صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

اظهارات وزیر آموزش و پرورش در مورد حادثه هرمزگان

بطحایی : اول مهر گزارش حادثه هرمزگان ارائه می شود ؛ تخلفی متوجه آموزش و پرورش نیست ؛ جز در موارد معدود مانند مسابقات کشوری، می توان اردوها را کاهش داد

گروه اخبار/

اظهارات وزیر آموزش و پرورش در مورد حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی

سید محمد بطحایی در گفت و گویی اظهار داشت: محور جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان با موضوع نشست کمیسیون آموزش مجلس از حیث تخصصی متفاوت بود و بیشتر به مباحث جاده ای و امداد حادثه دیدگان پرداخته شد.
وی ادامه داد: به همراه معاونانم در نشست امروز کمیسیون عمران، اطلاعاتی را درخصوص نحوه برگزاری اردوهای دانش آموزان و اعزام آنان به نمایندگان حاضر ارائه دادیم و عنوان شد که آموزش و پرورش بررسی هایی را برای بازنگری آیین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: کارگروهی در آموزش و پرورش تشکیل شده تا بررسی های دقیق تری در زمینه علل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی انجام شود، البته کارگروه مذکور مقداری فرابخشی‌تر عمل می‌کند به این معنی که تنها در حوزه تربیتی به بررسی موضوع نمی پردازد بلکه مسئول حراست، مسئول بازرسی و کارشناس خبره برگزاری اردوها در این کارگروه عضو شده اند تا شبهات مطرح شده را بررسی کنند.
بطحایی تصریح کرد: علت اصلی بروز حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، اشتباه انسانی و خواب آلودگی راننده اتوبوس اعلام شده و اینکه به دانش آموزان تذکری مبنی بر بستن کمربند داده نشده و حتی شنیده می شود که راننده دانش آموزان را تشویق کرده که کمربندهای ایمنی را باز کنند و وقتی به پلیس راه رسیدند به آنها اطلاع می دهد که کمربند ایمنی را ببندند.

اظهارات وزیر آموزش و پرورش در مورد حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی
وزیر آموزش و پرورش افزود: بررسی موضوعاتی مانند اینکه آیا مقدور بوده که اعزام دانش آموزان در ساعات پایانی شب نباشد، و آیا تمامی دانش آموزان از والدین خود رضایت نامه داشته اند یا خیر، تا هفته آتی مشخص خواهد شد. براساس گزارش شفاهی که به بنده داده شد آنچه که در آیین نامه پیش بینی شده است، تخلفی را متوجه آموزش و پرورش نمی کند.
وی اضافه کرد: باید صادقانه بگویم شاید مسئولان و همکاران بنده در استان هرمزگان می توانستند این دانش آموزان را به جای ساعات پایانی روز، چند ساعت زودتر اعزام کنند، البته دادستانی نیز از منظر حقوقی به این موضوع ورود کرده و ان شالله در انتظار خواهیم بود که نتایج اعلام شود.
بطحایی افزود: مشکلاتی در آموزش و پرورش وجود دارد که باعث می شود حرکت در شب اجتناب ناپذیر باشد، البته بعد از بروز حادثه مذکور فعلا اعزام دانش آموزان به اردو در زمان شب متوقف شده تا آیین نامه جدید مصوب و ابلاغ شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در اردوی دانش آموزان هرمزگانی به دلیل وجود شیب زیاد در جاده بندرعباس به شیراز، امکان استفاده اتوبوس از کولر در روز براساس گزارش ارائه شده در جلسه کمیسیون مقدور نبوده است.
وی تصریح کرد: می توان تناوب اردوها را کاهش داد، بدین معنی که جز در موارد معدود مانند مسابقات کشوری، می توان اردوها را کاهش داد.
خانه ملت
انتهای پیام /

سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 13:34 خوانده شده: 393 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
معلم ... 1396/06/21 - 22:15
چی بگم جناب وزیر؟!
چه خبر از مطالبات و حق التدریس دبیران که ما ههاست مونده و هر عزیز راستگویی!! یه حرف و وعده ای میده!! خدا از باعث و بانی بی توجهی به معیشت منزلت معلمان نگزره
پاسخ + 0 0 --
اختلاس 1396/06/22 - 12:56
گزارشی از صندوق ذخیره هم بده خخخ
مگر معلمها قراره اول مهر سر کا ر بروند ای خاک....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور