صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" متن کامل سخنان وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای "

بطحایی :گام بعدی در طراحی و استقرار نظام شایسته سالاری پس از مدارس ؛ مدیران مناطق، استان ها و حوزه ستادی خواهد بود/ افراد، نمایندگان مجلس و مدیران ارشد در اطلاع رسانی هایشان در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان مبالغه نکنند ! لطفا دقت کنند !

گروه گزارش/

سه شنبه 23 آبان ماه نخستین نشست خبری « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی ( شهید رجایی ) وزرات آموزش و پرورش برگزار گردید .

در این نشست که با حضور اکثر رسانه ها برگزار گردید ؛ وزیر آموزش و پرورش به عنوان مقدمه مطالبی را در مورد سند تحول بنیادین ، آخرین اخبار و پی گیری های انجام شده در مورد مدارس و مراکز آموزشی زلزله غرب ایران و نیز تعالی مدیریت بیان کرد .

پس از آن نمایندگان رسانه های مدعو پرسش هایی را مطرح کردند .

در این بخش « صدای معلم » متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی را تقدیم شما می کند
 

وقتی امروز به توزیع استقرار راه کارها و برنامه ها نگاه می کنیم همدلی و توازن را در این کمتر می بینیم/ یکی از مهمترین مؤلفه هایی که می تواند کیفیت نظام آموزش و پرورش را تضمین کند انتصاب و انتخاب مدیران شایسته در سطوح مختلف اعم از مدرسه، ادارات آموزش و پرورش ، ادارت استان ها و سایر سطوح سازمانی است/ همه کسانی که خودشان را ذیصلاح برای احراز پست مدیریت می دانند و شرایط لازم را دارند بیایند به این سامانه و اعلام آمادگی کنند و کاندیداتوری خود را در این سامانه اعلام کنند/ ما باید به سمتی برویم که به تدریج انتصاباتمان شفاف بشود و همه کسانی که شرایط احراز پست های مدیریتی را دارند این امکان برایشان فراهم شود که خودشان را کاندیدای پست بکنند و اعلام آمادگی کنند و با یک شناخت وسیع تری انتخاب و انتصاب صورت بگیرد/ بعد از فراهم کردن زیرساخت های این کار که انشاءالله فراخوانی را منتشر خواهیم کرد و بنا داریم تا قبل از سال جاری بر اساس انتخابات الکترونیکی انجام خواهد شد دو نفر از اعضای صندوق که از همکاران ما در صندوق هستند مستقیما توسط اعضا انتخاب شوند و به عضویت هیات امنا درآیند و بر اعضای هیات امنا افزوده شوند . یک نفر هم به عنوان بازرس افتخاری یا ویژه مستقیما توسط معلمین انتخاب شود در هیات امنا و فرآیند و عملکردهای صندوق نظارت داشته باشند/ میزان سهم الشرکه اعضا در صندوق به طور سالانه  9 / 17  درصد میانگین سود داشته است و در کنار این سودی که صندوق داشته از سال 74 تا کنون در برخی از شرکت ها علی رغم وضعیت اقتصادی که شما شاهد هستید بسیاری از شرکت های اقتصادی امروز در کشور با مشکل مواجه شده اند و فعالیت شان با مشکلات عدیده مواجه شده  ...خوشبختانه در برخی از شرکت های صندوق ما شاهد هستیم ارزش دارایی ها حتی تا چهار برابر دفتری ارزش افزایش پیدا کرده است/ واقعا در بعضی از مواقع اطلاع رسانی های ناقص ناخواسته به جیب معلمان ضرر زده است/ من بدون این که اسمی از شرکت ببرم به محض مصاحبه یک مسئول که از آمار و اطلاعات ناصحیح استفاده می کنند بلافاصله فردا ارزش سهامی که متعلق به فرهنگیان در بورس هاست یکباره بیست و پنج درصد سقوط می کند و البته این ناخواسته است

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

در میان برنامه هایی که وزارت آموزش و پرورش در راستای تلاش های پیشینیان مان دنبال کرده و در طی ماه هایی که بنده افتخار این را داشتم که در وزارت آموزش و پرورش حضور پیدا کنم و آغاز کردیم مهمترین برنامه ای که سرفصل برنامه های آموزش و پرورش هست و به نوعی حاکمیت در همه برنامه های آموزش و پرورش دارد؛ سند تحول بنیادین است.

در آغاز حرکت جدیدی که برای استقرار سند تحول شروع کردیم ابتدا یک وضعیت سنجی از وضعیت موجود سند تحول بود. سند تحول که مشتمل بر بخش های کلانی است و سپس هدف های عملیاتی اعم از راهکارها و برنامه ها.

 چه بخش هایی از آن تا به امروز اجرایی و مستقر شده است؟

این سوال، سوال اساسی است که جهت گیری آینده ما را روشن می کند. خوشبختانه با اهتمامی که همکاران بنده در آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش داشتند این مطالعه صورت گرفت و انجام شد و نتیجه اش آماده شد و ما می دانیم  در کدام یک از راه کارها و به تفکیک کدام هدف عملیاتی چه درصد سهمی از سند تحول تا الآن پیاده شده است.

همچنین به وضوح مطلع شدیم که توزیع استقرار سند تحول در بین هدف های عملیاتی و راه کارهای سند تحول و استقرار سند تحول به چه نحوی است؛  به عبارت دیگر سهم هر کدام از راه کارها در استقراری که در سال های گذشته صورت گرفته چقدر بوده است ؟

این نقشه و این توزیع یک مقداری نامتوازن است؛ یعنی وقتی امروز به توزیع استقرار راه کارها و برنامه ها نگاه می کنیم همدلی و توازن را در این کمتر می بینیم ؛ بنابراین اولین استفاده ای که از این مطالعه بسیار فشرده ای که انجام گرفته خواهیم برد اصلاح برنامه های سال 96 خواهد بود و سپس سال 97 ؛  به عبارت دیگر در برنامه های 96 که ماه های پایانی اش را پشت سر می گذاریم و در برنامه سال 97 به نوعی برنامه ریزی خواهیم کرد که آن توسعه متوازن در سند تحول که همواره مورد تاکید قرار گرفته ان شاء الله رعایت گردد.

اولین برنامه ای که لازم است توضیح مختصری عرض کنم در مورد مهمترین سند بالا دستی، سند تحول است که همه برنامه های آموزش و پرورش برگرفته از سند تحول و مفاد این سند خواهد بود.

برنامه دوم که توضیح خواهم داد شروع گام اول در طراحی و استقرار نظام شایسته سالاری در انتخاب و انتصاب مدیران مدارس است .

یکی از مهمترین مؤلفه هایی که می تواند کیفیت نظام آموزش و پرورش را تضمین کند انتصاب و انتخاب مدیران شایسته در سطوح مختلف اعم از مدرسه، ادارات آموزش و پرورش ، ادارت استان ها و سایر سطوح سازمانی است.

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

به لطف خداوند گام اول را برای انتخاب و انتصاب مدیران شایسته در آموزش و پرورش شروع کردیم. فراخوانی را در آبان ماه منتشر کردیم. در این فراخوان از همکارانمان درخواست کردیم که نظرات خودشان را در مورد ویژگی ها و همچنین صلاحیت های مدیران عنوان کنند . در این فراخوان اعلام کردیم که بنا داریم یک سامانه ای را طراحی بکنیم و در مناطق آموزش و پرورشی که به مدیران مدارس نیازمندند بفرستیم. به مدارسی که مدیرش بازنشسته شده یا جا به جا شده است و نیازمند انتخاب یک مدیر برای مدرسه است. رئیس آموزش و پرورش در سامانه ای که طراحی شده این مدرسه را معرفی می کند و می گوید ما برای فلان مدرسه به مدیری با این شرایط نیازمندیم. همه کسانی که خودشان را ذیصلاح برای احراز پست مدیریت می دانند و شرایط لازم را دارند بیایند به این سامانه و اعلام آمادگی کنند و کاندیداتوری خود را در این سامانه اعلام کنند.

علی الاصول برای هر مدرسه ای که در این در سامانه معرفی می شود چندین نفر برای تصدی پست مدیریت اعلام نامزدی خواهند کرد. کمیته ای را پیش بینی خواهیم کرد. این کمیته شرایط افراد و صلاحیت هایشان را بررسی می کند امتیازات را به آنها می دهد و به ترتیب والویت این فهرست در اختیار اداره منطقه آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت .

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

از حالا به بعد اداره آموزش و پرورش به جای این که فقط در دامنه محدودی از شناخت خودش بیاید مدیر مدرسه را انتخاب کند با فهرستی از افراد مواجه خواهد شد که افراد واجد شرایطی هستند و برای تصدی پست مدیریت به آن مدرسه اعلام آمادگی کرده اند . البته این گام ، گام کوچکی است. من اعتراف می کنم همه شایسته سالاری این نیست اما یک شروع خوبی است برای این که ما باید به سمتی برویم که به تدریج انتصاباتمان شفاف بشود و همه کسانی که شرایط احراز پست های مدیریتی را دارند این امکان برایشان فراهم شود که خودشان را کاندیدای پست بکنند و اعلام آمادگی کنند و با یک شناخت وسیع تری انتخاب و انتصاب صورت بگیرد. به امید خدا طراحی این سامانه تا پایان دی ماه تمام خواهد شد.

در سال 94 دستورالعملی تهیه شده بود که متاسفانه این دستورالعمل اجرا نشد. آن دستورالعمل را باز تنظیم می کنیم و انشاءالله تا آخر اسفند ماه سال جاری این دستورالعمل ابلاغ خواهد شد. به عبارتی بسیار امیدوار هستم که برای سال 97 انتخاب و انتصاب مدیران مدارس بر اساس روشی که عرض کردم صورت بگیرد و دامنه انتخاب وسیع تر شود، آدم های شایسته تر امکان شناسایی برایشان فراهم شود و بتوانیم گام جدی در موضوع شایسته سالاری در حوزه مدیران مدارس برداریم.

حتما سوال شما این خواهد بود که آیا این شایسته سالاری فقط محدود و بسته به مدیریت مدارس است ؟ خیر؛ ما بنا داریم ان شاءالله در گام بعدی در سطح مدیران مناطق، در واحدهای کارشناسی ادارات و سپس استان ها صورت گیرد. طی نامه ای از جناب آقای دکتر اللهیاری معاونت محترم مدیریت و توسعه آموزش و پرورش خواسته ام که به موازات این کار که داریم انجام می دهیم در حوزه ستادی هم این اتفاق بیفتد و در رده های مختلف این امکان فراهم بشود که افراد شایسته خودشان را معرفی و اعلام کاندیداتوری کنند برای پست هایی که نیازمند پست مدیریت و کارشناسی هستند.

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

سومین برنامه ای که می خواهم درباره آن صحبت کنم بحث صندوق ذخیره فرهنگیان است. این موضوع که همواره همکاران عزیز من این مطالبه را داشته اند که ما به عنوان عضو صندوق به طور مستقیم نمایندگانی را در هیات امنا داشته باشیم که این نمایندگان ما بتوانند در حقیقت بر فرایند عملکرد صندوق نظارت بکنند، در تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و از این جهت حرکت و فعالیت ما شفاف تر خواهد شد .

بعد از فراهم کردن زیرساخت های این کار که انشاءالله فراخوانی را منتشر خواهیم کرد و بنا داریم تا قبل از سال جاری بر اساس انتخابات الکترونیکی انجام خواهد شد دو نفر از اعضای صندوق که از همکاران ما در صندوق هستند مستقیما توسط اعضا انتخاب شوند و به عضویت هیات امنا درآیند و بر اعضای هیات امنا افزوده شوند . یک نفر هم به عنوان بازرس افتخاری یا ویژه مستقیما توسط معلمین انتخاب شود در هیات امنا و فرآیند و عملکردهای صندوق نظارت داشته باشند .

فراخوانی را منتشر خواهیم کرد و در پایگاه اطلاع رسانی وزارتخانه منعکس خواهد شد . بر اساس این فراخوان به دوستان و همکاران کمک کنند که اعضا باید شرایط شان به چه نحوی باشد . نحوه انتخاب را چگونه پیشنهاد می کنند. من به بهانه نام بردن از اسم صندوق این نکته را عرض کنم .

صندوق ذخیره یک فراز و نشیب بسیار طولانی و خیلی استرس زایی را برای ما آموزش و پرورشی ها داشته است. من نه تایید می کنم نه رد می کنم. این واقعیت که در ماه های اخیر و در این یک سال و اندی اخیر اتفاق افتاد صندوق ذخیره را با یک استرس های خیلی شدیدی مواجه کرد.

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

در این دو ماه و اندی که مجددا توفیق حضور در وزارت خانه را پیدا کنم جلسه ای را با هیات امنا برگزار کردیم . در این دو ماه و اندی و در هر هشت جلسه هیات مدیره حضور داشتند و بر اساس سیاستی که وزارت خانه دنبال می کند ساختار شرکت ها و سند سرمایه گذاری  یک تحول اساسی اتفاق خواهد افتاد که در ماه های باقی مانده در سال جاری و خیلی امیدوار هستم که با این تصمیمات و برنامه ریزی های مجددی که برای اصلاح ساختار شرکت ها و سند سرمایه گذاری در حوزه صندوق صورت خواهد گرفت ما با ارزش افزوده و سود بسیار بیش از آنچه در گذشته مشاهده کردیم و مواجه بودیم ، در آینده شاهد باشیم ضمن این که زمینه های مفسده آمیزی که ممکن است وجود داشته باشد با این اصلاح ساختار شرکت ها تغییر کند و بسته شود.

اجازه بدهید این نکته را هم عرض کنم که با این فراز و نشیب ها و تنش هایی که به صندوق ذخیره وارد شد در برخی از مواقع در حق صندوق جفا شده است .

آخرین آماری که دیشب بر اساس گزارش حسابرسی داخلی از صندوق گرفتم در طی سال های 74 تا 95 در طول سال هایی که صندوق تاسیس شده نرخ بازده سهم الشرکه اعضا نزدیک هیجده درصد بوده یعنی 9 / 18 درصد میانگینی که در طی این سال ها گرفته شده است.

میزان سهم الشرکه اعضا در صندوق به طور سالانه  9 / 17  درصد میانگین سود داشته است و در کنار این سودی که صندوق داشته از سال 74 تا کنون در برخی از شرکت ها علی رغم وضعیت اقتصادی که شما شاهد هستید بسیاری از شرکت های اقتصادی امروز در کشور با مشکل مواجه شده اند و فعالیت شان با مشکلات عدیده مواجه شده  ...خوشبختانه در برخی از شرکت های صندوق ما شاهد هستیم ارزش دارایی ها حتی تا چهار برابر دفتری ارزش افزایش پیدا کرده است.

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

من خواستم با این چند خبر به فرهنگیان عزیز این نکته را عرض کنم که صندوق ذخیره علی رغم  مشکلاتی که داشته و دارد و  تلاش می کنیم که این مشکلات برطرف شود زمینه های مشکلات گذشته در آینده بسته شود در طرف مقابل هم به نحوی گاهی وقت ها ما در رسانه ها و شبکه های مجازی می بینیم  و می شنویم که خود من اصلا باورم می شود که همه چیز صندوق به یغما رفته است و چیزی از صندوق ندارد که امروز بین اعضایش توزیع بکند !

واقعا این گونه نیست و در برخی از این خبرها و برخی  از این اطلاع رسانی ها یک مقدار مبالغه شده است. این مبالغه ها متاسفانه  به ارز سهام در بعضی مواقع لطمه زده است یعنی با اطلاع رسانی ناقصی که انجام دادیم ناخواسته بدون این که بخواهیم یک دفعه سهام بورس یک شرکتی متعلق به فرهنگیان بوده به یکباره سهامش تا بیست و پنج درصد کاهش پیدا کرده است !

به عنوان آخرین نکته ای که می خواهم عرض کنم خواهشم از همه دوستان ، نمایندگان محترم مجلس و همه مدیران ارشد کشور ؛ کسانی که سخنرانی ها و اطلاع رسانی هایشان تاثیر گذار است در این اطلاع رسانی ها رعایت دقت کافی را بکنند که واقعا در بعضی از مواقع اطلاع رسانی های ناقص ناخواسته به جیب معلمان ضرر زده است .

من بدون این که اسمی از شرکت ببرم به محض مصاحبه یک مسئول که از آمار و اطلاعات ناصحیح استفاده می کنند بلافاصله فردا ارزش سهامی که متعلق به فرهنگیان در بورس هاست یکباره بیست و پنج درصد سقوط می کند و البته این ناخواسته است .

متن کامل سخنان سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست رسانه ای با خبرنگاران

معلمان و فرهنگیان عزیزم !

ما تلاش خواهیم کرد تا ماه های پایانی سال 1396 تا قبل از سال 97 ساختار شرکت های موسسه صندوق ذخیره  و سبد ذخیره را به طوری اصلاح کنیم که زمینه های تخلفات و  اشکالاتی که بوده در آینده کاهش پیدا کند و به صفر نزدیک بشویم و در آینده بتوانیم ارزش افزوده و ارزش دارایی های صندوق به لطف خداوند و کمکی که نمایندگان محترم مجلس و مدیران ارشد خواهند داشت انشاءلله دوچندان شود.

پایان گزارش/

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

یکشنبه, 28 آبان 1396 ساعت 13:06 خوانده شده: 548 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 0 --
ابوالفضل 1396/08/28 - 14:34
بطحایی جان ی غربال برمی داشتی و پستها رو کم می کردی
مناطق زیر5000دانش اموز و ... فکری میکردی کلا760 منطقه میخوای چکار؟یا دکلا تبدیل به نمایندگی مختصرش کن
دوم معاونت مدارس اضافه کار نوبت دوم کن و 100هزار معاون روانه کلاس کن هر کی خواست معاونت اضافه کارش باشه ببین چقدر نیرو ازاد میشه چقدر تراکم کلاسها و کار معلم کم و کیفیت بالا میره
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/08/28 - 21:21
عالی فرمودید
پاسخ + +11 -1 --
فریاد 1396/08/28 - 15:03
اقای بطحایی عزیز بنظر جهت را اشتباه میروید یعنی ابتدا حوزه ستادی 2)مدیران استانها3)مدیران مناطق4)مدیران مدارس.
اشتباه شما اینه که ابتدا مدیران مدارس بعد مناطق سپس مدیران استانها ودر انتها حوزه ستادی
پاسخ + 0 0 --
جوادی 1396/08/28 - 16:43
این نظر درسته
پاسخ + +5 0 --
دبیر م 1396/08/28 - 16:35
انشاا...شایسته سالاری و انتخاب بحق مدیران و نه از روی رانت و رفاقت و...از مدارس تا ادارات و مدیران کل و معاونتهای وزیر و...محقق شود و تخصص و جوانگرایی و توانمندی بدور از نگاه جنسیتی و...مشهود باشد و عزیزانی مثل اقایان ادهم و حاج اقا محمدیان هم معاونت را به جوانترها بدهند
پاسخ + +3 0 --
دبیر م 1396/08/28 - 16:36
راستی یک سوال مهم چرا برادر ترکمن مدعیست همه حق التدریسهای سال قبل تسویه شده در حالیکه فقط گویا تا اسفند رو دادند و حدودا 2 ماه بعد عید هنوز از حق التدریس شال تحصیلی قبل مونده!!!!
پاسخ + +9 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/28 - 16:38
اقای وزیر اگر مدیران مدارس بشوند طلا و صندوق ذخیره بشود بانک مرکزی هیچ تغییری در کیفیت تعلیم و تربیت نخواهید دید.
مگر اینکه اول رتبه بندی واقعی را اجرا کنید.
تبعیض حقوقی میان فرهنگیان و سایر کارمندان را رفع کنید. بعد به کارهای دیگه بپردازید اگر می خواهید نتیجه بگیرید.
از ما گفتن بود خواه بشنوید خواه نه.
پاسخ + +7 0 --
جوادی 1396/08/28 - 16:41
آقای وزیر این ایده های خوب با این مدیران که بلافاصله تمسخر را شروع کرده اند امکان پذیر نیست تغییرات بایستی از بالا شروع بشه بعد مدیران مدارس بنظر شما مثلادر آذربایجانشرقی مدیرکل آقای پاشایی این فامیل سالاری که راه انداخته طرحهای شما راچگونه به مسلخ خواهد برد.آقای وزیر اینها نمایش نویس هسن تا مدیر فقط بلدن آمار درست کنن یعنوان مثال آمار اوقات فراغت تابستان آذربایجان را بفرمایید پیگیری کنند معلوم میشه گزارش سازی یعنی چه بتازگی هم گفتن پرسش مهر را بنام تمام معلمین بنویسن .آقای وزیر اینگونه اعتمادها را ازبین می برند شهر کوران نیست که همه می بینیم اینها را می دانیم چگونه با طرحهای شما برخورد خواهند کرد می دانیم که فامیل ودوست کم آوردن خیلی زود باقی مانده پستها را در قالب طرحهای شما مصادره ویک گزارش تشویق آور ارسال خواهند کرد
پاسخ + +6 -2 --
سارا 1396/08/28 - 16:41
گل میگید و گل میشنفید آقای وزیر! حنای قماش شما دیگه رنگی نداره.
پاسخ + +5 0 --
علی ش 1396/08/28 - 20:07
پاداش بازنشسته های 96 را کی پرداخت میکنید وزیر راستگویان!!!!!!!!


علی برکت ا...
پاسخ + +8 0 --
شهاب 1396/08/28 - 20:21
آقای وزیر اولین ومهمترین کار معیشت معلم است که اگر اصلاح نشود تمام تلاش ها کم فایده خواهد بود در گام بعدی سرانه ی مدارس است وسال ها ست پرداخت نمی شود وزمانی که پرداخت می شد بسیار کم بودبا سرانه ی کم مدارس افرادتوانمند وارد صحنه نمی شوند چون مایه ی آبروریزی فرد می شود گام بعدی حذف بسیاری از پست های ستادی وحتی اداره ها واداره کل ها است گام بعدی جذب معلم متخصص وتوانمند است که با این حقوق کم به سختی محقق می شود البته راهکارهای دراین زمینه وجود داردگام بعدی کاهش تراکم کلاس ها واختیار دادن به معلم تاباتوجه به سرفصل ها به انتخاب محتوای آموزشی متفاوت برای هردانش آموز بپردازد و...
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/08/28 - 22:53
انتخاب درست مدیران و معاونین مدرسه طرح بسیار خوبی است.زیرا معلم در مدرسه با انها سرو کار دارد و نه وزیر و ...
مدیر و معاون با ادب و موجه خود انگیزه به معلم میدهد.من در مدرسه ای که هستم حالم از مدیر و به خصوص یکی از معاونان حالم به هم میخورد از بس که بی ادب و پدرسوخته اند.اصلا نمیتوان درست درس بدهم.
پاسخ + +2 0 --
حسینی 1396/08/28 - 22:53
جناب وزیر :به نظرم سورنا را از سر گشادش می نواز ید ......
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/08/28 - 23:04
بزک نمیر بهار میاد .....

نیروهای ادارات اموزش و پرورش رو حذف کنید و بعد روانه مدارس کنید.تعداد دانش اموزان رو کم کنید.معیشت معلم رو درست کنید.معیشت؛منزلت؛معیشت؛معیشت؛و...
پاسخ + +2 0 --
Attitude Reorienter 1396/08/30 - 14:47
فقط وزیر بخواند! مقاله دکتر حسینی تحت عنوان "کنکور؛ ابزاری برای استعمار و چپاول مردم":

http://melliun.org/iran/144849
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/08/30 - 19:17
ممنون از شما همکار گرامی که به مقالات و باورهای من علاقه مند هستید و در نشر آنها کوشا. ممنون
پاسخ + +2 0 --
سید محمد حسن حسینی 1396/08/30 - 18:08
آقای روحانی، به عنوان یک معلم محقق در مقاله ای حراست آموزش و پرورش را مسیول اصلی دستبرد به اندوخته فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان دانستم و از آنان خواستم توضیح دهند. از همان زمان، محل کار و زندگیم را بر من - به روشهای فاشیستی - جهنم کرده اند. در مقاله ای که بزودی مینویسم شرح میدهم که چه کارها می کنند. این بود آزادی بیانی که برای ما آوردی؟!
پاسخ + 0 0 --
اموزگار 1396/08/30 - 23:34
آقای بطحایی نوار حرفهای قشنگتان در سخنرانی رای اعتماد مجلس در خصوص تغیر منزلت و معیشت فرهنگیان موجود است.
امیدوارم برعکس حرفهایتان عمل نکنید که همه چیز را رو خواهیم کرد.!
البته اگر برایتان مهم باشد.؟!
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/09/02 - 15:23
ممد! ( منظورم وزیره، چون هنوز ،طمئن نیستم بدرد وزارت بخوره) ممدجان دوست من! امروز مانند زمان قاجار مناصب به طور مناسب درآموزش و پرورش به فروش میرسه! ویعنی به کسانی میدن که قدردان باشند و هوای نصاب! را داشته باشن، یعنی پول و سکه برسه! مخلص کلام! میدونی اینارو یا نمیدونی؟
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/09/02 - 15:30
ممدجان( منظورم وزیره) همانطور ک گفتم مثل زمان قاجاره، مثلا کسی مدیر منطقه یا مدرسه میشه ک شیتیل بده به بالادستی هاش! اگه بگی نه من میفهمم که یا بی خبری، پس لیاقت این پست را نداری، یا خودتم...بعله!!! عزیزم بسه دیگه مارو رنگ نکن! اگه واقعا نگران معلمان هستی، بگذار کانون صنفی و سازمان معلمان و بقیه تشکلها آزادانه و بدون ترس از زندان و دادگاه کارشان را بکنند و مدیریت مدارس و مناطق انتخابی باشه، انتخابات درست و حسابی و با یک سازوکار قانونی و درست و با نظارت، تکرار می کنم، نظارت دقیق، نه فرمالیته و فرمایش، بعد این اعضای شورایعای آوپ را کلا عوض کن چی میشه؟ مگه اینا تا حالا چ گلی به سر آوپ زده اند؟ آفرین هیچی! خدا عمرت بده، اینها باعث میشه ما فکر کنیم احتمالا می خواهی کار مثبتی انجام دهی، یکی دیگر اینکه وقتی اضافه کاری های پارسال و .... را میدی هی تو تلویزیون و رادیو و روزنومه نگو! مگه بقیه میگن؟ ما که نشنیدیم، سه برابر ما میگیرن، هیچوقتم اعلام نمیشه
پاسخ + 0 0 --
disgruntled 1396/09/07 - 07:31
آقای وزیر در حال حاضر مدیران و معاونان مناطق و نواحی توسط نمایندگان مجلس انتخاب و به کار گمارده می شوند و همین مدیران و معاونان چون سفارشی میان کسی حق اعتراض به اینها رو نداره مدیریتشان را هم که چه عرض کنم ، اینها فکر می کنند اداره ارث پدری شان است و هر کاری که دلشان بخواهد می توانند بکنند
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/09/07 - 22:59
دروغ نگو! بطی جان! اگر تو اهل شایسته سالاری بودی، فسیلهای چند دهه ای را از وزارتخانه بیرون می ریختی نه به خاطر سنشون به خاطر افکار پوسیده و بدردنخورشون، کیه ک مشکلات آوپ را ندونه؟ اگه شایسته سالاری بود باقری ....مدیرکل نمیشد، اگر تو اهل این حرفا بودی ک وزیر نمیشدی بابا برو پی کارت!
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/09/13 - 20:35
چ حرف احمقانه ای خوب شما میگویید به مدیری برای این مدرسه نیازمندیم با این شرایط! بعد یهو می بینید نورچشمی هاتون کاملا اون شرایطو دارند وقول میدن ک حق و حساب اداره هم برسه و .... مدیر انتخاب شد!
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/09/13 - 20:38
ممد( منظورم وزیره) تو خودت ناشایسته ای! چون نتوانستی تکلیف دانشگاه فرهنگیان را به درستی و آبرومندانه درست کنی و هنوز مدیر لایقی نداره و ......

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور