه فیض را دقیق وچند بار خواندم مطمئن شدم که متاسفانه اموزش وپرورش را نمی شناسد بهتر بود از مدیریت مدرسه ومعاونت پرورشی مناطق شهر تهران شروع میکرد با این وضعیت دانشی نباید این مسئولیت سنگین را قبول میکرد
پاسخ + 0 0 --
حسین 1396/01/28 - 20:14
با نظر شما اصلا موافق نیستم و این نظر شما برای شما محترم!!!
آقای فیض از زحمت کشان و از بهترین ها برای وزارت آموزش و پرورش هستند که باید قدر ایشان را بدانید.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/01/29 - 14:14
زحمت کش با بی تجربه وبی لطلاع وانتصاب رابطه ای متفاوت است حسین اقای داخل اتاق فیض بدون یک روز تجربه امور تربیتی حتی در مدرسه
پاسخ + 0 0 --
کارشناس مطلع 1396/01/29 - 14:19
ان قدر اموزش وپرورش در سطح کشور نیروی قوی وخوب دارد که نیروهای وزلرت علوم امثال دانش وفیض انگشت کوچیکه انها هم نمیشوند حیف که متاسفانه کبوتر همسایه غازه
پاسخ + 0 0 --
کارشناس ستادی 1396/01/29 - 14:20
میشه این فیض تان را ببرید تو همون دانشگاه غیر انتفاعی علم وفرهنگ برای خودتان
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/01/28 - 00:11
انتخابات است و ناچارا بلوف باید زدن
از ادیبان سخنور عذر خواهی می کنم
با صمیم دل من از خط مقدم رفته گان
پشت هفتاد و دو سنگر عذر خواهی می کنم
دوستان زیر خط فقر! از عمق وجود
بابت چرخ ستمگر عذر خواهی می کنم
من مترسک مانده ام اما کلاغان زیر کند
لاجرم از باغ پر پر عذر خواهی می کنم
تا نگردد از شعار مفت دادن های من
خاطر یاران مکدر عذر خواهی می کنم
بابت این شعر از زاکانی و سعدی و فیض
از شما هم ده برابر عذر خواهی می کنم
عرض دیگر نیست غیر از این که از مستضعفان
بابت ارز شناور عذر خواهی می کنم
از شما هر شب زکار خویش پوزش خواستم
از خدا هم روز محشر عذر خواهی می کنم
بگذرید از من اگر بد عذر خواهی کرده ام
دفعه های بعد بهتر عذر خواهی می کنم
شعر از فریدون هاشمی
پاسخ + 0 0 --
جزائری 1396/01/28 - 09:40
چه ربطی داره این شعر به مصاحبه وافاضات فیض
پاسخ + +1 0 --
کارشناس تشکیلات 1396/01/28 - 17:41
دکتر فیض میتوانند کسی را مامور کنند گزارشی از تشکیلات امور تربیتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی را برایشان تهیه نمایند تا دچار دوباره کاری نشوند
پاسخ + +1 -1 --
کارشناس ستادی 1396/01/28 - 17:45
جناب فیض مجمعی از پیش کسوتان امورتربیتی شهر تهران تشکیل بدهید تا کمکتان کنند مانند اقایان مددی فیضی زاده طاهری پور قربان و.......
پاسخ + +1 -1 --
کارشناس متوسطه 1396/01/28 - 17:47
بهتر همان بود که حاجی انجام داد ادغام پرورشی و اموزشی
پاسخ + +1 0 --
علی شیخی 1396/01/29 - 00:23
خدایا 5 درصد تخلف شده 8هزار میلیارد تومن....
صددرصدش میشه چقدر!!!!!!!؟؟؟؟؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور