صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش به پرسش صدای معلم شفاف و صریح پاسخ داد !

" فقط نیروهای حق التدریسی که در جنس و رشته مورد نیاز آموزش و پرورش باشند استخدام می شوند ؛ ما بنگاه کاریابی نیستیم ! "

گروه گزارش/

عصر امروز سيد محمد بطحايي در جمع شركت كنندگان در دوره آموزش تامين مدرس راهبران برنامه تعالي مديريت مدرسه در باشگاه فرهنگيان تهران حضور پیدا کرده و سخنانی در این مورد بیان کرد .

در حاشیه این مراسم ؛ « صدای معلم » در مورد وضعیت استخدام معلمان حق التدریس ، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی پرسش هایی مطرح کرد .

مشروح سخنان وزیر آموزش و پرورش پس از پیاده سازی به صورت کامل در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

توجه شما را به این پرسش و پاسخ کوتاه جلب می کنیم

اظهار نظر سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مورد طرح استخدام معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

صدای معلم :

آقای فانی زمانی در مورد ورود نیروهای حق التدریس گفتند که آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست .

آقای بطحایی !

چرا شما با این صراحت موضع خودتان را در مورد این مساله به صراحت بیان نمی کنید ؟

چرا دائما با حاشیه و در لایه صحبت می کنید ؟

 

بطحایی :

من در حاشیه صحبت نکردم ! اتفاقا خیلی صریح گفتم !

نیروهای حق التدریس ما آن هایی  که نیاز به آن ها داریم مثل رشته و جنس است ؛ مثلا برخی جاها ، نیروهای حق التدریس خانم داریم که نیاز آن ها مرد است ؛ بنابراین ما به آن نیروهای حق االتدریس در رشته و جنس نیاز داشته باشیم با منت از آن ها استقبال می کنیم .

 

صدای معلم :

آقای چهاربند گفته اند که حدود 80 درصد این نیروها مورد نیاز آموزش و پرورش نیستند ؟

 

بطحایی :

متاسفانه همین گونه است .

 

صدای معلم :

زمانی که این نیروها مورد نیاز آموزش و پرورش نیستند و 120 هزار " معلم مازاد " داریم چرا شما در این مورد شفاف صحیت نمی کنید ؟

 

بطحایی :

شفاف تر از این ؟!

من می گویم آن جایی که ما نیاز داریم از این نیروها استفاده می کنیم .

 

صدای معلم :

اگر شما آن ها را استخدام کنید بقیه احتمالا اعتراض  نمی کنند ؟

نمی گویند چرا آموزش و پرورش بین آن ها تبعیض قائل شده است ؟

 

بطحایی :

آن جمله ای که آقای فانی گفته است در پاسخ به این سوال  شما گفته است .

آن جایی که نیاز به این نیروها نداریم ما بنگاه کاریابی نیستیم !

وقتی که من به نیرویی نیاز ندارم نمی توانم این نیرو را در دفتر بنشانم ولی آن جایی که ما نیازداریم نیروی حق التدریس را روی تخم چشم مان می گذاریم و از آن ها استفاده می کنیم .

پایان گزارش/

چهارشنبه, 03 آبان 1396 ساعت 20:56 خوانده شده: 1487 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
Mortza 1396/08/03 - 21:57
بسیار عالی است که نیروهای ورزیده ومتخصد وارد آموزش وپرورش شوند
.
اگر حق حقوق تمامی نیروها به طور کامل پرداخت شود وبه جای آنها نیروی مورد نیاز جذب شود از ظلم به دانش آموزان جلو گیری میشود 5.
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1396/08/05 - 06:56
باسلام خدمت وزیر راستگو:
کی حق التدریس دبیران که ماههاستمونده پرداخت میشه؟
کی معاونان وزارتکه سالهاست تغییر نکرده اندو کم اثرندبا جوانترها تغییر میکنند؟
کی معیشت ومنزلت معلم خوب میشود؟
کی رتبه بندی عادلانه و سازمان نظام معلمی اجرایی میشود؟
کی بیمه برنزی ما طلایی می شود؟
کی....؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1396/08/03 - 22:49
حق با شماست ، نیروهایی رو که به جنس و رشته آنها نیاز ندارید استخدام نکنید . اما چند سوال ، چه کسی این نیروها را که رشته و جنس آنها مورد نیاز نیست را تا الان بصورت حق التدریس بکار گرفته است ؟ اگر جنس و رشته آنها مورد نیاز نیست چرا هنوز هم درکلاس ها مشغول تدریس هستند ؟

وسوالی که از همه مهتر است ، نیروهایی را که جنس و رشته آنها مورد نیاز است را چرا میخواهید بصورت حق التدریس از آنها استفاده کنید ؟ چرا باید این نیروها مانند یک همکار رسمی زحمت بکشند اما در یافتیشان یک پنجم همکار رسمی باشد ؟ باکدام موازین اخلاقی و عدالت سازگار است که دونفر یک کار کاملا مشابه را انجام دهند اما یکسان حقوق نگیرند ؟
اگر جنس و رشته برخی از این نیروها مورد نیاز است خوب از آنها آزمون بگیرید و بصورت پیمانی یا رسمی استخدامشان کنید .
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم واقعی بانه 1396/08/05 - 18:40
سال 90 در اموزش و پرورش شهرستان بانه حق التدریس ریاضی راهنمایی را در رشته هنر اموز حسابداری استخدام و بعد ایشان تشریف بردن و دانشگاه ازاد یک لیسانس حسابداری گرفتن و انتقال به شهرستان سقر .بقیه نیروها را از سقز و سنندج و ...اوردن نصفشان لیسانس حسابداری داشتن انتقال دادن به ریاضی راهنمایی و نور چشمی ها را در اداره شاغل کردن و .....و نیروهای این شهرستان هم در خدمات اشتعال دادن و .....
ای کاش صدای معلم پیگیر استخدامی این شهرستان باشد و حقیقت را از زبان معلمان این دیار مرزی بشنود
پاسخ + +5 0 --
سیناسلیمی 1396/08/03 - 22:50
روزی فرامیرسد که نتیجه این ظلمهایی را که میکنید میبینید . اما آنروز برای جبران دیگر خیلی دیر شده . اگر شرایط مالی دولت برای استخدام رسمی این نیروها دشوار است ، این دشواری را نباید فقط آنها تحمل کنند . ظلم باهر توجیهی انجام شود نمیتوان پیامدها و عواقب آنرا برطرف کند .

یوم لا ینفع ظالمین معذرتهم .
پاسخ + 0 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/04 - 12:41
سینای عزیز کاملا با شما مخالفم اما دلسوزی شما را تحسین می کنم. عزیز من اگر یک نفر که به درد معلمی نخورد استخدام گردد عمر هزاران نفر را تباه می کند و به انها ظلم می شود آیا حاضری به ششصد نفر دیگر (سی ضرب در حداقل 20 ) ظلم شود یا این که به یک نفر ظلم شود!! تبعات دیگر آن به کنار. اما این که این ها باید استخدام گردند درسته دولت می تونه چند تا کارخونه بسازه و اونا را استخدام کنه. می تونه تو بانک و ... استخدام بشند. به هر حال ما که حروم شدیم بگذارید بچه هامون کمی بهتر از ما زندگی کنند.
پاسخ + 0 0 --
سیناسلیمی 1396/08/04 - 15:37
من خوب منظورم را نرسانده ام . منظور من این بود که افرادی را که صلاحیت و شایستگی معلمی را دارند چرا بصورت حق التدریس بکار میگیرید ؟ هر فردی که سر کلاس میرود باید صلاحیت و شایستگی داشته باشد . وهرکس فاقد این صلاحیت و شایستگی است نباید وارد کلاس شود .
پاسخ + 0 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/04 - 17:33
حالا درست شد و من هم همنظر شما هستم. ان شاءالله خداوند ظالمین را (م ج ل س ی ه ا) به خاک قهوه ای بنشاند.
پاسخ + +1 -2 --
سعيد رستگار 1396/08/03 - 23:03
خوشحالیم که جناب وزیر درنهایت بطورقاطع نسبت به بحث ورود افراد"" به ویژه نیروهای حق التدریس ،و... ""عکس العمل درست راارایه نمودند.
به قول جناب آقای بطحایی عزیز ،"= آموزش وپرورش بنگاه کاریابی نیست ""آموزش وپرورش ، خودوظیفه( انسان سازی وتربیت نیروی انسانی توانمند )به دستگاههای مختلف رادارد .
لذا علاوه براینکه فردی که برای ورود به آ.پ باید"" صلاحیت های حرفه ای "" راداراباشد ، امروزه نوع پوشش ، ظاهرمرتب ، منظم ، داشتن چهره ای خوشرو وصبور ، علاوه برپشتکاری قوی ، ظاهروباطنی زیبا درجذب دانش آموزدارد
وقتی همکاری خودراازلحاظ ""منزلت شغلی ، خود را بارفتگر ، راننده ، کارگر و... ""مقایسه می نماید چطورمی توان به این فرداطمینان کرد که سرمایه مادی ومعنوی زندگیمان رادراختیارش قراداد؟!!!
پاسخ + +1 -2 --
سعيد رستگار 1396/08/03 - 23:04
درادامه نظرقبل بِه عرض برسلنا همکاران عزیز،ابتداخودمان"" منزلت شغلی"" خودرادرجامعه دراولی قراردهیم تادیگران نیز به این امراهمیت دهند .
بااین حال امیدوارم افرادی"" توانمند ، شایسته ، بادانش وبینش لازم همراه باصحت سلامت جسم وروح ونیزداشتن مهارتهای ذاتی واکتسابی بصورت صحیح وباعلاقه ی وافر ""وارد آموزش وپرورش بشوندواین که عده ای می گویند "" چون شغلی گیرمان نمی آید مجبوربه ورود آموزش وپرورش میشویم "" اصلاح شودوتغییروتحول ازخودویکایک ما فرهنگیان ایجادشود. ونگاههای غلط که منجربه رفتاراشتباه وآنهم منجربه مقاومت دربرابرتغییروتحول گردد، جای خودرابه نگاه درست وباارزش که منجربه تحول بنیادین گردد، دهد .
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1396/08/03 - 23:41
وقتی نیروی تحصیلکرده با سواد از طریق آزمون استخدام میشه چه لزومی داره نیروهائی که در مهد کودک بچه های مردم رو تر و خشک میکرده و از آموزش چیزی حالی نیست رو استخدام میکنید مگه میخواهید مدرسه مادربزرگ ها درست کنید .
پاسخ + +6 0 --
مینو امامی 1396/08/04 - 08:36
بدون آزمون و انتخاب فقط براساس رشته و جنس ،
صورت مسأله یعنی استخدام فله ای را پاک نمی سازد.
ما نگران 30-20 سال از عمر نظام آموزشی و هدر رفت
پویائی و سرنوشت نسل دانش آموزی هستیم. بدون
آزمون ، بدون توجه به مدرک تحصیلی و فقط بر اساس
سن و رشته ، تبعیض و بی عدالتی دیگر است. یعنی
فردی که 35 سال سن دارد و 7 سال سابقه تدریس و
فوق لیسانس است از دایره انتخاب حذف می گردد و
فردی که 22 سال دارد و 1 سال تدریس نموده و دیپلم
فنی است جذب می شود؟! از خردمندان جامعه هم
نظر بپرسید یا عادت به دخالت نظر آنان نیز بنمائید
ضرر نمی کنید.
پاسخ + +13 0 --
رهگذر 1396/08/04 - 08:49
دلیل رای بالای آقای بطحایی این بود که به هر نماینده ای قولی داده به همین دلیل جسارت و شجاعت لازم را برای بیان حرفی که معاون جسور و بی باک و فهیم خود آقای چهاربند عنوان کرد را ندارند
کاش جای این وزیر یک درخت در مجلس می نشاندند حداقل باعث تلطیف هوا می شد

جای مردان سیاست
بنشانید درخت
تا هوا تازه شود
پاسخ + 0 0 --
رهگذر 1396/08/04 - 17:40
با عرض پوزش
کاش جای این وزیر یک درخت در هیئت دولت می نشاندند....
پاسخ + +3 0 --
حسن 1396/08/04 - 12:25
با تشکر از زحمات مسوولان سایت صدای معلم.لطفا درمورد افزایش حق بیمه پایه کارکنان زن سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل ایشان هم گزارشی تهیه کنید.دلیل اینهمه افزایش در صورتی که هیچ خدماتی به بیمه پایه اضافه نشده چیست؟
پاسخ + +1 0 --
آن دگر معلم«اقا» 1396/08/04 - 13:17
آقای بطحایی یک بام دو هوا نه!! اگر می خواهید به فکر آینده و آ پ باشید آن عده از حق التدریس هایی که لیاقت و کفایت در تدریس رشته خودشان و لیاقت و کفایت در امر معلمی کردن را حداقل در پنج سال به نمایش گذاشته اند و کارایی آن ها بر همگان منجمله والدین و معلمان و مدیران ثابت گشته بدون در نظر گرفتن این که در کدام استان هستند و در چه رشته ای هستند و بدون توجه به اینکه فرزند من معلم یا شمای وزیر یا متکدی سر خیابان یا افوام این مجلسی ها (نگو مجلسی ها بگو عذاب روحی و روانی معلم) هستند انتخاب کنید(توجه: انتخاب کنید نه استخدام) و ان گاه استان هایی(پس از آمایش نیروها در هر استان) که نیاز واقعی (نه نیاز کذابی) دارند اعلام می کنند و پس از شروع به کار در آن استان استخدام گردند. و به بقیه که حدود هشتاد درصد دیگر هستند از حقوق نمایندگان مجلس ( آن دگر معلم تو رو خدا دست ازجان اینا بردار و چیزی نگو ) کم کنید و یارانه بیکاری دهید. اما فیلتر شدید انتخاب معلم برای اینده فراموش نشود.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/08/04 - 14:34
همه وزرای روحانی با لابی گری و امتیاز گیری لاریحانی و نماینده ها صورت گرفت.
اصلا فساد و اختلاس ...سیستماتیک شده.!
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم واقعی بانه 1396/08/05 - 18:44
اکثر نیروهای اموزش و پرورش زن هستند و نصف بیشتر زن مسولین و فامیل و زن فلان استاد و ......................هستند و جالبتر انکه ما ریسس گزینشی داشتیم قزوینی بود بعد از یک سال کار زنش و فامیل زنش رادر بانه استخدام کرد و بعد ثروتشان که بماند و ماشین و منزل و .................جالبتر از ان این بود در خانه سازمانی بانه هم زندگی میکرد پول اب و برق و ...را هم نمیداد و
پاسخ + +2 -1 --
شهاب 1396/08/04 - 20:17
وزیر محترم نگذارید آ.پ محل سیاسی کاری نمایندگان شود یکبار برای همیشه این سنت غلط را براندازید فرمایش شما کاملا ظالمانه است وحق بسیاری را ضایع می کند از این نیروها می توان برای سازمان های دیگر استفاده نمود فقط نیاز به همت نمایندگان دارد که طرحی در این زمینه ارائه کنند جناب وزیر فقط نیروهای موردنیاز را با تقویت دانشگاه فرهنگیان وازاین طریق جذب نمایید ویکبار برای همیشه این شجاعت را به خرج دهید مطمئن باشید تاریخ از شما به نیکی یاد خواهد کرد این پست ها چند صباحی در اختیار ماست اجار ندهیم پست برما سوار شود سعی کنیم ما سوار برپست باشیم
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/08/04 - 23:26
اتفاقا آموزش و پرورش بنگاه کاریابی سهمیه دارهای بیکار شده. ما این را سالهاست می بینیم.!
سهمیه دارهای بیسواد و بدسواد.!
پاسخ + +1 0 --
رضا تقوی 1396/08/05 - 00:41
از اول هم می گفتیم ایشون درسشونو پس دادن بهش اعتماد نکنین وعده های توخالی ایشونو دیگه ازبریم ولی کو گوش شنوا
نمایندگان محترم مجلس باید جوابگوی وضع آشفته آموزش و پرورش باشند و دلیل دروغگویی های متعدد جناب بطحایی را در باب پرداخت بدهی دولت به معلمان بدهند.
پاسخ + +2 0 --
دبیرم 1396/08/05 - 07:04
وزیر راستگو عجب حرف خوبی زدی اگه پای این مخالفت با استخدام فله ای بمونی خوبه!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/08/05 - 15:48
چیزی دست دولت نیست مجلس هر چی گفت همونه
پاسخ + 0 -1 --
نصیری معلم 1396/08/05 - 22:50
آقای بطحایی تو را خدا جلوی این استخدام های فله ای را بگیرین به خدا قسم در منطقه ی ما سال 89 -90 تعداد زیادی به اسم مستخدم استخدام در آموزش و پرورش منطقه استخدام شدند و بلافاصله حکم آنها به معلم ابتدایی و دبیری تغییر پیدا کرد. چون نماینده ی شهرمان با وزیر آموزش و پرورش دوست بود آب از آب تکان نخورد همین بیسواد ها الان برای بچه های من و تو تدریس میکنند. بنده هیچ ترسی ندارم و حاضرم با سند ادعای خودم را با هماهنگی کارگزینی ثابت کنم. وای رسیدن به معلمی دزر ایران چقدر ساده شده سازمان ما به دلیل وجود این معلمان بی کفیت روز به روز ضعیف میشود.
پاسخ + +1 0 --
نصیری معلم 1396/08/05 - 23:02
البته جناب آقای وزیر به آقای روحانی بفرمایید بنده هر 2 دوره به ایشان رای دادم و در انتخابات هم بسیار برای او مفقیت ایشان تلاش کردم ولی از هر 2 رای خود به شدت پشیمان شدم چون ما را گول زدید. وعده ها همه در مورد معلمان پوچ بود. و البته تر اینکه مجلس و دولت همیشه در مورد آموزش و پرورش شعار میدهند و معلم در کشور ما یعنی ضعیف ترین قشر که این شعارها را باور میکند.
پاسخ + +3 0 --
نصیری معلم 1396/08/05 - 23:06
مصوبه ی نمایندگان مجلس در مورد استخدام حق التدرسی ها نشان میدهد که نمایندگان میخواهند به صورت رسمی آرای مردم را بر ای انتخابات 98 خریداری کنند. البته نیت اصلی نماینده ها همین است.
پاسخ + +2 0 --
یک معلم 1396/08/05 - 23:16
مشکلات آموزش و پرورش با عوض کردن وزیر حل نمیشه چون به صورت عملی اعتقادی به آموزش نداریم. افراد هیجانی هنوز در این مملکت جولان میدهند در سیاست تاثیر میگذارند.
پاسخ + +1 0 --
معلم ایران زمین 1396/08/07 - 19:30
بزک نمیر بهار میاد اگه این آقا وزیر تسلیم نمایندگان نشد ازترس استیضاح اون موقع شعاربده الان انقدرترسوه که ازفانی نقل قول می‌کنه که بنگاه نیستیم
پاسخ + +1 0 --
اموزگار 1396/08/07 - 22:27
موقع استخدام این بزرگوارن دوباره دست خیلیها باز گذاشته میشه مثل زمان حق التدریسی مربیان پیش که هر استانی هر جور خواست عمل کرد وذره ای به مصوبه مجلس اعتنا نکردند وکروه گروه معلم به صورت فله ای وارد کردند که مثلا کلاس خالی از یک مبصر سن بالا حداقل سنش از دانش اموز بیشتر باشد)نباشه
الان هم زمان استخدامشان اگر حتی ازمون گرفته شود فورمالیته هست مثل ازمون پارسال که فارس از معلمان حق التدریشس گرفت انهایی که صفر هم گرفته بودند مورد قبول بزرگواران قرار گرفتن
پس استخدام فله ای همچنان ادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/15 - 23:22
ای دروغ گوها که از امام نقل قول می کنید مجلس در راس اموراست حالا این نظر مجلس پس چرابه خاطر غلبه خطتان حق التدریسیرا قربانی می کنید الان که کلاس های خالیتان را پر کرده ایم نه بی سوادیم نه فله ای نه....مفت که هستیم به امیداستخدام پر کارتر که هستیم...الهی امام زمان به مسیولین بی رحم وحقوق نج.می بگیرمان وجدان بیدار بدهد ماحق مان را اگردنیا نگیریم حتما قیامت می گیریم خدا از فانی نگذرد که به خاطر حاج بابایی ما را بد بخت کرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/15 - 23:24
شما هم منتشرنمی کنید چون صدای معلم باید خفه شود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 09:08
ما حق التدریس ها بهترین سالهای عمرمان را فدای بچه های شما کردیم پاکروان فوق لیسانس باتجربه ودانشگاه دولتی اما آقایانی که سود دنیایی خود را از دانشگاه فرهنگیان میبرند و خانواده های پارتی دارشان مثل ما در مدارس با تحقیر مفت و پرتلاش کار نکرده اند پا روی حق ما گذاشتند مصوبه سال 91را اجرا نکردند ما قربانی راست و چپ هستیم واگن بی سوادی و....خوردیم بسختی درس خواندیم مثلا اکثرا از خانواده فرهنگی هستیم ما روز قیامت دامن همه کسانی که امروز با مخالفان سودجو لجوج که به خاطر جناحی بودن ما را سپر خود کرده اند خواهیم گرفت آنجا دیگر نمی توانند مخ مجلسی های اژدها بی خبر را شستشو دهند ما از مجلسی هایی که به دفاع از ما برخاسته اند درود می فرستیم واز صدای معلم تشکر می کنیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 09:19
اقای بیجایی شما سید هستید شمارا به جانان قسم می دهم اگر دختر یا خواهرتان در شرایط ما بود 10سال سابقه داشت از ماهی 50حقوقی از 10سال تازه صدقه سر مسئولین آنچنانی حقوق بگیر تازه 850 با فوق لیسانس می گرفت این حرف را میزدین؟؟لطفا یکبار با کفش های ما راه بروید مدرک تحصیلی شما با اکثر ما یکی ست اما حقوق ما کجا ورفاه زندگی شما کجا ؟؟کتاب قضاوت های علی (ع) را بخوانید سوالم را به مادرانتان پاسخ دهید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور