چاپ کردن این صفحه

همیشه جای پرسش جدی است که روابط عمومی های وزارت آموزش و پرورش در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور و نیز واحدهای مختلف و متعدد ستادی و اداری در این وزارتخانه به چه کاری مشغول هستند و برون داد و بازده واقعی این واحدهای بوروکراتیک و زاید برای نظام آموزشی چیست ؟ مشخص نیست اداره آموزش و پرورش سرعین که حتی اختیار کشیدن یک " دیوار " را ندارد به چه دردی می خورد ؟ مطابق قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ؛ شورای آموزش و پرورش شهرستان 22 مورد وظیفه و اختیار برای آن تعریف و تبیین شده است و به عنوان نمونه بند 4 از ماده 8 این قانون بر برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد اجاره ، احداث و توسعه اماکن آموزشی و پرورشی شهرستان دلالت دارد . پرسش « صدای معلم » از رئیس شورای آموزش و پرورش سرعین و نیز مدیر آموزش و پرورش آن است که آیا گزارش شفافی در مورد بند های 1 ، 3 ، 5 ، 9 ، 12 ، 13 و بند 22 از ماده 8 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را در اختیار افکار عمومی قرار داده اند ؟ تا چه زمانی باید چشم مسئولان وزارت آموزش و پرورش به جیب خیرین باشد که آن ها برای این وزارتخانه دل بسوزانند ؟

خانه معلم سرعین تابلو ندارد ؟!

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش - تاریخ بازدید : 11 مهر 1398 /

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

نخستین گزارش صدای معلم در مورد " خانه معلم سرعین " شنبه 9 مرداد 1395 با عنوان " گزارشی از خانه معلم سرعین / نگاهی به وضعیت شهرستان توریستی سرعین !/ آیا در سرعین چیزی به نام شهرداری وجود دارد ؟ ( گزارش تصویری ) " منتشر شد . ( این جا )

دومین گزارش از این خانه ی معلم حدود یک سال بعد در تاریخ چهارشنبه 29 شهریور 1396 با عنوان : " یک سال گذشت ....افزایش 100 درصدی تعرفه ها در خانه معلم سرعین ! شهرداری تکانی به خودش داد اما آموزش و پرورش انگار نه انگار !( گزارش تصویری) " منتشر گردید . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

" در بازدید مجددی که از خانه معلم سرعین داشتیم به نظر می رسید که اتفاق خاصی رخ نداده بود .

برخورد مسئول پذیرش مثل پارسال غیرفرهنگی و طلبکارانه بود .

حتی بنر " خوش آمدگویی " به معلمان و همکاران فرهنگی را نیز برداشته بودند .

معلمی می گفت عمدا برداشته اند تا معلمان نیایند و این جا را به " غیرفرهنگی ها " بدهند تا پول بیشتری درآورند !

دیگر باید به چه زبانی بگویند !

با این حال مثل سال قبل و سال های پیش ظرفیت تکمیل بود !

سرعین یک شهرستان با هتل ها ، هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرهای متعدد و فراوان است .

تعرفه های خانه معلم سرعین تفاوت چندانی با سایر جاها ندارد بلکه در برخی مواقع بیشتر هم هست اما مشخص نیست که چگونه توسط معلم ها و سایر مراجعه کنندگان پر می شود و ظرفیت تکمیل می خورد ...

معلم دیگری که برای اجاره به خانه معلم سرعین مراجعه کرده بود و با " پاسخ منفی " رو به رو شده بود با حالت اعتراضی می گفت که اگر قیمت ها بیش از این هم شوند باز هم اجاره می کنند و باز هم می نویسند :

" ظرفیت تکمیل است " !

نکته مهم و قابل توجه این است که تنها در عرض یک سال قیمت اجاره در خانه معلم سرعین دو برابر شده است .

این افزایش 100 درصدی بهای خدمات  در خانه معلمی که متعلق به آموزش و پرورش و معلمان است  و در حالی که حقوق معلمان در این یک سال  از افزایش کم تر از 10 درصدی برخوردار بوده است قابل توضیح نیست .

می شود گفت وضعیت خانه معلم سرعین در این حداقل یک سال نه تنها تغییری نکرده است که حتی برای معلمان هم بدتر شده است ! بهتر است مسئولان وزارت آموزش و پرورش کمی بالاتر به خیابان چالدران مراجعه و هتلی را که  برای کارمندان قوه قضائیه ساخته شده است را رویت کنند .

آموزش و پرورش به راه خود می رود ...

اما بخش دیگر گزارش صدای معلم در مورد پارکی بود که در این شهرستان است .

به نظر می رسید که شهرداری به انجام تغییراتی در این پارک دست زده است .

سنگفرش پارک در خیلی جاها عوض شده و ترمیم شده بود .

در بخشی که منتهی به بخشداری و فرمانداری می شد در حال " جدول کشی " بودند...

اگرچه وضعیت " نظافت و پاکیزگی " تغییر چندانی نکرده بود و شاید مقصر بیشتر کسانی باشند که علی رغم تابلوی " چادر زدن ممنوع " بی خیال به تذکرات و هشدارها ، همیشه و همه جا کار خود را انجام می دهند !

نکته دیگر این بود که اتومبیل پارسالی دور از چشم دیگران و در جای دیگری که در " دید " نباشد پارک شده بود !

احتمالا مسئولان و مدیران شهری این شهرستان ، گزارش صدای معلم را خوانده اند  و تکانی به خودشان داده بودند .

اما مدیران آموزش و پرورش همچنان راه خود را می روند .... "

در این مدت گویی نه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل و نه اداره آموزش و پرورش سرعین این گزارش را رویت کرده بودند !

همیشه جای پرسش جدی است که روابط عمومی های وزارت آموزش و پرورش در بیش از 750 منطقه و ناحیه آموزشی کشور و نیز واحدهای مختلف  و متعدد ستادی و اداری در این وزارتخانه به چه کاری مشغول هستند و برون داد و بازده واقعی این واحدهای بوروکراتیک و زاید برای نظام آموزشی چیست ؟

آیا وظیفه روابط عمومی فقط در این خلاصه می شود که چند خبر را به صورت کلیشه ای و قالبی کار کرده و در کنار عکس ها و تصاویر بی کیفیت به همراه سخنان تکراری و غیرحرفه ای مسئولان و مقامات منتشر کند ؟

هزینه هایی که برای کارمندان روابط عمومی از جمله حقوق ، هزینه سفر ، پشتیبانی  و... مصرف می شود در کنار هزینه هایی که برای نگهداری ، پشتیبانی و مسائل فنی  سایت  انجام می شود واقعا چه دستاوردی برای آموزش و پرورش و ذی نفعان آن یعنی دانش آموزان و معلمان دارد ؟

سومین گزارش ( خبر ) در صدای معلم دوشنبه 27 خرداد 1398 منتشرشد . ( این جا )

در بازدید اخیری که اخیرا از خانه معلم انجام شد بازهم وضعیت تغییر چندانی نکرده بود .

نکته ی مهم آن است که خانه ی معلم سرعین تابلو ندارد .

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

هر چند با دقت در سخنان  حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین که  در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سرعین  بیان کرده است می توان به دلیل آن پی برد .

« اصغری » گفته است :

"  زمین و ساختمان احداث شده مدرسه حجاب دخترانه شهر سرعین وقفی بوده و جزو فضای آموزشی محسوب می شود و واقفان این مدرسه ناراضی از اسکان فرهنگیان هستند .

امام جمعه سرعین تاکید می کند :

" حتی نماز خوانده شده در این مکان حرام است. "

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

کانال " سرعین شهریمیز " می نویسد :

" پنج شنبه مورخ 18 مهرماه 98 در جلسه ای با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان با فرماندار سرعین اهم مسایل و موارد آموزش وپرورش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حسن پور با بیان عملکرد شهرستان در حوزه های مختلف آموزش و پرورش شهرستان سرعین، از خیّرین مدرسه ساز شهرستان به عنوان نماد خیرخواهی و مشارکت پذیری در سطح استان نام برده و بیان داشتند در سال جاری ۱۰ مورد از فعّالیت های خیّرین در قالب مدرسه سازی، مرمت و تکمیل فضاهای آموزش و پرورش سرعین توسط این عزیزان انجام شده و یا در حال انجام می باشد.

ایشان از اقدام خیرخواهانه خیّرین در امر کیفیت بخشی مدارس تقدیر و تشکر نموده و از عملکرد مجمع خیرین مدرسه ساز و مشارکت اولیاء در کنار منابع دولتی به عنوان الگوی سازنده  مشارکت در شهرستان یاد کردند.

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

در این نشست همچنین در رابطه با موارد ذیل بحث و توافق به عمل آمد:

1- تفکیک حیاط مدرسه حجاب از خانه معلم و استفاده اختصاصی دانش آموزان از محوطه در ایام تحصیل نصب نرده و حایل

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

2- استاندارد سازی کلاس های مدرسه حجاب و تبدیل سوئیت به کلاس درس و برداشتن سرویس های بهداشتی 

3- مطالعه  و بررسی و همچنین اعلام نتیجه به شورای آموزش و پرورش شهرستان در مورد احداث مدرسه دوازده کلاسه در جنب اداره فعلی آموزش و پرورش

4- پیگیری و انجام مقدمات واگذاری اداره مرکز اقامتی (خانه معلّم) مربوطه به شهرستان سرعین

5- پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان از وزارتخانه جهت اخذ مجوز لازم احداث مرکز آموزشی و رفاهی "

نکته ی قابل توجه آن است که مطابق گزارش این کانال مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل دستور شفاهی جداسازی حیاط مدرسه حجاب و ایجاد دیواربین محوطه مدرسه و ساختمان خانه معلم را جهت اجرا را صادرکرده است .

به عبارت دیگر ، مشخص نیست اداره آموزش و پرورش سرعین که حتی اختیار کشیدن یک " دیوار " را هم ندارد به چه دردی می خورد و چه جایگاهی دارد ؟

این در حالی است که مطابق قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ؛ شورای آموزش و پرورش شهرستان 22 مورد وظیفه و اختیار برای آن تعریف و تبیین شده است و به عنوان نمونه بند 4 از ماده 8 این قانون بر برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد اجاره ، احداث و توسعه اماکن آموزشی و پرورشی شهرستان دلالت دارد .

سرعین یک شهرستان برخوردار و توریستی است که هتل های شیک و مجلل ، هتل آپارتمان ها و مراکز اقامتی قابل توجهی را در خود جای داده است .

از سوی دیگر ، تب ساخت و ساز در این شهر با توجه به جاذبه های گردشگری آن در سال های اخیر به نحو قابل توجهی اوج گرفته است .

پرسش « صدای معلم » از رئیس شورای آموزش و پرورش سرعین و نیز مدیر آموزش و پرورش آن است که آیا گزارش شفافی در مورد بند های 1 ، 3 ، 5 ، 9 ، 12 ، 13 و بند 22 از ماده 8 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را در اختیار افکار عمومی قرار داده اند ؟

تا چه زمانی  باید چشم مسئولان وزارت آموزش و پرورش به جیب خیرین باشد که آن ها برای این وزارتخانه دل بسوزانند ؟

آیا مسئولان این وزارتخانه از ظرفیت های قانونی به صورت کامل ، درست و منطقی استفاده کرده اند ؟

بهتر است مسئولان وزارت آموزش و پرورش کمی بالاتر به خیابان چالدران مراجعه و هتلی را که  برای کارمندان قوه قضائیه ساخته شده است را رویت کنند .

آیا آنان مثل ما هستند ؟

آیا آن ها هم مشکلات ما دارند ؟

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

پایان گزارش/


خانه معلم سرعین و گزارش صدای معلم

یکشنبه, 05 آبان 1398 20:25 خوانده شده: 527 دفعه

در همین زمینه بخوانید: