چاپ کردن این صفحه

" مدیر کل آموزش و پرورش قم ! انجام این حرکات در یک دبستان و آن هم در نخستین روز مدرسه با کدام جهت گیری‌های عقلانی تناسب دارد ؟! "

تحقق " پرسش مهر 20 " در آموزش و پرورش قم !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

" امید آن  دارم که سال تحصیلی جدید نیز با جهت گیری‌های عقلانی، همراهی و کوشش همگانی و اهتمام معلمان فرزانه، دانش آموزان عزیز بابهره‌مندی از جریان پویا و نوین آموزش، مسیردانایی و توانایی مرزهای جدیدعلم را طی کنیم  و با پیوند علم و ایمان، قله‌های رفیع بهروزی و پیروزی را با تربیت در ساحت های ۶گانه تربیت اخلاقی و دینی، سلامت و تربیت بدنی، علم و فناوری، حرفه‌ای و اقتصادی، زیبایی‌شناسی و هنری و اجتماعی و سیاسی فتح نماییم و همه با هم با گام‌های مصمم، با تکیه بررمز «یا حسین» با مغز ورزی اندیشه‌های ناب و با دل ورزی انگیزه‌های قوی و با دست ورزی اراده‌های آهنین ،خویش را در خدمت تعلیم و تربیت فرزندانمان قرار دهیم و متعهد گردیم که: قدرت اندیشه را به قوت انگیزه پیوند زده و آنگاه اندیشه‌ها و انگیزه‌هایمان را به دست‌هایمان منتقل کنیم و سپس با چنین رویکردی دست‌ در دست هم دهیم به مهر ، میهن خویش را کنیم آباد. "

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

مطالب فوق بخشی از پیام " مدیر کل آموزش و پرورش قم " به مناسبت آغاز سال تحصیلی 99 – 98 می باشد . ( این جا )

کلیپی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که حضور نیروهای ناجا در آئین افتتاح مدرسه‌ی ابتدایی شهر قم  را روز اول مهرماه با آژیر و اتومبیل‌های پلیس ویژه نشان می دهد . ( 1 )

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که چرا دانش آموزان یک دبستان آن هم در نخستین روز ورود به مدرسه باید با چنین صحنه هایی رو به رو شوند ؟ پیام و ره آورد تربیتی و یا آموزشی از انجام چنین مراسمی برای دانش آموزان در این سنین چه می تواند باشد ؟

آیا این گونه نمایش ها به زعم مدیر کل آموزش و پرورش قم " عقلانی " بوده و با کدام یک از ساحت های ذکر شده در سند تحول بنیادین همخوانی و تطابق دارد ؟

در کدام یک از نظام های آموزشی حتی در سطح " کشورهای در حال توسعه " مدرسه را چنین آغاز می کنند ؟

آیا این گونه قرار است پرسش مهر 20 با موضوعیت دلپذیر ، شاد و پرنشاط بودن فعلیت و تحقق پیدا کند ؟

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

« صدای معلم » بارها متذکر شده است که مدرسه پادگان نیست .

حتی مدیر این رسانه در گفت و گوی اخیر خویش با روزنامه همشهری ضمن تاکید بر این موضوع گفته است که از اسامی کودک پسند برای نام گذاری کلاس ها و حتی مدارس استفاده شود . ( این جا )

در آغاز سال تحصیلی 1396 نیز در  دبستان دخترانه جديدالتأسيس صادقين گوسفندی را در برابر چشم دانش آموزان دختر سر بریدند . ( این جا )

مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

البته انتشار این خبر موجب شد تا مديركل سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش اعلام کند هر گونه ذبح دام و طیور در مدارس ممنوع است.

دكتر حسن ضياالديني اظهاركرد: با توجه به مشكلات بهداشتي و رواني ذبح دام و طيور در مدرسه كه در محيط آموزشي و براي دانش‌آموزان پيش مي‌آيد، بارها گفته‌ايم كه اين موضوع مطلقا ممنوع بوده و بار ديگر نيز يادآوري و تاكيد مي‌كنيم.

مديران مدارس موظف به رعايت اين موضوع هستند و در صورت هر گونه تخطي بايد پاسخگو باشند.

انجام این گونه امور ضمن آن که هیچ گونه مبنای علمی ندارند به قول تا مديركل سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش موجب آسیب های جدی روانی به دانش آموزان می شوند . "

از مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه معاونت آموزش ابتدایی این وزارتخانه انتظار می رود تا در این زمینه ها منفعل و نظاره گر نبوده و با جدیت امنیت و بهداشت روانی را در مدارس برای رشد و تربیت جامع دانش آموزان  به صورت پایدار فراهم کنند .

پایان گزارش/

( 1 ) کلیپ را ببینید .


مانور پلیس و نیروی انتظامی در دبستان آموزش و پرورش قم و انتقاد صدای معلم

جمعه, 05 مهر 1398 12:54 خوانده شده: 880 دفعه

در همین زمینه بخوانید: