صدای معلم

" پرسش صدای معلم این است که این گونه انتصاب ها بر چه اساس و معیار مدیریتی و علمی صورت گرفته است و به غنی سازی سازمانی منجر خواهد گردید و آیا دامنه دخالت نهادها و افرادهای غیرمسئول تا کجا ادامه خواهد داشت ؟ "

دخالت ها کار ساز گردید ... مرتضی نظری به بهانه کوچک سازی سازمانی کنار گذاشته شد !

گروه گزارش/

عزل مرتضی نظری و ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پس از کنار گذاشتن « نجات بهرامی » معاون مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش  ؛« مرتضی نظری » رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در مورد دخالت نمایندگان مجلس در توئیتی نوشت : ( این جا )

"  دخالت برخی نمایندگان مجلس در امور داخلی استان ها و شهرستان ها به حد غیرقابل تحمل رسیده . مدیران تحول گرای آموزش و پرورش تحت فشار انتصابات قومی و قبیله ای هستند .آموزش و پرورش سازمان رای کسی نیست . "

عزل مرتضی نظری و ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

این موضوع واکنش تند « جبار کوچکی نژاد » نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را در پی داشت که خواهان عزل مرتضی نظری توسط وزیر آموزش و پرورش گردیده بود .

سرانجام این درخواست نماینده مجلس اجابت گردید و در قالب ادغام دوایر سازمانی و کوچک سازی ساختار ، نظری کنار گذاشته شد .

امروز چهارشنبه خبرگزاری پانا خبر داد « سیدمحمد بطحایی » امیرعلی نعمت‌اللهی را به سمت «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» وزارت آموزش و پرورش منصوب کرده است .

متن حکم وزیر آموزش و پرورش چنین است :

عزل مرتضی نظری و ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

" «برادر گرامی

جناب آقای امیرعلی نعمت اللهی

با سلام

در راستای اجرای تکالیف قانونی وزارت متبوع مبنی بر کاهش واحدهای سازمانی عمومی و با توجه به ادغام دفتر وزارتی و مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و ایجاد یک واحد سازمانی جدید با عنوان مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی و نظر به مراتب تعهد، سوابق مدیریتی و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ با حفظ سمت به عنوان "قائم مقام اینجانب و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی" منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال، پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، سیاست‌های رئیس‌جمهور محترم و همچنین مدنظر قرار دادن استاد بالادستی در جهت تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران و انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله موفق و موید باشید.»

امیرعلی نعمت‌اللهی در حال حاضر مسئولیت معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش را نیز بر عهده دارد.

ایشان متولد 1359 و دانش‌آموخته رشته حقوق است. در سوابقش رئیس اداره امور حقوقی و قوانین سازمان اداری و استخدامی، مشاور رئیس دانشگاه هنر و عضو هیأت امنای موسسه فرهنگ و هنر همچنین در سوابق سیاسی نعمت الهی عضویت در شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در سال ۱۳۸۶ دیده می شود .

پرسش صدای معلم این است که این گونه انتصاب ها بر چه اساس و معیار مدیریتی و علمی صورت گرفته است و به غنی سازی سازمانی منجر خواهد گردید و آیا دامنه دخالت نهادها و افرادهای غیرمسئول تا کجا ادامه خواهد داشت ؟

در لحظه انتشار این گزارش ، پرتال وزارت آموزش و پرورش قابل دسترس نبود .

پایان گزارش/


عزل مرتضی نظری و ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

چهارشنبه, 12 دی 1397 23:06 خوانده شده: 1800 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1397/10/13 - 08:04
فاتحه مع الصلوات!!!!

دخالت ها کی کارساز نبود که دومی باشد !!!!

حداقل جناب نظری ، خفت را نپذیرفت و شجاعانه گفتنی را گفت.

اکنون جناب نظری ، برای ما قهرمان است و بطحایی و کوچکی نژاد

ترسوهایی بزدل مقام پرست.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 10:54
نه خانی رفته نه خانی اومده...مرتضی نظری هم کم نقص نداشت...یه جاهایی با سکوت خودش در برابر بسیاری از فرآیندها خفت روپذیرفت...برخی از انتصابات وی که از میان دلال های پست و مقام و افراد زیرآبب زن بی ریشه و متملقین که حالا خود وی راهم دورمیزنند وبا رئیس جدید هم همکاری می کنند اثبات این مدعاست...باز نظری که چند سال از مواهب نسیم تدبیر وامید بهره مند شد الان هم یه جای خوب براش رزرو کرده اند...همکاران توانمندی که در 5سال گذشته به کار گِل گماشته شده اند علی رغم هزینه دادن و توانمندی وشایستگی بدلیل استقلال و منتقد بودن...!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 10:56
آقای نعمت الهی اگر مدبرانه عمل کنند باید کاملاً روابط عمومی وزارتخانه رو از افراد کنونی پاکسازی کنند وافرادی بدون وابستگی به جریانات و مستقل وبدون سابقه ی حضور در دوره ی احمدی نژاد در بخش های ستادی را جایگزین کنند و بخصوص از متملقین و دلال ها پاک کنند عرصه ی روابط عمومی را....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 11:42
بله ، پرخطاست ، منتهی بالاخره مسیر درست را
یافت . می توانست به عافیت طلبی خود ادامه دهد
اما ما معلمان را انتخاب کرد.
با بخش دوم نظرتان موافقم. باید افراد فعلی را
جارو بکشد . بنده منتظرم اگر چنین کرد ، می توان
امیدوار شد و گر نه برای خودمان متاسفم.
پاسخ + 0 0 --
افسانه 1397/10/13 - 11:49
چقدر برخی حقیرند و آستانه فهمشان از قهرمان و قهرمانی نازل است که چاپلوسانی امثال نظری برایشان قهرمانند .
پاسخ + 0 0 --
افسانه 1397/10/13 - 11:59
مرتضی نظری و امثال بند بازانی چون او باید فهمیده باشند که آخر و عاقبت خود شیرینی برای پست و تملق گفتن برای امثال بطحایی و نان به نرخ روز خوردن این است !!! اما به زودی می توان فهمید با استمرار همین زندگی پست و عفن او و امثال او درس پذیر نیستند چون از درون خالی هستند تنها با پست احساس هویت وشخصیت می کنند
پاسخ + 0 0 --
افسانه 1397/10/13 - 12:08
انتصاب مرتضی نظری با توجه به فقدان تخصص و عدم کارامدی و بی سوادی مفرط و عدم سوابق مدیریتی قابل اعتنا از اول هم اشتباه بود
پاسخ + 0 0 --
سروری 1397/10/13 - 12:23
آقای نظری عرصه سیمرغ نه جولانگه توست !!!! وقتی کسی با زد و بند و فشارهای از جنس تشکل ها رشد بادکنکی می کند در آخر کار هم با یک ضربه کوچک بادکنک اش می ترکد .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/15 - 12:50
افسانه خانم ، تمامی شوکت و عزت ارزانی شما.
آقای نظری و خیلی از افراد در پست های حساس
سیاسی سکوت می کنند تا باقی باشند اما بعد
دستگیری و اخراج آقای بهرامی معاونشان ، حداقل
جسارت و شهامت آتیش زدن خود را یافتند.
می توانستند ناجوانمردانه همچنان مسول باسند اما
قهرمانانه ، گفتنی را گفتند.
پاسخ + 0 0 --
شهرام 1397/10/15 - 23:05
آقا یا خانم ناشناس ! شما خیلی خودت را ناراحت نکن عاقلان دانند چه خبر است ؟؟شما هم برو و در ناشناسی ات سیر کن .....چقدر آستانه قهرمان شناسی ات پایین است .
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 09:13
همه اش زیر سر نماینده زاهدان است
اسمش چی بود؟
خفتگان مجلس را بیدار کرد با آن
جلسه ی 30 نفره با رییس مجلس.
می خواهند اثبات کنند سواستفاده
از قدرت یعنی چه؟
خدا را شکر که رای نمی دهم به این
کوته اندیشان، وجدانم راحت است.
کدام دموکراسی!! ما رای هم ندهیم
عده ای سر کار هستند. ادامه دارد
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 09:20
شما را به وجدان معلمی نان،
نه رای بدهید و نه سمتی برای
انتخابات بپذیرید. عیار بی حرمتی
به معلم جماعت دست شان بیاید.
آیینه عبرت پیش روی مان هست،
درس خواهیم گرفت؟
در این مملکت هیچکس در رکاب معلم
نیست، ما چرا باشیم. با کارگری نیازمان
را برطرف کنیم شرافت دارد به پشت
صندوق این نمکدان شکستگان نشستن.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 09:39
جناب آقای امیر علی نعمت اللهی ، کاملا تیپ مناسب نظام دارند. یقین دارم همسو و موازی با تمامی مسئولان طی طریق حرکت خواهند کرد. خدا را چی دیدید شاید چون حقوق دان هستند ، زبان معلم را هم نیک می دانند و به نفع معلم هم سینه سپر بلا خواهند کرد. اما نه، درس بزرگی برای بزرگتر از سایز سِمت ستادی ارشد گرفته اند و بزرگتر از آن سایز تصور نمی کنم حرفی بزنند و یا عملی انجام دهند. شاید هفته های اول هارت و پوتی بکنند اما فریب نخوریم که
گذراست.
پاسخ + +4 0 --
سعید 1397/10/13 - 10:14
گل بود به سبزه نیز آراسته شد . کاملا مشخص بود که نظری قربانی بی تجربگی خودش می شود و وزیر جواب تعهد او را با برداشتنش می دهد . نظری اولین قربانی نیست که خودش را برای وزیر بی مصرفی مانند بطحایی هزینه می کند
پاسخ + 0 0 --
افسانه 1397/10/13 - 12:02
نظری قربانی منفعت طلبی و جاه طلبی و حس خود قهرمان پنداری کاذب اش شد .
پاسخ + +4 -2 --
شاکی 1397/10/13 - 12:29
نظری برای این پست بسیار کوچک بود و بی تجربه
نظری نون به نرخ روز خوری را خوب یاد گرفته بود. در دوران احمدی نژاد در ریاست جمهوری اصولگرایان کار می کند و در دوران اصلاحات سنگ اصلاح طلبی را به سینه میزند. از دخالت های بیجا گلایه می کند اما خودش دخالت های بیجا در امور وزارتخانه و خصوصا دانشگاه فرهنگیان خودش چیزی نمی گوید. آقای نظری نمونه بارز یک انسان نون به نرخ روز بود
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 15:58
نظری هر چی که بود از شما که انقدر وجود نداری که حداقل اسم مستعار مستقل انتخاب کنی بزرگتر بود...
من حداقل اگر منتقد نظری هستم...به نام دیگران وحتی با اسم مستعار دیگران نمی نویسم!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 16:01
در پستی دیگر هم به همین نام مستعار مورد استفاده حقیر به منتقدان آقای فولادوند حمله کردید تا جهت انتقادات رو متوجه جای دیگه ای کنید!!من(شاکی)انتقاد میکنم اما بی احترامی نمی کنم وبی اخلاقی نمی کنم !!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/13 - 14:16
هر چند آزادی عمل و نظر و اندیشه محترم است ، اما
در تعجبم آنانی که به نظریسجی جدید ، الف را پاسخ
می دهند مست اند یا خواب !!!!!!
پاسخ + +1 -2 --
مادردانش آموز 1397/10/13 - 15:12
آقای نظری باپیگیریهای آقای پورسلیمان دربحث شکایت بنده درحدتوان واختیاراتشان کمک کردندوبنده سپاسگزارشان هستم،قطعابه زودی به وزارتخانه میروم تاببینم آقای نعمت اللهی چقدرپیگیرحقوق افرادهستنددراین سیستم،باتشکرازسایت صدای معلم
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/10/13 - 21:22
فرهنگیان ناحیه یک شهرری کلی نامه نگاری کردند که نسبت به وضعیت اسفبار حاکم بر اداره ناحیه یک شهرری در دوران دولت احمدی نژاد که اوج این سیاهی ها و تباهی ها برکناری ظالمانه ی مدیر شایسته ی کانون امام خمینی در سال88به ناحق و بدلیل عدم همراهی با ستاد انتخاباتی احمدی نژاد بود،که علی رغم شناخت افراد موثر وشاخص مسوول در اداره کل شهرستان ها،به جای واگذاری مدیریت ناحیه یک شهرری به این مدیر شایسته و توانمند که فرزند ری وبا بیش از22سال سابقه و سوابق متعدد در عرصه های مختلف ازجمله مشاور فرمانداری ویژه شهرستان ری وعضویت در مجمع نیروهای خط امام (ره)شهرری را در کارنامه داشت...به ارتقای نیروهای مشکل دار و دلواپسی همچون مسوول حراست ومعاون پرورشی ناحیه یک شهرری پرداختند که متأسفانه با حمایت انجمن اسلامی معلمان شهرری انجام شد...حال شما چه انتظاری از این سیستم داری؟!همه فقط شعار میدهند و وقتی در موضع تصمیم گیری قرار میگیرند هر پاچه ورمالیده ای رو ارتقاء میدهند اما به احقاق حق افراد مورد اجحاف نمی پردازند!!شما هم خیالت راحت هیچ اتفاقی نمی افتد!!
پاسخ + +4 -1 --
علیرضا 1397/10/13 - 18:27
به نظر من آقای نظری باید خودش استعفا می داد ،وزیر یا مدیر بودن در این دولت افتخار نیست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/13 - 21:14
در آموزش و پرورش قانون نانوشته ای وجود دارد که باید برای ماندن از بدو ورود به ستاد وارد معاملات و زد و بندها شد ‌ اگر بخواهی درست کار کنی آن چنان لابی مافیایی قوی در ستاد هست که خودت هم متوجه نمی شوی چطور حذفت کرده اند .
من خودم ستاد بودم یک روز دوستی گفت فلانی امروز جلسه ای بوده و من را هم دعوت کرده اند تاکتیک آنها این است که ۵ نفر که در جلسه بودیم هم عهد شده این که هر کدام از پا چند نفر زیر مجموعه هماهنگ کنیم و با فاصله کم در یک روز با بیان های مختلف زیر آی شما را بزنند و می گفت من پیش آنها قول داده ام ولی نتوانسته ام به شما خیانت کنم و من هم موضوع را به مدیر کل گفتم و اسامی سرشاخه ها را هم گفتم و پایان روز مدیر کل گفت چیزی که به من گفتی درست بود و آنها به همراه چندین نفر آمدند و شروع به بدگویی از تو نکردند . در مورد جناب نظری هم وقتی شروع به جانبداری از وزیر کرد و مقابل نماینده ها ایستاد همان شب گفتم نظری کلید رفتنش را زد . چون می دانستم میز وزارت چرب تر از آن است که نظری را فدا کند
پاسخ + 0 0 --
نورالدین 1397/10/13 - 21:49
چقدر ساده ای معلم نظری و نظری ها به کلاس درس برنمی گردند چون شأنشان کلاس درس نیست...یه جای خوب دیگه براش در نظر گرفته اند حتما...
پاسخ + +5 0 --
کاتبی 1397/10/13 - 22:21
نظری و نجات و نعمت اللهی و ...همه سر و پا یک کرباسند . معلمها در زیر خط فقر به سر میبرند . این بیمه تکمیلی افتضاح این رتبه بندی الکی این حقوق ناچیز . جمع کنید این بازی ها رو . معلمها برای هیچ کدام از شماها پشیزی ارزش قائل نیستند . از بس دروغ شنیدن
پاسخ + +7 0 --
یک دوست 1397/10/14 - 02:53
آقای نظری بادکنکی رشد کرد، هیچ کس سوال نکرد چرا در دوران مدیریت جدایی در روابط عمومی، او از معاونت برکنار شد
توهم بد دردی است، این ادم خیلی بی ظرفیت بود، همان گونه که به جدایی خیانت کرد به مهرمحمدی در دانشگاه فرهنگیان هم خیانت کرد
رفتار او پر از کبر و غرور بود
پاسخ + +3 0 --
فذهنگی 1397/10/14 - 09:30
به آقای شاپور مجمد زاده آموزگار فوق دیپلم تربیت معلم شهید دستغیب که حتی یک روز معلمی نکره است پیشنهاد می شوذ با 37 سال سنوات به کسوت بازنشستگی نایل گردد. کلاه مدیر کل وزارتی از اول برای او گشاد بود.درود بر وزیر محترم که این اشتباه خود را اصلاح کرد.
پاسخ + +2 -2 --
امیر حسیت 1397/10/14 - 12:02
متاسفانه در مورد این رویداد اظهار نظر ها همراه با خلط دو مطلب جداگانه است:
اول این است کهنظری بهعنوان یکفرد قابل نقد است و حتما ایراداتی دارد .
دوم این است که روندی در آموزش و پروش به شدت در حال پیگیری است که عزل نظری بخشی از این روند می باشد
لذا بهتر است این دو را از هم تفکیک کنیم
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 19:13
در قاموس این وزیر افراد با مدرک فوق دیپلم زیادند از جمله اینان آقای محمد روشنی رییس سازمان دانش آموزی و..................
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/10/14 - 23:05
بی شک باید پروژه انغلاب را در دو وزارتخانه پذیرفت. وزارت بهداشت و اموزش و پرورش دستخوش کوته نظری نوبخت و یارانش شده. یک واقعیت را نباید از یاد برد که نعمت اللهی کاتالیزور است برای آماده سازی حوزه وزارتی و‌خروج زینی وند از لپ لپ. فعلا فقط فرهنگیان بازیچه بازی کثیف احزابی شده ایم که آرزوی تسلط بر وزارتخانه های کلیدی را برای استفاده در انتخابات ۱۴۰۰ و حمایت از جهانگیری دارند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/10 - 14:17
سلام
کار خدارو ببین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مشکل وزارت آموزش و پرورش در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور