صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" تغییر ناگهانی مدیر دبیرستان دخترانه تیزهوشان فرزانگان امین در اصفهان در میانه سال تحصیلی "

دانش آموزان اصفهانی تحصن کردند

گروه استان ها و شهرستان ها - اصفهان/ تغییر ناگهانی مدیر دبیرستان دخترانه تیزهوشان فرزانگان امین در اصفهان در میانه سال تحصیلی منجر به اعتراض و تحصن و کلاس نرفتن حدود ۸۰۰ نفر از دانش آموزان این دبیرستان شده است .


تحصن و اعتراض دانش آموزان اصفهانی   تغییر ناگهانی مدیر یکی از ده دبیرستان برتر کشور در اصفهان در حالی که در میانه سال تحصیلی 95 – 96 به سر می‌بریم منجر به اعتراض و تحصن دانش آموزان این دبیرستان شده است.
دبیرستان فرزانگان امین یک، از روز چهارشنبه شاهد اعتراض و تحصن حدود 800 دانش‌آموز این دبیرستان است که به حکم تغییر ناگهانی فریبا نیلچیان مدیر این مدرسه اعتراض داشته و به همین دلیل بر سر کلاس‌هایشان حاضر نشده‌اند.

یکی از اعضای انجمن اولیا و مربیان دبیرستان فرزانگان امین به صدای معلم گفت :

 

تابستان گذشته با وجود تعطیلی مدارس شاهد زحمت‌هایی بودیم که نیلچیان از صبح تا غروب می‌کشید و دانش آموزان را مانند فرزندان خود می‌دانست.برای این تغییر غیر از موضوع سیاسی هیچ دلیل دیگری نمی‌تواند وجود داشته باشد، این موضوع را به معاون پرورشی که از اداره آموزش و پرورش آمده بود بیان کردم اما من را تهدید کردند که اسمم را می‌نویسند و برخورد می‌کنند.
از سوی مسؤولان گفته شده که حکم تغییر مدیر مربوط به 6 ماه قبل است و حالا اعمال شده؛ از آن‌ها سؤال می‌کنم اگر دوره قدیم است که با اسب حکم را برسانند که این زمان طولانی به طول بیانجامد؛ امروز با یک دکمه و در قالب اتوماسیون حکم ابلاغ و اجرا می‌شود.
موضوع را به مقام‌های بالاتر ارتباط می‌دهند و می‌گویند حکم از بالا آمده و همین مسأله مورد بحث است که چرا باید این موقع سال چنین تغییری آن هم از سوی مقامات مسؤول صورت پذیرد؟
شخصاً تصور می‌کنم دلیل این تغییر سیاسی است چون در آستانه انتخابات و در بین سال تحصیلی مدیر با این سابقه و محبوب را عوض کردن، هیچ دلیل دیگری نمی‌تواند داشته باشد.

در روز چهارشنبه ریاست اداره آموزش پرورش ناحیه 3، ریاست حراست اداره کل آموزش و پرورش و مسؤول ارزیابی عملکرد اداره کل و نماینده معاون اداره به مدرسه آمدند در حالی که دانش آموزان تجمع کرده و شعار می‌دادند و سر کلاس حاضر نشدند همچنین همکاران و معلمان همگی ناراحت و معترض به این اقدام بودند.


دو روز است کلاس‌ها تشکیل نمی‌شود

چهارشنبه و پس از اطلاع دانش آموزان از این تغییر، کلاس‌ها و تعطیل و دانش آموزان در حیاط مدرسه متحصن شدند؛ امروز (شنبه) نیز در حالی که مدیریت جدید در مدرسه مستقر شده و معلمان به کلاس‌ها رفته‌اند، هیچ کدام از کلاس‌ها تشکیل نشده است.

پایان پیام/

دوشنبه, 22 آذر 1395 ساعت 13:40 خوانده شده: 748 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
معلم ناامید 1395/09/22 - 16:25
صدای تحصن ب گوش دانش اموزان هم رسید؟!
از معلمان و اتحادشان در جهت رسیدن ب معیشت و منزلت مناسب چه خبر؟!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1395/09/22 - 20:11
متاسفانه تندروی های بسیاری در سه سال اخیر درسطوح مدیریتی ادارات آموزش وپرورش مناطق وشهرستانهادربحث انتصابات وعزل مدیران واحدهای آموزشی اتفاق افتاده است که ریشه در بیسوادی بعضاروسای این ادارات داردوشایدم سیاسی بودن آنها مشابه همین عزل هاوتغییر ابلاغ مدیران زحمتکش سال قبل درمناطقی ازاستان سمنان رخ دادکه آقایان اداره کل فقط حامی روسای خودبودند.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1395/09/22 - 20:20
بدترین دوره آموزش وپرورش درهمین سه سال اخیر بوده است. مدیران دست نشانده وعقده ای که میدان این تشکیلات رامحل تصفیه حساب شخصی خود قرار دادند. مدیرانی که سواد اولیه تعلیم وتربیت راندارند. مدیرانی که جز رجزخوانی وعقده گشایی کاری بلدنیستند سری به استانها بزپید ببینید هدایت این سیستم به چه باصطلاح انسانهایی سپرده شده است. سمنان, اصفهان, آذربایجان
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1395/09/22 - 20:24
مدیران... = تصمیمات روانی
اصفهان, سمنان. نمونه های آن
پاسخ + +4 0 --
امید 1395/09/23 - 20:27
چه فرقی میکند که چه کسی مدیرباشه؟این اولیاهم بیکارند،ما معلمها هم بعدازچندباراعتصاب فهمیدیم معلمی شغل نیست وفقط یه آب باریکه است ورفتیم پی کارهای دیگه!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما برنامه درسی تربیت دینی در نظام آموزش و پرورش ایران توانسته است نقشی موثر در تربیت انسان های دین باور و دین مدار ایفا کند؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

خانه معلم پونل رضواننهر

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور