چاپ کردن این صفحه

" آموزش و پرورشی که چشم نیاز به جیب خیرین دوخته و املاک و دارایی های خود را برای تامین مطالبات کارکنانش بفروشد چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود ؟ "

رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس ! آیا پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل فروش املاک مازاد از جمله فعالیت‌های مهم شماست ؟!

گروه گزارش/

پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد آموزش و پرورش

همان گونه که پیش تر و بارها نیز آمده است ؛ اقتصاد آموزش و پرورش و تامین منابع مالی این وزارتخانه  فعلا در دو چیز خلاصه شده است : فروش املاک مازاد و مشارکت خیرین .

ماده 13 از قانون اصلاح » ماده 11 » قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در استان ها ، شهرستان ها و مناطق کشور به " تامین منابع مالی شوراهای مناطق برای هزینه های جاری و عمرانی " اختصاص یافته است .

در این ماده ، 5 بند ذکر شده است :

1- سهم منطقه از اعتباراتی که در بودجه جاری و عمرانی سالانه دولت که بر اساس تعداد دانش آموزان برای هر استان پیش بینی می گردد .

2-یک درصد از بهای فروش و خدمات کالا و خدمات کارخانه ها و موسسات خدماتی و تولیدی استان که از طریق شورای استان میان مناطق توزیع می شود .

3- تا 5 درصد عوارض صدور پروانه های ساختمانی ، تفکیک زمین ها ، پذیره و نوسازی علاوه بر عوارض مذکور را که شهرداری ها دریافت می کنند .

4- عواید حاصل از فروش ساختمان ها و زمین های بلااستفاده و نیز ساختمان و زمین های دیگر که در اختیار آموزش و پرورش است و می توان آن ها را با توجه به نیازهای آموزش و پرورش تبدیل به احسن نمود ، در چارچوب ضوابطی که از سوی وزارت آموزش و پرورش معین می شود .

5- هدایا و کمک های دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و افراد خیر .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نوشت :

" استاندار فارس بابیان اینکه خدمت به دانش آموزان استثنایی یک وظیفه اخلاقی و انسانی برای همه ماست، گفت: این قشر جامعه باید موردحمایت همگان باشند و تلاش کنیم تا از امکانات موجود برای کمک به این دانش آموزان بهره گیریم.

به  گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در یک‌صد و سی و چهارمین جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان با تأکید بر لزوم نظارت بر ایمنی و سلامت دانش آموزان گفت: باید در کنترل و تأمین تجهیزات گرمایشی مدارس در فصل سرما دقت بیشتری انجام شود.

پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد آموزش و پرورش

 استاندار فارس موضوع پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد را از جمله فعالیت‌های مهم دانست و افزود: مراکز یادگیری محلی در سوادآموزی کاری خوب و اساسی است و گسترش این مراکز باید از طریق متولیان امور شهری و با مشارکت دفاتر تسهیل گری دنبال شود.

استاندار فارس با تأکید بر اهمیت موضوع تأمین به‌موقع پوشاک و سرویس دانش‌آموزی در مدارس شیراز و استان ، گفت: لازم است این امور نیز تا حصول نتیجه مطلوب  از سوی آموزش‌ و پرورش به نحو شایسته پی گیری و نظارت شود.

رحیمی در ادامه با بیان اینکه خدمت به دانش آموزان استثنایی یک وظیفه اخلاقی و انسانی برای همه ماست، گفت: این قشر جامعه باید مورد حمایت همگان باشند و تلاش کنیم تا از امکانات موجود برای کمک به این دانش آموزان بهره گیریم.

نماینده عالی دولت تأکید کرد:  همه دستگاه‌های اجرایی در تأمین نیازمندی‌های جامعه معلولین فعالیت داشته و در این راستا شهرداری‌ها نیز حمایت حداکثری داشته باشند.

وی مناسب‌سازی فضا و تأمین امکانات مجموعه‌های ورزشی ، برای استفاده دانش آموزان معلول را از دیگر تکالیف قانونی دستگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دولت برای ساخت و تجهیز مدارس استثنایی با مشارکت خیران فعالیت‌های خوبی انجام داده است و در این زمینه باید از امکانات استانی برای تغذیه رایگان مدارس محروم نیز بهره‌گیری شود.

استاندار فارس با اشاره به مشکلات فضای آموزشی منطقه فورگ داراب ،از اختصاص 50 درصد اعتبارات موردنیاز ساخت مدارس توسط دولت با مشارکت بنیاد برکت خبر داد.

این جلسه با بررسی مصوبات شورای آموزش‌ و پرورش پایان یافت. "

پرسش « صدای معلم » از رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس آن است که آیا پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد از جمله فعالیت‌های مهم ایشان است ؟

پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد آموزش و پرورش

آیا معنای تبدیل به احسن چوب حراج زدن به سرمایه ها و املاک این وزارتخانه است ؟

چرا استاندار گزارشی از سایر فعالیت ها و مفاد قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش نمی دهد ؟

آموزش و پرورشی که چشم نیاز به جیب خیرین دوخته و املاک و دارایی های خود را برای تامین مطالبات کارکنانش بفروشد چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود ؟

پایان گزارش/


پرداخت پاداش و مطالبات فرهنگیان از محل  فروش املاک مازاد آموزش و پرورش

پنج شنبه, 09 آبان 1398 12:38 خوانده شده: 399 دفعه

در همین زمینه بخوانید: