صدای معلم

صدای معلم در نشست رسانه ای با معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی : آیا بخشنامه ی الزام دعوت از خبرنگاران و رسانه ها به نشست های شوراهای آموزش و پرورش ضمانت اجرایی دارد ؟ چرا در نشست اخیر در همدان این بخشنامه اجرا نشد ؟ وزارت آموزش و پرورش بار دیگر نشان داد که در تمام مدت دوره کرونا فقط نگران امتحانات دانش آموزان بود. از نیمه دوم اردیبهشت که بازگشایی مدارس را اعلام کرد ، فرصتی داد تا دانش آموزان بیایند و رفع اشکال کنند. از خردادماه هم فقط به فکر برگزاری امتحان های غیرحضوری بود. انگار یادمان رفته بود که دانش آموزان هر کلاس نیاز به روابط اجتماعی و عاطفی دارند. می شد دانش آموزان هر کلاس را یک روز به حیاط مدرسه دعوت کرد تا حداقل هم را ببینند و با هم خداحافظی کنند. معلم های خود را ببینند و با هم صحبت کنند در این دوره بر آن ها چه گذشت؟ نباید این تصویر را به دانش آموزان داد که حضور آن ها فقط برای آزمون است . کودکان و نوجوانان ما بدون امتحان و نمره و آزمون ، معنای دیگری هم دارند "

زینی وند : اگر قرار باشد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش اجرایی شوند خبرنگاران باید حضور داشته باشند

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از نشست رسانه ای رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با خبرنگاران و شوراهای آموزش و پرورش

نشست خبری « مجتبی زینی وند » معاون  وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی امروز دوشنبه ساعت 30 / 8 در ساختمان 2 وزارت آموزش و پرورش در سالن شهید حججی برگزار گردید .

این نشست با 15 دقیقه تاخیر آغاز گردید هر چند معاون وزیر آموزش و پرورش به خاطر آن از خبرنگاران عذرخواهی نکرد .

در دعوتی که از خبرنگاران به عمل آمده بود موضوع خاصی تعیین نشده بود اما اکثریت محتوای سخنان رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی را موضوع " شهریه " تشکیل می داد .

این موجب گردید تا مدیر صدای معلم زمانی که نوبت طرح پرسش به وی رسید به طنز بگوید که انگار این " دعوای شهریه " تمامی ندارد و از زمانی که یادش می آید یکی از موضوعات ثابت در این نشست ها بوده است .

گزارش صدای معلم از نشست رسانه ای رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با خبرنگاران و شوراهای آموزش و پرورش

زینی وند در ابتدا گفت :

تشکر می کنم از اصحاب محترم رسانه که همراه همیشگی ما هستند و من معتقدم که اصحاب محترم رسانه ضلع مکمل فعالیت های تحول آفرین به ویژه در آموزش و پرورش هستند و نقش مهمی در مردمی کردن برنامه ها و طرح ها و همراه کردن و مشارکت مردم در برنامه های آموزش و پرورش دارند و از طرف دیگر به عنوان " ناظرین مشفق و دلسوز " با نقدهای درست می توانند مصححینی دقیق در اجرای فعالیت ها و برنامه ها باشند و به همین خاطر من همیشه سپاسگزار همه اصحاب محترم رسانه ها هستیم چه آن هایی که نقد دارند چه آن هایی که با ارشادها و راهنمایی هایشان و با پیشنهادات شان همیشه سعی کردن به ما کمک کنند .

ما هم انصافا ار نقد و دلسوزی های اصحاب محترم رسانه همیشه بهره مند شدیم .

از همکاران محترم خودم در سازمان مدارس غیردولتی تشکر می کنم .

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی به  شوراهای آموزش و پرورش  اشاره کرده و گفت :

قانون شوراهای آموزش و پرورش با بسیج امکانات و منابع ملی و منطقه ای برای کمک به توسعه آموزش و پرورش مصوب شد به همین خاطر ما سیاست محوری مان بر تسهیل و توسعه  جلب و جذب مشارکت ها و استیفای حقوق آموزش و پرورش از محل قانون آموزش و پرورش قرار دادیم .

با تعاملی که با دستگاه ها داشتیم و با هماهنگی که با آن ها ایجاد شد سعی کردیم حقوق قانونی آموزش و پرورش را از محل اجرای قانون شوراها مطالبه کنیم .

برای ارتقای جایگاه شورای آموزش ‌و پرورش با حضور اعضای اصلی شوراها ازجمله استانداران و فرمانداران جلساتی را به‌طور مداوم حتی باوجود کرونا و به‌ صورت مجازی یا حضوری برگزار کردیم به‌ طوری‌ که با اطمینان می‌توان گفت پرداختن به شورای آموزش‌ و پرورش یکی از جدی‌ترین دستورات کاری استانداران و فرمانداران شده است و بر این اساس در مقایسه سال۹۸ با ۹۷، رشد ۹۷درصدی درآمد از محل اجرای قانون درآمدی شورا داشتیم.

گزارش صدای معلم از نشست رسانه ای رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با خبرنگاران و شوراهای آموزش و پرورش

یکی از محورهای پرسش « صدای معلم » در مورد چگونگی اجرای بخشنامه ی الزام دعوت از خبرنگاران و رسانه ها به نشست های شوراهای آموزش و پرورش بود .

این پیشنهاد قبلا توسط " صدای معلم " مطرح و مورد قبول رئیس سازمان قرار گرفت .

با پی گیری های صدای معلم این بخشنامه به همه استان ها ابلاغ گردید .

مدیر صدای معلم ضمن تشکر از آقای زینی وند گفت علی رغم ابلاغ این بخشنامه اما به نظر می رسد که نظارت کافی در این زمینه صورت نمی گیرد .

نمونه واضح و جدید آن تشکیل شورای آموزش و پرورش البته با حضور وزیر آموزش و پرورش در همدان بود که اخبار نشان می دهند به بخشنامه وزاتی عمل نشده است .

زینی وند ، رسول پاپایی مدیر شوراهای آموزش و پرورش را مسئول پی گیری و نظارت بر اجرای صحیح و کامل این بخشنامه کرد و تاکید کرد که گزارش در این مورد به وی ارائه گردد .

پورسلیمان در ابتدای پرسش خود گفت :

" وزارت آموزش و پرورش  بار دیگر نشان داد که در تمام مدت دوره کرونا فقط نگران  امتحانات دانش آموزان بود.

از نیمه دوم اردیبهشت که  بازگشایی مدارس را  اعلام کرد ، فرصتی داد تا دانش آموزان بیایند و رفع اشکال  کنند.

از خردادماه هم فقط به فکر برگزاری امتحان های  غیرحضوری  بود.

انگار یادمان رفته بود که دانش آموزان هر کلاس  نیاز به روابط اجتماعی و عاطفی  دارند.

می شد دانش آموزان هر کلاس را یک روز به حیاط مدرسه دعوت کرد تا حداقل هم را ببینند و با هم خداحافظی کنند.  معلم های خود را ببینند و با هم صحبت کنند در این دوره بر آن ها چه گذشت؟

نباید این تصویر را به دانش آموزان داد که حضور  آن ها  فقط برای آزمون است .

کودکان و نوجوانان ما بدون امتحان و نمره و  آزمون ، معنای دیگری هم دارند. "

گزارش صدای معلم از نشست رسانه ای رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با خبرنگاران و شوراهای آموزش و پرورش

زینی وند در پاسخ گفت :

اگر قرار باشد مصوبات شورای آموزش و پرورش اجرایی شود باید خبرنگاران حضور داشته باشند .

حق با شماست !

آموزش های الکترونیکی نمی تواند جای آموزش حضوری را بگیرد . در تعامل و ارتباط عاطفی با دانش آمزو است که سجایای اخلاقی معلم به دانش آموز منتقل می شود .

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی تاکید کرد :

البته برخی پرسش های شما محتوایی است و  نیاز به یک نشست اختصاصی با صدای معلم دارد .

مشروح این پرسش و پاسخ در صدای معلم منتشر خواهد شد .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از نشست رسانه ای رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با خبرنگاران و شوراهای آموزش و پرورش

دوشنبه, 26 خرداد 1399 21:44 خوانده شده: 345 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
مهدی 1399/03/26 - 22:05
آقا اینها توی حساب و کتاب دلار و بورس هستند. حواسشون به دانش آموز و معلم نیست.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/03/27 - 09:50
خبرنگاران برای فضولی و افشا گری و احقاق حق موجودات پسندیده ای هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/28 - 23:43
چرا در طی هر روز هفته، از یک ماه پیش تمام معاونین و وزیر و مدیران کل، مدام درباره نحوه بازگشایی سال آینده مدارس، مصاحبه می کنند؟؟؟ هنوز سال تحصیلی جاری تموم نشده ضمنا. مثلا تابستانی گفتن و فراغت محصلین و معلمین و رفرش شدن پ فراغ بال. همه چی قاطی شده انگار.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دولت حسن روحانی - 3.1%
دولت محمود احمدی نژاد - 21.3%
دولت محمد خاتمی - 27.2%
هیچ کدام - 48.4%

مجموع آرا: 1947

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور