صدای معلم

" پرسش « صدای معلم » از آقای اللهیار ترکمن آن است که نتایج آن " کمیته اقتصادی " که ایشان هم جزء آن کار گروه بوده است به کجا رسیده است ؟ در کجای دنیا برای تامین مطالبات معلمان ، اموال و سرمایه آموزش و پرورش را می فروشند ؟ این فرمول ها را چه کسی و از کجا آورده اند ؟ "

مگر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تاکید نکرده بود که چیزی از اموال و دارایی های فرهنگیان فروخته نخواهد شد ؟ معنای امانت داری برای فرهنگیان این است !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پاداش بازنشستگی فرهنگیان و فروش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش

در نشست خبری دوشنبه 30 دی 1398 ؛ « صدای معلم » پرسش هایی را خطاب به علی اللهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد . ( این جا )

از ایشان پرسیدیم :

" 1- سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه عمومی در سال 1399 چند درصد است ؟

( در کشورهای توسعه یافته 15.5   به بالا است )

چرا این شاخص در زیر نظام سند تحول بنیادین نیامده است ؟

2- کل رقم لايحه بودجه سال آينده  نسبت به قانون بودجه 98 حدود 14%  رشد داشته است .

کل بودجه وزارت آموزش و پرورش در لايحه 99 نسبت به قانون مصوب بودجه 98 ، حدودأ 21.72%  رشد داشته است .

آیا این " رشد بودجه ای " که مسئولان به ویژه مقامات وزارت آموزش و پرورش در مورد آن تبلیغ می کنند ؛ اگر کسری بودجه به اعتبارات مصوب سال 98 اضافه شود آیا باز هم این رشد در معنای " واقعی " وجود خواهد داشت ؟

3- سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش آقای حسینی گفته بود : 98 و شش دهم درصد از بودجه آموزش و پرورش حقوق و مزايا مي باشد !

تعامل شما با  کميته اقتصادي در آموزش و پرورش به سرپرستي علي طيب نيا چگونه است ؟ چشم انداز فعاليت اين کميته چيست ؟

4- جناب عالی به عنوان يکي از دست اندرکاران تدوين کننده برنامه پنجم توسعه ، چرا سهم صندوق ذخيره فرهنگيان را در برنامه پنجم حذف نموديد ؟ چرا به فرهنگيان اجحاف کردید ؟

5- همواره سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش می گفت شما مدیریت منابع ندارید وگر نه ما پول کافی در اختیار آموزش و پرورش قرار داده ایم .

چرا شما هم می گویید کسری بودجه داریم ؟

شما براي اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش  و  افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي چه برنامه اي داريد ؟

به طور واضح تر سئوال را مطرح مي کنم ، برنامه شما براي افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي چيست ؟

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در بخشی چنین گفت :

پاداش بازنشستگی فرهنگیان و فروش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش

" کمیته اقتصادی را فرمودند . روی تمام ابزارهای نوین تامین مالی در آموزش و پرورش کار می کند. بر اساس قوانین و و ظرفیت هایی که ما داریم مجاز به انجام آن کار هستیم باید ورود پیدا کنیم . خیلی از شیوه های نوینی که در بخش های دیگر جواب داده می تواند در آموزش و پرورش هم جواب بدهد.

این کمیته ارتباط خوبی را با معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری گرفته است.

 الآن در حال حاضر در حال تحلیل وضعیت هستند و در حال تحلیل ظرفیت های موجود است.

 پیشنهادهای مشخصی را در حوزه های مختلف ما داریم .

 در حوزه املاک و دارایی های آموزش و پرورش چه در حوزه جایگاه افزایشی مان در جی دی پی کل کشور و چه در حوزه بازارهای ثانویه ای که در کلیت آموزش و پرورش ما می تواند شکل بگیرد داریم تحلیل هایی را انجام می دهیم. ما یکی از اعضا هستیم به نوعی دبیری آن کار گروه به عهده ماست . در هر چهارشنبه کار را تحلیل می کند و انشاء الله نتیجه اش به زودی مشخص می شود در کدام حوزه ها با چه شیوه هایی می توانیم از ظرفیت های موجود استفاده بیشتری را ببریم و این را حتما به جامعه عزیز فرهنگیان اطلاع رسانی خواهیم کرد .

شعار اصلی آن کار گروه امانت داری فرهنگیان است ؛ چیزی از اموال و دارایی های فرهنگیان فروخته نخواهد شد و بر اساس ظرفیت های قانونی ارتقا پیدا خواهد کرد ، بهره برداری از آن ها موثرتر خواهد شد . با همین شعار این موارد دارد تحلیل می شود .

و این که ما صرف و صلاح آموزش و پرورش را به عنوان محور اصلی آن کار گروه مد نظر خودمان خواهیم داشت و ان شاء الله در آن زمینه ورود خواهیم کرد .

علی الهیار ترکمن در نشست معاون اول رئیس جمهور با شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش که چهارشنبه 31 اردیبهشت برگزار گردید چنین گفته است : ( این جا )

" سال ۹۸، ۴۸ هزار بازنشسته داریم و ۵۴۰۰ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت آنهاست، سازمان برنامه و بودجه می‌گوید اموال خود را بفروشید و تنها اموال آموزش و پرورش مدارس و اردوگاه‌ها است و اگر بخواهیم به این سمت برویم باید ۳۲ درصد مدارس را بفروشیم تا بتوانیم پول پاداش بدهیم؟!

ترکمن متذکر شد: تقاضا داریم، دولت زحمت بکشد و این پول را تأمین کند. "

پرسش « صدای معلم » از آقای اللهیار ترکمن آن است که نتایج آن " کمیته اقتصادی " که ایشان هم جزء آن کار گروه بوده است به کجا رسیده است ؟

پاداش بازنشستگی فرهنگیان و فروش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش

مگر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع  شعار اصلی آن کار گروه  را  " امانت داری فرهنگیان " تعریف نکرده بود ؟

مگر ایشان تاکید نکرده بود که :

" چیزی از اموال و دارایی های فرهنگیان فروخته نخواهد شد "

آیا ایشان مسئولیت خود را قرار است به گردن دیگران بیندازد ؟

 صرف و صلاح آموزش و پرورش و معلمان در چیست ؟

در کجای دنیا برای تامین مطالبات معلمان ، اموال و سرمایه آموزش و پرورش را می فروشند ؟ این فرمول ها را چه کسی و از کجا آورده اند ؟

این همه تناقض گویی و تعارض در مواضع ناشی از چیست و چه کسی باید در مورد این رفتارها به جامعه و ذی نفعان آموزش پاسخ گو باشد ؟

هنوز مسئولان وزارت آموزش و پرورش به گزارش های صدای معلم در مورد وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران پاسخ شفافی ارائه نکرده اند .

پایان گزارش/


پاداش بازنشستگی فرهنگیان و فروش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش

پنج شنبه, 01 خرداد 1399 13:51 خوانده شده: 306 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
دبیر مفت 1399/03/01 - 16:03
این حرفا رو میزنن پاداش رو هم ندن.
از حالا میگن تا دو سه سال دیگه که تعداد بازنشسته ها سر به فلک میکشه کسی توقع پاداش نداشته باشه.
پاسخ + +1 -1 --
معلم ناامید 1399/03/02 - 06:59
بعضی مدیران لایق مدیریت نیستند به درد جرز لا دیوار میخورند و...
پاسخ + +1 -3 --
موسوی 1399/03/02 - 09:59
جناب اقای الهیار ترکمن معاونت محترم پشتیبانی وزارت اموزش پرورش از پیگیری و مساعدت شما و وزیر محترم و محبوب اموزش و پرورش جناب اقای حاج میرزایی مرد عمل و کار برای تصویب رتبه بندی در هیات محترم دولت نهایت تشکر و سپاس و قدر دانی نموده ارزوی توفیق دارم
پاسخ + 0 -1 --
نا شناس 1399/03/03 - 06:32
گزارشگر محترم جديدا" اموال وزارت آموزش و پرورش را بنام فرهنگيان ثبت كرده ايد ! در كدام اداره دولتي يا خصوصي اموال را بنام كاركنان مي نمايند كه شما از فروش اموال فرهنگيان اسم برده ايد ؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/03/03 - 08:38
درود

دوست عزیز ناشناس

بهتر است انگشت اتهام خود را به سوی کسانی نشانه روید که این چیزها را مطرح می کنند و سماجت هم می ورزند و البته نمایندگانی که با خیالی و آرامش مجوز قانونی برای این امور صادر می کنند !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/05 - 15:22
به گزارش مشرق، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخلاف دیگر ادارات و سازمان‌ها مجلس شورای اسلامی مسکن سازمانی ندارد، گفت: البته مجلس در سالهای گذشته خانه سازمانی داشت که هر چند تعدادش کم بود اما به دلیل رانت خواری برخی نمایندگان و تلاش برای تصرف این منازل به قیمت اندک بعد از دوره نمایندگی، همین خانه های سازمان فروخته شد.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به پرداخت مبالغ زیاد به نمایندگان برای اجاره مسکن گفت: نمایندگان دوره‌های قبل خانه‌های سازمانی را یا تحویل نمی دادند و یا با رانت به نام خود سند زدند و به همین دلیل مجلس خانه های سازمانی را فروخت.
کد خبر 1076076
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۹

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور