صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی "

پاشایی: من در اندازه شان معلمان استان کار نکردم ، از بابت تمام نارسایی های آموزش و پرورش عذر خواهی می کنم

گروه استان ها و شهرستان ها - جواد بابازاده و توفیق مرتضی پور/

پس از گذشت حدود 5 ماه از نامه رسمی صدای معلم به مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ( این جا )  ، سرانجام این گفت و گو انجام شد .

سعی کرده ایم تا مشکلات و چالش های این استان در یک فضای شفاف و پرسش گرانه مطرح و مورد تبادل نظر قرار گیرد .

این گفت و گو در سه بخش ارائه خواهد شد .

نظرات ، انتقادات و پیشنهادات همکاران و مخاطبان محترم ، راه گشای ما و مسئولان برای حل مشکلات و ارتقای کیفیت گفت و گو خواهد بود .

در کشور در اول مهر سال ۹۵ آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سه سال پیاپی در پروژه‌های مهر رتبه اول کشور است/ در این دولت و در دوسال گذشته ۲۴_ ۲۵ پژوهش سرای دانش آموزی ایجاد شده است/ من چند مصداق عرض می‌کنم و دوست دارم که شما و کسانی که سایت و موضوعات مربوط به صدای معلم را پیگیری می‌کنند به باشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی رفته و دستاوردها را ببینید . همتای این باشگاه در کل کشور نیست/ ببینید در خانه معلم هریس با منابع غیردولتی چه کاری انجام شده است/ ناهنجاری های اجتماعی در بین دانش آموزان را نمی شود که با حرف کنترل کرد/ مصونیت با محدودیت یا زور امکان پذیر نمی باشد/ در جشنواره شهید رجایی در بین ۶۴ دستگاه و اداره کل در استان امسال آموزش و پرورش در شاخص های عمومی و شاخص های اختصاصی رتبه اول را در برابر ارزیابی های سازمان برنامه و بودجه را به دست آورده است/ ما در فنی و حرفه ای ضعیف هستیم و درصد قبولی پایین داریم/ شما به نوعی سعی می کنید این بخش عملکردتان را به صورت تکراری در رسانه ها و مجامع عمومی مطرح کنید تا سایر مشکلات و نواقصات که وجود دارد را تحت شعاع قرار دهید/ در سایت هیچ یک از اداره ها اطلاعات کافی و آمار و سندی در مورد عملکرد مدیران در شاخص های مختلف وجود ندارد/ وظیفه روابط عمومی ها چیست/ باید اطلاع‌رسانی و فضای گفتمان آموزش و پرورش از سطح شما تا سطح روسای مناطق و نواحی تغییر کند/ شما هم مثل اکثریت قریب به اتفاق مدیران که دوست دارند نقاط مثبت عملکرد خود را به صورت تبلیغی بیان کنند بیشتر به نقاط مثبت و ارایه اخبار یک سویه می پردازید/ می روند در جلسات عکس می‌گیرند و یک سری حرف‌های کلی و عمومی می‌گویند و از آن مطلب منتشر می کنند....

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

صدای معلم :

آقای پاشایی از شما بسیار تشکر می کنیم که وقت خود را در اختیار صدای معلم قرار دادید تا به سوال ها و نقدهای معلمین و منتقدین پاسخ دهید. به عنوان مقدمه گفت و گو از شما تقاضا داریم که گزارشی از عملکرد سه سال و اندی خود اعم از اهداف دستاوردها و چالش های موجود در این مدت را بیان کنید .در صورت تمایل ، در پنج برنامه محوری که آقای فانی به عنوان برنامه های هسته ای پیش نام بردند این مطالب را بیان کنید.

پاشایی :

از بابت حضور شما در اداره آموزش و پرورش استان صمیمانه تشکر می کنم و سپاسگزارم. در ۳۷ ماه حضور در آموزش و پرورش استان برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات متعددی در سطح استان آذربایجان شرقی انجام گرفته است البته که نقایص و شاید کوتاهی و ناهماهنگی است و اکثر ناهماهنگی ها مربوط به من و موفقیت ها مربوط به معلم ها و مدیران و روسای آموزشگاه ها هست .من چندتا شاخص عرض می‌کنم که این شاخص ها می تواند مصداقی برای سنجش عملکرد آموزش و پرورش استان باشد .یکی شاخصه مشارکت عمومی مردم در آموزش و پرورش استان است . الان که سال ۹۵ است نزدیک به ۷۵ میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه ساز در ابعاد مختلف آموزش و پرورش استان است. می‌دانیم که آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اداره ی بهینه نیست چرا که منابع محدود و امکانات بسیار کم و ناچیز است، بنابراین ما باید مسئله آموزش و پرورش را مساله مردم تلقی کنیم و همه مردم به لحاظ حساسیت و تاثیرگذاری و گستردگی کار آموزش و پرورش به دستگاه تعلیم و تربیت استان کمک کنند . به فضل خدای متعال در این سه سال این کمک‌ها انجام گرفته فقط من یک شاخصه را عرض می کنم . در سال ۹۵ ، ۷۵ میلیارد تومان، آورده خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار برای استان آموزش و پرورش آذربایجان شرقی می باشد ، قبل از این دوره و این دولت این مبلغ ۱۶ میلیارد تومان و حداکثر ۲۰ میلیارد تومان بوده است . ۲۰ میلیارد تومان در مقابل ۷۵ میلیارد تومان نشانگر عملکرد ما است ؛ شاخص دیگری که عرض می کنم مثلا قبلا در استان آذربایجان شرقی در شهرستان های این استان در چهار شهرستان جشنواره خیرین مدرسه ساز انجام‌گرفته امسال در ۲۴ شهرستان این کار انجام گرفته است یعنی چهار در مقابل ۲۴؛ این شاخص مصداقی برای مشارکت های عمومی است که عرض کردم.

نکته ی دیگر ، شاخص مشارکت و حمایت سایر دستگاه‌های عمومی جامعه در رابطه با آموزش و پرورش است؛ از جمله شهرداری، از جمله شوراهای شهر که الان تعامل بسیار خوبی در مجموعه استان وجود دارد به ویژه هماهنگی‌هایی که جناب آقای جبارزاده استاندار عزیز آذربایجان شرقی با دستگاه‌های مختلف استان دارند ؛ میزان و نوع نگاه سایر دستگاه‌ها به آموزش و پرورش خیلی خوب است مثلاً در شهرداری کلانشهر تبریز کمتر مدرسه ای هست که در آنجا حضور شهرداری محسوس نباشد ؛ بنابراین هماهنگی های بسیار خوبی با شوراها و شهرداران و بخشداران وجود دارد که مصداق آن را می توان به این گونه گفت که در کشور در اول مهر سال ۹۵ آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سه سال پیاپی در پروژه‌های مهر رتبه اول کشور است چرا؟ چرایی این کار در این است که در عقبه و پایه این اتفاق کار شده است مثلا در سامان دهی نیروی انسانی در ساماندهی فضاهای آموزشی و بحث ایمنی مدارس و تجهیز و مرمت و بازسازی مدارس آموزش و پرورش با مشارکت سایر دستگاه ها کار شده و حاصل آن در پروژه مهر نشان داده شده است که از مجموع ۱۰۰ امتیاز، استان آذربایجان شرقی ۱۰۰ امتیاز گرفته است. نه من این ارزیابی را انجام داده ام نه این استان این ارزیابی را انجام داده است! یک تیم ۱۰ نفره سه چهار روز در استان بودند و همه شاخص‌ها را بررسی کردند و این امتیازها برای آموزش و پرورش استان لحاظ شده است. مورد دیگری که شاخص برای آموزش و پرورش در کشور می باشد بهره برداری از پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی می باشد. قبل از این دولت در استان آذربایجان‌شرقی ۱۸ پژوهش سرای دانش آموزی بود. سابقه ی وجودی این پژوهش سراها به ۲۰ سال برمی‌گردد که همین ۱۸ پژوهش سرا دستاورد این ۲۰ سال بوده است. در این دولت و در دوسال گذشته ۲۴_ ۲۵ پژوهش سرای دانش آموزی ایجاد شده است . از منابع داخل استانی و ریالی هم از جای دیگر گرفته نشده است . اولین پژوهش سرای دانش آموزی روستایی هم در روستای یالقوز آباد منطقه ترکمن چای ایجاد شده است . عرض کردم یک چهارم پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی ایجاد شده در کشور در سال های گذشته در این دولت مربوط به استان آذربایجان شرقی است که این هم یک نکته و یک شاخصه می باشد . شاخصه ی دیگری که مناسب است و می‌تواند برای ما یک اقدام عملی هم باشد مراکز رفاهی فرهنگیان در استان آذربایجان شرقی می باشد .

من چند مصداق عرض می‌کنم و دوست دارم که شما و کسانی که سایت و موضوعات مربوط به صدای معلم را پیگیری می‌کنند به باشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی رفته و دستاوردها را ببینید . همتای این باشگاه در کل کشور نیست . در عرض ۷ سال ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در عرض یک سال ۵۸ درصد پیشرفت داشت و این کار را انجام دادیم و تمام شد که الان در اختیار همکاران عزیز می باشد تا از آن برای مراسم و کارهای خود استفاده کنند .

نکته دیگر درمانگاه فرهنگیان می باشد که الان به شکل آبرومندانه در اختیار فرهنگیان عزیز استان آذربایجان شرقی و تبریز می باشد اگر امکان داشته باشید دوست دارم که شما و دوستان عزیز ببینند که در آنجا چه اتفاقی افتاده است. موضوع مهم دیگری که بنده به آن رسیدم این بود که در هر سال از بین ۴۷ هزار پرسنل آموزش و پرورش استان در حدود ۱۵ و شاید ۲۰ نفرشان به بیماری های صعب العلاج مبتلا می‌شوند که همه آنچه را که در ۳۰ سال خدمت خود جمع کرده بودند همگی از بین می‌رفت . الان در پل منصور تبریز مجموعه ای به نام مجموعه تکریم معلم است و اختصاصی این استان می باشد که بهتر از بیشتر هتل ها است؛ این عزیزان می توانند یک ماه، دو ماه، پنج ماه در آن باشند و فقط دغدغه ی درمان داشته باشند. اداره کل این استان آن را ساخته است. مراکز دائمی اسکان فرهنگیان برای اولین بار در این استان هماهنگ شده است . خوشبختانه آمارش هفته گذشته به ما رسید ، در بین ۳۱ استان بیشترین و بهترین اسکان در استان آذربایجان شرقی بوده است . ۲۴۰هزار فرهنگی در این استان اسکان یافته اند ، رتبه اول کشوری در اسکانِ تابستان ۹۵ مربوط به استان آذربایجان شرقی بوده است . شما سال‌های گذشته را توجه کنید حتما اصفهان یا خراسان رضوی و استان های دیگر اول بودند ، امسال ما کاری کردیم که در استان آذربایجان شرقی سطح ۱۰۰ هزار سال قبل به ۲۴۰ هزار فرهنگی رسید . جناب آقای دکتر جبارزاده به من فرمودند که دوست دارند ۱۰ درصد فرهنگیان کشور را در تبریز ببینند که این اتفاق تحقق یافت یا در شهرستان های دیگر استان در حوزه رفاه کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است فقط یک قلم شهرستان هریس را مثال می‌زنم . ببینید در خانه معلم هریس با منابع غیردولتی چه کاری انجام شده است . سال ها آرزوی فرهنگیان شهرستان هریس بود که یک ساختمان و دو اتاق داشته باشند که الان یک مجموعه بسیار زیبا در اختیار فرهنگیان این شهرستان قرار گرفته است یا در حوزه وام و ....

صدای معلم :

آقای پاشایی اگر اجازه بدهید برویم سراغ سوال بعدی. بیشتر منتقدین و حامیان شما بر این باورند که شما در جذب مشارکت‌های مردمی و انجام خدمات رفاهی عملکرد قابل دفاعی دارید حتی در صدای معلم منتقدان شما معتقدند در این بخش عملکرد شما قابل قبول بوده است اما بیشتر ناظرین و منتقدین بیان می کنند که : شما به نوعی سعی می کنید این بخش عملکردتان را به صورت تکراری در رسانه ها و مجامع عمومی مطرح کنید تا سایر مشکلات و نواقصات که وجود دارد را تحت شعاع قرار دهید . مسئله این است که برنامه‌های آقای فانی که آقای دانش نیز آنها را ادامه می‌دهد در ۵ محور بیان شده است ، مواردی چون عملیاتی کردن بودجه یا تمرکز زدایی یا ارتقای مدیریت آموزشگاهی و ... در صورتی که در برنامه ها و عملکردها و سخنرانی های شما مواردی در خصوص این موارد به چشم نمی‌خورد مثالا در رابطه با موارد فوق شما در ماه گذشته مصاحبه ای داشتید که در آن به آموزش مهارت های زندگی در مدارس و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرده بودید در صورتی که در مورد زیرساخت‌ها و اقداماتی که برای تحقق این برنامه ها لازم است چیز خاصی به چشم نمی‌خورد در این مورد توضیحی می فرمایید.

 

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی   پاشایی :

بله من گفتم که نواقص و مشکلات و کوتاهی‌هایی هم وجود دارد ببینید آرمان ها و ایده آل ها در بخش‌های دیگر حتی در این بخش رفاهی هم وجود ندارد . من در اندازه شان معلمان استان کار نکردم ، از بابت تمام نارسایی های آموزش و پرورش قطعا عذر خواهی می کنم . ان شاالله که بزرگان آموزش و پرورش و دستگاه تعلیم و تربیت ما را ببخشند . نقطه ای که فرمودید نارسایی هست ببینید این چیزی که من عرض می کنم یا هست یا نیست؛ اگر هست باید تایید کرد اگر نیست که من باید تکذیب کنم و بگویم که آقا من این کار را انجام نداده ام . خوب در بخش پرورشی یا بحث مهارت های اجتماعی بحث نشاط دانش آموز  پویا و معلمان پویا و مدارس پویا و ... ببینید من کارهایی که انجام شده چند مصداق عرض می کنم شما هم این تعمیم بدهید به سایر بخش ها.

صدای معلم :

لطفا مصادیقی که به صورت آمایش سرزمینی مختص استان آذربایجان شرقی است را بیان بفرمایید.

پاشایی :

حتما . مثلا در بخش پرورشی و کارهایی که در استان انجام گرفته مطلقا در کشور انجام نشده و تکلیف وزارت خانه هم نیست ولی ما برای ایجاد مهارت های اجتماعی در دانش آموزان و کنترل برخی از هیجانات دانش آموزی؛ در این استان انجام داده ایم . ناهنجاری های اجتماعی در بین دانش آموزان را نمی شود که با حرف کنترل کرد ، باید یک مصداقی بیاوریم یک عملکردی داشته باشیم یا روشی داشته باشیم که بتوانیم با آن  عملگرایی داشته باشیم. اعتقاد ما چیست ؟

اعتقاد ما این است که باید مصونیت ایجاد بکنیم . مصونیت با محدودیت یا زور امکان پذیر نمی باشد . امروز که بنده در خدمت شما هستم یک قلم را عرض می کنم . در تابستان ۹۵ نزدیک به ۶۰ نمازخانه مدرسه ای در درون مدارس پر جمعیت استان را در عرض ۹۰ روز به بهره‌برداری رسانیم ، این کار بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سالی نهایت ۵ نماز خانه توسط نوسازی احداث می شد . ما با یک نهضت نماز خانه سازی این کار را انجام دادیم یا در بحث دار القرآن های دانش آموزی و اجرای مسابقات فرهنگی هنری که قبل از انجام نمی‌شد یا کم رونق بود اما در این دولت و این مجموعه سامان دهی شدند و هر سال صورت می گیرد به صورت مدرسه ای منطقه ای یا استانی تعداد حافظان قرآنی که در این دوره مسابقات برای قرآن شرکت کردند را با دوره‌های قبل اگر مقایسه کنیم می‌توانیم ببینیم چقدر رشد داشته است . توجه ما به ورزش دانش آموزی مثل اجرای المپیادهای درون مدرسه ای دانش آموزان و احیای مسابقات ورزشی میان منطقه ای و شرکت در مسابقات استانی و کشوری و برگزاری چندین المپیاد کشوری دانش آموزی در تبریز را می توانید ببینید می‌دانید که یکی از چیزهایی که می‌تواند بدهکاری های اجتماعی مثل اعتیاد را در مدارس کمرنگ کنند پرداختن به حوزه ورزش قرآن، عترت ، نمازخانه و مسایل این چنینی است یعنی نمی شود که ما بگوییم که همین روند امر و نهی جواب خواهد داد بنابراین تقویت این موضوعات و دست ورزی دانش آموزان و بحث قرآن و ورزش و مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری زمینه ای می شود برای اجرای مهارت های اجتماعی در بین دانش آموزان و میزان کم نارسایی، افسردگی ، خودکشی . شما می توانید مقایسه کنید ؛ درست است آرمانی نیست ولی در عالم تحقیق و مقایسه می‌توان موفقیت و عدم موفقیت را شمارش کرد ؛ ببینید که خودکشی دانش آموزان استان چند است و خودکشی در دانش آموزان استان های دیگر چند است ؟ بزهکاری و اعتیاد در استان ما چند است و در استان‌های دیگر شود . من به صورت کلی خدمت تان عرض می‌کنم که در شاخص‌های مختلف آموزش و پرورش چه مالی چه حوزه سواد آموزی الان عرض می کنم که استان ما در ۳۶ شاخص کشوری سال گذشته رتبه دوم کشوری را داشت  یا در جشنواره شهید رجایی. می‌دانیم که در جشنواره شهید رجایی در بین ۶۴ دستگاه و اداره کل در استان امسال آموزش و پرورش در شاخص های عمومی و شاخص های اختصاصی رتبه اول را در برابر ارزیابی های سازمان برنامه و بودجه را به دست آورده است .

صدای معلم :

آقای پاشایی همه این آمارهایی که شما بیان فرمودید در سایت ها و مراجع رسمی وجود دارد اگر اجازه بفرمایید بیشتر وارد نقدهایی که وجود دارد بشویم و آنها را طرح ها کنیم . یکی از مشکلات و نقدهای اساسی که آموزش و پرورش استان و عملکرد شما وجود دارد نحوه ی اطلاع‌رسانی می‌باشد یعنی الان ما که قرار بود بیاییم اینجا سایت ادارات و نواحی مختلف را بررسی کردیم به جز موارد بسیار جزئی که در آنها مسائل تخصصی و آماری ارائه شده بود مطالبی که در سایت ها وجود دارد به صورت سخنرانی تبلیغی و کلی است که بیشتر مدیران برای خودشان نوعی تبلیغ کرده اند .

متاسفانه این مشکل در آمورش و پرورش از گذشته تا حال بوده و در مجموعه شما نیز مشاهده می شود ؛ برای مثال در سایت هیچ یک از اداره ها اطلاعات کافی و آمار و سندی در مورد عملکرد مدیران در شاخص های مختلف وجود ندارد ؟

پاشایی :

این همه آماری که من در مورد نماز خانه مدرسه و پژوهش سرا و غیره شما می‌دهم می توانید یا از همین سیستم به دست آورید و راستی‌آزمایی کنید یا از من بپرسید و بگویید که آمار نمازخانه و پژوهش سرا و ...  قبلا چقدر  بوده است ؟

صدای معلم :

بحث این است که ما کل پرتال ها را بررسی کردیم و دنبال عملکرد مدیران که بودیم هیچ گونه آمار و سند خاصی در این سایت ها وجود نداشت ؛ وظیفه روابط عمومی ها چیست؟

پاشایی :

باتوجه به گفته شما الان چیزی به دست من آمد اینست که بیشتر اطلاعات به صورت خبر است ، ما باید در حوزه اطلاع رسانی کار تحلیلی انجام بدهیم و نباید صرفا خبر باشد و خبر محض شاید کار ما را حل نکند. حالا پیشنهاد شما چیست ؟

صدای معلم :

البته بیشتر تبلیغات است تا خبر! ما فکر می کنیم باید اطلاع‌رسانی و فضای گفتمان آموزش و پرورش از سطح شما تا سطح روسای مناطق و نواحی تغییر کند یعنی این که، وقتی مدیران می روند جایی سخنرانی می کنند شما اگر چند مصاحبه شان را کنار هم بگذارید تقریبا شبیه هم و به صورت یکنواخت است ، ابتکاری وجود ندارد ، هیچ گزارش و سخن جدید و گزارش تخصصی از عملکرد وجود ندارد . شما که این جا حاضر هستید در مورد شما به صورت مصداقی بیان می‌کنیم شما چندین و چند بار درباره منابع مالی از مشارکت های عمومی و مردمی جذب کردید آمارهای مختلفی دادید ولی در مورد اینکه چقدر بخاری برای مدارس فرسوده استان لازم است هیچ آماری از شما وجود ندارد یا در مورد اینکه ۱۲ درصد دانش آموزان جذب مدارس غیردولتی شده اند بیان فرمودید ولی در مورد اینکه طبق اسناد بالادستی چند درصد باید جذب این مدارس می شدند و چرا نشده اند و چه برنامه هایی برای جذب آنها دارید مطلبی را بیان نفرمودید! شما هم مثل اکثریت قریب به اتفاق مدیران که دوست دارند نقاط مثبت عملکرد خود را به صورت تبلیغی بیان کنند بیشتر به نقاط مثبت و ارایه اخبار یک سویه می پردازید .

پاشایی :

من قبلا هم عرض کردم اشکال و کوتاهی زیاد است ولی من نه آمار اشتباه می دهم و نه آمار سربسته! شاید اشتباه کنیم ، به هر حال انسانیم امکان اشتباه وجود دارد ولی عمدا به هیچ وجه انجام نمی دهیم‌ ؛ به عنوان مثال ما در فنی و حرفه ای ضعیف هستیم و درصد قبولی پایین داریم ، یک نفر از من این مطلب را پرسید و من این مطلب را پنهان نکردم و صادقانه آمار و وجود ضعف را گفتم فرد به من گفت که: آمارش را گرفته بودم می خواستم ببینم جواب شما چیست؟  در حالت کلی امسال ما در فنی حرفه ای ضعف داریم پس باید رسیدگی شود و با سرپوش گذاشتن مساله درست نخواهد شد.

گفت و گوی صدای معلم و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

صدای معلم :

شاید سرپوش گذاشتن نیست منظور ما این است که آمار کنکور قبولی های کنکور ارائه می شود ، آمار ارتقا را می دهید ولی آماری از نواقص و کمبودها بیان نمی شود ؛ مثالی می زنیم شاخصه بی سوادی استان از آمار کشور بالاتر است ، کسی در این مورد آماری نمی‌دهد، حرفی نمی زند ولی اگر ببینیم همایش‌های مختلفی به صورت نمایشی و و تبلیغی برگزار می شود !

پاشایی :

از بابت پرداختن به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش صمیمانه متشکرم . مطمئن باشید در سه سال گذشته موفقیت‌ها و فعالیت‌های زیادی در آموزش و پرورش استان وجود داشته که مطمئنا در بخش بسیار بزرگی از کشورمان اتفاق نیفتاده است اما در کنار این نارسایی هایی هم هست قطعا مشکلاتی و کوتاهی‌هایی وجود دارد . در حوزه سواد آموزی برابر سرشماری سال ۱۳۹۰ میانگین با سوادی کشور بالای ۸۴ درصد می باشد ، در استان ما ۸۲.۵ درصد است بنابر سرشماری سال ۹۵ آمار فعلا ارایه نشده است.  من این سه سال کارهایی انجام دادند مساله اولیای بیسواد دستور کار ما بود گفتیم که زور ما به کسی که در کارخانه کار می کند نمی رسد ولی در مورد کسی که اولیای ما است این ابتکار را انجام دادم که کسی که دانش آموز و فرزند خودش را برای ثبت نام به مدرسه می‌برد باید همراه کارنامه دانش آموز کارنامه خود را به پرونده دانش آموز الصاق کند یعنی پرونده دانش آموز که باز می شود حتما با سوادی و بی سوادی اولیای دانش آموز در آن مشخص است. ما اکثر آمار اینها را درآوردیم و در این مدت انجام گرفته است مطمئناً در سرشماری سال ۹۵ احتمال این که انشاء الله ارتقا یابد.

صدای معلم :

هیچ آمار و برنامه ای  و سایر مطالب تحلیلی و گزارشی در سایت های مرتبط با آموزش و پرورش دیده نمی شود !

پاشایی :

نظرتان این است که آمار کارهایی که شده باید مثبت شود؟

صدای معلم :

نه خیر! برای مثال کارشناسان نهضت می توانند بگویند ما در سال ۹۲،  ۸۲ درصد باسواد داشتیم ، در این  سه سال بر اساس برنامه‌ و فعالیت به فلان درصد رسانده ایم ولی می‌بینیم که می روند در جلسات عکس می‌گیرند و یک سری حرف‌های کلی و عمومی می‌گویند و از آن مطلب منتشر می کنند ، ما فکر می کنیم برخی از مدیران به صورت تخصصی به وظایف شان عمل نمی کنند یا آشنا نیستند . البته تاکید می کنم که مساله نهضت سوادآموزی فقط یک مثال بود ولی به صورت کلی شما می توانید به پرتال ها مراجعه کرده و مطالب را ببینید یا افتتاحیه جایی است یا سخنرانی های مناسبتی و کلی ولی خبری از آمار و ارایه گزارش عملکرد نیست !

پاشایی :

ببینید در آموزش و پرورش یکی از معیارهای ارزیابی نظام‌های آموزشی موفق پوشش تحصیلی است . در دنیا اگر یک سیستم آموزشی بتواند صد درصد کسانی را که باید در کلاس درس باشند تحت پوشش قرار بدهد آنها موفق هستند . در استان آذربایجان شرقی در این حوزه نزدیک به ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار گرفته است یعنی من این کار را انجام دادم و این ادعا را می کنم .

صدای معلم :

آمار دانش آموزان استان چند نفر است ؟

پاشایی :

حدود ۷۰۰ هزار نفر . من این کار را انجام دادم کدام کار را؟ رفتم اکیپی تعیین کردم از طریق اداره کل ثبت احوال استان همه متولدین که باید در کلاس درس باشند را استخراج کردم و تیک زدم  ؛ مثلا رسیدم به آنجا که یک نفر اینجا متولد شده ،الان در ایلام و کلاس درس هست ، اطمینان پیدا کردم که این دانش آموز بیرون از کلاس نیست  یا فوت شده . آمارش را دادم به رییس آموزش و پرورش و گفتم آقا  این هفت دانش آموز باید در کلاس درس باشد ،یا مهاجرت کردند یا فوت شدند یا در کلاس درس هستند . در کشور یک سامانه ای است ،سامانه ی  به نام سناد . این ابتکار استان ماست که استخراج کردیم و دادیم .الان 164روستا با بسته ی حمایتی، یا یک نفر دانش آموز دارد یا دونفر دانش آموز ،سه نفر یه چهار یا پنج نفر دانش آموز ،قبلا کجا بودند اینا ...درس نمی خواندند ... چرا ؟گناه هم بر پیشینیان نیست چرا ؟ گفته بودند : زیر حد نصاب ممنوع است ،ما آمدیم با روش بسته ی حمایتی ، قرارداد بستیم با یک معلم گفتم آقا تبریز هستید ...خواجه دانش آموزی است بعداز ظهر باید بروید انجا و درس بدید امتحان بگیرید .. منظورم اینه که 164روستا همین جوری است و این ابتکاری استان ماست .

صدای معلم :

آقای پاشایی شما در این زمینه در با خرید خدمات آموزشی می توانید کار کنید چه لزومی دارد معلم از تبریز برود خواجه یا هشترود یا .....

ادامه دارد

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 20:36 خوانده شده: 1499 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +26 -2 --
حسيني 1395/10/18 - 21:51
آقاي پاشايي لطف كنيد به اين سوالات جواب دهيد:
1. در انتخابات رياست جمهوري 92 در اردوگاه رقيب بودي اما شعار تدبير و اميد سر مي دهي و در انتخابات مجلس ... در مقابل ليست اميد ايستادي و از اربابت آقاي منادي حمايت كردي
2. در دانشگاه فرهنگيان دخالت كردي و دوستانت از جمله برادرت را به رئيس آنجا تحميل كردي
3. كار قوم بازي را به افراط كشاندي و هشترودي ها شده صاحب آموزش و پرورش تبريز و استان
4. براي حفظ پست، عجب آدم معامله گر هستي. به راست ميگي چشم و به چپ هم گاها ميگي چشم
5. كار پوپوليستي را به حد اعلا رساندي با اين شعارهات
6. همه جا دستور دادي بنرهايي با عكس خوش تيپ و زيبايت زده بشود كه پاشايي قهرمان است
7. فرد كم تجريه يعني آقاي قهرماني را همه كاره اداره كل كردي
8. به افراد زبون پست ها دادي و معلمن لايق در حاشيه مانده اند
9. چشم و قربان بگوي افراد قدرتمند هستي
10. بعضي در مقابل امام جمعه مثل برده مي ايستي
11. و خيلي چيزهاي ديگر
پاسخ + 0 0 --
محسن 1395/10/18 - 21:58
واقعا درسته
پاسخ + 0 0 --
رعنا 1395/10/18 - 22:00
واقعا بله قربان بگوي هستند.
پاسخ + 0 0 --
بي نام 1395/10/18 - 22:08
جناب قهرماني رو من از نزديك مي شناسم براي اين كار مناسب نبود
پاسخ + 0 0 --
كارشناس 1395/10/18 - 22:22
واقعا در دانشگاه فرهنگيان ايشان مهندسي مي كنه مخصوصا برادرش رو كرد معاون پرورشي ناحيه يك بعد ديد دانشگاه فرهنگيان مزاياش بيشتره آوردش به دانشگاه فرهنگيان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/18 - 22:23
اين آخري برادرش و اصغري
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1395/10/18 - 23:16
آقای مدیر کل با انتصابات چشم بسته و سفارشی مثل ریاست آموزش و پرورش سراب ، محبوبیتی را که در بستان آباد و مناطق دیگر کسب کرده بودند ترور کردند .البته خیلی هم دیر نشده .
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1395/10/18 - 23:19
آقایان مهماندوست توکلی رنجبر اصغری پاشایی و ..... از باند پاشایی هستند و ریس اونجا هم هیچکاره
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1395/10/18 - 23:26
سلام . دو چیز موجب هزیمت میگردد . آوردین مردان کوچک را به کارهای بزرگ گماشتید و به مردان بزرگ کارهای کوچک واگذار کردید . ظرف و مظروف متناسب نیست . الباقی حکایت خود شفاف است . افسوس
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/10/19 - 05:45
انشاا...در دولت بعدی در انتخاب مدیران بیشتر دقت شود
پاسخ + 0 0 --
معلم بينوا 1395/10/19 - 05:45
آقاي مدير كل لااقل دست از دانشگاه فرهنگيان بردار بيچاره دكتر بدري قاطعيت برخورد با شما رو نداره
پاسخ + 0 0 --
یار آشنا 1395/10/19 - 18:34
در حالیکه اطلاعی از سابقه کاری اشخاص ندارند چگونه به خودتون اجازه میدید در مورد دیگران قضاوت کنید ، کاش بعضیا هم مثل جناب قهرمانی فعال و باسواد بودند........
پاسخ + 0 0 --
زنگ ملکی زاده 1395/10/21 - 11:00
اقای مدیر کل محترم بنده بازنشسته پیش از موعد سال 88 هستم از هریس ودر ان منطقه بازنشسته شده ام با توجه به ارتقا رتبه سال 94 به بنده وامثالهم حکم رتبه بندی صادر شد وطی نامه شماره 1820842710مورخ 94.....2....6نامه ای داده شد که مابه التفاوت حاصله از اصلاح ارتقا رتبه پایان حدمت وپاداش پایان خدمت پر داخت شود اما مدیر کل محترم از زمان صدور این نامه که به اداره مالی اموزش وپرورش استان برای پر داخت ان مبلغ بیش از 2سال می گذرد جنابعالی مدعی پر داحت هر گونه دیون وطلب بازنشسته ها را در سال های گذشته وسال 94 مطرح کرده اید برای این موضوع چه اقدامی کرده اید ویا می گنید ایا نسبت به پر داخت ان در سال جاری اقدام می شود ویا خیر .......
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/21 - 13:37
مدیر کل محترم ....سلام باید اگاه باشید که همه نظر هایی که در این مصاحبه شما شده از روی دلسوز ی ونهایت احساس تکلیف در مسایل موجود در امور هست که بر اساس عمل به فر مایش حضرت امام خامنه ای که عمر همه ما فدای او باد لازم است در جهت حفظ بیت المال وتوجه به کوخ نشینان ......صورت گرفته است حالا که شما با این مسایل موجود به حد کافی اشنایی یافتید لازم است .........کمیته ای ویزه برای رسیدگی به همه کامنت ها ..........در اداره کل روابط عمومی تشکیل دهید ودر این کمیته ضمن بررسی موارد مزبور نسبت به رفع نارسایی ها وبر خورد با موارد خاطی واهمال .....اقدام کنید
پاسخ + +20 -3 --
معلم بي قبا 1395/10/18 - 21:53
آقاي پاشايي واقعا آدم عوام فريبي هستي البته خودت ميدوني
پاسخ + +13 -3 --
ناشناس 1395/10/18 - 21:53
گزارش عملکرد تبریک به پاشایی خود سایت صدای معلم به پاشایی تبریگ گفتند اقای پاشایی هنوز که حدود 4ماه از زمان انعقاد قرار داد بیمه طلایی کسانی که بیمه طلایی نبودند از مهر ماه تا به حال گذشته وخبری از قرار داد نیست وحقوق ما عجیبه که هر ماه کسر شده ایا این موضوع به ضرر کلی معلم وبه نفع شرکت بیمه اتیه نبوده است ....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/18 - 22:12
اقای پاشایی 4ماه هست که از حقوق ناقابل من معلم ساده ماهانه مبلغی به عنوان هزینه بیمه طلایی به علت عضویت از مهر ماه 94 گذشته وهیچ گونه ثبت نام ما در بیمه اتیه نیست بر سر حقوق ما چه امده ایا چهار ماه گذشت به نظر شما به نفع شرکت بیمه اتیه نیست مسولان تعاون مناطق برای این موضوع امروز وفردا کرده اند مانده فر داهای دیگر اقای مدیر کل اگر زحمت نباشد دستور فر ماییئد 4ماه از حق بیمه های برداشت شده به حساب معلمان عودت شود .....
پاسخ + 0 0 --
گمنام و ترسو 1395/10/18 - 22:14
متخصص شعار و تبليغات اغراقي هست اين آقا
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/19 - 13:59
لف کنید هزینه بیمه طلایی ما را بدبن به خودمان چهار ماه است که نسبت به ثبت نام ما اقدام نشده پول های کسر شده در صندوق اداره کل مانده یعنی چی ایا مبادله کالا با کالا با پول یعنی این ان هم در انتظار 4ماه ..ما طلایی اش را نخواستیم اهنی اش برای ما کافیه مدیر کل عزیز ..................هر جا بیمه طلایی اهنی می درخشد نام بیمه اتیه در ان جا هست ...
پاسخ + +16 -5 --
تهرانی 1395/10/18 - 21:53
اين مشاور كم تجربه ات آقاي قهرمني خودش براي استان معضله
پاسخ + 0 0 --
یار آشنا 1395/10/20 - 00:37
قضاوت بدون اطلاع درست ، فکر نمیکنید از نظر شرعی هم کار درستی نباشد ، حداقل خدا را ناظر اعمال خود ببینید. ...... التماس تفکر
پاسخ + 0 0 --
محمدحسین 1395/10/20 - 01:00
برادر عزیز شایسته معلمی نیست که اینگونه همکارش را خطاب کند! فکر می کنم هیچ معلمی معضل نیست چون معلم است.من ایشان را از دور می شناسم و در موردش قضاوت نمی کنم که خوب است یا بد ولی کمی اخلاق را پاس بداریم! و چیزی برای نسل های بعدی به یادگار بگذاریم
پاسخ + +20 -3 --
محسن 1395/10/18 - 21:54
همه ادارت يك صدا با دستور آقاي پاشايي تبليغات الكي ميدن
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1395/10/19 - 08:15
درج بنر جلوی اداره ها که واقعا افتضاحه . یا خدا
پاسخ + +18 -1 --
معلم 1395/10/18 - 21:55
در خود شهرستان هریس از خانواده به صورت وابستگی حزب روحانی دو نفر در صدر مسولیت ها قرار گرفته یکی کارشناس اداره شده دیگری مدیر شهری هریس در حالی که قبلا اینها معلم ساده بودند ایاباج دهی به حزب خانوادگی شده
پاسخ + +16 -3 --
محسن 1395/10/18 - 21:56
پاشايي از ضعف نظارتي دولت استفاده كرده و مدير كل شده اين فرد اصلا قابل اعتماد نيست فردا در انتخابات هم سراغ چپ ميره و هم راست و گاها هم جهت چايخوري سراغ برخي مستقل ها
پاسخ + +10 0 --
معلم 1395/10/18 - 21:57
با وجود کمبود فضای اموزش وپرورش ساختمان سابق اداره به دلیل کوچک تریم موضوع مقاوم سازی تخلیه شده و4سال است که رها شده به امام زمان عج 80درصد ساختمان های شهر هریس کمتر از ساختمان تخلیه شده ورها شده است ودر عوض این موضوع موجب به سر پریدن دانش اموزان ابتدایی در اثر تراکم بیشتر ان شده ایا مدیر کل اموزش وپرورش چاره ای به ان دارد ...
پاسخ + +19 -3 --
مدير 1395/10/18 - 21:59
بايد قبول كرد كه آقاي پاشايي به رتبه هايي اشاره مي كنه كه ما در مدرسه مي سازيم و واقعا بيشترشان واقعي نيست.
پاسخ + +19 -1 --
بازنشسته 1395/10/18 - 22:02
آقاي پاشايي عزيز واقعا مانده ام كه اين پرسش مهر چه دردي از آموزش و پرورش را درمان مي كند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ترا خدا روشنگري بفرماييد.
پاسخ + +15 -2 --
معلم 1395/10/18 - 22:04
اقای مدیر کل محترم ......تا چه اندازه ای به انتصاب های روسای مناطق به اصل شایسته سالاری نگاه کرده این ....تا چه اندازه به ایده وفکر های پیشنهادات معلمان توجه کرده اید نظام پیشنهادات اداره کل به صورت رها شده اقای قربان پور دبیر کمیته نظام پیشنهادات هستند به دلیل شرایط معلق این سامانه ول شده ومانده تنها پوسته ان ....نیرو های خوش فکر وصاحب نظر ونویسنده جایگاهی در اموزش وپرورش ندارند جاهای دیگر به فکر وتوان معلمان بها می دهند چرا ...انگ ها ومارک های ساختکی برای خارج کردن افراد منتقد از صحنه توسط اطرافیان قدرت ها زده میشه ....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/18 - 22:16
احمدي نژادي الان هم ميدان داري مي كنند.
پاسخ + +17 -3 --
يك خير 1395/10/18 - 22:04
جناب پاشايي كار بزرگ خيران را مصادره نكنيد در دوره هاي قبلي بيتشر از اينا بود.
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1395/10/18 - 22:16
اگر اين خيرين نبودند اين حضرات با چه پز مي دادند.
پاسخ + +14 -3 --
مرادي 1395/10/18 - 22:06
پاشایی :

من قبلا هم عرض کردم اشکال و کوتاهی زیاد است ولی من آمار اشتباه می دهم و نه آمار سربسته! شاید اشتباه کنیم ، به هر حال انسانیم امکان اشتباه وجود دارد ولی عمدا به هیچ وجه انجام نمی دهیم‌ ؛ به عنوان مثال ما در فنی و حرفه ای ضعیف هستیم و درصد قبولی پایین داریم ، یک نفر از من این مطلب را پرسید و من این مطلب را پنهان نکردم و صادقانه آمار و وجود ضعف را گفتم فرد به من گفت که: آمارش را گرفته بودم می خواستم ببینم جواب شما چیست؟ در حالت کلی امسال ما در فنی حرفه ای ضعف داریم پس باید رسیدگی شود و با سرپوش گذاشتن مساله درست نخواهد شد.
***** برادر پاشايي مي دونم شما آمارساز قهاري هستي
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/18 - 22:17
اقای پاشایی خانه معلم احداث شده را لطف کنید عملکرد اداره محسوب نکنید خود معلمان با مشارکت مالی خود ونیز افراد خیر نسبت به احداث این خانه معلم اقدام کرده اند تحقیق وتفحص بیشتر ....
پاسخ + +14 -2 --
بازنشسته 1395/10/18 - 22:07
اقای مدیر کل شما که دم از پر داخت حقوق بازنشسته ها می کنید برای پر داخت مابه لتفاوت خبره وعالی سال 94که با وحود صدور نامه نسبت به پر داخت این معوقه اقدام نشده چه نظر دارین لطفا
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/18 - 22:26
منظور خانه معلم ساخته شده شهرستان هریس عرض می نمایم
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/11/02 - 11:45
همکار محترم انصاف هم چیز خوبی است شما مطمئنا با غرض وکینه حرف میزنی نسیم صداقت در وجود شما دمیده نشده 700میلیون تومان برای خانه معلم هزینه شده کل کمک همکاران منطقه کمتراز شش میلیون تومان می باشد وقطعا شما هیچ کمکی نکردهاید وبا این بینش شما همکار محترم کرده های مدیرکل توانمند استان را هم نادیده خواهی گرفت پس جواب ........
پاسخ + +18 -3 --
از هريس 1395/10/18 - 22:09
آقاي پاشايي درسته كه نطق هاي شما رو ديگران مي نويسند؟
پاسخ + 0 0 --
از اهالی هریس 1395/11/04 - 08:36
خانه معلم جایی است که بچه ها در ان جا بازی می کنند خانه معلم را شاه ولی نساخته که با ان غرض ورزی کنی خانه معلم را یزید نساخته خانه معلم را با کمک های من تو ساخته ایم به ان افتخار بکنی سعی کن کینه ومغرض نباش ادمی که مغرض وکینه ای است حتی شام ونهار را هم ر خانه معلم نمی خورد حتی اب انجا ر ا هم نمی نوشو
پاسخ + +17 -1 --
معاون پرورشي 1395/10/18 - 22:12
بنده در مورد امورات آموزش و پرورش متخصص نيستم از همكاران كارشناس و متخصص ميخواهم اين گزارش ها رو نقد كنند.
پاسخ + +16 -4 --
گمنام و ترسو 1395/10/18 - 22:13
دوره مديريت پاشايي دوره باندبازي و مافيايي
پاسخ + +21 -3 --
رسول 1395/10/18 - 22:19
شما به نواحي پنچانه نگاه كنيد واقعا يك مدير شايسته پيدا نميشه كه متخصص تعليم و تربيت باشه هم رضالو هم پورسليمان هم رادبه هم راستگو هم وهم ستاري پنچ تايي قادر به مديريت يك كلاس ابتدايي نيستند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1395/10/19 - 00:52
دقیقا مخصوصا ناحیه دو وسه برا خودش اوضاعی شده شلم شوربا....راستی اصغری در حد واندازه معاون اداره کله؟؟؟/جل الخالق.............
پاسخ + 0 0 --
معلم بينوا 1395/10/19 - 05:44
ظرفيت مديريت آموزش و پرورش استان ما اين نيست.
پاسخ + 0 0 --
یار آشنا 1395/10/20 - 08:38
پور سلیمان ، ستاری ، رضالو ، پاشایی و قهرمانی نباشه میتونه رسول ، حسینی ، تهرانی و افتخاری خواهد بود .واقعا بعضیا با اینجور کامنت گذاشتن دنبال چه هدف و اهدافی هستند ..... من که نمیتونم قبول کنم دغدغه ها مشکلات آپ باشه ، بقول سخن بزرگان عمی دردی دئیر ، زعمی دردیدی ......
پاسخ + +15 -2 --
معلم 1395/10/18 - 22:21
اقای مدیر کل چرا در هریس ما مدیران انتصابی ها همه اش از جناح وفامیل ها وافراد حزب روحانی ودر کل شعار شایسته سالاری در ان نیست ودر ضمن جناب اقای پاشایی این چه رسمی است در دور زمانه ما که انهایی که در اخرین ماههای خدمت در اداره هریس بوده اند با مزایایی معاونت در مدارس ویا مدیریت در مدارس بازنشسته می شوند ومعلمان ابتدایی و...هم باید 30سال در پای کلاس باشند وبازنشسته شوند ایا این به نظر شما عین عدالت هست تخقیق کنید در مورد اداره ما هریس در چند سال گذشته تا به حال
پاسخ + 0 0 --
مرتضی 1395/10/18 - 23:07
نمونه آپارتاید معلمی دراستان
پاسخ + +16 0 --
افتخاری هریس 1395/10/18 - 22:25
اقای مدیر کل مگر من مجرم وجنایتکار وفرد مشکل دار بوده ام که به دلیل درج مطالبی چند در ماه های گذشته مورد تحقیر وحتی باز خواست واقع شده ام مگر بیان وازادی بیان این است به حضرت امام زمان عج مسول حراست اداره اموزش وپرورش هریس در جریان هستند که به حاطر حقانیت ...اشک ساده ام از چشم ام جاری شده اگر این کامنت درج شود به خدا باز هجمه ها علیه من شرع میشه مدیر کل عزیز بیشتر توجه فر مایید 5سال دیگر من بازنشسته می شوم ولی خاطره های این همه دوران تلخ تجارب خدمت خود از ذهنک خاموش نمی شود تهدید ها وتحقیر ها وووووووو
پاسخ + 0 0 --
افتخا 1395/10/18 - 22:32
اقای مدیر کل به من گفته اند در سال اینده تو را معاون مدرسه می کنیم مگر من بچه ام که سر مرا با این کارها گرم کنند اقای مدیر کل محترم از شما خواهش بگذارید شرایط به صورت طبیعی طی شود دادن پست ها منوط به شایسته سالاری ها می شود نه به قول هایی .....من یک معلم 25ساله هستم وسرگرم کردن بنده در این چند سال اخیر که عده ای هم در جریان هستند نه از نظر اخلاقی درست است ونه از نظر انسانی ....فقط این را باید گفت که ای کاش یک ساعتی همین مرا را می خواست که با او درد دل کنم ان وقت واقعیت ها مشخص می شود گرچه نشدنی هست اخر من معلم ساده هستم ومقام وجایگاهی ندارم .....
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1395/10/18 - 22:36
افتخاری از فردا بسم الله مگر به تو نگفته بودند که .............باز بسم الله ...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/18 - 22:39
همکار من حراست های آموزش و پرورش استان اکثرا احمدی نژادی هستند مگر سابقه آقای بابازاده تو ناحیه چهار مشخص نیست؟؟
پاسخ + +22 -1 --
محمد 1395/10/18 - 22:31
آموزش و پرورش استان ما مافیایی است
پاسخ + 0 0 --
مراد 1395/10/19 - 05:43
آموزش و پرورش آذربايجان شرقي وقعا مافيايي اداره ميشود
پاسخ + +21 -3 --
م.د 1395/10/18 - 22:36
وای بر این آموزش و پرورش و وای بر پست و مقام
پاسخ + +17 0 --
حسن.م 1395/10/18 - 23:03
با تعداد سی و پنج دانش آموز درکلاسها کیفیت آموزش و تربیت دانش آموزان به خصوص در دوره ابتدایی پایین می اید. و زمانی که این دانشآموزان به دبیرستان میآیند شاهد قربانیان این سیستم آموزشی هستیم که نه آمادگی برای یادگیری دارند و نه انگیزه.
پیشنهاد بنده این است که به خصوص در دوره ابتدایی تراکم کلاس بیشتر از ۱۵ نفر نباشد.
پاسخ + 0 0 --
مراد 1395/10/19 - 05:43
آقاي پاشايي از رفتارهاي پوپوليستي دست بردار
پاسخ + +20 0 --
درد آشنا 1395/10/18 - 23:13
جناب پاشایی عزیز سلام . یوم الحساب چه پاسخی در خصوص انتصاب مدیر آموزش و پرورش سراب خواهید داشت؟ مربی پرورشی و خارج از گود مدیریت !! چه بلاهایی که بر سر آموزش و پرورش سراب نیاوردید . هم اکنون به راحتی و در آستانه ی اتمام کارتان اعتذار و پوزش تقدیم میکنید . فرهنگیان سراب ، دانش آموزان و اولیای ایشان آزرده خاطرند . مستدعی است تا پایان دیماه بازنشستگی استاد مطلبی و و وضعیت کادر مدیریتی دبیرستان آیت الله ملکوتی را یکسره نمایید تا به فضل الهی جبران مافات شود و قبل از یوم الحساب اندکی از بار عدم عنایتتان را نسبت به جامعه فرهنگی سراب سبک نمایید . دبیرستان نمونه با مدیری که یک روز هم سوابق مدیریتی و معاونتی نداشته و معاون آموزشی که 28 سال شیمی تدریس کرده و صفر روز سوابق مدیریتی و معاونت نداشته رو به موت است . فریاد رسی نیست؟
پاسخ + +13 0 --
مرتضی 1395/10/18 - 23:15
آقای مدیر کل آقای اکرمی و آقای علمی چه سنخیتی با دولت روحانی دارند؟ یا آقای بابازاده حراست و حراست ناحیه یک و......
پاسخ + 0 0 --
حسن 1395/10/19 - 05:42
واقعا اين آقايون ارتباطي با دولت ندارند و آقاي مدير كل معلوم نيست دنبال چه خطوطي هستند.
پاسخ + +18 0 --
همشهری 1395/10/18 - 23:21
سلام و شب بخیر . حال دبیرستان نمونه پسرانه سراب وخیمه . آقای مدیر کل محترم بنده و دوستانم تصمیم گرفته ایم در انتخابات آینده مثل برخی دوستان سرابی شما ده روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری بریم بشینیم ستاد، تا اسممون داخل لیست تدبیر و امید بشه تا هنگام تقسیم مسئولیتها مدعی باشیم که اسممان در لیست موجود است و سهم خواهی کنیم.
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1395/10/18 - 23:22
اقای پاشایی با سلام لطف فر مایید به این سوال ها جواب بدهید 1...فروشگاه های مدارس چگونه مدیریت می شوند در سطح استان .....2....تجلیل از کنکورین برتر سال 95 چرا در مناطق به تاخیر افتاده 3.......سر گروه های درسی مقاطع تحصیلی چگونه انتخاب می شوند انتصابی ویا انتخابی ظاهرا انتصابی هست اری .......4......معوقه بازنشسته ها چرا پر داخت نشده مر بوط به سال 94 شما که گفتین به حد کافی اعتبار پر داخت داریم 5.....افراد حزی روحانی چرا درپست های کلیدی نقش دارند 6.......روحیه نقد وانتقاد وسعه صدر چرا در میان مسولان کمتر شده وظرفیت ان را ندارند 7..........
پاسخ + +18 0 --
معلم ساده 1395/10/18 - 23:33
الان باب شده رئیس هر جا میره یک عکس میگیره بعد تبدیلش می کنه به گزارش. باور کنید خسته شدیم
پاسخ + +9 -1 --
علی یارامیری 1395/10/19 - 00:24
سلام عرض می کنم بخدمت کلیه همکاران فرهنگی این قشر،فرهیخته وزحمتکش که بدون هیچ چشم داشتی،به،کارتعلیم،وتربیت،که،همان،کارخانه ی آدم یازیست،مشغول هستند.اگر مسولان رده بالای،جامعه یک،نیم،نگاهی،مثبت،به،کار،معلم داشته باشند مطمعنا ارزش وکارخودشون را به فرزندان این،مرزوبوم نشان خواهند داد .معلمی که در کلاس درس حاضر می شود نباید دغدغه ی زندگی در وجودش باشد چون به بچه های شما لطمه وارد می شود پس آستین همتتان را باتوجه به سوگندی ی که خوردید بالا بزنید وبه معیشت فرهنگیان برسید.ممنون
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1395/10/19 - 00:26
مدیر کل محترم خیلی زیرک و....هستند فقط آموزش و پرورش استان را رابطه خانوادگی خود کرده اند و چون خودشان از شهرستان هشترود هستند اکثر روسای ادارات همشهری های اوست . چرا ایشان نمی گویند که جناب صادقی رییس آموزش و پرورش میانه که خودشان اهل هشترودند و از هشترود کاندیدای مجلس شده بودند کسانی که از میانه به تلیغات انتخاباتی او در هشترود رفته بودند پست و مقام حداقل میریت مدارس را دادند و...
پاسخ + +19 -2 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 00:30
رضایی ازهشترودبودورفت وپاشایی ازهشترودآمدفقط همین .اداره کل استان به یک خانه عنکبوتی تبدیل شده باتارهای تنیده شده.فقط دورخودشان دارن میچرخند؟
پاسخ + +6 -7 --
معلم 1395/10/19 - 01:15
مدیر صدای معلم گزارش مفصل بود اگرچه خبرنگار شما مشخصه که خیلی با توپ پر رفته بود ولی مصاحبه نشان می دهد چیزی دستگیرش نشده و تازه آموزش و پرورش استان از بیسیاری از استان های دیگر وضعش خوب است و این ضعف ها و مشکلات همچنان که مدیرکل گفته طبیعی است در کل کشور.......ضمنا توجه داشته باشید همه کامنت های نوشته شده با یک آی پی نباشه ظاهرا یکی دونفر که دل پری از سهم خواهی دارند و نرسیدند فقط به یک چوب می رانند و حمله کردند به کامنت گذاری و نهایتا خسته نباشید
پاسخ + 0 0 --
ح.م 1395/10/19 - 12:10
عجب منطقی است.چرا شما و مدیر کلتان با معلمان بصورت رودرو روبرو نمی شوید.
پاسخ + +5 0 --
معلم ناامید 1395/10/19 - 05:47
صدای معلم مصاحبه با دیگر مدیران کل از جمله خراسان رضوی و جناب کاظمی یادتان نرود متشکر
پاسخ + +10 -3 --
سالك 1395/10/19 - 05:48
برادر پاشايي شما چقدر به پست چسبيديد و براي حفظ آن آماده هر نوع معامله هستيد فردا اگر فكر كني كه احمدي نژاد شانس موفقيت داره خيلي راحت ميري طرف ايشون و سنگ آن حضرت را به سينه خواهي زد.
پاسخ + +12 -3 --
دانش 1395/10/19 - 05:49
ما در آموزش و پرورش استان نيروهاي بسيار متخصص و ورزيده داريم كه متاسفانه همشون در حاشيه هستند
پاسخ + 0 0 --
وطنخواه 1395/10/19 - 15:54
واقعا درسته شخصیت های علمی منزوی هستند.
پاسخ + +12 -2 --
دانش 1395/10/19 - 05:51
ناحيه يك واقعا شورشو آورده از بابت تعريف هاي اغراق گونه از مدير كل
پاسخ + 0 0 --
وطنخواه 1395/10/19 - 15:53
در همه مدارس ناحیه یک تمثال مبارک جناب پاشایی عطر افشانی می کنه و اجباری هم هست.
پاسخ + +20 -3 --
احمد رضا 1395/10/19 - 06:18
آقای پاشایی عزیز شما واقعا در شان معلمان نیستید و چقدر خوشتون میاد به شما دکتر بگن یه مدرک ارشد الکی از دانشگاه آزاد گرفتی و عقده مدرک دارید متاسفانه
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 14:58
آدم کوچولوهاآرزوهای بزرگ دارند؟
پاسخ + +12 0 --
همکار 1395/10/19 - 08:17
به قول دوستان حال دبیرستان آیت ا. . . ملکوتی سراب بده. لطفا سر زده بازدید کنید و از تمامی دبیران وضعیت را استعلام کنید . این بهترین راهه.
پاسخ + +21 -3 --
مرئوس 1395/10/19 - 08:28
بايد قبول كرد كه آموزش و پرورش استان شعبه اي شده از آموزش و پرورش هشترود و يا تبريز بزرگ رفته زير نظر هشترود كوچك
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 14:56
وارونگی هوایعنی همین.فراموش نکنیم بدون خونریزی شهرتبریزرافتح کرده اندوهرروستا وبخش وشهرک درتبریزودرادارات قلمروتشکیل داده.سهرامن وامان است آسوده بخوابید.
پاسخ + +17 -3 --
رضاپور 1395/10/19 - 08:29
آقاي پاشايي بفرماييد چند سال تدريس داشتيد شما كه هميشه با ... با نمايندگام و بزرگترهاي خودت رئيس بوده اي
پاسخ + +7 -20 --
شیوایی 1395/10/19 - 09:47
باسلام ، در کل جناب آقای پاشایی مدیرکل موفقی هستند و یکی از رموز موفقیت ایشان مشورت با مشاوران مجرب است که دکتر قهرمانی یکی از آن مشاوران لایق است ، در مورد این مصاحبه هم به نظر من سوالاتی در سطح خیلی پایین مطرح شده بود حال نمی دانم در ادامه مصاحبه چه مواردی بیاید بهتر از این هم می شد مصاحبه کرد و نتیجه عالی هم گرفت
پاسخ + 0 0 --
محمدپور 1395/10/19 - 11:14
شما لازم است به چند نکته توجه کنید:
اول اینکه مجموعه متخصصان تعلیم و تربیت را بررسی کنید متوجه خواهید شد که مدیر کل با این متخصصان مشورت نمی کند و اگر هم مشورتی انجام میگیره خیلی محدود است.
دوم اینکه متاسفانه معنی مشاور مشخص نشده چرا که مشاور باید اهل تجربه و تخصص باشد و اینکه ٱقای قهرمانی صاحب تجربه است خود جای سوال می باشد و حتی بقیه مشاوران ایشون نیز صلاحیت اینکار رو ندارند.
پاسخ + 0 0 --
اصغری 1395/10/20 - 18:41
لطفا این آقای قهرمانی رو بی جهت بزرگ نکیند ما در استان مخصوصا تبریز اساتید متخصص زیادی رو داریم.
پاسخ + +17 -2 --
حسيني 1395/10/19 - 11:13
حالا كه آخر خط اين مدير كل معذرت خواهي مي كند . معذرت خواهي تو چه دردي را را دوا مي كند. نزديك انتخابات همه مي گويند معذرت
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 11:50
دوستان ببینید. برای اینکه مدیر کلی در سمت خود ابقا بشود نیاز به نظر مساعد نمایندگان استان دارد
بنابراین اگر نماینده ای ( البته شغل همه محترم ) سرایداری ,معلمی. یا مدیر مدرسه ای کارشناس اداره.را به عنوان مدیر آموزش و پرورش ناحیه یا منطقه معرفی کند .مدیر کل چاره ای جز اطاعت امر ندارد.
این نمایندگان مجلس هستند که در کار مدیران کل دخالت می کنند
وقتی مدیر کلی توان انتصاب یا انتخاب مدیر منطقه ای راندارد
ناچار جهت ایجاد تحول که مطلوب همه باشد .توان لازم را نخواهد داشت/
البته مشکل آموزش و پرورش استان از20 سال پیش شروع شده و همچنان قربانی می گیرد
روزی معلمی را به سمت مدیر انتخاب میکنند و روز دیگر مدیر رای به مناطق دور افتاده سازماندهی می کنند
حراست ادارات خودشان مدیران را سفارش می کنند مثلا در یک منطقه چند دبیر زبان به یک باره شدند مدیر یا معاون مدرسه و...
یا معلمی را به یک باره یه سمت رئیس اداره معرفی کردند.
پاسخ + +18 -1 --
ناشناس 1395/10/19 - 13:30
من اگر به جای مدیر کل باشم استعفای خود را اعلام می کنم وقتی این کامنت ها را خواندم به خدا سرم گیج رفت ودچار سر درد شدم واقعا که باید کار اساسی داد
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/19 - 13:54
توجه توجه توجه .............من در طول خدمتم فقط وفقط وفقط وفقط اقای تیز کار را مدیر کل کوشا وتوانا وجسور وکاردان مشاهده کردم نمی دانم نظر دوستان هم این موضوع هست اما به خدا تیر کار تنها مدیر کلی بود که به معلمان بها می داد ودر زمان ایشان شایسته سالاری به جای بایسته سالاری ها رواج داشت
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 20:42
همکارمحترم تیزکارکیه؟
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 21:09
کی؟تیزکار؟اودیگه کیه؟
پاسخ + +10 -4 --
حسن م 1395/10/19 - 13:49
البته منصفانه بنگریم حداقل وضع منزلت معلمان و استقبال مدیران از معلمان در استان خوب شده است شاهد بودم اون روز در مدرسه نشسته بودیم مدیرکل بی اطلاع وارد اتاق دبیران شد مدیر هم خبر نداشت هیچکس باور نمی کرد و فقط به حرف های ما گوش داد از اون روز حتی رفتار مدیر هم با همکاران محترمانه شده است از کلاس ها بازدید کرد بچه ها را تشویق کرد و رفت من که در 23 سال گذشته چنین چیزی سراغ ندارم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 14:05
تکریم معلمان به خندیدن ظاهری ومصنوعی به روی معلمان نیست تکریم معلم ان است که همه عدالت ها در حق او حاکم بشود واو با شرایط روانی عالی به کلاس در س برود معلمی که می بیند مدیر مدرسه وعوامل مدرسه از نظر درسی ولیاقت ها خیلی بالاتر از او هست خون در پاهای او جاری نیست ومرده است باید با ویلچر به کلاس برد تا مادمی که حزب سالاری ورابطه بازی ها و.....در سر ما حاکم هست قطعا نتیجه معکوس خواهد داشت نمونه مصداق ان دو نفر برادر عزیز به صورت اتفاقی در شهرستان هریس یا کارشناس ارشد اداره شدند ویا مدیر شهری وعده ای هم خون دل می خورند اما انگار انگار که کسی به انها توجه نمی کند ووووووونهایت اجرای عدالت یعنی این
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/19 - 14:36
پدری دعا در دستان بر داشت که ای خدا دوفرزندم که همه در دهات درس می دهند از این درس دادن نجات یابند ..ان روز گذشت روحانی در انتخابات شرکت کرد پدر گفت بهتر است که اگر بخواهی به مقام ومنزلت برسی عکس روحانی را بزن به در دیوار ....پسر همین را کرد البته دو پسر ...پسر ها شیرینی انتخابات را خوردند وخوردند وخوردند ...یکی شذ کارشناس اداره ودیگری شد مدیر یکی از مدرسه های مهم شهر ...پدر گفت اگر می خواهی این کار تو دم دراز داشته باشد سه مانده به انتخابات این وعده ببین هر کس قوی هست عکس او را بچسبان به همه جا چون قدرت تو افزون است ....پسر ها گفتند چشم بابا ببینم که شرایط برای کی هموار است ....پسرها هم اکنون می خندند ...پدر گفت اما پسر وای به روزی که ....دکتر احمدی نزاد ....اید که خندیدن دگر جا ندارد وباید کاغذ دستمالی تهیه کرد .....پسر ها گفتند اری درست می گویی پدر جان ....احمدی نزاد ....اگر اید برای ما کلاسی هم کمیاب هست ....درود بر دکتر احمدی نزاد قهرمان که اگر انتخاب شود تحول بزرگ در همه حال بر همه مشهود است زنده باد احمدی نزاد قهرمان
پاسخ + 0 0 --
روشنی 1395/10/19 - 15:46
همکار محترم منزلت معلمان را خیلی محدود کردی
پاسخ + 0 0 --
هریسی 1395/11/02 - 12:51
انصافا احترام وارزشی که امروز برای بازنشتگان محترم که پیشکسوتان تعلیم وتربیت می باشند وهرچه جامه دارد از زحمات این عزیزان می باشد گذاشته می شود وبه عینا ماموس می باشد مرهون تلاشها وپیگیر های مدیر کل توانمند جناب آقای پاشایی می باشد ومدیر کل محترم مطمئن باش این اخلاق معنوی وخداپسندانه شما هیچ وقت از اذهان عمومی پاک نخواهد شد . ودراین مورد تشکر از شما زبان قاصر وقلم ناتوان است . اجرکم عندالله
پاسخ + +14 -1 --
شهروند 1395/10/19 - 14:29
اقای مدیر کل به مدارس سر بزنید واقعا در برخی مدارس کار مدیر ها شده فقط وفقط کیک وکلوچه فروختن یعنی چی چرا بوفه ها ی مدارس را به بخش خصوصی نمی سپارید این موضوع جدا در میان معلم ها شایبه می افریند ایا نمی توانید روشی طراحی کنید که هزینه فروش فروشگاهها مستقیما به حساب اموزش وپرورش واریز گردد اقای مدیر کل من گزارش می کنم شما بیایید سر زده به این فروشگاهها .....اقای مدیر کل محترم ..
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/19 - 14:54
این دو پسرها هم اکنون خوش وسر حال وپر قناس در شهر شهرستان هریس از نعمت عظمای دکتر روحانی متنعم هستند ودر انقلاب زمانی که در جبهه های جنگ تحملی فرزندان این سرزمین پر پر می شدند فقط دنبال تحصیل بودند حسادت نمی کنیم از یک خانواده دو پسر این جوری باشد برای ما سخت می اید اگر اینها پنج برادر بودند حتما به جای پاشایی محترم هم می نشستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 15:11
لازم به ذکر است که پدر گفت من دعا کردم که اگر بازنشسته شوید با حق مدیریت ویا معاونت 500هزار تومانی بازنشسته شوید که دعای من مقبول است واین اتفاق به هر کسی ومعلمی نمی افتد افرین پسر های نازم من .
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/19 - 17:51
اتفاقا همکار محترم اصل تکریم منزلت این است
پاسخ + +13 -3 --
معلم 1395/10/19 - 14:30
پنج ماه زمان لازم بوده تا این مسئول درخواست صدای معلم را بپذیرد ؟! یا چون حالا وزیر عوض شده ، خواسته حرف هایی بزند تا خود را پیش دانش عزیز کند ؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 14:56
اتفاقا فکر غلطی هست صدای معلم تنها کانال فریاد رس معلمان هست اگر جایی مثل این کانال پیدا کنی یک سکه بهاز ازادی از من طلب داری دوست عزیز
پاسخ + 0 0 --
روشنی 1395/10/19 - 15:49
واقعا صدای معلم صدای معلمان است.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/10/19 - 15:57
منظور من این است که این مسئول ، نخواسته با صدای معلم گفت و گو کند و از گفت و گو نیت دیگر دارد . وگرنه صدای معلم ، رسانه ی خوب برای معلمان است .
پاسخ + 0 0 --
افتخاری 1395/10/19 - 16:09
اری صدای معلم تنها صدای حقانیت معلمان ایرانی هست به امید روزی که هر معلم ایرانی خبر نگار افتخاری صدای معلم باشد
پاسخ + +9 -1 --
همکار 1395/10/19 - 17:19
بازنشسته شدن با مزایای حق معاونت در مدارس با صدها هزار تومان درمیان کادر اداری اموزش وپرورش هریس شکل قانونی به خود گرفته این موضوع را انها حق خود محسوب می کنند معلم ها هم باید 30سال خدمت کنند وبا حکم معلمی بازنشسته شوند وحق دفاعی از خود ندارند مرکز عدالت اسلامی ....یعنی شهرستان هریس اگر ما دروغ می گوییم کارشناسان اداره کل بررسی کنند ...واقعا که تاسف از این زمانه
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/19 - 17:49
کارشناسان ارزیابی استان دو روز هست در هریس هستند در سایت اموزش وپرورش خبر ان درج شده ای کاش یکی از کارشناسان من بودم تا پرونده های سیاه را کشف می کردم انهایی که در دم اخر نفس اداری با مزایایی حق معاونت ها بازنشسته شده ویا در حال بازنشسته شدن هستند ایا حفظ وحراست از بیت المال مسلمین وعمل به فر مایش اقتصاد مقاومتی اقا این است اگر اینها این جوری هستند وای به مردم کوچه بازاری ها باید روانه صحرا شد ورفت ....
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته مهر93تبریز 1395/10/19 - 20:37
همکارعزیزخوداداره کل بانی این ظلم است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/19 - 21:07
از اقای اسدیان هریس تحلیل گر برجسته هریس هم در خواست می شود مثل گذشته کامنت های خود را بگذارند ونظرات خود را ثبت کنند منتظر اسدیان هریس
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1395/10/19 - 22:02
من با کوله باری از خدمت به عنوان معلم ساده همین در منطقه تعریف شده هریس بازنشسته شده ام ودر عوض انهایی که رابطه دارند ویا از وابستگان حزب ها هستند ویا از ...هستند با شرایط مدیریت بازنشسته شده اند اری الان حقوق من پایین تر است اما خدا را شاکرم که منت این افر اد را که هیچ گونه اعتقادی به میز ومقام انها ندارم نکشیده ان درست است که حقوق من پایین است اما غرور من در جلوی این افراد 100درصد است اقای مدیر کل خانه معلمی که در هریس احداث شده خود معلمان از حقوق خودشان ان را ساخته اند وهیچ کسی نمی تواند منت ان را به معلمان بزند در ضمن ای کاش کمیته تحقیق وتفحص در مورد پست های داده شده در اداره ایجاد شود وهویت وسوابق انها مشحص گردد تنها چیزی که در هریس نیست شایسته سالاری است ......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/20 - 08:43
از اول مهر ماه داربست تمثال حضرت مدیر کل عظما در اول درب ورودی اموزش وپرورش هریس هم به صورت بنر مانند نصب شده هزینه داربست که به صورت شخصی هست نمی دانم چه اندازه هست اما اگر ....ریالی وتومانی باشد ایا هزینه گچ وگاز و....یک مدرسه روستایی نمی شد حدود 4ماه است که این داربست فعال است
پاسخ + 0 0 --
افتخاری هریس 1395/10/20 - 08:46
ای کاش من مجری شعار اقتصاد مقاومتی حضرت امام خامنه ای بودم ...ای کاش من ....جانم فدای رهبر جانم فدای حضرت امام خامنه ای باد
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/20 - 13:05
چرا به هریس چسبیده اید . در منطقه سراب و امثال آن . مثال . انتصاب اکثر کادر اداری به عنوان مدیر یا معاون روستایی . انتصاب مدیر و معاون دبیرستان ملکوتی بدون سوابق مدیریتی حتی یک روز . انتصاب دبیر تربیت بدنی در سال 29 سال خدمت بعنوان مدیر آموزگار وانق . انتصاب . . .
پاسخ + +11 -2 --
دبیر 1395/10/20 - 13:10
آقای پاشایی سرزده از دبیرستان ملکوتی بازدید کنید و نظر دبیران را بپرسی. سراب
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1395/10/20 - 13:42
از روابط عمومی اموزش وپرورش استان می خواهیم به میدان بیایند وبه هر کامنت ونظر در سایت صدای معلم جواب بدهند اگر راست است تایید کنند اگر کذب است تکذیبش کنند در عصر انفجار اطلاعات چرا از روابط عمومی ما خبری نیست
پاسخ + 0 0 --
موسی 1395/10/20 - 18:42
آموزشی و پرورشی که کارش گزارش سازی است واقعا میتونه جواب بده؟
پاسخ + 0 0 --
معلم هریس 1395/11/02 - 12:41
تمام نظرات همکاران محترم و انهارا ارج می نهیم وبه علت محدویت نوشتاری، بدون مقدمه به اصل مطلب می پردازیم سوال من اینجاست آیا در استان آإربایجانشرقی بعد از انتخاب شایسته مدیر کل توانمند ومردمی جناب آقای پاشایی هیچ کار مثبتی انجام داده نشده است .انصاف ومروتتان کجاست مگر فلسفه عاشورا به درس جوانمردی وآزادگی نیاموخته است چرا به خاطر بعضی مسائل ناچیز دنیوی آخرتتان را به باد می دهید چرا نقاط مثبت را نمی ببینیدچرا باشگاه فرهنگیان را که آبروی استان شده نمی بینید چرا انتصابات شایسته را نمی بینید ازجمله آقای اضغرزاده معاون پشتیبانی استان که لیاقتش بر همگان ثابت شده وتوان اداره کل کشور را دارد نمی بینید چرا رتبه کشوری آموزش وپرورش را که از رتبه 24 (دوران مدیرا ن برجسته اتان )به رتبه دوم وسوم کشور در تمامی شاخصها ارتقاء یافته نمی بینید سه سال متوالی است در پروژه مهر مقام اول را در کشور کسب می کند نمی بینید . بجای تقدیر وتشکر که البته بزرگان جهت رضای خدا کار میکنند نه جهت کسب رضایت بندگان خدا ، سدراهشان شده اید مدیر کل محترم خدا پشت وپناهتان
پاسخ + +5 -1 --
همکار 1395/10/20 - 22:55
خبر فوری خبر فوری خبر فوری خبر فوری ....به اطلاع همکاران محترم که در بیمه تکمیلی طلایی اتیه سازان از مهر ماه سال جاری ثبت نام کرده بودند ومشخصات انها تا این تاریخ در سامانه بیمه اتیه ثبت نشده بود می رساند که دقیقا بعد از 4ماه وقفه این موضوع وثبت نام در سامانه بیمه طلایی امروز صورت گرفته ونتیجه داده است امید است که همکاران ذینفع از این موضوع برای دریافت هولوگرام های دفترچه های بیمه در مانی هم در زمان های اتی اقدام سریع صورت گیرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/21 - 10:45
چشما ن ما روشن حالا برای هولوگرام ها برای چسباندن در روی دفترچه های بیمه هم 4ماه دیگر منتطر باشیم حتما مرحله اول تمام شد ومادند مرحله دوم ....
پاسخ + 0 0 --
همکار 1395/10/22 - 21:10
همکاران عزیز بیاییم اگر اعتراضی داریم آنچنان با استدلال قوی و مستندو مستدل و توام با انصاف باشد که غیر فرهنگیان به احترام منش بزرگ و همت بلند و ادب و استدلال ما بایستند نه اینکه چون ما مدیر یا معاون نشدیم اخلاق و منطق و شخصیت و همه چیز را ببازیم و شروع کنیم به اینکه دو برادر یکی کارشناس شده و... ،واقعا از برخی استدلال ها در متهم کردن دیگران حال آدم بهم میخوره.
پاسخ + 0 0 --
از اهالی هریس 1395/11/04 - 08:31
قرار است مراسم تعریف ودهل زنان در رابطه با مدیر کل طی مراسمی در هریس اجرا شود مدیر کل طبل زنان یارتان باد
پاسخ + 0 0 --
ازهریس 1395/11/04 - 08:39
اصغرزاده حق دارد وزیر بشود حق دارد ریس جمهور بشود حق دارد استاندار بشود اصغر زاده ادم بسیار مودب وزیبا است او اگر حمایت بشود خیلی خوب است ادم نباید مغرض بشود من با ادم مغرض خوشم نمی اید کامنت ها از او صادر می شود
پاسخ + +4 -6 --
ح.ی 1395/10/21 - 23:57
خدا وکیلی تو که اعتراض میکنی اگر خودت مدیر کل باشی دوست و آشناتو نمی آری؟ کمی فکر کن و جواب بده لطفا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/22 - 12:18
من غلط می کنم که فرقی بین در ودوشاب نگذارم ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/23 - 15:52
با تشکر از نظر شما همکار محترم پس اگر اجازه فر مایید بنر تبریک وقربانی گوسفند ولوح سپاس برای این دوبرادر ها ذبح کنیم ویا نصب کنیم ما قصد تخریب کسانی را نداریم اما هدف شما این است که دست روی دست بگذاریم واز حق خود دفاع نکنیم اری باعث مدیریت ها هستند که موجب شده که همکار انفجار میشه حالا شما چون دارای مدیریت هستین وکارشناسی می بینین که چه راحت صحبت می کنین وچه راحت ایه نازل می کنید ای کاهش خدا شما را هم به حال ما می گرداند ما تنها دعا یمان این است ضمنا تکریم بازاری وفرد های عوام بهتر از تکریم برخی همکاران اداری هست به حضرت امام زمان عج راست می گویم
پاسخ + +7 0 --
ح.ی 1395/10/22 - 16:47
فکر نکرده جواب دادی همکار محترم,در ضمن انتقاد شما وارد نیست انتقاد باید به عملکرد باشد نه نفرات, حتما کسی که خودشو منتقد میدونه اولین اصل انتقاد رو حتما بلده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/10/22 - 20:50
اقای ح ی شما به عنوان کارشناس تخصص انتقاد اصول واقعی انتقاد هها را تبیین کنید ضمنا افراد عامل هم انتقاد هستند وهم تشکر هرچه از توانمندی های عالی در مدیریت ها استفاده شود انتقاد جای خود را به روحیه تشکر وتعامل سیر پیدا می کند به عنوان مثال برای راننده ماهر در جاده هیچ گونه نقدی از سوی راننده های پشت وپیش رو واز پلیس راهنمایی نیست اما برای راننده سر مست هجمه کل جاده اها می شود .......
پاسخ + +2 -2 --
معلم هریسی 1395/11/03 - 00:11
جناب آقای مدیرکل توانمند استان جهت اطلاع به سمع ونظرتان می رسانم تمام کامنهای گذاشته شده در مورد شهرستان هریس واحتمالا برای بعضی از شهرستانها فقط توسط یک همکار مغرض گداشته می شود با نامهای مختلف ، وعلت آن این است که این فرد یک دوره شورای شهرستان انتخاب شد وچون به چیشنعاد وی ترتیب اثرداده نشد از شورا استعفا داد وانصافا پیشنهادش اگرعملی می شد شهرستان ازتمام مشکلات اقتصادی رهای می یافت که پیشناد داده بود در شهر هریس دلفین پرورش داده شود وبه اطلاع می رسانم این فرد با دعوت دوازده هزار نفری شهرستان مرند در انتخابات شرکت خواهد نمود در اتخابات شورا های اخیر
پاسخ + 0 0 --
از اهالی 1395/11/03 - 17:40
یارالی عجب یارالی از همکار با گذاشتن مغرض ایشان مغرض هستند وشما امام وفرد متقی وخدا ترس واقعا که
پاسخ + 0 0 --
از اهالی هریس 1395/11/04 - 08:33
ایشان را من عقده ای ومغرض کرده ام ان اندازه به او یالان وپالان گفته ام وبا روحیه او بازی کرده ام شده مغرض البته به ان هم افتخار می کنم اخر کار من این است سعی می کنم در روی اعصاب افراد راه بروم بنابراین از اینکه ایشان را مغرض کرده ام هم در این دنیا واخرت خوبم هههههه هیییییی هی هی هی میو میو میو
پاسخ + 0 0 --
محمد حسین زاده 1396/01/11 - 23:02
سلام به استان کرمان هم بیایید که ...........بیداد میکند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان مجلس را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور