صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" فقط همکاران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می توانند از امکان اقامت رایگان یا یارانه ای در مجموعه استفاده کنند "

گزارشی از مجموعه فرهنگی رفاهی رشد تنکابن ( وابسته به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش

گروه استان ها و شهرستان ها/

« خانه های معلم » و « مراکز اسکان فرهنگیان » در سراسر کشور گسترده اند.

« صدای معلم » بنا بر وظیفه رسانه ای خویش تاکنون گزارش های مختلفی را در این مورد تهیه کرده است . (کرمانشاه- رضوانشهر - سرعین - مرند و.... )

علی رغم جمعیت میلیونی فرهنگیان ( شاغلین و بازنشستگان ) متاسفانه گزارش هایی که در مورد وضعیت و امکانات این مراکز رفاهی در دست است بسیار اندک و ناچیز است .

تجارب نشان می دهند که انتشار این گزارش ها در بهبود کیفیت این مراکز در راستای " نظارت عمومی " تاثیر قابل ملاحظه ای دارند .

« صدای معلم » از همه معلمان به عنوان " شهروند - خبرنگار » دعوت می کند تا مطالب ، مشاهدات و عکس های خود را برای این رسانه ارسال کنند .

این بار گزارشی از " مجموعه فرهنگی رفاهی رشد تنکابن "  که توسط آقای " سینا سلیمی " از استان البرز  برای صدای معلم ارسال شده است تقدیم شما می گردد .

گزارشی از مجموعه فرهنگی رفاهی رشد تنکابن

سفر روز مرگی را بر هم می زند و روح تازه ای در کالبد زندگی می دمد . چون غایت حقیر از این نوشتار معرفی مجموعه رشد و ارائه تجربه شخصی از اقامت در این مجموعه است از حاشیه پرهیز می کنم و جان مطلب را بیان می کنم .
علاقه وافر بنده به سفر باعث گشته که جست و جوی مفصلی پیرامون مراکز رفاهی آموزش و پرورش داشته باشم .
در یکی از این جست وجو ها بصورت کاملا اتفاقی اطلاعات بسیار اندک و مبهمی پیرامون مجموعه رشد تنکابن به دست آوردم . پس از تلاش و پیگیری زیاد توانستم شماره تلفنی از این مجموعه به دست آورم . پس از تماس با مجموعه متوجه شدم برای رزرو مجموعه باید از اول تا دهم هرماه برای رزرو ماه بعد در خواست رزرو را به پذیرش مجموعه فکس نمایم  و پذیرش مجموعه از دهم تا پانزدهم ماه با شما تماس می گیرند و نتیجه قبول یا عدم قبول درخواست شما را به شما اطلاع می دهند. پس از طی مراحل فوق شهریور امسال (۹۶) موفق به رزرو و اقامت در مجموعه شدم .

حال مشاهدات خود را از مجموعه در سه بخش به اطلاع تان می رسانم .

در ابتدا یادآور می شوم که مجموعه رشد متعلق به وزارت آموزش و پرورش می باشد .

۱)  مشخصات مجموعه

مکان مجموعه : محور چالوس - رامسر ، بعد از نشتارود ، ولی آباد بعداز دانشگاه آزاد تنکابن ، روبه روی بنیاد مسکن
مساحت : بنا به اظهار یکی از پرسنل مجموعه ، پنج و نیم هکتار
امکانات مجموعه : ویلاهای تکخوابه ، ویلاهای دوخوابه ، ویلاهای سه خوابه (تریبلکس) ، استخر ، سونا بخار و خشک ، جکوزی حوضچه آب گرم و سرد ، زمین بازی کودکان ، زمین چند منظوره ورزشی ، مسجد ، میز پینگ پنگ ، محوطه سبز و مشجر بسیار زیبا
توضیحات : ۱-  ویلاهای سه خوابه رو به دریا هستند و نمای دریا را دارند . ۲ - ویلا های تک خوابه به صورت دوطبقه هستند و هر طبقه به صورت مجزا اجاره داده می شوند ۳ - ویلاهای دوخوابه به صورت یک طبقه و کفی هستند .


۲) محاسن مجموعه
برخورد مناسب و خوب پرسنل ، چهار طرف همه ی ویلاها درختکاری شده است ، برای همه ی ویلاها رخت آویز پیش بینی شده ، امکان پخت و پز درون ویلاها مهیاست و این می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های غذا شود . ست کامل ظروف در ویلاها وجود دارد .
کیفیت غذا مناسب و مطلوب است ، رستوران روبه دریاست و شما هنگام صرف غذا می توانید از تماشای فضای سبز و دریا لذت ببرید . قیمت غذا دارای دو نرخ فرهنگی و آزاد است  ؛ به نظر بنده قیمت غذا با کیفیت آن همخوانی دارد . مجموعه دارای دو رستوران تابستانی و زمستانی می باشد . امکانات ورزشی از قبیل راکت پینگ پنگ و بدمینتون، توپ فوتبال ، والیبال و بسکتبال در اختیار مهمانان قرار داده می شود .
نوسازی و بازسازی ویلاهای مجموعه آغاز شده که باعث زیباتر شدن ویلاها و در کل مجموعه شده است ، به طوری که کلیه ویلاهای تکخوابه نوسازی شده اند . هزینه استفاده از استخر ، سونا و جکوزی نفری هفت هزار تومان می باشد که در مقایسه با استخر های بیرون ارزان و به صرفه می باشد . سانس استفاده از استخر طولانی می باشد و محدودیت یک ساعته و نیمه ندارد .

در کنار استخر فروشگاهی وجود دارد که تقریبا همه ی نیازمندی های شما را می تواند برطرف کند (نیازمندی های مربوط به استخر مانند لوازم شنا و انواع نوشیدنی ها ) ، با مراجعه به دفتر پذیرش می توانید معرفی نامه دریافت کنید و از خط ۲ تله کابین نمک آبرود با سی درصد تخفیف استفاده کنید . وجود پارکینگ مناسب . دسترسی آسان به ساحل دریا (یک سر مجموعه به دریا ختم میشود ) .

وجود یک فست فود در ضلع جنوبی مجموعه که کلیه منوهایش برای مهمانان رشد با ده درصد تخفیف ارائه می شود . مسجد بسیار تمیز و زیبا می باشد . وجود آبنماهای زیبا در اطراف ویلاها . صابون و شامپوی مسافرتی و همچنین اسکاج نو در اختیار مهمانان قرار می گیرد . محیط مجموعه بسیار آرام و دلنشین می باشد .

محاسن : انتقاداتی داشتم که مدیر مجموعه آقای سپاسگزار باکمال ادب و روی گشاده پذیرای آن شدند  و هماهنگی لازم برای رفع ایرادات را انجام دادند . با اینکه ساحل منتهی به مجموعه اختصاصی این مجموعه نیست و استفاده از آن برای عموم آزاد است اما تمیز و خلوت بود .۳)  معایب مجموعه

1- بزرگترین عیب مجموعه نداشتن ساحل اختصاصی می باشد . البته این عیب به مدیریت مجموعه بر نمی گردد ، در زمان دولت های نهم و دهم طرح آزاد سازی سواحل به اجرا در می آید که این مجموعه هم مجبور می شود ساحل خود را آزاد کند ، البته به گفته مدیریت مجموعه جناب آقای سپاسگزار مجددا مکاتباتی به جهت باز پس گیری ساحل با ریاست جمهوری انجام شده که امیدوارم به نتیجه مطلوب برسد .

2 - تنوع غذاهای رستوران کم است .

3-  فست فودی که در ضلع جنوبی مجموعه قرار دارد به علت اینکه به داخل مجموعه راه دارد به نظر من جزء مجموعه است ولی به بخش خصوصی اجاره داده شده که این امر باعث شده قیمت غذاهای آن چندان مناسب نباشد .

4-  آبنماهای مجموعه خاموش بود ، روشن بودن این آبنماها می توانست زیبایی مجموعه را دو چندان کند .
5- بهره برداری از مجموعه به بخش خصوصی واگذار شده که به نظر من اگر این کار انجام نمی شد بهتر بود .

6 سانس هایی از استخر به اشخاص حقیقی و حقوقی اجاره داده شده است .

7-  به نسبت فضای مجموعه امکانات تفریحی مجموعه کم است که می تواند بیشتر شود .

8-  متاسفانه این مجموعه فاقد امکان رزرو اینترنتی می باشد که اصلا در شأن این مجموعه نیست .

9- ویلاهای مجموعه به غیر فرهنگیان نیز اجاره داده می شود که با توجه به خودگردان بودن این مجموعه اجتناب ناپذیر است چون باید هزینه های مجموعه از محل درآمد های خود مجموعه تامین شود و دولت بودجه ای به آن نمی دهد  ؛  ولی می شود امکانی فراهم آورد که اولویت استفاده از امکانات مجموعه با فرهنگیان باشد . راه اندازی سایت اینترنتی برای این مجموعه می تواند راهگشای این مشکل باشد .

10  سرسره زمین بازی کودکان نیاز به تعمیر مختصری دارد ، از فضای زمین بازی کودکان استفاده مناسب تری می شود انجام داد به طوری که تعداد وسایل بازی بیشتر شود .

11-  قیمت غذای فرهنگی و آزاد تفاوت دو الی سه هزار تومانی در هر پرس دارد که به نظر من مناسب نیست  و می شود به همکاران تخفیف بیشتری داد .

12-  فقط همکاران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می توانند از امکان اقامت رایگان یا یارانه ای در مجموعه استفاده کنند که این امکان باید برای سایر همکاران فرهنگی نیز مهیا شود .


توضیحات کاربردی :
قیمت های ویلاهای یکخوابه :

فرهنگی : ۱۲۰ هزارتومان 

آزاد  : ۱۶۳هزار تومان
ظرفیت ویلاهای یکخوابه : سه نفر ، برای نفر اضافه هر نفر ۲۰ هزار تومان حداکثر نفر اضافه ۲ الی ۳ نفر

قیمت ویلاهای دوخوابه :

فرهنگی :  ۱۳۰ هزار تومان 

آزاد  : ۲۱۸ هزار تومان
ظرفیت ویلاهای دوخوابه : پنج نفر ، برای نفر اضافه هر نفر ۲۰ هزار تومان حداکثر نفر اضافه ۳ الی ۴ نفر

  ویلاهای سه خوابه :

فرهنگی : ۳۲۷ هزار تومان 

آزاد  : ۴۹۰ هزارتومان
ظرفیت ویلاهای سه خوابه : ۸ نفر ، برای نفر اضافه هر نفر ۲۰ هزار تومان ، حداکثر نفر اضافه ۴ الی ۵ نفر

قیمت برخی از غذاها :

کته کباب : شانزده هزار تومان ، چلوماهی قزل : ۱۶ هزار تومان ،، چلو گوشت گوشت گوسفندی : ۲۰ هزارتومان

لازم به ذکر است به قیمتهای فوق ۹ درصد مالیات ارزش افزده اضافه می شود . کلیه قیمتها مربوط به شهریور ۹۶ می باشد .

در پایان امیدوارم اطلاعات مناسب و کاربردی ای خدمت همکاران گرامی ارائه داده باشم .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 11:43 خوانده شده: 814 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 0 --
شهاب 1396/07/15 - 12:53
این مراکز تعرفه ی خیلی بالایی دارند درحالیکه حقوق معلم بسیارپایین است وامکان استفاده ازاین مراکزبسیارمشکل است مسئولان برای افزایش حقوق قطره ای عمل می کنند وبرای افزایش تعرفه ها سیلابی، این کارها نشان دهنده ی ظلم در درون آ.پ است
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1396/07/15 - 13:17
این مجموعه ها باید برای همه فرهنگیان و همین طور رایگان باشد. دیگر دستگاهها برای کارمندان خود خدمات رایگان و با کیفیت فراهم می کنند
پاسخ + +4 0 --
سیناسلیمی 1396/07/15 - 13:55
سلام
وفق قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه دستگاههای اجرایی از ایجاد و توسعه هرگونه مهمانسرا منع شده اند ، و مهمانسراها یی که در گذشته دایر شده اند باید بصورت خود گردان اداره شوند .
و دولت هیچ بودجه ای برای اداره این مجموعه ها نمیپردازد .
ولی به اعتقاد حقیر راهکار های بسیاری وجود دارد که میشود هزینه ها را کاهش داد . ولی متاسفانه بخش رفاه آموزش و پرورش متولی مشخصی ندارد .
پاسخ + +4 0 --
دبیرم 1396/07/15 - 14:14
قابل توجه حاج اقای محمدیان و دوستان و معاونان وزارت که بهترینها برای از ما مهترون در ستاد وزارتی است تا معلمان و دبیران!!!!
عادلانش اینه حقوق معلم و دبیر که تدریس میکنه برابر با کارکنان اداری ادارات کل و وزارت باشه و بلکه بیشتر که تو اتاقهای کولر دارو راحت روز رو شب مکنند بدون درگیری با دانش اموزان و...
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1396/07/16 - 05:35
مهترون =بهترون
پاسخ + +4 -1 --
حسینی 1396/07/15 - 20:24
هر چه فکر میکنم به صرفه نیست
همین الان بنده آژانسهایی رو میشناسم که بانفری 350 سه روز با هواپیما شما رومیبرن کیش و با 400 قشم وبا همین قیمتها شمال
تازه هزینه استهلاک ماشین و بنزین. ...هم نداره ...
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1396/07/15 - 22:35
آموزش و پرورش زمانی موفق خواهد بود که دریافتی و مزایای معلم و دبیری که در مدرسه و کلاس با دانش آموزان کار میکند از نیروهای ستادی بیشتر باشه و برای آنها ارزش قائل بشوند .
پاسخ + 0 0 --
منصور 1396/07/21 - 21:57
در اسفند 95 برای سال نو از طریق فاکس به مجموعه در خواست دادم پس از چند روز تماس گرفتم گفتند جا نداریم . با اصرار، مدیرش گفت برای شما که پنج نفر هستید سوئیت سه نفره می دهیم اما 5 نفر حساب می کنیم همه جا باند بازی. مدیرش فقط بله قربان گو است فقط پارتی بازی
پاسخ + 0 0 --
شکوهی 1396/07/24 - 13:39
این دروغ شاخ دار است که " فقط همکاران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می توانند از امکان اقامت رایگان یا یارانه ای در مجموعه استفاده کنند "
علاوه بر آقازاده های آموزش و پرورش سایر دستگاهها و ادارت رایگان استفاده می کنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور