چاپ کردن این صفحه

دانش آموز آلمانی : این جا خیلی بهتر است . چون ما در خانه با استفاده از رایانه درس را به خوبی یاد نمی گرفتیم . ولی این جا مطالب را با قالب بندی منظمی فرا می گیریم

همه ایالت های آلمان به توافق رسیدند که دانش‌آموزان باید در پایان تعطیلات تابستانی به مدرسه باز گردند

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه دانش آموزی/

در کلیپی که پس از بازگشایی مدارس در آلمان مشاهده می کنید ؛ یکی از دانش آموزان می گوید : « من سعی می کنم به بهترین شکل با این وضعیت کنار بیایم . »

دانش آموز دیگری تاکید می کند : « این جا خیلی بهتر است . چون ما در خانه با استفاده از رایانه درس را به خوبی یاد نمی گرفتیم . ولی این جا مطالب را با قالب بندی منظمی فرا می گیریم . »

مدیر یک مدرسه می گوید : « با وجود دو هزار دانش آموز ، رعایت کردن تدابیر تثبیت شده ، ضروری است .

این مدیر آموزشی تصریح می کند : « و اگر کسی همچنان قوانین را رعایت نکند ، می تواند موجب اخراج او از مدرسه شود . معلمان و دانش آموزان در تلاش هستند تا از قوانین جدید پیروی کنند . »

اشرایط بازگشایی مدارس در آلمان

قوانین آموزش و پرورش در ۱۶ ایالت آلمان با هم فرق دارد و به همین دلیل سال تحصیلی در آن‌ها در زمان‌های مختلف آغاز می‌شود. اما همه ایالت‌های این کشور در ژوییه به توافق رسیدند که دانش‌آموزان باید در پایان تعطیلات تابستانی به مدرسه باز گردند.

در مدارس آلمان تدابیر بهداشتی ویژه از جمله شستن مکرر دست‌ها و پرهیز از لمس نرده‌ها موقع بالا و پایین رفتن از پله‌ها توصیه می‌شود. استفاده از ماسک در مدارس این کشور اجباری نیست و آزمایش کرونا برای معلم‌ها رایگان است.

کلاس‌ها به شکل گروه‌های چند صد نفره از دانش‌آموزان سازماندهی مجدد شده‌اند. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در درون هر دسته اجباری نیست اما هر کدام از آن‌ها محوطه، سرویس بهداشتی و سالن غذاخوری جداگانه دارند.

در برخی ایالات، زدن ماسک برای دانش‌آموزان و معلم‌ها الزامی خواهد شد و در برخی دیگر چنین قانونی وجود نخواهد داشت. مدارس برخی ایالات استفاده از ماسک را در راهروها و سایر مکان‌های عمومی اجباری خواهند کرد.

germanreopeningschools1

ایالت مکلنبورگ- فورپومرن واقع در شمال غربی کشور، اولین منطقه‌ای بود که مدارس خود را بازگشایی کرد.

با این حال، یکی از مدارس مقطع متوسطه در این ایالت بعد از جواب مثبت آزمایش کرونای یکی از معلمانش در همان هفته اول بعد از بازگشایی مجبور به تعطیلی شد. یک مدرسه ابتدایی هم که نتیجه آزمایش یکی از دانش‌آموزانش مثبت شد، باید دو هفته بسته بماند.

بی بی سی فارسی

صدای معلم :

(  کلیپی از ساعات اولیه تحصیلی بعد از تعطیلات طولانی تابستان در یکی تاز مدارس کشور آلمان را مشاهده می فرمایید . )


شرایط بازگشایی مدارس در آلمان

یکشنبه, 09 شهریور 1399 20:06 خوانده شده: 480 دفعه

در همین زمینه بخوانید: