صدای معلم

" و اما نکته مهم و پرسش مهم تر از " رئیس دانشگاه فرهنگیان " آن است که ایشان بر پایه کدامین شواهد و مستندات علمی ایران را جزء ده کشور آگاه سیاسی جهان ذکر می کند ؟ آیا دانشجو معلمان در این دانشگاه حتی بر اساس همان منشورهای تدوین شده در داخل دانشگاه و نیز منشور حقوق شهروندی ، در کمال آزادی و بدون ترس از سوی نهادهایی مانند گزینش ، حراست و... می توانند حرف های خود را در تریبون این دانشگاه و سایر رسانه ها بزنند ؟ آیا خنیفر آن بیانیه تهدید آمیز و موهن خود را فراموش کرده است ؟! "

مواضع " حسین خنیفر " در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و چند پرسش ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

19 خرداد روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان نوشت : ( این جا )

" اساتید و کارکنان حوزه ستادی این دانشگاه با  قیام عمومی ملت آمریکا علیه ساختار حکومت و سیاست در این کشور و جنبش اجتماعی نفس در ایالات متحده آمریکا اعلام همبستگی کردند.

در مراسمی که در همین خصوص با حضور رئیس دانشگاه در جمع اساتید و کارکنان در محل محوطه سازمان مرکزی  برگزار شد، دکتر حسین خنیفر با معرفی آمریکا به عنوان کشوری زیاده خواه تصریح کرد: آمریکا در سطح جهان هیچ دستاوردی نداشته است علت آن هم زیاده‌ خواهی و سلطه‌ طلبی این کشور بوده است که همچنان با نگاه خصمانه خود تصور می‌کند هنوز ابرقدرت است و می‌تواند سیاست‌های خود را در سطح جهان خصوصا در جمع مردم مظلوم تحمیل کند.

رئیس دانشگاه، از اخلاق و خیرخواهی برای همنوع به عنوان مهم ترین مؤلفه‌ اجتماعی یاد کرد و گفت: گسترده‌ترین ارتباط انسان، ارتباط و تعامل با اعضای جامعه‌ خویش است. متاسفانه این اصل در کشور آمریکا فراموش شده است.

مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

این مقام مسئول، حمایت از مظلوم را وظیفه همگانی دانست و افزود: این تفکر بسیار عوامانه و غیر دینی است که فقط به خود توجه کنیم و نسبت به مشکلات مستضعفان جهان بی تفاوت باشیم.

وی، تاکید کرد: هرگاه برای گروهی از ملت ها زمینه قیام فراهم شده، به مبارزه با حکومت ظلم و جور پرداخته اند، و بسیاری از این مبارزه ها نتیجه اش پیروزی اهل حق بوده است. بنا بر کلام الهی در برابر نقشه دشمنان، خداوند چاره جو و پشتیبان اولیاى خویش است.

دکتر خنیفر، کشور ایران را جزء ده کشور آگاه سیاسی جهان ذکر و تصریح کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) در عمر 40 ساله خود دستاوردهای ارزشمندی در بخش های مختلف کسب کرد.

وی، در پایان ابراز امیدواری کرد: به برکت نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مقاومت آحاد مردم، رشادت های شهدا و هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) شاهد توفیق بیش از پیش کشورمان ایران باشیم."

انتظار این است فردی که ریاست یک مجموعه آکادمیک را بر عهده دارد  " علمی " سخن گفته و می باید که گفته ها مستند و به روز باشند .

نخستین پرسش « صدای معلم » از حسین خنیفر آن است که ایشان بر پایه کدامین شواهد و مستندات حکم داده است که کشوری مانند آمریکا که بیشترین رشد اقتصادی در جهان را دارد هیچ دستاوردی نداشته است ؟

سایت بورس نیوز در این زمینه خبر می دهد : ( این جا )

" اقتصاد ایالات متحده آمریکا با وجود مشکلات و چالش‌هایی در سطح داخلی، هنوز یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا است. میزان تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۹ در حدود ۲۱ تریلیون دلار آمریکا پیش‌بینی می‌شود. اقتصاد آمریکا ۲۰ درصد از درآمد کلی جهانی است.

اقتصاد در آمریکا، کاملا توسعه یافته و مبتنی بر سیستم‌های پیشرفته‌ تکنولوژیک است. اقتصاد آمریکا تحت سیطره‌ شرکت‌های خدمات‌گرا است که در زمینه‌های مختلفی از جمله فناوری، خدمات مالی و سرمایه‌گذاری، بخش سلامت و خرده فروشی فعالیت می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ آمریکایی، نقشی تاثیرگذار در اقتصاد جهانی دارند. بیش از ۵۰ شرکت از شرکت‌های Fortune Global 500 از کشور ایالات متحده آمریکا هستند .

اقتصاد آمریکا برای رشد ۲.۵ درصدی در سال ۲۰۱۹ و ۱.۷ درصدی در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. "

و اما نکته مهم و پرسش مهم تر از " رئیس دانشگاه فرهنگیان " آن است که ایشان بر پایه کدامین شواهد و مستندات علمی ایران را جزء ده کشور آگاه سیاسی جهان ذکر می کند ؟

میزان " آگاهی " افراد یک جامعه نسبت مستقیمی با میزان و سرانه مطالعه دارد .

آماری که در سال قبل یعنی 1398 ارائه شده است ؛ کشور " هند " بیشترین آمار مطالعه را به خود اختصاص داده است .

مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

" بر اساس تحقیقات انجام شده و آمار منتشر شده، هند به صورت هفتگی و به طور متوسط 10 ساعت و 42 دقیقه مطالعه دارد. در واقع هند با این میزان مطالعه در رتبه اول این لیست قرار گرفته است. باید اشاره کنیم که هند با سطح سواد پایین از مطالعه بسیار بالایی برخوردار است و این میزان مطالعه مردم این کشور روز به روز رو به افزایش است. این آمار نشان می دهد که هندی ها علاقه زیادی به مطالعه و به طور کلی خواندن دارند و روزانه ساعاتی از وقت خود را مشغول مطالعه هستند. " ( این جا )

 

لیست کشورهایی با بیشترین آمار مطالعه در جهان

 مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

" گاردین " در سال  2016  10 کشور از باسواد ترین کشورهای جهان را معرفی کرده است :

 مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

و اما نکته ی آخر تاکید رئیس دانشگاه فرهنگیان بر اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا است .

حسام شیخ محمدی  عضو اسبق شورای نظارت بر وضعیت صنفی-رفاهی دانشگاه فرهنگیان در یادداشتی در « صدای معلم » چنین می نویسد : ( این جا )

" اگرچه این دانشگاه در بخش عمده‌ای از بودجه خود وابسته به وزارت آموزش و پرورش است و در قوانین اجرایی و دانشگاهی زیرنظام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محسوب می شود و در واقع می بایست مورد حمایت هر دو وزارتخانه مهم کشور باشد، اما محروم تر از دانشگاه های وابسته به تنها وزارت عتف یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گذران امور می پردازد.

مطالبات دانشجویی و کنش های صنفی نیز در این دانشگاه از چارچوبی خاص خارج نمی شود و به جهت وابستگی شغلی محصلین این دانشگاه به قوه مجریه یعنی تعهد ۸ ساله ایشان به وزارت آموزش و پرورش و رصد از سوی گزینش ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ، امکان ابتکار عمل و رساندن صدای خویش را همچون دیگر دانشگاه ها نداشته و ندارند.

امید است متانت و وجهه معلمی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مورد سوء استفاده مقامات و مسئولین قرار نگیرد و حقوق اولیه ای همچون امکان تشکل یابی و آزادی برابر با دانشجویان دانشگاه‌های دیگر ، امکان انتخاب پوشش و نه الزام یک نوع پوشش خاص ، مقررات رفت و آمد برابر با دیگر دانشگاه ها ، بهره مندی از برترین اساتید کشور همچون نظام های تربیت معلم برتر در دنیا ، و مهمتر از همه تخصیص سرانه غذایی و رفاهی به دانشجویان انسان ساز این دانشگاه ، به سرعت برقرار گردد. و در نهایت با به کارگیری پشتیبانی های فراسازمانی و استفاده از ظرفیت های کشور در رفع مشکل برخورداری دانشجومعلمان از فضاهای آموزشی، پژوهشی، ورزشی، خوابگاهی و غذاخوری در شان دانشجویان دانشگاه همت بگمارند و محدودیت تک جنسیتی بود نیز با ساخت مراکز جامع تربیت معلم در استان ها مرتفع گردد... "

مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

پرسش مهم " صدای معلم " آن است که آیا دانشجو معلمان در این دانشگاه حتی بر اساس همان منشورهای تدوین شده در داخل دانشگاه و نیز منشور حقوق شهروندی ، در کمال آزادی و بدون ترس از سوی نهادهایی مانند گزینش ، حراست و...  می توانند حرف های خود را در تریبون این دانشگاه و سایر رسانه ها بزنند ؟

آیا امکان " نفس کشیدن " برای منتقدان این دانشگاه فراهم است ؟

آیا آقای خنیفر بیانیه موهن و تهدید آمیز خود به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان در مورد مکتوبات خدیجه گلین‌مقدم معاون مدیرکل آموزش و پژوهش این دانشگاه که در صفحه شحصی خود نوشته بود را فراموش کرده است ؟! ( این جا ) و ( این جا )

کسی که تحمل انتقاد یک شهروند آن هم در صفحه شخصی خود و نه در تریبون دانشگاه را ندارد ؛ چگونه می تواند با جنبشی در آن سوی مرزها اعلام همبستگی کند ؟

آیا این مواضع واقعا بر مبنای صداقت و واقعیت هستند ؟

این در حالی است که علی رغم محکومیت این عمل نزد حوزه عمومی و واکنش کنش گران نه رئیس دانشگاه فرهنگیان و نه هیات رئیسه بابت آن بیانیه هیچ گاه عذرخواهی نکردند ! ( این جا )

blacklivesmatter1

( به دستور شهردار واشنگتن شعار "زندگی سیاهان مهم است"( Black Lives Matter) در کف یکی از خیابان های اطراف کاخ سفید نوشته شد. )

پایان گزارش/


مواضع حسین خنیفر در مورد اعلام همبستگی دانشگاه فرهنگیان با جنبش نفس در آمریکا و پرسش های صدای معلم

( صحنه ای از برخورد پلیس آمریکا با تظاهرکنندگان! )

سه شنبه, 20 خرداد 1399 15:22 خوانده شده: 492 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
رضا 1399/03/20 - 19:03
واشنگتن‌پست: پلیس آمریکا سالانه تقریباً ۱۰۰۰ نفر را به ضرب گلوله می‎کشد
fna.ir/exqqeb
@Farsna
پاسخ + +4 -2 --
مصطفی 1399/03/22 - 00:15
اصلا هم معلوم نیست هدفتون از این متن فقط کوبیدن یک فرد هست و نه " اعتلای دانشگاه فرهنگیان "
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1399/03/23 - 15:23
دکتر حسین خنیفر سخنرانی قهار و انسانی بسیار فرهیخته و بسیار اهل مطالعه است.
مطمین باشید حسین خنیفر در هر زمینه ای ضعیف باشد در زمینه مطالعه و سخنرانی در تمام وزارت اموزش و پرورش و حتی در بعضی وزراتخانه های دیگر مانندی ندارد.
خنیفر ممکن است مدیر توانمندی نباشد اما اگر مطلبی را بیان کند بی دلیل و بدون پشتوانه علمی نیست.
خنیفرچه رییس دانشگاه باشد و چه یک معلم ساده باشد هیچ تفاوتی در قضاوت من و افراد زیادی در مورد ایشان ایجاد نمی کند.
آقای حسین خنیفر خداوند یارتان باشد چه بمانید چه بروید.
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1399/03/27 - 03:19
مدیری به توانمندی دکتر خنیفر پیدا نخواهید کرد.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/03/28 - 03:00
شاید تصویر جنجالی شماره جدید نشریه «نیویورکر» را دیده باشید

تصویری که نشان‌دهنده تاریخ تبعیض نژادی در امریکا است!

یکی از کلید‌واژه‌هایی که امام در مورد آمریکا به کار می‌برد "ام‌الفساد" بودن آمریکا بود، یکی از مصادیق آن امروز امریکا را اینگونه درگیر کرده است، اگر ربا، زنا، شرک به خدا و انبیاء و ... را در نظر بگیرید به نظر شما چیزی از تمدن غرب باقی می‌ماند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/28 - 15:54
روزی روزگاری آمریکا

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور