صدای معلم

« معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به صورت دقیق و شفاف توضیح دهد که چرا دستورالعمل بازگشایی مدارس علی رغم تبلیغات فراوان توسط ایشان و حتی اعتراض عضو شورای عالی آموزش و پرورش نسبت به کنار گذاشتن آن اجرا نشد ؟ »

" اغراق گویی " معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و چند پرسش ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

اغراق گویی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و پرسش های صدای معلم

هنوز معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از زمان تصدی این پست نه به هیچ یک از گزارش های « صدای معلم » پاسخی ارائه کرده است و نه نشستی با خبرنگاران و رسانه ها با وجود تاکیدات و تذکرات فراوان برگزار کرده است . اگر از نگاه معاون آموزش متوسطه عملکرد مدیران استان ها مطلوب بوده است ؛ پس تعطیلی 90 درصدی مدارس نشان از چه می تواند باشد زمانی که مسئولان و مدیران هم در داخل آموزش و پرورش و هم دستگاه های بیرونی به ویژه وزارت بهداشت و ستاد کرونا گواهی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس در حد " مطلوب " می دهند ؟!

در گزارشی که صدای معلم پس از ابلاغ « برنامه نظارتی پروژه مهر » از سوی معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در 22 مرداد 1399 منتشر کرد ، آمده است : ( این جا )

« نکته قابل تامل آن است که این گونه بخشنامه ها با محتوای اکثرا " تکراری " هر سال توسط وزارت آموزش و پرورش به واحدهای مربوطه ارسال می گردد .

آیا اگر وزارت آموزش و پرورش به ماموریت های اصلی مدیران و مدیریت هوشمندانه آنان واقف بوده و باور دارد نیازی به این گونه تکرار مکررات هست ؟

پرسش " صدای معلم " از " علیرضا کمره ای " به عنوان معاون آموزش متوسطه و رئیس ستاد پروژه مهر این است که دقیقا بگویند و توضیح دهند که برای اجرای جامع و کیفی این دستور العمل چه میزان اعتبارات و بودجه با توجه وضعیت خاص امسال که با شیوع کرونا توام شده تخصیص داده شده است ؟

اغراق گویی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و پرسش های صدای معلم

نظارت در این مورد زمانی معنا و مفهوم پیدا می کند که مطابق اصول مصرح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه ملت فراهم شود .

آیا وزارت آموزش و پرورش و حاکمیت به وظایف ذاتی خویش در این مورد عمل کرده اند که بخواهند در آن راستا نظارت خود را اعمال کنند ؟

چند پیش در اخبار آمده بود فراکسیون جمهوریخواه سنای آمریکا برنامه ای شامل کمک یک صد میلیارد دلاری به مدارس و پرداخت پول نقد تا ۱۲۰۰ دلار به اکثر شهروندان پیش بینی کرده است .

در محتوای این دستورالعمل نقش خاص و قابل پرسشی برای " استانداران " به عنوان روسای شوراهای آموزش و پرورش تعریف نشده است و این در حالی است که این مقامات مطابق " قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش " و بر اساس ماده 1 این قانون ، مسئولیت تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره گیری از کلیه منابع و امکانات جهت تاسیس ، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و تسهیل در فعالیت های اجرایی آموزش و پرورش بر عهده آنان گذارده شده است . معاون آموزش متوسطه در حالی سخن از " عدالت آموزشی " می راند که هنوز تکلیف سه و نیم میلیون نفری که از این امکانات و نیز آموزش حضوری محروم هستند شفاف سازی نشده است .

و این در صورتی است که استانداران بر اساس تجارب در این مدت نقش پررنگی در عزل و نصب ها و  انتصابات آموزش و پرورش داشته اند .

« صدای معلم » از ابتدای تعطیلی مدارس به خاطر کرونا منتقد سیاست های وزارت آموزش و پرورش در این بخش و به ویژه " تعطیلی مدارس " بدون برنامه ریزی خاص و آینده نگرانه و رها از " روزمرگی " بوده و بر این باور است که ادامه تعطیلی مدارس ضمن گسترش آسیب های اجتماعی و در وجه مهم تر ، اتوریته مدرسه را دچار ضعف های اساسی و بحران خواهد کرد .

این رسانه از مسئولان وزارت آموزش و پرورش می خواهد ضمن احترام به بخش مدنی آموزش و پرورش  و استقلال حرفه ای این نهاد مادر به وظایف حاکمیتی و قانونی خویش در این مورد عمل نمایند . »

معاون آموزش متوسطه وزیر در مراسم معارفه مدیرکل استان آذربایجان غربی گفته است : ( این جا )

« پایداری نظام اجتماعی و سیاسی تنها با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش ممکن است.

اغراق گویی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و پرسش های صدای معلم

با توجه به شرایط ناپایدار کرونایی، مدیریت آموزش و پرورش امری دشوار است که مسئولان آموزش و پرورش در استانها تاکنون عملکرد مطلوبی داشته اند.

 هم اکنون ۴۰ برنامه تلویزیونی با همکاری آموزش و پرورش و رسانه ملی تولید و پخش می شود.

فراکسیون جمهوریخواه سنای آمریکا برنامه ای شامل کمک یک صد میلیارد دلاری به مدارس و پرداخت پول نقد تا ۱۲۰۰ دلار به اکثر شهروندان پیش بینی کرده است . شبکه شاد در نوع خود بی نظیر است و آموزش تعاملی را برای  ۱۲میلیون دانش آموز کشور فراهم کرد.

 در راستای عدالت آموزشی، استفاده از روش های آموزشی جایگزین در مناطقی که دسترسی به شبکه شاد نداشتند، در دستور کار قرار گرفت. »

نخستین پرسش « صدای معلم » از آقای کمره ای آن است که چرا در مورد " اولویت داشتن آموزش حضوری " علی رغم تاکید وزیر آموزش و پرورش حرفی نمی زند ؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به صورت دقیق و شفاف توضیح دهد که چرا دستورالعمل بازگشایی مدارس علی رغم تبلیغات فراوان توسط ایشان ( این جا ) و حتی اعتراض « محمود مهرمحمدی » عضو شورای عالی آموزش و پرورش نسبت به کنار گذاشتن آن اجرا نشد ؟ ( این جا )

اگر از نگاه معاون آموزش متوسطه عملکرد مدیران استان ها مطلوب بوده است ؛ پس تعطیلی 90 درصدی مدارس نشان از چه می تواند باشد زمانی که مسئولان و مدیران هم در داخل آموزش و پرورش و هم دستگاه های بیرونی به ویژه وزارت بهداشت و ستاد کرونا گواهی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس در حد " مطلوب " می دهند ؟!

اغراق گویی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و پرسش های صدای معلم

آیا آقای کمره ای که ادعا می کند شبکه شاد در نوع خود بی نظیر است تاکنون در این برنامه تدریس کرده و یا با معلمانی که در آن تدریس می کند به گفت و گو نشسته است ؟

بسیاری از معلمان در تماس با صدای معلم از مشکلات فنی و برنامه ای در شبکه شاد می گویند و این که حتی گاهی اوقات یک فایل صوتی ساده هم به زحمت در آن مبادله می شود ؟!

معاون آموزش متوسطه در حالی سخن از " عدالت آموزشی " می راند که هنوز تکلیف سه و نیم میلیون نفری که از این امکانات و نیز آموزش حضوری محروم هستند شفاف سازی نشده است .

پایان گزارش/


 اغراق گویی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد شبکه شاد و پرسش های صدای معلم

یکشنبه, 02 آذر 1399 15:42 خوانده شده: 208 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/09/02 - 17:36
بعضی از معاونین وزیر آنقدر ضعیفند که بود و نبودشان چندان فرقی نمی کند حالا اگر این معاونین در یک زمان حرفی هم زده اند که بعدا معلوم شده اشتباه کرده اند اتفاق خاصی نیفتاده ، اشتباه بزرگ وقتی رخ داده که این افراد پشت میزی نشسته اند که وظایف مربوط به آن میز بزرگتر از توان این افراد است
پاسخ + +1 -5 --
دبیر مفت 1399/09/02 - 18:42
احسنت به پشتکار صدای معلم که همچنان با افزایش کشته های کرونا و تعطیلی اصناف و ادارات و قرنطینه شهرها پیگیر بازگشایی مدارس هستند.

مدیر و معاونا هم دیگه مدرسه نمیان. ادارات هم تعطیل شد.
دقیقا دنبال چی هستید؟ هدفتون چیه؟ مگه شما هم مثل مسئولین مریخ تشریف دارید؟ وضعیت رو نمیبینید؟
پاسخ + 0 0 --
نور الدین حاج حسینی 1399/09/03 - 13:29
به نظرم اتفاقا صدای معلم به دنبال اینه که آموزش و پرورش از زنگار معدود دبیرایی که مفت ارزون هستند و فقط به فکر در رفتن از زیر بار مسوولیتی که شایستگی اش رو هم ندارند زدوده بشه....
پاسخ + 0 0 --
دبیر مفت 1399/09/03 - 18:07
خوش به سعادت شما که حقوق نجومی میگیرید. خدا رو شکر بالاخره یه معلم پیدا شد که از پولی که بهش میدن راضیه. ما که یه عمره داریم مفت برای این سیستم بیگاری میکنیم.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/09/03 - 21:54
دبیر محترم مفت !

سلام

به نظر می رسد شما گزارش های صدای معلم را یا مطالعه نمی کنید و یا ناقص دنبال می کنید .

ما دلیلی برای تعطیلی مدارس نمی بینیم وقتی که از اول همه جا باز بوده است .


این چه استدلالی است زمانی که یک نفر مخالف ما صحبت می کند ، به او اتهام می زنیم ؟

آیا شما که خود را " معلم " می دانید ، به اخلاق حرفه ای پای بند هستید ؟

دوست عزیز

آیا کسی کسی را مجبور کرده است که معلم بشود و یا معلم بماند ؟


پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
نور الدین حاج حسینی 1399/09/03 - 13:27
آقای کمرئی اهل پاسخگویی به رسانه نیستند و چون مشروعیتشون مدنی و بر اساس شایسته سالاری نیست به این نقد و نظرها اساساً توجه نمی کنند و شخصیت ایشان به گونه ای است که مداح پرور است و به افراد متملق و چاپلوس بیشتر توجه می کند و اصلاً از افراد منتقد و صاحب نظر خوشش نمیاد و اتفاقا خیلی دوست داره ادای آدمهای اخلاق مدار را در بیاره اما اصالت لازم را نداره و اصلاً در عمر کاریش بصورت چندانی تدریس نداشته و عاشق کارهای اداری و پشت میز نشینی بوده و هست پس بنابراین زیاد حرفاش رو نمی شه جدی گرفت،تاحالا حتی یکبار هم پاسخ رسانه را نداده و تمایلی به نقد و نظر شنیدن نداره!!ایشان یه زمانی مدعی درک شهودی برای فانی بودند و فانی را به مرتبه ی وحی و الوهیت رسانده بودند!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور