صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

پرسش صدای معلم آن است معاون آموزش ابتدایی وزارتخانه چگونه و طی چه مکانیسم و یا پژوهشی به این نتیجه رسیده اند که اجرای این تصمیم موجب اجرایی شدن 100 درصد مفاد سند تحول بنیادین در این حوزه خواهد شد ؟

مصوبه حذف مدارس سمپاد و نمونه؛ تصمیم آموزشی یا حماسه سیاسی ؟!

فارغ از محتوای این مطالب  آن چه مهم است این است که سند و نیز پشتوانه پژوهشی این تصمیم تاکنون برای افکار عمومی مشخص و شفاف نشده است و مخالفتها و موافقت ها بر مبنای سخنرانی و مصاحبه مقامات صورت می گیرد و دفاع از این مصوبه در قالب شعارهای حماسی بیان می گردد/
به نظر می رسد این تصمیم نیز مانند ده ها و صدها تصمیمات دیگر که در حلقه بسته مدیران و پشت دیوارهای غیرقابل نفوذ ستاد وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است متصف به صفاتی همچون " شتاب زدگی " می باشد .افراد ، فعالان و مدیرانی که تا دیروز طرح هایی مانند 3 – 3 – 6 را عجولانه معرفی می کردند هلهله کنان به صف " ستایشگران " این تصمیم پیوسته اند / طبق گفته مسئولان این تصمیم در جلسه شورایعالی آموزش و پرورش اتخاذ شده و در جلسه مخالفان و موافقانی داشته است ، اما خانم حکیم زاده آن را تا حد تصمیم فردی وزیر تقلیل می دهد و منافع این طرح را خرج کاریزمای وزیر می کند. تا جایی که از دوره وزارت آقای بطحایی با عنوان " دوران " یاد می کند/ ترویج کیش شخصیت ، با روحیه فرهنگیان تعارض دارد/ این خطاست که مسئولان اجرایی از وزیر تا معاون وزیر تا مدیرکل خود را نماینده فرهنگیان معرفی کنند/ ایشان از کجا می دانند و یا می توانند اثبات کنند که تمام معلمان سراسر کشور حامی این تصمیم ایشان و دوستان آن ها هستند/ این فضاسازی های اداری و تبدیل یک تصمیم آموزشی (هرچند با اهمیت) به موضوعی حیثیتی و بسیج مدیران برای حمایت از آن یادآور اقدامات نمایشی و سیاسی است که در سیستم اداری بسیار رایج است/ به نظر می رسد که این بیانیه هم مکمل تبلیغات گسترده معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بزرگنمایی این مصوبه است. بیانیه قاقد اسامی دانشکده های علوم تربیتی و روانشناسی (سراسرکشور ) و نام روسای دانشکده ها است. ادبیات بیانیه هم تبلیغاتی است.تایید صحت بیانیه و ابعاد آن نیاز به راستی آزمایی و تحقیق دارد ( ادامه ) ....

گروه گزارش/

بیانیه صدای معلم در مورد مصوبه حذف مدارس سمپاد و نمونه و حذف آزمون در مدارس ابتدایی

تصمیم اخیر وزارت آموزش و پرورش مبنی بر حذف هرگونه آزمون ورودی برای مدارس پایه ی هفتم و استفاده اجباری از کتاب های کمک آموزشی در دوره ابتدایی و.. واکنش های متفاوتی را در میان جامعه بزرگ آموزش و پرورش و نیز افکار عمومی و رسانه ها ایجاد کرده است.
 
فارغ از محتوای این مطالب  آن چه مهم است این است که سند و نیز پشتوانه پژوهشی این تصمیم تاکنون برای افکار عمومی مشخص و شفاف نشده است و مخالفتها و موافقت ها بر مبنای سخنرانی و مصاحبه مقامات صورت می گیرد و دفاع از این مصوبه در قالب شعارهای حماسی بیان می گردد.
 
به نظر می رسد این تصمیم نیز مانند ده ها و صدها تصمیمات دیگر که در حلقه بسته مدیران و پشت دیوارهای غیرقابل نفوذ ستاد وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است متصف به صفاتی همچون " شتاب زدگی " می باشد .افراد ، فعالان و مدیرانی که تا دیروز طرح هایی مانند 3 – 3 – 6 را عجولانه معرفی می کردند هلهله کنان به صف " ستایشگران " این تصمیم پیوسته اند.
 
مدیران آموزش و پرورش به جای برحوردهای احساسی و تبلیغاتی باید ابعاد این تصمیم و تاثیرات و نتایج آن را به شکل کارشناسی مطرح کنند تا از عواقب سوء این تصمیم بکاهند و جنبه های مثبت آن را تقویت کنند. برخودهای تبلیغاتی مسئولان وزارتخانه بدون اینکه متن مصوبه را منتشر کنند، شبهاتی در مورد دلایل اتخاذ این تصمیم ایجاد کرده است.

پرسش ها و  ابهامات فراوانی در مورد این گونه تصمیمات وجود دارند که بخشی از آن ها در « صدای معلم » بیان شده است و به تدریج مورد نقادی قرار خواهد گرفت .اما آن چه که موجب تعجب و حیرت است بیانیه شعاری معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در این زمینه است . ( این جا)
 
در بخشی از بیانیه رضوان  حکیم زاده آمده است :"... می‌توانیم به خود ببالیم که یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین تصمیمات گرفته شده بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی پیرامون تعلیم و تربیت فرزندان ایران عزیز، در دوران وزارت شما اتفاق افتاد و چه فرخنده ایامی است که در جشن سی و نهمین سالگرد چنین انقلابی شاهد شکوفایی اندیشه ای ناب باشیم، اندیشه ای که می‌تواند مقدمات اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به شکل صددرصدی در دوره ابتدایی فراهم کند."

طبق گفته مسئولان این تصمیم در جلسه شورایعالی آموزش و پرورش اتخاذ شده و در جلسه مخالفان و موافقانی داشته است ، اما خانم حکیم زاده آن را تا حد تصمیم فردی وزیر تقلیل می دهد و منافع این طرح را خرج کاریزمای وزیر می کند. تا جایی که از دوره وزارت آقای بطحایی با عنوان " دوران " یاد می کند.

ترویج کیش شخصیت ، با روحیه فرهنگیان تعارض دارد . به جای کوبیدن بر طبل احساس ، شایسته تر بود که خانم حکیم زاده در باره جنبه های اجرایی و کارشناسی مصوبه توضیح می دادند.  

پرسش ما از ایشان آن است که خانم حکیم زاده چگونه و طی چه مکانیسم و یا پژوهشی به این نتیجه رسیده اند که اجرای این تصمیم موجب اجرایی شدن 100 درصد مفاد سند تحول بنیادین در این حوزه خواهد شد ؟ این گونه پیشداوری ها نه شان اجرایی دارد و نه شان کارشناسی .حتی اگر مصوبه را مثبت ارزیابی کنیم اثرات انحلال مدارس سمپاد و نمونه را باید در حد و اندازه واقعی آن ببینیم.

در ادامه خانم حکیم زاده می گوید: "ما معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور به نمایندگی از قشر عظیم معلمان ابتدایی، دانش‌آموزان و خانواده‌های ایرانی، خداوند مهربان را شاکریم و از جنابعالی که چنین فرصت ارزشمندی را فراهم آوردید، تشکر و قدردانی می کنیم، بهترین تبریکات ما را پذیرفته و حمایت یکان یکان معلمان کشور را پشت سر خود احساس کنید... "

این خطاست که مسئولان اجرایی از وزیر تا معاون وزیر تا مدیرکل خود را نماینده فرهنگیان معرفی کنند. نماینده تعریف دارد و انتخاب نماینده هم سازوکار مشخص دارد.

بیانیه صدای معلم در مورد مصوبه حذف مدارس سمپاد و نمونه و حذف آزمون در مدارس ابتدایی

ایشان از کجا می دانند و یا می توانند اثبات کنند که تمام معلمان سراسر کشور حامی این تصمیم ایشان و دوستان آن ها هستند ؟

این فضاسازی های اداری و تبدیل یک تصمیم آموزشی (هرچند با اهمیت) به موضوعی حیثیتی و بسیج مدیران برای حمایت از آن یادآور اقدامات نمایشی و سیاسی است که در سیستم اداری بسیار رایج است.

و اما در آخرین حرکت تبلیغاتی ، پرتال معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خبری اعلام کرده  است که روسای دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه های سراسر کشور از اقدامات اخیر وزارت آموزش و پرورش حمایت کرده اند . ( این جا )

در بیانیه آمده است : "ما روسای دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه های سراسر کشور از این اقدام ارزشمند استقبال کرده و از آن حمایت می کنیم. بدون شک این حرکت قاطع سرآغاز تحولات اساسی در راستای سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی در نظام آموزش و پرورش است. به امید روزی که همه کودکان ایران در فضایی برابر از فرصت های یاددهی و یادگیری، از آموختن لذت ببرند و برای زندگی آماده شوند. "

به نظر می رسد که این بیانیه هم مکمل تبلیغات گسترده معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بزرگنمایی این مصوبه است. بیانیه قاقد اسامی دانشکده های علوم تربیتی و روانشناسی (سراسرکشور) و نام روسای دانشکده ها است. ادبیات بیانیه هم تبلیغاتی است.تایید صحت بیانیه و ابعاد آن نیاز به راستی آزمایی و تحقیق دارد.

« صدای معلم » از همه  مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتظار دارد تا در مورد این مصوبه مستند  و مستدل سخن گفته و به یک تصمیم آموزشی که قطعا جنبه های مثبت و منفی دارد رنگ و بوی حماسه ندهند و استفاده های تبلیغاتی را متوقف و توضیحات  خود را متناسب با سطح سواد و فرهیختگی مخاطبان فرهنگی تنظیم کنند.
پایان گزارش /

جمعه, 20 بهمن 1396 ساعت 22:51 خوانده شده: 382 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 -4 --
محمد 1396/11/20 - 23:25
باتشکر از وزیر محترم بابت حذف آزمون ها
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 15:18
و برچیده شدن سفره سمپاد. به مدارس سمپاد سر بزنید، اکثر دانش آموزان و معلمان آن ، آقازاده ها هستند. مدرسه با امکانات خوب و حقوق ویژه در اختیار فرزندان مسئولان. مخالفان حذف ، کسانی هستند که از کنار آزمون ها درآمد داشتند و مسئولان .
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1396/11/21 - 18:39
سلام اصلا هم این طور نیست که بچه های آقا زاده ها در سمپاد باشند من خانوا ه فرهنگی فرزندم در سمپاد درس خوانده البته من هم نقد منفی و مثبت به این مدارس دارم ولی این طور صحبت نکنید معلم عزیز
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 22:51
تعداد کمی افراد عادی مانند فرزندان شما وارد سمپاد شدند. حتی عده ای از کارکنان سمپاد وابسته به یک ارگان خاص سیاسی می باشند.‌
پاسخ + 0 0 --
ادامه - معلم 1396/11/22 - 00:12
بعد من نگفتم همه، گفتم اکثریت .
پاسخ + +12 -3 --
حقی 1396/11/20 - 23:48
کار آقای وزیر قابل تقدیر است.
پاسخ + +2 -3 --
موسس مدرسه غیر دولتی 1396/11/21 - 01:14
از وزیر آموزش و پرورش به نمایندگی از موسسان مدارس غیردولتی()قدردانی می کنم. این اقدام باید پیش از این اتفاق می افتاد. قانون تنها دو گزینه را برای آموزش پیش بینی کرده است که دولتی و غیردولتی است. روشن است که خانواده های متمکن از آموزش با کیفیت تر و خانواده ای کم در آمد از آموزش با کیفیت پایین تر استفاده خواهند کرد. مگر در بقیه امور زندگی گونه دیگری است. مگر کیفیت مسکن آنها با یکدیگر فرق نمی کند؟مگر خودروهای آنها از کیفیت یکسان برخوردار است.مگر پوشش و یا خوراک و تفریحات و سرگرمیهای آنها و بهداشت و سلامت از کیفیت مشابه برخوردار است که انتظار دارند آموزش فرزندانشان یکسان باشد؟
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 13:45
خب پس معلوم شد عدالت آموزشی وفرصت کودکی کشک بود.شما پشت پرده ی این خیانت رو افشا کردی.ما هم به دستور رهبری آتش به اختیار دربرابر مافیای غیر انتفایی خواهیم ایستاد.
پاسخ + 0 0 --
رضایی ر 1396/11/21 - 13:57
همه انچه که از تفاوت فرمودید بحق است ولی انچه که در نگاه شما مغفول ماند تربیت است بله این خانواده ها در امر اموزش هم حق دارند و هم اینکه من بعد هم این امر را لحاظ میکنند ولی وظیفه ا پ تربیت است نه اموزش صرف ایکاش نگران این بودید که بچه های این کشور ازهم حدا افتاده اند ودر اینده سبب نقرت وتنفر از ثروت وسرمایه داری همانند اول انقلاب البته بارقه های ان در این اواخر پیدا شده وروز بروز بیشتر میشود گرچه بنده هم تصور میکنم که حرکتای سیاسی و پیشنهاد نیروهای امنیتی وسیاسی است والا در دهه گذشته اعتراثاتی بود ولی بی اعتنا بودند.در مجموع امر مبارکیست و با هر انگیزه ای شروع شده باشد ولی خدا کند برنامه داشته باشند .وشما نگران ان خانوادهها نباشید چون کلاسهای خصوصی از پرستیژ بیشتری برخوردارست و استفاده لیشتذی میکنند
پاسخ + +2 -1 --
زنبور آخرالزمان 1396/11/21 - 04:24
سند تحول بنیادین؛
بطور تشریفاتی سخن از امام زمان(عج) دارد
ولی آیا برای تحول بنیادین به کار امام زمانی نزدیک است؟
چه تناقضات و تناقصاتی که رسیدن به تحوّل را ابطال و تخیّل را احقاق خواهد نمود!
پاسخ + +5 -3 --
جهرمی 1396/11/21 - 07:05
خانم حکیم زاده تصمیم گیری در مورد مدارس نمونه و تیزهوشان با تصمیم گیری در مورد اینکه برای نهار قورمه سبزی بپزی یا قیمه فرق دارد.احساس شخصی شما نسبت به این گونه از مدارس برای برچیدن آن کافی نیست.با این کار بخشی آزادی مردم را برای انتخاب نوع آموزش فرزندانشان را از ایشان گرفتی.در شرایط کنونی تنها مخیرند تا از میان مدارس دولتی و خصوصی انتخاب کنند. پیش از این گزینه تیزهوشان و نمونه را هم داشتند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/21 - 15:14
نگران نباش. سمپاد برای بچه های مسئولان بوده نه مردم عادی.‌
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 15:47
سمپاد برای بچه های نخبه بودکه بتونند استعدادهاشون رو درجهت درست شکوفا کنند.آقازاده ی لوث بی سواد دارای ژن خوب که عرضه ی قبولی در مدارس سمپاد وآزمونهای سطح بالاش رو نداشته روندارن مخالف سمپادهستن.والسلام.
پاسخ + +1 -1 --
بخشی 1396/11/21 - 07:36
چرا حذف مدارس سمپاد و نمونه به متوسطه دوم تسری نیافته است؟استدلال که همان است.
پاسخ + +7 -3 --
نعمت 1396/11/21 - 08:39
واقعا تصمیمی شجاعانه و منطقی است
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 13:43
تصمیمی خفت بار وخلاف مصالح کشور.بهتره بگم خیانت ملی.دستور رهبری برای احیای سمپاد اجرا بشه.نه تروشات ذهن حکیم زاده که ....نمی تونه تشخیص بده....
پاسخ + +5 -2 --
علی 1396/11/21 - 11:54
با سلام
من خودم استاد روانشناسی یکی از دانشگاههای سراسرس هستم و با این تصمیمات یک شبه مخالفم. بدترین تصمیم به نظر من حذف آزمون از مدارس سمپاداست. البته این یکی از ضعف های بزرگ آموزش و پرورش است که تمام مدیران خود را برای حمایت از یک مصوبه غلط بسیج کرده است.
به نظر من خیلی از نظرات موافق را هم مدیران آموزش و پرورش که اکثرا سهامدار مدارس غیر انتفاعی هستند در این سایت ها میگذارند. ما در دانشگاه نظر خواهی گذاشتیم که نشان داد بیش از 92 درصد دانشجویان با این مصوبه مخالفند. با تشکر از خبرگزاری
پاسخ + +5 -3 --
ناشناس 1396/11/21 - 12:12
بهترین تصمیم است و از صدای معلم تعجب می کنم به جای حمایت ،انتقاد میکند.در سیستم آموزشی تبعیض جایز نیست!
پاسخ + +4 -2 --
يك مطلع 1396/11/21 - 12:43
جناب آقاي پورسليمان

با سلام و درود فراوان

اسامي روساي امضا كننده اين بيانيه در سايت زير قابل دسترسي است تا شك شما برطرف شود

http://pana.ir/news/711072/حمایت-روسای-دانشکدههای-علوم-تربیتی-از-حذف-آزمونهاي-دوره-ابتدایی

در ضمن بيانيه معاونين آموزش ابتدايي سراسر كشوزر با هماهنگي اين عزيزان صادر شده و بيانيه حكيم زاده نيست، در بيانيه هم آمده ما معاونين آموزش ابتدايي نه من معاون آموزش ابتدايي، اوكي؟

تشكيك در اين امور عجيب است
مگر مي شود بيانيه جعلي صادر كرد؟
مگر مي توان نام استادان و روساي بزرگ دانشكده هاي روانشناسي و علوم تربيتي كشور را بدون اجازه استفاده ابزاري كرد؟

رويكر شما جناب پورسليمان مشخص نيست، الان چند چند با خودت هستي؟

بالاخره حكيم زاده خوب است، بد است، قهوه اي است، سياه است، سفيد است
مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش خوب است، بد است،
وزير شجاعانه عمل كرده،وزير اشتباه كرده
اصولا مشكل شما چي هست؟ دقيق بفرماييد
پاسخ + 0 0 --
زيرك زاده 1396/11/21 - 14:42
مطلع از پرسش و ابراز تحيرت در شگفتم. مگر مي شد كه معاون وزير ادعا كند كه از پاريس فوق ليسانس برنامه ريزي آموزشي و از كانادا دكتراي سياست گذاري آموزشي دارد و در انتها اعتراف كند كه از آزاد رودهن مدرك روانشناسي دارد؟همان طور كه مي شود مدرك جعلي و ادعاي دروغ صادر و منتشركرد، مي توان بيانيه و اطلاعيه و منشور و قطعنامه و طومار دروغ هم صادر كرد؟تو الآن با خودت چند چندي؟
پاسخ + +3 -5 --
ولي 1396/11/21 - 12:46
حكيم زاده اگر اندك شناختي از آموزش و پرورش داشت مي فهميد كه محرك درس خواندن دانش آموزان به ويژه در پايه هاي پنجم و ششم، موفقيت در آزمون مدارس سمپاد و نمونه بود. مكانيزم ارزشيابي فعلي مدارس و طرح مضحك ارزشيابي توصيفي كه انگيزه اي براي دانش آموزان ايجاد نمي كند. همين آزمونهاي موسسات بود كه به والدين دانش آموزان در مورد نقاط قوت و ضعف درسي فرزندانشان اطلاعات مي داد و به واسطه خواسته شان براي دسترسي به مدرسه اي خوب تلاش و هزينه مي كردند.با حذف آزمون مدارس سمپاد همين سطح فعلي كيفيت تحصيلي نيز افت خواهد كرد و لذا تكليف تيمز و پرلز چطور مي شود خدا عالم است.
پاسخ + +2 -2 --
مجتبي 1396/11/21 - 13:23
حكيم زاده براي ماندش بايد از وزير تشكر كند .اگر اين چنين صحبت نكند .بايد برود.
پاسخ + +2 -1 --
معلم پرورشي 1396/11/21 - 14:52
امروزه براي مقابله با استرس از رويكرد حذف منبع استرس استفاده نمي كنند كه ناشدني و بي مصرف است. امروز به دنبال ايجاد آمادگي و ارتقاي توانائي براي مديريت استرس و كنترل دامنه و شدت آن هستند. فراموش نكنيم كه باور هاي ديني ابزار موثري براي كنترل استرس به شمار مي روند و آموزش و پرورش با تخريب كاركردهاي دين و جنبه ايدئولوژيك بخشيدن به آن و ايجاد انحراف در آن براي منحصر كردنش در قالب برخي شعارهاي بدون پشتوانه منطقي و زودگذر حكومت پسند، خود بزرگ ترين كمك را به طغيان استرس كرده است.
پاسخ + +5 0 --
معلم 1396/11/21 - 15:01
فردی که سالیان سال هست که در سمپاد مسئولیت دارد، گفت: اکثریت دانش آموزان ما فرزندان مسئولان و نمایندگان مجلس هست . دست بطحایی درد نکند که سفره پارتی بازی و بی عدالتی را از سمپاد جمع کرد.
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/11/21 - 15:45
کور خونده مافیای فاید غیر انتفایی.نگذار بگم مدارس غیر انتفایی زیر نظر کدوم ژن خوبها اداره می شن.حکیم زاده از امروز بابت این گناه بزرگش باید تا آخر عمرش مشغول توبه واستغفار به دردگاه الهی باشه بلکه شاید خدا از گناهش بگذره که بعید هم می دونم بخشیده بشه.ما هم به تاسی از مقام معظم رهبری که اعلام کرد سمپاد مهم است وباید احیا شود آتش به اختیار د برابرمافیای مدارس غیرانتفایی خواهیم ایستاد.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/11/21 - 19:12
جناب عاشق سمپاد شما کاملا جانبدارانه وبی منطق نظر می دهید دلیل شما برای حمایت از مدارس خاص چیست به نظرات دیگران کاری نداشته باش
پاسخ + +5 -1 --
شهاب 1396/11/21 - 18:58
تشکر جناب وزیر گام موثری برای برقراری عدالت آموزشی ورفع تبعیض برداشتید تصمیم شما یک انقلاب بزرگ در آ.پ است امیدوارم مقاومت عده ای شما را وادار به عقب نشینی نکند بسیاری ازدانش آموزان این کشور این اتفاق را جشن گرفتند
پاسخ + 0 0 --
مدرس 1396/11/22 - 19:05
جناب شهاب گام بعدی ابن انقلاب چیست؟ "آیا برچیدن مداری انتفاعی است؟اگر نبود این انقلاب چه فرجام و حاصلی خواهد داست؟
پاسخ + +4 -1 --
رهگذر 1396/11/21 - 22:22
اگر سیستم آموزشی درست باشد دلیلی ندارد عده ای را جدا کنیم این شیوه آموزش تنها در کشور ما مرسوم هست مدارس تیزهوشان مدارس نمونه و... همه دانش آموزان باید در کنار هم درس بخوانند چرا که فردا در جامعه در کنار هم زندگی خواهند کرد جدا کردن آنها تنها برا اساس توانایی و قدرت حافظه آن ها هم جفا در حق آنهاست و هم در حق جامعه
رسالت ما این است که قبل از اینکه دکتر ومهندس تربیت کنیم انسان تربیت کنیم
پاسخ + 0 0 --
بخشی 1396/11/22 - 09:59
پس تکلیف جداسازی توسط مدارس انتفاعی چه می شود؟
پاسخ + 0 0 --
کریمی 1396/11/22 - 10:10
الآن در انرژی اتمی و دیگر مدارس انتفاعی جداسازی صورت نمی گیرد؟یعنی الآن می روند دنبال برچیدن مدارس انتفاعی؟کشته مرده ی خوش خیالی ات هستم.
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/11/21 - 22:26
تشکیل مدارس سمپاد و نمونه یعنی اینکه آقازاده ها دکتر و مهندس و وکیل شوند و بچه های فقرا نیروهای کار و کارگر نیمه ماهر بخش صنعت
پاسخ + 0 0 --
جعفری 1396/11/22 - 10:03
یعنی از این پس شاهد خواهیم بود فرزندان دکتر و مهندس ها کارگر و فرزندان کارگران مهندس و وکیل خواهند شد؟شوخی می کنی یا واقعا به درجه متعالی از خوش خیالی رسیده ای که دیگران را به آن راهی نیست.
پاسخ + +4 0 --
معلم 1396/11/21 - 22:34
مصوبه حذف مدارس سمپاد و نمونه؛ تصمیم آموزشی یا حماسه سیاسی؟
هر چه هست عالی است دستمریزاد به این همت عالی
کم کم باید به این بیماری خودبرتر بینی عده ای متمول و کاسبان کمک درسی و معلمان اجاره ای و دلالان کنکور ومسابقات مختلف که تمام رسالت اموزش و پرورش را در حد تربیت موجودی قالبی و ضبط صوت گونه پایین می آورند و پایان داد
پاسخ + +4 0 --
رهگذر 1396/11/23 - 00:32
مخالفان حذف سمپاد :
1-معلمانی هستند که به مدد رانت در این مدارس به کار مشغولند با دریافت مزایای بیشتر نسبت به همکاران خود در مدارس دولتی
2- مافیای کتب کمک درسی و این قبیل خزعبلات که به کمک معلمان این مدارس پول پارو می کنند
3- اولیایی که تصور اشتباه از هوش و بهره هوشی دارند وتنها حافظه را ملاک با استعدادی فرزند خود می داند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/11/23 - 13:40
۴ - مسئولانی که فرزندان آنها با پارتی بازی وارد مدارس سمپاد می شدند.
پاسخ + 0 0 --
فراهانی 1396/11/23 - 23:14
عالی اشاره کردید. وبه موارد دیگری هم می توان اشاره کرد.محیطی امن وبه دور از دانش آموزان نا بهنجار با هزینه دولتی.ساعات تدریس بیشتر با هزینه دولتی. وجالبتر پیشنهادی دارم یک کمیته تحقیق وتفحص تشکیل شوددریک دوره 10 ساله در مورد ورودی های این مدارس وآزمونهایش بخصوص ردی های آنها در چند منطقه تهران وچند شهرستان بدون حب وبغض تحقیق کند تا آنو قت معلوم شود چه بسیار دانش اموز نابغه از راه یافتن به این مدارس محروم شدند وچگونه اکثر ورودی ها مربوط به مدارس غیر انتفاعی بودند
پاسخ + 0 -1 --
فرهنگی 1396/11/24 - 15:52
من مطمئن هستم هیچکس در آموزش و پروش دلش برای شادی و نشاط بچه های معصوم نسوخته است .روند سالهای اخیر آموزش و پرورش این را اثبات کرده .پشت این تصمیم مافیای مدارس غیر انتفاعی هستند که سالهاست به دنبال بچه های نخبه می گردند ! ببینید با چه برنامه ریزی و در چه موقع سال این تصمیم را اعلام کردند دقیقا قبل از ثبت نام آزمون مدارس غیر انتفاعی و قبل از ۲۲ بهمن ! زمانی که دیگر هیچ فرصتی برای اعتراض هم نیست و همه توجهات به سمت جشن انقلاب هست !!!!
همین الان به مدارس غیر انتفاعی زنگ بزنید همه آزمونهاشون را انجام می دهند .مدارسی مثل خرد ، علامه طباطبایی .....
فقط آزمونهای سمپاد و نمونه دولتی استرس زاست ؟؟؟؟؟؟
به جای این کارها اگر آموزش و پرورش خیلی نگران بچه ها هست نظارتی بر شهریه های میلیونی مدارس غیر انتفاعی داشته باشه !
غولهای ثروت و قدرت به جان بچه های معصوم و خانواده هاشون افتادند ! هیچکس ضرر نخواهد کرد به جز ما و بچه های معصوم که صدامون به هیچ جا نمی رسه !!!!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/11/27 - 22:34
حذف آمون از دوره ی ابتدایی تصمیم اشتباهی نیست اما مشکل آموزش وپرورش سیاسی کاری مسولان محترم آن در تمامی دوره ها می باشد چندمدت ذهن مردم و کارشناسان درگیر نظام 6-3-3 بود الان هم بحث آزمون مشکل اصلی گرفتن انگیزه از ستون فقرات آموزش وپرورش یعنی همکاران محترم فرهنگی است بنده شاغل در یکی از مناطق شهر تهران می باشم بیش از پنجاه درصدهمکاران مدارس نیروهای حق التدریس می باشد که بیش از 6 ماه است حقوق نگرفته اند بخش نامه تدریس مدیر ومعاون هم بلای جان دانش آموزان شده که اکثر روزها در آن ساعت معلم ندارند مشکل بعدی هم ساختار فیزیکی ناامن خیلی از مدارس می باشد اگر به متولیان اصلی آموزش وپرورش اهمیت داده شود تمامی این مشکلات مرتفع می گردد. اگر دلسوزان نظام فکر اساسی برای حل مشکلات آموزش وپرورش نکنند در سال های نه چندان دور مشکلات فراوانی دامن این کشور را خواهد گرفت.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

با توجه به فساد ساختاری در صندوق ذخیره فرهنگیان و فقدان پاسخ گویی شفاف ؛ آیا با تشکیل و حمایت از " کمپین خروج از صندوق " موافقید؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور