صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نامه ی جمعی از فرهنگیان دلفان لرستان یه صدای معلم "

«صدای معلم»، صدای معلمان است (در دفاع از عملکرد صحیح رسانه‌ای صدای معلم در انعکاس شجاعانه و شفاف معضلات اداری آموزش و پرورش لرستان)

گروه استان ها و شهرستان ها/

در پی تغییر مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان و نیز وقایع پیش آمده ؛ جمعی از فرهنگیان و معلمان دلفان ( لرستان ) ضمن تشکر و قدردانی از صدای معلم نکاتی را متذکر گردیده اند .

متن کامل این نامه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

شأن و فلسفه‌ی ایجادی «رسانه»، وساطت، انعکاس و رساندن مسائل جامعه است/ یکی از معضلات آموزش و پرورش، تنزل در ورطه‌ی سیاست‌بازی، آن‌هم از نوع منفی، یعنی قربانی کردن آموزش و سیاست‌های آموزشی به پای سیاست‌های اداری مبتنی بر زد و بندهای ناصحیح و به اصطلاح «روابط ناسالم اداری» است/ خطر تبدیل آموزش و پرورش به «بنگاه حامی‌پروری»/ سخن این‌جاست که آموزش و پرورش، که بایستی مهم‌ترین نهاد در نهادینه کردن فرهنگ باشد، نباید تبدیل به حیاط خلوت نمایندگان مجلس شود/ برخی از نمایندگان استان لرستان در تریبون‌های رسمی خود را «بالاترین مقام اجرایی» شهرستان و مسئول نصب و عزل مدیران معرفی نموده‌اند/ نقدهای منتشره در این سایت، هرچند در اوایل مورد بی‌اعتنایی اداره کل آموزش و پرورش لرستان واقع گردید، اما با تاثیرگذاری مستمر آن نقدها، اداره کل مزبور، گرچه دیرهنگام، اما به ناچار، در اندیشه‌ی پاسخ‌گویی، و البته به معنای واقعی، «توجیه‌گری» افتاد/ برخی از رسانه‌ها، از رسالت حرفه‌ای و واقعی خود فرسنگ‌ها فاصله دارند و صرفاً در حد «اعلامیه‌های خبری» توقف نموده‌اند/ سنجه‌ی اثبات صداقت «صدای معلم» در انعکاس منصفانه‌ و شجاعانه‌ی وقایع و اخبار مربوط به صنف فرهنگی این است که به‌جای «کف»، به «سقف» مطالبات فرهنگیان می‌اندیشد/ آنچه رخ داد، «کنش‌گری» شایسته و متعهدانه‌ی جمعی از فرهنگیان لرستان بود که نسبت به سرنوشت اداری خود احساس مسئولیت نمودند و «صدای معلم»، چیزی نبود جز صدای راستین این نوای جمعی که در سایه‌ی دستور دینی و قانونی امر به معروف و نهی از منکر، تحقق یافت/ بر خود فرض می‌دانیم که «صدای معلم»، سردبیر، هیات تحریریه و همکاران لرستانی آن را صمیمانه سپاس‌گزار ‌باشیم/ این حرکت مبارک، زنگ خطر برای سایر مدیرانی باشد که جهت حفظ میز، راهبرد پیش‌برد روابط ناسالم اداری در خفا را متصور می‌گردند/ انتصاب مدیرکل محترم جدید آموزش و پرورش لرستان، که بنا به اظهارات صریح جناب آقای خجسته‌پور، معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری لرستان (در مراسم معارفه‌ی آقای دریکوند)، با حکم وزیر محترم آموزش و پرورش و هماهنگی با استاندار محترم لرستان «و لا غیر»، صورت گرفته، به خوبی گویای این واقعیت است که در راستای حرمت اصل تفکیک قوا، به نمایندگان محترم استان در مجلس، اجازه‌ی ورود به این مقوله‌ی مهم داده نشده است....

تغییر مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و نامه فرهنگیان و معلمان دلفان به صدای معلم

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِی الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِیَدِكَ الْخَیْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ ﴿سوره آل‌عمران، آیه‌ 26﴾

شأن و فلسفه‌ی ایجادی «رسانه»، وساطت، انعکاس و رساندن مسائل جامعه است. انتظار منطقی می‌رود، رسانه‌ای که به نحو اختصاصی و تخصصی به آموزش و پرورش می‌پردازد، زبان بیان مسائل و موضوعات مربوط به این نهاد باشد، خاصه در مقام نقد معضلات و نارسایی‌های موجود.
یکی از معضلات آموزش و پرورش، تنزل در ورطه‌ی سیاست‌بازی، آن‌هم از نوع منفی، یعنی قربانی کردن آموزش و سیاست‌های آموزشی به پای سیاست‌های اداری مبتنی بر زد و بندهای ناصحیح و به اصطلاح «روابط ناسالم اداری» است.
به همین مناسبت، شایسته است به نقطه‌نظر دکتر حاجی‌پور، نامزد حقوقدان دهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در دلفان لرستان اشارت گردد که خطر تبدیل آموزش و پرورش به «بنگاه حامی‌پروری» را گوش‌زد نموده بود.

این واقعیت، وصف حال واقعیت تلخ حاکم بر آموزش و پرورش لرستان در زمان آقای کریمی‌فر بود. آن مدیرکل، با آنکه با حمایت اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بر منصب خطیر مدیرکلی آموزش و پرورش لرستان جلوس نمود، پس از پیروزی نمایندگانی که اکثراً از طیف مقابل دولت فعلی بودند، به جای استواری بر اجرای سیاست‌های آموزشی مقرر دولت دکتر روحانی، در چرخشی بزرگ، تمام هم و غم خود را مصروف کسب رضایت نمایندگان طیف مقابل نمود تا چند صباحی بیش بر کرسی ریاست جالس ماند.

در این راه، تا آنجا پیش رفت که مدیران فرهنگی هوادار و وفادار دولت را لغو ابلاغ نموده و نیروهای مخالف دولت را جایگزین گردانید، و این امری است که با هیچ منطق سیاسی و اداری سازگاری نداشت.
روند مذکور، که آموزش و پرورش لرستان را به عرصه‌گاه کارزار سیاسی‌بازی تبدیل نموده بود، عملاً به تعطیلی و ورشکستگی برنامه‌های آموزشی و پرورشی این استان انجامیده بود و  با میدان دادن به مدیران مخالف دولت، و به همین ترتیب، در سطوح نازل، با «حامی‌پروری» آن مدیران، عملاً با تهی‌سازی آموزش و پرورش از خصلت ذاتی خود، این نهاد مهم و راهبردی را تبدیل به میدان تقسیم غنائم مدیریتی بین اعضای ستادهای انتخاباتی کاندیداهای برنده‌ی انتخابات مجلس تبدیل نموده بود.
هیچ عقل سلیمی، سلامت این روند اداری را نمی‌پذیرد، زیرا نتیجه‌ای غیر از خنثی‌سازی فلسفه و هدف آموزش و پرورش و میدان دادن به روابط ناسالم و صرفاً مبتنی بر توصیه و حمایت «طیف اکثریت» نمایندگان استان در مجلس ندارد.
سخن این‌جاست که آموزش و پرورش، که بایستی مهم‌ترین نهاد در نهادینه کردن فرهنگ باشد، نباید تبدیل به حیاط خلوت نمایندگان مجلس شود که در تهران تهدید استیضاح وزیر را ابزار اعمال فشار جهت گماردن مدیرکل استان و مدیران شهرستانی موردنظر خود قرار داده و عملاً برخلاف سوگند خود، اصل 57 قانون اساسی، یعنی اصل اصیل «تفکیک قوا» را زیر پا گذاشته و شأن و صلاحیت عملی در نصب و عزل‌ها به خود اختصاص دهند.

متاسفانه، این نقض قانون اساسی و جسارت در علنی‌سازی آن به حدی است که برخی از نمایندگان استان لرستان در تریبون‌های رسمی خود را «بالاترین مقام اجرایی» شهرستان و مسئول نصب و عزل مدیران معرفی نموده‌اند!
در فضای مسمومی که مدیرکل محترم سابق، با نادیده گرفتن هدف اصلی و ذاتی آموزش و پرورش، عملاً آموزش و پرورش را از مدیریت دستگاه اجرایی خارج و تبدیل به میدان قدرت نمایندگان مجلس و انتصابات ناشی از آن نموده بود، فغان سوزناک فرهنگیان لرستان، را رسانه‌ی «صدای معلم» رسانا بود، که با انعکاس دردها و معضلات، سعی در آگاهانیدن مقامات مرکزی از فجایع سیاسی اتفاق‌افتاده در آموزش و پرورش لرستان نمود.

نقدهای منتشره در این سایت، هرچند در اوایل مورد بی‌اعتنایی اداره کل آموزش و پرورش لرستان واقع گردید، اما با تاثیرگذاری مستمر آن نقدها، اداره کل مزبور، گرچه دیرهنگام، اما به ناچار، در اندیشه‌ی پاسخ‌گویی، و البته به معنای واقعی، «توجیه‌گری» افتاد. با انتشار جوابیه‌های بی‌اساس آن نهاد، انگیزه‌ی فرهنگیان در کنش‌گری بیشتر گردید و بالمآل نبردی واقعی بین واقعیات و توجیهات به وقوع پیوست که خوش‌بختانه با رصد و داوری شایسته‌ی مقامات عالی وزارت‌خانه، به عزل مدیرکل مربوطه انجامید.
انصاف این است که تصدیق نماییم این فرآیند، روندی مبارک است. اینکه سایتی تخصصی، با انعکاس مسائل مربوط به این حیطه‌ی تخصصی، آن‌هم مستقیماً از زبان فرهنگیانی که خود قربانی روابط ناسالم اداری بوده‌اند، منجر به رفع ایراد جهت ترمیم امور و بازگرداندن آب به سرچشمه شود، حقیقتاً اقدامی است درخور ستایش!
در این راستا، به‌جاست از برخی از دوستان فرهنگی که این شأن مقدس را برنمی‌تابند، بپرسیم که پس مگر چه شأن و کارویژه‌ای برای سایت تخصصی صدای معلم قائل هستند؟! اینکه صرفاً به انعکاس منفعل اخبار، مسائل و موضوعات مربوط به آموزش و پرورش بپردازد! و از ورود نقادانه به اطلاع‌رسانی روابط ناسالم اداری پرهیز نماید؟!!!
نکته‌ی دیگر آنکه، اینکه برخی از رسانه‌ها، از رسالت حرفه‌ای و واقعی خود فرسنگ‌ها فاصله دارند و صرفاً در حد «اعلامیه‌های خبری» توقف نموده‌اند، شایسته نیست که باعث راست‌نمایی این تصور نادرست گردد که شأن و رسالت واقعی رسانه، همین «کف» و حد بسیار تنزل‌یافته می‌باشد.
سنجه‌ی اثبات صداقت «صدای معلم» در انعکاس منصفانه‌ و شجاعانه‌ی وقایع و اخبار مربوط به صنف فرهنگی این است که به‌جای «کف»، به «سقف» مطالبات فرهنگیان می‌اندیشد. برای مثال، در قضیه‌ی آموزش و پرورش لرستان، زبان گویای هزاران فرهنگی دل‌سوز  این استان گردید که از اقصی نقاط آن به انعکاس مستند، مستدل و شفاف دردهای این پیکره‌ی رنجور پرداختند.
آنچه رخ داد، «کنش‌گری» شایسته و متعهدانه‌ی جمعی از فرهنگیان لرستان بود که نسبت به سرنوشت اداری خود احساس مسئولیت نمودند و «صدای معلم»، چیزی نبود جز صدای راستین این نوای جمعی که در سایه‌ی دستور دینی و قانونی امر به معروف و نهی از منکر، تحقق یافت.
کنش‌گری رسانه‌های فرهنگیان لرستان، فی‌نفسه، اقدامی مترقی و گامی بزرگ به پیش بود که فلسفه‌ی وجودی آن ریشه در ادبیات تاریخی و دینی ما دارد، چه آنکه از دیرباز، همواره مردمان از طریق «عرض‌حال»، شکوائیه و گلایه خود را از مقامات به استحضار حکام می‌رسانده‌اند و امروزه رسانه، حائز نقش وساطت بین اداره‌کنندگان و اداره‌شوندگان است.
خوش‌بختانه، نتیجه‌ی درخشان کارزار رسانه‌ای بر همگان مکشوف است و از این حیث، بر خود فرض می‌دانیم که «صدای معلم»، سردبیر، هیات تحریریه و همکاران لرستانی آن را صمیمانه سپاس‌گزار ‌باشیم.
ان‌شاءالله این حرکت مبارک، زنگ خطر برای سایر مدیرانی باشد که جهت حفظ میز، راهبرد پیش‌برد روابط ناسالم اداری در خفا را متصور می‌گردند، غافل از اینکه در زمانه‌ی حاضر، با وجود رسانه‌های پیگیر، شجاع و محقق، اتاق‌های مدیریت آموزش و پرورش، همانند هر بخش دیگر از کاخ سیاست، شیشه‌ای و شفاف است و وقایع به سرعت و شفافیت انعکاس می‌یابند.
در پایان، لازم به تصریح می‌باشد که انتصاب مدیرکل محترم جدید آموزش و پرورش لرستان، که بنا به اظهارات صریح جناب آقای خجسته‌پور، معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری لرستان (در مراسم معارفه‌ی آقای دریکوند)، با حکم وزیر محترم آموزش و پرورش و هماهنگی با استاندار محترم لرستان «و لا غیر»، صورت گرفته، به خوبی گویای این واقعیت است که در راستای حرمت اصل تفکیک قوا، به نمایندگان محترم استان در مجلس، اجازه‌ی ورود به این مقوله‌ی مهم داده نشده است. رجاء واثق داریم که مدیرکل محترم و فهیم آموزش و پرورش لرستان، اصطلاح «ولا غیر» را همواره مدنظر خواهد داشت و در نصب و عزل مدیران، به عنوان یک خط قرمز مرعی خواهد داشت تا ان‌شاءالله آموزش و پرورش لرستان هم در راستای روند صحیح امور، با رعایت اصل تفکیک قوا و «حکم‌رانی خوب» مدیریت گردد.خدایا چنان کن سرانجام کار  
تو خشنود گردی و ما رستگار

جمعی از فرهنگیان شهرستان دلفان لرستان


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 14 دی 1395 ساعت 11:46 خوانده شده: 654 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -5 --
کریمی 1395/10/14 - 12:55
درود خدا بر فرهنگیان دلسوز دلفان.
آقای دریکوند حتماً پیام مهم "ولا غیر" را سرلوحه برنامه هاش قرار میده و به نماینده هایی که صریحا خود را همه کاره و مسئول عزل و نصبها معرفی میکنند، هیچ گونه میدانی نخواهد داد.
قدرت دریکوند، ناشی از استاندار مقتدر و وزیر باکیاست آموزش و پرورش است، لذا تهدید نماینده ها نمیتونه تاثیری بر تصمیماتش داشته باشه.
پاسخ + +5 -9 --
فرهنگی 1395/10/14 - 13:58
این حرکات ودامن زدن به یک عزل ونصب درآموزش و پرورش وخط کشی ها مرز بندی ها برای آن امری نابخردانه است .
به نظر می رسد این حرکات افراطی در حوزه آموزش و پرورش و شانتاژبازی ها یافراد وگروهی خاص با استفاده از فضای آزاد رسانه ای فرصت خدمات رسانی را از مدیران می گیرند.

چون مدیران که نمی توانند همه را راضی کنند .خواه ناخواه افرادی ناراضی می شوند .کافی است چند ناراضی با حمایت یک سایت دست به یکی کنندو فضاسازی مصنوعی وغیرواقع داشته باشند وفردی را وجموعه ای را زیر سئوال ببرند .
به قول جناب شیرزاد آیا مدیرکل جدید درمان همه دردهاست ؟
باید فرصت خدمتگزار ی به مدیران بدهیم .البته نقد منصفانه هم خیلی خوب است وباید نقادی منصفانه صورت بگیرد تا جامعه رشد کند .اما یک تغییر مدیر کل این همه دنبال گرفتن وطومار تقدیر وتشکر نمی خواهد .
به نظر می رسد مدیران ارشد وزارت آموزش وپرورش نسبت به رسانه ها موضع محکمی داشته باشند تا مدیران با جان ودل کار کنند .
پاسخ + 0 0 --
محمد 1395/10/15 - 10:19
ازفحوای کلام شمااینگونه استنباط می شودکه مدیران تعاملی بارسانه نداشته باشند،درحالی که وزیرمحترم برتعامل بارسانه هاتأکیددارند.ضمناهمه مسئولین بایدخودراپاسخگوی رسانه هاومردم بدانندومطمئن باشندعملکردشان توسط مردم دررسانه هارصدمی شود
پاسخ + +7 0 --
صادق 1395/10/14 - 14:05
مسئولین محترم فکری به حال لغو ممنوعیت ادامه تحصیل فرهنگیان بکنند .

از وزیر محترم جدید می خواهیم با قاطعیت وجدیت تمام به دنبال لغو ممنوعیت ادامه تحصیل فرهنگیان باشد .چراکه فرهنگیان با این مصوبه مممنوعیت خیلی مشکل پدا کرده اند وقول شفاهی ریاست محترم جمهوری وسازمان محترم مدیریت وبرنامه ریزی کشور به وزیر سابق باید پیگیری شود و مجموعه آموزش و پرورش اسثنا شود از ممنوعیت مذکور ..

از مدیر محترم سایت صدای معلم هم انتظار می رود از روابطه خوب خود با مسئولین استفاده کنند و این موضوع را به صورت تخصصی و ویژه دنبال کنند .این کار ارزش دارد.تشکر
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1395/10/17 - 20:02
خدا پدرتونو بیامرزه ،
کدوم رابطه خوب، خبر نگاری حرفه ایه که اگه توش قلم به دست مزد بگیر نباشی !!!
با هیچ کس زابطه خوبی نداری......!!!!
پاسخ + +8 -4 --
مرادیان.م 1395/10/14 - 14:14
باتشکرازصدای معلم ونیزسپاس ازاصلاح طلبان راستین دلفان.
امیدواریم آ.پ دلفان که به حیاط خلوت نماینده مخالف دولت وگروهی ازدلالان غیرفرهنگی تبدیل شده،توسط جناب دریکوندموردبازبینی قرارگیرد.
پاسخ + +7 -4 --
عبدالرضا خسروی 1395/10/14 - 14:31
باسلام وتشکر فراوان خدمت مدیر محترم صدای معلم جناب پورسلیمان بابت بازتاب مطالبات فرهنگیان لرستان
صدای معلم در جریان وقایع آموزش وپرورش لرستان وظیفه ی ذاتی یک رسانه را به خوبی ایفا کرد.
همچنین تشکر از فرهنگیان محترم دلفان بدلیل پیگیری مطالبات به حق خود بویژه جناب نظریان
امیدوارم مدیریت جدید آ.پ استان همانگونه که در سخنان خود وعده ی پرهیز از سیاست ورزی، تمرکز زدایی در عرصه ی تصمیم سازی ، باز کردن فضای گفتگو با معلمان ، عدالت در تخصیص بودجه بین ادارات تابعه و... داده اند در عمل هم این را به خوبی نشان دهند وبدانند که چشمان تیزبین فرهنگیان استان تمامی تصمیمات آنها را رصد خواهند کرد.
پاسخ + +3 -4 --
رومان 1395/10/14 - 14:53
باسلام واحترام..هردم از این بام بری میرسد...حکایت باندوباندبازی در خرم اباد ادانه دارد این وسط قربانی این میدان معلم ودانش آموزان میباشند بی کفایتی مدیران ومسولان بیداد میکند
پاسخ + +8 -3 --
معلم ناامید 1395/10/14 - 20:07
کاملا موافقم کاش ب جای نشریه نگاه ک محبوب معلمان نیست رسانه چاپی صدای معلمان چاپ میشد
پاسخ + +5 0 --
معلم 1395/10/15 - 11:13
لطفا جلوی توهین و اهانت کادر اداری به خصوص(( حراست و ارزیابی عملکرد)) را به معلمین بگیرید

این افراد تنها کارشان شده توهین کردن و نایودی انگیزه معلمان
پاسخ + +6 0 --
فرهنگی 1395/10/15 - 13:17
با سلام بر سردبیر و همماران سایت وزین صدای معلم
در دلفان مدیریت آ پ هیچ اجازه ای از خودش ندارد و تمام ابلاغ ها از طرف نماینده و تیم ایشان صادر می شود از جناب آقای دریکوند تقاضا داریم که به این امر رسیدگی بفرمایند
پاسخ + 0 0 --
حامد 1395/10/17 - 01:07
مدیرآ.پ دلفان،لفظااصلاح طلب وعملامنفعت گراست .دورقبل به سوری رأی دادکه ازمخالفان دولت بود،دوره اخیرهم برای حفظ پست به کاندیدای جبهه پایداری رأی داد.این اداره اکنون توسط دلالان لیست به دست اداره می شودومدیرمحترم درحدمترسک ظاهرمیشوند.فرهنگیان ازاعمال نفوذنماینده اصولگراودلالان وکارچاق کن هابه ستوه آمده اند.پاشنه آشیل مدیرکل قبلی همین مدیردلفان بود،امیدواریم مدیرکل جدیدفکری اساسی برای این منطقه بکنه
پاسخ + 0 0 --
موسوی 1395/10/16 - 20:57
باسلام دوستان عزیز فرهنگی انتظار این است که شما به عنوان سکاندار فرهنگ جامعه دیدتان وسیع تر ازین باشد اینکه مرتب بحث چپ و راست اعتدالی و تند رو مطرح بشود دردی از جامعه فرهنگی دوا نمیشود مهم این است که افراد توانمند به کار گمارده شوند. شما ببینید در بروجرد مدیر کل قبلی معاونین توانمنذ اداره رو بر کنار وافراد به قول شما طرفدار دولت را منصوب کرد ولی همه دیدند که این افراد توان وتخصص کار رو ندارند پس بهتر است توان و هم و غم ما به کار گماردن افراد توانمند باشد خواه این افراد حامی دولت باشند یا منتقد ان
پاسخ + 0 0 --
محمد 1395/10/17 - 20:45
حمید فتحی, [07.01.17 20:22]
[Forwarded from حمید فتحی]
خبر خبر مهم. پیش دبستانی
اداره اموزش وپرورشدلفان در اینده این معلمان را جذب میکندهیجکدام سابقه ندارند همان پیش دبستانی ها
خواهرزاده احمد کاظمی. ط کاظمی
برادر زاده احمد کاظمی الهام کاظمی دختر سلیمان کاظمی
خواهر اقای قهرمانی بخشدار سابق م قهرمانی
دختر سبزعلی بارانی ص بارانی نوری
دختر سلطانکرم سیفی م سیفی
زن عبدالحسین مرادی شورای شهر پر شور دلفان ا -ز
وخ م عجب اداره زن سالاری میشه
پاسخ + 0 0 --
علی حیدری 1395/11/08 - 23:07
از مدیرکل محترم اموزش وپرورش استان می خواهیم که فکری به حال مدیر نه جپ ونه راست نوراباد بکند واقعا ایشان به درد دولت نمی خورد و باید عوض شود و بجای طرفدادی از دولت فقط به فکر بکار گیری اقوام نزدیک خود است و قبلا طرفداد سودی بوده و الان طرفدار منفعت خود است
پاسخ + 0 0 --
رضا 1395/11/13 - 14:09
جناب مدیر محترم صدای دلفان لطفا از گذاشتن پست هایی پایه وبی اساس که جزءتخریب شخصیت افراد چیز دیگری مد نظر نیست جلوگیری شود بخصوص کامنت آقای حمید فتحی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور