صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سخن معلم استیضاح وزیر آموزش و پرورش را بررسی می کند : گفت و گو با علی قلی زاده ، فعال فرهنگی

مجلس به جای حذف به دنبال حل مشکلات آموزش و پرورش و معیشت معلمان باشد

  • جناب قلی زاده

خبر استیضاح آقای فانی را می دانید و شاید این بار سوم است که مطرح می شود و حدود 60 نماینده مجلس آن را امضا کرده اند .طراحان استیضاح دغدغه خود برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش را مطالبات فرهنگیان و معلمان عنوان کرده اند .

نظر شما به عنوان یک فعال فرهنگی و دارای دیدگاه اصلاح طلبانه در حوزه تعلیم و تربیت در مورد این مساله و دلایل آن چیست ؟

نمایندگانی که دغدغه خود را مطالبات فرهنگیان عنوان می کنند طی 10 تا 15 سال پیش در برابر مطالبات فرهنگیان که ریشه و خاستگاه صنفی داشت چه برخوردی داشتند ؟ این جریانات کاملا مشخص هستند . این که این افراد چه کسانی بودند و چه مواضعی در برابر مطالبات فرهنگیان داشتند .برخی از این افراد در برابر کسانی که پیگیر مطالبات صنفی معلمان بودند چه برخورد و یا مواضعی داشتند .

برخی از آن ها حتی پیگیری مطالبات صنفی را تضعیف نظام می دانستند !

در حال حاضر  رئیس دولت ، آقای روحانی است و برخی از این ها به دنبال " جریان سازی " هستند که می خواهند روی موج مطالبات فرهنگیان و معلمان که البته به حق هم هست و کسی هم آن ها را انکار نمی کند سوار شوند  و می خواهند از آن نهایت استفاده را ببرند .برای فرهنگیان هم کاملا این وضعیت مشخص است . زمانی این جریان به مطالبات معلمان توجهی نداشت اما الان به آن خط می دهد .اما معلمان به آن ها توجه نمی کنند چون می دانند که حرف این نمایندگان از ته دل نیست و آن ها واقعا به دنبال حل مشکلات فرهنگیان و رفع مطالبات آنان نیستند .

  • در واقع شما معتقد هستید که رویکرد مجلس و حتی کمیسیون های مربوط به آموزش و پرورش مثل کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حتی فراکسیون فرهنگیان نسبت به مسائل آموزش و پرورش یک رویکرد سیاسی است ؟

متاسفانه و دقیقا همین طور است .فرهنگیان ما عاقل هستند و البته به دنبال این هستند که دولت نسبت به مسائل آن ها توجه کافی نشان دهد . البته دولت نشانه هایی به فرهنگیان داده است که به دنبال حل مسائل آن هاست و اگر فرهنگیان در این دولت تدبیر و امید امیدی دارند به خاطر سیاست های دولت طی تقریبا دو سال گذشته است .حداقل در دو سال گذشته یک آرامش نسبی بر اقتصاد کشور حاکم است .

  • وقتی من نظر برخی از فعالان فرهنگی را در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش می پرسیدم این دوستان ترجیح می دادند که سکوت کنند و یا موضع خود را به صورت شفاف و یا صریح بیان نمی کردند !در واقع ، ما با یک جور " محافظه کاری فرهنگی " از سوی الیت های فرهنگی ، فعالان تشکل ها و حتی خود تشکل ها  مواجه هستیم .

چرا این رویکرد بین این افراد وجود دارد و چرا ترجیح می دهند که در این شرایط سکوت کرده و نسبت به افکار عمومی بی اعتنا باشند ؟

اول این که ما نمی توانیم لیدر باشیم و ادعا کنیم تشکل داریم ، صاحب نظر هستیم و قس علیهذا . و بعد بگوییم که ما در این شرایط اظهار نظر نمی کنیم !

این نهایت محافظه کاری است در شرایطی که فضا کاملا سیاسی است .اگر استیضاح را وارد می دانند باید دلیل آن را بگویند و اگر آن را بد می دانند به همین صورت اعلام موضع کنند .

اما اعتقاد من این است که جناب فانی فعالیت هایی را انجام می دهد و البته من در جریان آن هستم اما نقدی به لحاظ رسانه ای وارد است و آن این که اطلاع رسانی صورت نمی گیرد .تعدادی از فرهنگیان می گویند ما کسانی نیستیم که عدالت را زیر پا بگذاریم و اگر بدانیم که وزیر ما فعالیت می کند خوشحال می شویم .

محروم کردن جامعه از اطلاعات و اطلاع رسانی یک جور بدسلیقگی است و ما باید در این زمینه به مردم ، جامعه ی فرهنگیان اطلاع رسانی کنیم .به لحاظ شغلی ، از آن جا که من در موضوع روابط عمومی درگیر هستم به این نتیجه رسیده ام که خیلی از مشکلات به دلیل نبود سیستم اطلاع رسانی ، فقدان گفت و گو است و این که هر فرد احساس کند صدایش شنیده می شود و کسی هست که پاسخ گو است .

  •  بخش قابل توجهی از فرهنگیان و معلمان بر این باورند که عملکرد آقای فانی در یک سال اخیر رضایت بخش نبوده است و در زمینه اقتصاد و معیشت معلمان ضعیف عمل کرده است .نظر شما چیست ؟

یک سری نقدهایی به لحاظ ساختاری  وجود دارد که فرهنگیان خودشان را با کارمندان دیگر مقایسه می کنند ؛ مثلا نامه ای بود که در آن اشاره شده بود که چطور می شود یک کارمندی طی چند سال چند صد میلیون تومان وام می گیرد ، بازنشسته می شود و بعد وام هایش بخشیده می شود ...فرهنگیان هم جزیی از این جامعه هستند و خانواده کارکنان دولت محسوب می شوند .این که یک معلم فکر می کند اگر یک وام  خرید خود رو بگیرد ، هنر کرده است  ! قاعده این است که شاید مردم و یا فرهنگیان محرومیت را بپذیرند اما قبول " تبعیض " برای آن ها غیرممکن است .دولت هم اعتقاد ندارد که این کاملا درست است و این سامان دهی باید صورت بگیرد و رئیس محترم جمهور باید در همه بخش ها این عدالت را برقرار کند و این از وظایف خدمتگزاران این نظام است ، این که عدالت برقرار شود .این که گفته شود آموزش و پرورش هزینه است قابل قبول نیست .این نگاه نادرستی است که ما البته از آقای رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید که با رویکرد مورد قبول شرکت کردیم و تا آخر از ایشان حمایت می کنیم انتظار پیگیری و حل مساله را داریم

  •  بخشی از فرهنگیان معتقدند که عملکرد آقای فانی ضعیف بوده است و ایشان به خاطر ترسی که از مجلس و یا استیضاح دارد نتوانسته است آن دسته از برنامه ها و اقداماتی که متناسب با برنامه های دولت تدبیر و امید است را اجرا نماید .می گویند برکناری آقای فانی از طریق استیضاح و توسط مجلس منجر به تولید شرایطی خواهد شد که آقای روحانی به جای ایشان یک سرپرست را در وزارت آموزش و پرروش بر سر کار بیاورد و این سرپرست بدون توجه به محدودیت های فعلی ، تغییرات و تحولات لازم را که تاکنون انجام نشده است را به ویژه در زمینه های مدیریتی ، نرم افزاری و... انجام دهد .

به نظر من ، استیضاح وزیر و کنار رفتن آقای فانی نه تنها باب خوبی را در آموزش و پرورش و برای فرهنگیان ایجاب نمی کند بلکه شاید آسیب هم برساند .آقای فانی کارهایی را در آموزش و پرورش انجام داده است ، اگرچه شاید احساس شود که کاری صورت نگرفته است . ما باید کلیت را در نظر بگیریم و نه یک وزارت را .شما الان وضعیت مردم را با گذشته مقایسه کنید .آقای وزیر تابع دولتی است که در آن تصمیم گرفته شده است اولویت اول سلامت باشد .نگاه دولت نگاهی است که همه از آن حمایت می کنند . ما نمی توانیم این اولویت را که در جهان در رتبه نخست مطرح می شود را نادیده بگیریم و از دولت انتظار داشته باشیم که در این شاخصه کار نکند و فقط به آموزش و پرورش بپردازد .اگرچه نگاهی که دولت به سلامت دارد نفع آن به آموزش و پرورش هم می رسد .من معلم نمی توانم در کلاسی تدریس کنم که دانش آموزان آن در بحث سلامت مشکل داشته باشند .در بسیاری از بخش های آموزش و پرورش و در سال جاری و در بخشی از استان ها از جمله استان خراسان شمالی که من در آن هستم با توجه به نگاه مثبت استاندار که نماینده رئیس جمهور در استان است ، اعتبارات خوبی در زمینه تجهیز و توسعه مدارس به آموزش و پرورش واریز شده است و یا در طرح هایی مانند آسیب های اجتماعی و... استاندار وارد عمل شده است و مطابق آن طرح اعتباراتی را اختصاص داده است .

در زمینه مطالبات و مشکلات فرهنگیان این انتظار به حقی است و امسال که " سال سلامت " بود در سال بعد حداقل نگاه دولت به آموزش معطوف شود و این موقعی حاصل می شود که  فضا ، فضای آرامش باشد .آقای فانی اصولا شخصیت " غوغا سالارانه ای " ندارند  و کارهایشان را اصطلاحا با " چراغ خاموش " انجام می دهند .در این شرایط که تعدادی نماینده در مجلس بر طبل استیضاح می کوبند ؛ شفاف سازی و اطلاع رسانی عملکرد می تواند خیلی مثمر ثمر و سازنده باشد . حداقل اگر وزیر در جلسه استیضاح رای نیاورد ، فرهنگیان با افتخار از آن یاد خواهند کرد .

حداقل می گویند که ایشان می خواست برای ما کار کند اما مجلس سیاسی نگذاشت .

  • نظر شما در مورد عملکرد تیم همراه و یا کاری ایشان چیست .برخی از فرهنگیان بر این باورند که آقای فانی نتوانسته است معاونین و حداقل مشاورین قدرت مند ، برنامه ریز و یا ریسک پذیری را برای اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید انتخاب کند .در واقع ، آقای فانی به گونه ای قربانی عملکرد آن تیم می شود .

قبل از آن که به بحث گروه کاری بپردازیم باید به این مساله بپردازیم که حدااقل از دو دهه پیش ، مشکلات فرهنگیان در زمینه مطالبات و معیشت بوده است  و این که بگوییم چون آقای فانی در این دولت تیمش ضعیف بوده است به این صورت شده است .باید یک مقدار واقع بین باشیم .تا تحولی در نگاه دولت نسبت به آموزش و پرورش به وجود نیاید و نگاه اساسی تر نباشد مثل نگاهی که به مقوله بهداشت صورت گرفت ، وزیر نمی تواند شق القمر کند .تیم کاری او نمی تواند کار خاصی انجام دهد .در تیم کاری آقای فانی افراد فرهیخته ،دانشمند و متفکری وجود دارند .

  • آقای قلی زاده

فرهنگیان دوران آقای دکتر نجفی را هم تجربه کرده اند .اعتقاد بر این است که آقای نجفی توانست آن نگاه را در مجموعه هیات دولت متحول کند  و جامعه و توجهات را به سوی آموزش و پرورش سوق دهد ولی آقای فانی نتوانسته است چنین تحولی را در نگاه جامعه و دولت ایجاد کند .

البته مشکلات قدری پیچیده تر شده است .شرایط آقای فانی با آقای نجفی اصلا قابل مقایسه نیست .ما اقتصادی داریم که متکی بر نفت است .با یک نوسان در نفت ، برنامه ها نیز مشکل پیدا می کنند و دولت نمی تواند آن ها را برای تصویب به مجلس بفرستد و اگر هم تصویب شود ممکن است شورای نگهبان آن را رد کند ؛ چون پشتوانه مالی و یا اجرایی ندارد .فکر می کنم اقتصادی که ما داریم ( اقتصاد متکی به نفت )و نیز آن بحث تحول نگاه دولت به آموزش و پرورش باید در یک نقطه به هم برسند؛ حتی اگر وزیری هم به مراتب قوی تر از آقای دکتر نجفی هم بیاید .

  • در حال حاضر ،توصیه شما به عنوان یک فعال فرهنگی به آقای دکتر فانی چیست ؟

آقای فانی کسی است که برخاسته از آموزش و پرورش است .کسی است که نسبت به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش اشراف دارد .از سوی دیگر شخصیتی آرام و متین است  و البته در کنار آن کارهای خودش را هم انجام می دهد .فکر می کنم با این تفاسیری که در مجلس نسبت به آموزش و پرورش وجود دارد و این بحث هایی که بین فرهنگیان صورت گرفته است و بدون تردید این ها را رصد کرده است ؛ تدبیر اقتضا می کند نگاه نسبت به آموزش و پرورش خوب شود .

اگر این اتفاق به خاطر مسائل مالی و... انجام شود تلخ است .

  • جناب قلی زاده . مکمل پرسش های قبلی این را دوباره مطرح می کنم که دغدغه فرهنگیان در حال حاضر مقایسه دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش است . معلمان می گویند چرا آقای هاشمی توانسته است تحول خوبی را در زمینه افزایش حقوق پرستاران و یا کادر این وزارتخانه به وجود آورد اما آقای فانی نمی تواند ؛ ضمن آن که پرسنل این دو وزراتخانه شرایط  تقریبا مشابهی دارند ؟

به عنوان یک فرد ایرانی می گویم ، این نگاهی که دولت به " سلامت " داشته است یک نگاه درستی بوده است  و بی راه هم نیست .قطعا شما با افراد بیمار برخورد داشته اید .حتی ما فرهنگیانی داشته ایم که به خاطر تامین اقلام دارویی شان مشکلات اساسی داشتند و حتی تا استانداری می آمدند .به نظر من ، سلامت اولین گزینه است .شما نباید فقط فرد را در نظر بگیرید .آقای هاشمی نباشد و فرد دیگری باشد .این نگاه دولت ، نگاه خوبی است .همه آن را ستایش می کنند  و مردم هم از این وضعیت راضی هستند .چه اشکالی دارد در کنار این نگاه خوب دولت ، نگاه خوب دیگری هم باشد  و آن هم آموزش و پرورش  و توجه به آن باشد .اگر ما در حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم ،این فرهنگ سازی صورت بگیرد ،از طریق پیشگیری ، خیلی از صرفه جویی ها را خواهیم داشت .این پیشگیری موجب می شود که هزینه های درمان هم کم شود .

آموزش و پرورش بهترین بستر است . اگر قرار است اعتباری در زمینه درمانی هزینه شود ،با مبالغ کم تری می توان فرهنگ سازی گرد و به صورت " پیشگیری " اعمال شود .

من از همه تشکل ها و رسانه ها دعوت می کنم که این بحث ها را با نمایندگان در قالب گفت و گو داشته باشند . روشنگری کنند .اگر این افراد دغدغه آموزش و پرورش دارند ، راه کارشان چیست .آیا تضمینی وجود دارد که با آمدن فرد دیگر ، مشکل حل شود .بسیاری از اعتبارات دست این نمایندگان مجلس است . چطور برای افزایش اعتبارات اقدامی نمی کنند و از آن طرف می گویند اگر این فرد عوض شود ، مشکلات حل می شود !

  •  از وقتی که در اختیار سخن معلم قرار دادید ، سپاسگزاریم .
سه شنبه, 16 دی 1393 ساعت 11:43 خوانده شده: 2305 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1393/10/16 - 13:52
تمامی استیضاح ها جنبه سیاسی دارد و به حال معلم فرقی نکرده و نخواهد کرد.
ولی اینکه از وزیر هم معلمان حمایت کنند کاری بسیار نسنجیده است.
در ضمن نمایندگان و یا هر گروهی در هر زمان که به آن ها لازم داشته اند سوارشان شده اند و وقتی خرشان از پل گذشته همه چیز را رها کرده اند.
ولی همه اینها نباید مانع از حق خواهی معلمان گردد.
در هر دوره ای به بهانه ای از معلمان خویشتنداری خواسته اند. ولی فکر کنم دیگر بس است. کارد به استخوان رسیده است.
پاسخ + +6 -3 --
بدبین 1393/10/16 - 15:28
جناب قلی زاده فانی هیچی نیست این همه ازش تعریف و تمجید کردید کدوم شخصیت، فقط سرش رو انداخته پایین و داره میره ..؟
با نگاه بلند و نفوذ در بدنه دولت مشکلات حل می شود ؟
به نظرمن آموزش و پرورش وزیر نداشته باشه بهتر از فانی است
پاسخ + +6 -2 --
معلم 1393/10/16 - 17:27
درمجموع ..استیضاح فانی خوب و به جا می باشد//
پاسخ + +7 -2 --
معلم -زیرخط فقر 1393/10/16 - 17:48
واقعا که جانااز دل مامی گویی.معلمی که نمی تواند عینکی/دندانی/برای خود وفرزندانش تهیه کند/پول یک ماه حقوق یک دندان راپر می کندآیا؟وزیربهداشت راست میگوید بیمه طلایی ما رازیرپوشش ببرد.ماکه درمناطق محروم زندگی می کنیم/همه چیز ماراقطع کردهاند.چه تفاوتی با یک پزشک عمومی که درروستای ماست باتمام امکانات حقوق 15000000میلیونی میگیردولی ما1000000میلیون.باهیچ مزایایی.
پاسخ + +7 0 --
دبیر 1393/10/16 - 18:38
تمام درد آموزش و پرورش این هست که یک بی توجهی عمیقی در دولت و مجلس بهش وجود داره که زمینه تبعیض های مختلف مابین فرهنگیان و دیگر کارمندان دولت را فراهم می کند ...
ما فقط اسم کارمند را یدک می کشیم .
تنها راه علاج هم حضور یک فرد قوی و کادر قدرتمند در راس این ارگان هست که به شکل درست خودش آموزش و پرورش رو تبدیل به دغدغه جامعه و افکار عمومی کنند و در این راه از فدا شدن خودشون هم نترسند کاری که در وزارت بهداشت شد یعنی وزیر بهداشت با رسانه ای کردن مشکلات و کاستی ها توانست دولت و مجلس رو به سمت بهبود و ارتقای وضعیت سلامت کشور و زیر مجموعه خودش وادار کنه .
با ترس و لرز و سکوت و بله قربان گویی کاری از پیش نخواهد رفت .
پاسخ + +9 0 --
حسینی 1393/10/16 - 18:58
دراینکه فانی ضعیف عمل کرده شکی نیست ،ولی تجربه واستنباط بنده این است که اکثر نمایدگان مجلس بیشتر غم نام ونان خودشان را دارند تا مارا.
باز هم نگاه ابزاری به معلمان !!!!درداین است که نگاه کلان دولت به فرهنگیان هم خالی از منزلت شان درخور آنان است،کمی به عقب وبه اوایل امسال برگردین وبه سختان دکتر نوبخت یکی از متمولترین اعضای هیئت دولت نگاهی بیندازید که فرمودند:فعلا ضرورت ونیازی برای افزایش حقوق معلمان احساس نمیشود!؟!؟
حال فرض کنیم وزیر هم عوض شد ،سیاست دولت تدبیر وامید که همان است کاش کمی هم برای شعور ماارزش قایل بودند.یادت به خیر سعدی:
گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من،
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
پاسخ + +3 -2 --
معلم با وثیقه آزاد ب 1393/10/16 - 19:07
جناب قلی زاده در این که دست نشانده هستی حالا،وزیر یا هرکسی دیگه من نمی دانم،اما به هرحال یا دست نشانده ای یا جاهل وبیگانه با مسائل آموزش وپرورش،کدام رفتار یا برنامه این ... وزیر قابل دفاع است،
فروش مدارس دولتی به غیر انتفاعی،پرداخت به موقع اضافه تدریس معلمان،حق الزحمه امتحانات سال 91،پرداخت پاداش پایان خدمت به موقع،بیمه مزخرف مسی ،هزینه ازدواج وفوت،چه عملکردی؟
در پیشگاه معلمان از این دفاع غیر معقول ونابخردانه استغفار کن
البته بی تدبیری وناامیدی در همه جا موج می زند در آموزش وپرورش بسیار پررنگ تر است اونم به خاطر وزیر بی کفایت وحرف گوش کنه
پاسخ + +2 -3 --
رضا مرادی 1393/10/17 - 00:29
باتوجه به جمیع جهات استیضاح وزیر را به صلاح نمی دانم ومصائب آموزش وپرورش به مجلس ونمایندگان بر می گردد آنان می توانند با اختیاراتی که دارند با اخذ تصمیمات شجاعانه وبه جا مشکلات معلمان ودانش آموزان را مرتفع نمایند.
البته آقای فانی وتیم مدیریتی ایشان باید با تشکل های همسو با دولت تدبیر وامید بیشتر تعامل داشته باشند.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1393/10/17 - 00:44
مسلما آقای فانی نمی تواند حتی یک کلاس را اداره کند. ولی نمایندگان محترم هم نماینده ی مردم نیستند و نماینده ی جیب خود هستند و میخواهند تنها فانی را بتیغند.
پاسخ + +1 -1 --
محمودی 1393/10/17 - 15:41
کسانی که منتقد وزیر هستند بگویند وزیر چه کاری می توانست بکند که نکرده است.
پاسخ + +2 -1 --
معلم20 1393/10/17 - 17:16
مطمئن باشید با استیضاح هیچ مشکلی حل نمی شود .
یادم هست فانی یک ماه بود وزارت رو تحویل گرفته بود یکی از نمایندگان گفته بود فانی باید بیاد مجلس به این سوال جواب بده که چرا فارغ التحصیلان دبیرستان نمی توانند انگلیسی صحبت کنند!!!!!!!!!!!!!!
نگاه مجلس اگر به آموزش و پرورش مثبت بود به نجفی رای اعتماد می داد چون همه می دانستند که اکثر معلمها نجفی را می خواستند.
پاسخ + +5 0 --
ن .ک 1393/10/17 - 17:36
آخه بچه سربه راه تر از این کجا پیدا میکردند؟سرشو انداخته پایین وهرچی مجلسیها میگن از ترس استیضاح شدن انجام میده
خداییش خیلی بی چشم ورویید !؟!چاقوکه دسته خودشو نمیبره
پاسخ + 0 0 --
علی 1393/10/17 - 19:00
کار باید به کاردان سپرده شود نه قربان گو ی محض
پاسخ + +2 -1 --
فرهنگی 1393/10/17 - 18:54
با سلام از گفتگو وتفکر نقادی شما عزیزان بسیار لذت بردیم من هم به عنوان یک فرهنگی از خطه آذر شهر همه را تایید می کنم.می دانید که شهر (آذرشهر)ما از بدو انقلاب یک رئیس آموزش وپرورش خوبی به خود ندیده است مگر نادر.مانده ایم حرف دلمان را به چه کسی بگوییم. حرف ما استیضاح است وبس.ما را با کاغذ بازی و... مشغول نکنند معیشت فرهنگیان پیش کش.در عجبیم چه دولت تدبیر وامیدی که نتوانسته اند مدیران لایق وشایسته ای بر سرکار بیاورند. مخصوصا در آموزش وپرورش التماس دعا
پاسخ + +6 0 --
علی 1393/10/17 - 18:58
با مطیع کامل بودن وزیر معیشت معلمان حل نخواهد شد
پاسخ + +4 -2 --
معلم متوسطه اول 1393/10/17 - 19:35
دوستانی که می گن استیضاح فانی مشکلی را حل نمی کند فقط جواب بدهند اگر آقای فانی بماند با این وضعیتی که طی این یک سال و نیم داشتیم آیا مشکل ما معلمان حل خواهد شد یا نه؟
پاسخ + +5 -2 --
حسین قره داغی 1393/10/17 - 21:47
حداقل وزیرآموزش وپرورش به مجلس بافریاد بگوید "چرا؟تبعیض وبی عدالتی "
پاسخ + +5 -2 --
محمودی 1393/10/17 - 23:01
امشب آقای وزیر خیلی مودبانه همه حرف هایشان و کارهایی که شده را گفتند.
امیدواریم دولت از حمایت این وزیر فرهنگی دریغ نکرده و با ارتقاء بحث معیشتی وزیر را حمایت کند.
پاسخ + +4 -1 --
مانی 1393/10/18 - 12:44
آخه قلی زاده که روابط عمومی فانی است ... مگه جرات داره واقعیت ها را بیان بفرمایند ..؟
با یک منتقد حسابی گفتگو بشه بهتر است
چه چه و به به ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +3 -2 --
بدبین 1393/10/18 - 12:50
کدوم فعال فرهنگی ....؟
فعال سیاسی ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +1 -4 --
محمودی 1393/10/18 - 21:58
آقای قلی زاده از دوستان خوب فرهنگیان خراسان شمالی و بجنورد است وی زمانی که هیچ کس جرأت بیان مسائل صنفی را نداشت به عنوان فعال صنفی و خبری در کنار فرهنگیان بود و اکنون باز هم در کنار ماست.
این دوست عزیزم در این مصاحبه به بی عدالتی ها نسبت به فرهنگیان اشاره کرده ولی معتقد است استیضاح در این مقطع تنها یک کار سیاسی است.
پاسخ + +5 0 --
بدیار 1393/10/19 - 00:57
تعریف کردن از بدی عین بدی است ...؟
پاسخ + +1 0 --
رحیمی 1393/10/20 - 22:02
آقای قلی زاده خیلی خوب تحلیل کرده اند و مسائل مجلس را خوب گفته اند که دل مجلس برای فرهنگیان نسوخته و الا این عزیزان در طول این سال ها کاری می کردند ولی شما نپرسیده اید و ایشان هم نگفته نقطه قوت آقای فانی چیست که بهتر است بماند؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1393/10/22 - 01:15
دیدید که آقای فانی چه قدر ناراضی دارد ؟
خواسته ی اکثر فرهنگیان آن است که ایشان در پست وزارت نباشند .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی ازاصفهان 1393/10/24 - 00:35
باسلام خدمت همکارعزیزم،جناب آقای قلی زاده ، درمورداهدافی که برخی ازنمایندگان مجلس دنبال می کنند همگان آگاهندوشکی درآن نیست.اما خدمت جنابعالی عزض کنم که باوجودیکه بیشترمافرهنگیان ارطرفداران حضورجناب آقای دکترنجفی بودیم وبعد ازآن درحدتوان ازحضورجناب آقای فانی استقبال کردیم.اما عملکردایشان نشان دادکه باید نگاه یکسویه راکنارگذاشت ودر شرایط کنونی تصمیمی عاقلانه ترگرفت ب طوری که به نفع جامعه فرهنگی شود ماننداستعفای ایشان قبل ازاستیضاح ومعرفی وزیری شجاع و توانمند به مجلس وپشتیبانی قاطع ازاوچون ایشان به روش های قدیمی غیربازره خودپایبندند وراهی برای خروج ازبن بست مشکلات باقی نگذاشته اند
پاسخ + 0 0 --
فرخنده قربانی 1393/11/01 - 19:36
باعملکردی که ازمجلس در طی سالیان پیش ودردولت های مختلف دیدیم هیچ وقت نخواسته است به درد معلمان برسد.ضمن اینکه تاکنون هر لایحه ا ی که جهت رفع سختی معیشت فرهنگیان بوده است رادر واقع وتوکرده است.پس مطمئن باشید مجلس دلش برای جیب خودش میسوزد وگرنه دستش برای ارتقای معیشت معلمان باز بود.
به قول یکی ازهمکاران آقای نوبخت از دولت تذبیر وامید هم گفته اندنیازی به افزایش حقوق معلمان نمی بینیم زیرا وزرا هم تقریبا همسان مجلسیان حقوق ومزایامیگیرند.اصلا از حال و روز فرهنگیان خبر دارند؟پس بایدمعلمان همانند جامعه پرستاران خودشان کاری برای خود بکنند وگرنه این دور باطل ادامه دارد...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1393/11/10 - 15:44
اقای فانی تریبون ندارد چون توان ندارد چرا اقای بابایی تریبون داشت روزنامه هم ندارد مدتی است ماهنامه اموزش و پرورش هم توزیع نمی شود اجمالا اقای فانی حرفی برای گفتن ندارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور