چاپ کردن این صفحه

" سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند"

نمایندگان مجلس و اخلال در گفتمان تعلیم و تربیت ؛ مقصر کیست ؟

خدانظر دریکوند/ مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان لرستان

مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.

 دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش

خدانظر دریکوند در مراسم تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش لرستان ضمن بیان مشکلات آموزش و پرورش، عدم اجازه مداخله‌گری نمایندگان مردم در مجلس را یکی از رویکردهای مدیریتی خود دانست و اظهار کرد: من معتقد هستم که محیط آموزش و پرورش باید به دور از ریا، چاپلوسی، نابرابری، بی‌اعتمادی، نفاق و افراط‌گری باشد، زیرا آموزش و پرورش تنها با با فضاهای آرام بهبود می‌یابد.


وی افزود: در طول مدت کوتاه خدمت خود بنده و همکارانم روزانه با ده‌ها عامل مزاحم از جانب کسانی مواجه بودیم که برای بر هم زدن تمرکزمان از هر کاری بهره می‌گرفتند، باید دانست که ایجاد اختلال در دستگاه تعلیم و تربیت گناهی سنگین و نابخشودنی است.


مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان درخصوص حواشی اخیر این اداره کل گفت: حواشی اخیر آموزش و پرورش پیام مهم و سرنوشت‌سازی برای مدیران ارشد و تصمیم‌گیران آموزش و پرورش داشت و چه افتخاری بالاتر از اینکه بنده گفتمان مهم و قابل تاملی را در کشور مطرح کرده‌ام.


وی اضافه کرد: سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند.


مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان به نشست‌ها و جلسات خود با برخی از نمایندگان اشاره کرد و افزود: در نشست‌ها من از کمبود تجهیزات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها، من از تلاش برای جذب اعتبارات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها به همین دلیل می‌دانستم با مشکل سختی روبه رو هستم.


دریکوند ضمن تاکید به اینکه خواسته‌های نمایندگان زیاده‌خواهی نبود بلکه تمامیت‌خواهی بود، تصریح کرد: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.


وی اضافه کرد: اگر موضوع دیدارهای پی‌درپی و رفت و آمدهای هفته‌ایتان به وزارت آموزش و پرورش را صرف مشکلات این دستگاه می‌کردید به طور حتم معلمان فهیم و دانش‌آموزان و خانواده خود قدردان زحمت شما بودند و به موقع پاسخ خیراندیش شما را خواهند داد.

آساره نیوز

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 07:36 خوانده شده: 3007 دفعه

در همین زمینه بخوانید: