صدای معلم

« صدای معلم » از همان ابتدا اصل را بر " آموزش حضوری " دانسته و آموزش های غیرحضوری را تنها به عنوان " مکمل " در فرآیند آموزش تلقی کرده است . " مدرسه " جایی برای زندگی و آموختن " مهارت های زندگی " است و دانش آموزان و سایر ارکان آموزش باید یاد بگیرند که با شرایط و مقتضیات به نحو " مثبتی " سازگار شوند

سخنگوی دولت : روز شنبه آغاز سال تحصیلی است و مدارس هم به صورت حضوری برقرار خواهند شد مگر اینکه بنابر اعلام وزارت بهداشت مناطق قرمز باشند

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پس از سخنان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اصل بودن آموزش حضوری امروز علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در مواضعی شفاف تر  آن ها را تایید کرده است .

ربیعی گفته است : بنا بر سیاست‌های آموزشی، اساس و اولویت با آموزش حضوری است و هیچ چیز جای آموزش حضوری را  نمی‌تواند بگیرد و این روش جایگزین ندارد.

سخنگوی دولت تصریح کرده است : چیزی که مورد تصویب قرار گرفته روز شنبه آغاز سال تحصیلی است و مدارس هم به صورت حضوری برقرار خواهند شد مگر اینکه بنابر اعلام وزارت بهداشت مناطق قرمز باشند.

هم زمان ؛ « صدای معلم » در گزارشی ضمن تقدیر از مواضع کارشناسی و به روز وزیر آموزش و پرورش همگام با تجربیات جهانی و درخواست از وی برای اجرایی کردن این محورها و خروج مدارس و ذی نفعان آموزش و پرورش از بلاتکلیفی نوشت :

« جا دارد منتقدان صدای معلم و مسئولان وزارت آموزش و پرورش پاسخ دهند که آن تفاوت گذاری ها ، درجه بندی ها و منطقه بندی ها که همه با استناد به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت می گیرد و البته روایی و اعتبار آن قابل تامل و بحث است در کجای جهان و به این وضعیت و کیفیت انجام می پذیرد ؟

اگر قرار است تفویض اختیاری صورت گیرد قوانین موجود در آموزش و پرورش مانند " قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش " و در سطح مدرسه " آیین نامه اجرایی مدارس " می توانند این مهم را انجام دهند .

مهم آن است که به قابلیت ها اعتماد شده و به آن ها احترام گذارده شود .

آیا مسئولان وزارت آموزش و پرورش نگاهی به کارنامه عملکرد خویش در زمینه " ارزشیابی تحصیلی " دانش آموزان انداخته اند و آیا می توان قرینه ای از آن در آموزش تطبیقی سراغ گرفت ؟

« صدای معلم » از همان ابتدا اصل را بر " آموزش حضوری " دانسته و آموزش های غیرحضوری را تنها به عنوان " مکمل " در فرآیند آموزش  تلقی کرده است .

" مدرسه " جایی برای زندگی و آموختن " مهارت های زندگی " است و دانش آموزان و سایر ارکان آموزش باید یاد بگیرند که با شرایط و مقتضیات  به نحو " مثبتی " سازگار شوند .

" تعطیل کردن مدارس " و احاله همه چیز به " شبکه شاد " که هنوز فاقد زیر ساخت های لازم و کافی  است و تنها می تواند برای برخورداری از " آموزش های مکمل " مورد بهره برداری و فرهنگ سازی قرار گیرد ؛ پاک کردن صورت مساله و استحاله در پوپولیسم رایج و واگیر جامعه ایرانی است .

آینده کشور در مدارس ساخته می شود و تعطیل کردن آن به هر دلیل و بهانه ای ویران کردن زیر ساخت های مهم جامعه است .

این رسانه پیش تر از عملکرد ستاد ملی مبارزه با کرونا انتقاد کرده و آن را بعضا سیاسی ، ایدئولوژیک و گزینشی ارزیابی کرده بود .

" صدای معلم " امیدوار است این تغییر مرجع در تصمیم گیری در وزن کارشناسی و علمی مصوبات برای نظام آموزشی تاثیرگذار باشد .

بازگشایی مدارس و سال تحصیلی 1399 کی شروع می شود

پایگاه اطلاع رسانی دولت :

سخنگوی دولت مطرح کرد: کارکردهای مدرسه در مهارت‌های اجتماعی، شکل گیری شخصیت دانش آموزان و تعامل چهره به چهره است.

 علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بازگشایی مدارس ،اظهار کرد: بنا بر سیاست‌های آموزشی، اساس و اولویت با آموزش حضوری است و هیچ چیز جای آموزش حضوری را  نمی‌تواند بگیرد و این روش جایگزین ندارد.

وی افزود: کارکردهای مدرسه فقط در یاد دادن‌های کتابی نیست، بلکه در مهارت‌های اجتماعی، شکل گیری شخصیت دانش آموزان و تعامل چهره به چهره است و هیچ روش دیگری نمی‌تواند جای اینها را پر کند.

ربیعی تصریح کرد: تنها چیزی که می‌تواند این سیاست را محدود کند، مسائل بهداشتی و حفظ جان است ؛ چیزی که مورد تصویب قرار گرفته روز شنبه آغاز سال تحصیلی است و مدارس هم به صورت حضوری برقرار خواهند شد مگر اینکه بنابر اعلام وزارت بهداشت مناطق قرمز باشند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه وزارت بهداشت لیست مناطق قرمز را اعلام کرده است، گفت: معنا ندارد که ما بتوانیم در این مناطق کلاس حضوری برگزار کنیم و البته شرایطی را فراهم کردند برای اینکه مثلاً چند دانش آموز به همراه خانواده در مدرسه حضور داشته باشند و مدرسه خود را بشناسند و تعامل شکل بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: درعین اینکه کلاس حضوری در مناطق قرمز نخواهیم داشت برای تعامل ساعت‌های کوتاه با افراد معدود پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است برای اینکه دانش آموز احساس کند مدرسه و معلم هست، نوعی تعامل را پیش بینی کردند که به صورت غیرحضوری باشد.

ربیعی با بیان اینکه شرایط هم در سال تحصیلی متغیر است و بر اساس تغییرات مناطق از قرمز به زرد یا سفید تغییر خواهد کرد، گفت: در مناطق زرد پیش بینی این هست که با حضور دانش آموزان کمتر مدارس دایر شود و دانش آموزان به مدرسه بروند. در مناطق سفید هم که عمدتاً مناطق کم جمعیت و روستایی و عشایر هستند و مدارس معمولاً زیر۵۰ نفر هست در اینجا هم شیوه نامه‌های بهداشتی کاملاً مراعات خواهد شد و آموزش در این مناطق حضور خواهد بود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری ادامه داد: در مناطق زرد بحث این است که بتوانیم از روش‌های ترکیبی استفاده کنیم با حضور محدود یا استفاده از فضای مجازی و ترکیب با آموزش حضوری دانش‌آموزان این اقدام صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص این موضوع که در برخی مدارس با وجود پرداخت پول به مدارس، خدماتی ارائه نشده است، گفت: حتماً همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش در این زمینه کنترل خواهند کرد و بخشنامه لازم را صادر خواهند کرد و به عنوان یک دغدغه  این موضوع را به وزیر آموزش و پرورش انتقال خواهم داد .

پایان پیام/


بازگشایی مدارس و سال تحصیلی 1399 کی شروع می شود

چهارشنبه, 12 شهریور 1399 16:42 خوانده شده: 221 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/12 - 19:24
چرا دو بار گذاشته شده این مطلب؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/12 - 21:02
درود بر شما

سپاس از یادآوری شما

اصلاح گردید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/19 - 06:54
حاجی
حاجی بابایی
حاجی میرزایی
بابا آ.پ وزیر دلسوز معلم دانش اموز و حامی معیشت و منزلتشان میخواد نه حاج...
پاسخ + +4 0 --
شهاب 1399/06/12 - 22:12
بازدوگانگی در تصمیم گیری هاوجوددارد حداقل سال تحصیلی را از اول مهرآغاز می کردید تا بتوانیددستورهای بهداشتی ومواردلازم را تدوین کنید درمناطق قرمز وضعیت آموزش چگونه خواهد بود ؟
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1399/06/12 - 22:30
بهتر است صدای معلم ، تجدیدنظر کرده و اصل را آموزش حضوری استاندارد بداند، کلاس های سی نفره در شرایط عادی هم خطرناک است و البته بازدهی هم ندارد!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 21:22
کاش ۳۰ نفر بود بیشتر خیلی هست برادر ۳۵ به بالا بدون امکانات
پاسخ + +1 0 --
AA 1399/06/13 - 18:35
این فرمانده سپاه چه می گوید؟
پاسخ + +1 0 --
AA 1399/06/13 - 18:36
جای خوشحالی است که این فرمانده سپاه تفاوت آموزش حضوری و غیرحضوری را می داند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور