صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

فاطمه سعیدی در گفت و گو با صدای معلم :

" طرح استخدام 121 هزار معلم حق التدریسی ، مربی پیش دبستانی و آموزشیار نهضت سوادآموزی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به منظور کارشناسی و بررسی بیشتر به تعویق افتاد " ؛ " فقط با استخدام معلمان حق التدریسی آن هم با برگزاری آزمون موافقم "

گروه گزارش/

آخرین وضعیت استخدام  121 هزار معلم حق التدریسی ، مربی پیش دبستانی و آموزشیار نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش

مطابق اظهار نظر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص استخدام معلمان حق التدریس قرار بود طرحی را که نمایندگان مجلس برای این افراد تهیه کرده اند امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شود .

فاطمه سعیدی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این رابطه به صدای معلم گفت :

امروز موضوع استخدام معلمان حق التدریس ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در کمیسیون آموزش مطرح شد و من نیز فقط با استخدام معلمان حق التدریسی آن هم با شرایطی  مانند مدرک ، سن متقاضی ، بومی بودن ،نیازهای منطقه ، به ویژه  برگزاری آزمون موافقت کردم .

عضو کمیسیون آموزش ضمن تاکید دوباره بر استخدام معلمان حق التدریسی از طریق برگزاری آزمون به صدای معلم گفت که اعضای کمیسیون موافقت کردند که کار بیشتری روی این طرح صورت گیرد .

وی تصریح کرد که پس از چکش کاری این طرح نشست آخر با رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش در کمیته آموزش و پرورش مجلس برگزار شده و پس از نهایی شدن به صحن علنی مجلس خواهد رفت .

چندی پیش ؛ کلیات طرح استخدام 121 هزار معلم حق التدریسی ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به تصویب نمایندگان مجلس رسید .

وزیر آموزش و پرورش در گفت و گویی با صدای معلم تاکید کرده بود که " فقط نیروهای حق التدریسی که در جنس و رشته مورد نیاز آموزش و پرورش باشند استخدام می شوند " ( این جا )

« صدای معلم » با استناد به دلایل کارشناسی و به دفعات مخالفت صریح و قاطع خود را  با این مصوبه مجلس اعلام کرده بود . ( این جا )

پایان گزارش/

سه شنبه, 09 آبان 1396 ساعت 17:33 خوانده شده: 481 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -6 --
مینو امامی 1396/08/09 - 18:23
با سلام و احترام سرکار خانم سعیدی،
خدا را شکر که تلاشهای بی امان صدای معلم و تعهد همکاران نویسنده ، امروز با مسئولین و نمایندگان مجلس دارد همسو می گردد. امید حب و بغض های شخصی را کنار گذاشته و با همفکری همه فرهنگیان در پیشبرد اهداف متعالی آموزشی بکوشیم. از کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس انتظار بیشتری در این جهت داریم. امید که بهترین تصمیمات اتخاذ و اجرا گردد.
آزمون نیروهای حق التدریس و بعد اجرای دوره کارورزی برای آنان ، هر گونه اعتراض برای استخدام این نیروها را که جوانی خود را در این مسیر هزینه کرده اند ، خاموش خواهد ساخت. هدف افزایش توانایی آنان برای رسمی شدن در آموزش و پرورش است. هدف داشتن معلمینی با صلاحیت است.
پاسخ + +13 -2 --
شهاب 1396/08/09 - 19:34
نمایندگان محترم با بستن پرونده ی استخدام نیروهای حق التدریس ومخالفت صریح با چنین استخدام هایی ومکلف کردن دولت به عدم به کارگیری نیروی حق التدریس که هرساله بافشار خواستار استخدام خود هستند فرزندان این کشور رااز آتش چنین اقدامات ناصوابی نجات دهید معلم حرفه ای از طریق دانشگاه فرهنگیان تربیت می شود وهرروش دیگری برای به کارگیری معلم مشکلات آ.پ را بیشتر می کند
پاسخ + 0 0 --
علی 1396/08/09 - 21:18
مشکل اصلی را خود مجلس به وجود آورد . دولت را مکلف کرد کسانی که سابقه پیش دبستانی دارند یا به صورت شرکتی کار کرده بودند و در آزمون نمره نیاورده بودند به صورت حق التدریس مشغول شوند . به دلیل اینکه هیچ سابقه سیستمی و بیمه و .. از اینها در دست نبود با سو استفاده عوامل منطقه ای تعداد آنها با آمارسازی و جعل مدرک تا 120 هزار نفر افزایش یافته است .
اقوام و بستگان کارکنان و روسای مناطق به اسم نیروی حق التدریس و پیش دبستانی وارد کار شده اند .
پاسخ + 0 0 --
مینو امامی 1396/08/10 - 11:16
باید بررسی و تحقیق کرد که آیا دانشگاه فرهنگیان چنین کارکردی را به خوبی تربیت معلم سابق یا دانشگاههای سراسری انجام می دهد؟!!!!!
پاسخ + +7 -2 --
دبیرم 1396/08/09 - 20:29
با نظر شما موافقم استخدام فله ای مرگ معیشت ومنزلت و...معلمان و دبیران فعلی نیست؟!
پاسخ + 0 0 --
اموزگار 1396/08/18 - 20:02
ازمون این واژه عجیب با ملت ایران مانوس شده است
ملت خوب میدانند چه جور ازمون گرفته میشود وچه جور نتیجه مشخص میشود دیگر همه را از حفظ هستند
لیستهایی که از قبل مشخص شده وبا ازمون دهن بیضی ها بسته میشود مثلا
اخر از چه کسانی ازمون میگیرند مربی نمایانی که با دروغ وحقه بازی به برکت چرخیدن خودکار مدیر پیش دبستانی حق التدریس شدند از این نخبه ها ازمون می گیرید عجبا این قصه سر دراز دارد
پارسال از همین نخبه های حق التدریسی جدید (شرکتی ومثلا مربیان)قرار شد ازمون بگیرند سقف ازمون نمره 30 بود ولی حتی نمر 0 هم قبول شدند وبه شغل شریفشان با اقتدار ادامه دادند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور