چاپ کردن این صفحه

" رنج های معلمی ام را برداشته ام تا با صدای زنگ به خانه برگردم اما می دانم این رنجها در برابر رنجهای مادر داغدیده اش اندک است "

برای امیرحسین که مهرش زیر چرخ های کامیون له شد

یداله شهرجو ( 1 )

گروه استان ها و شهرستان ها/

« صدای معلم » درگذشت این دانش آموز مینابی را تسلیت می گوید .

دل نوشته یک معلم مینابی برای دانش آموزی که زیر چرخ های کامیون له شد

معلمی رنج است..معلمی مهر است، معلمی شوق است و معلمی رنج است، رنجی که برایم در این سالها تمامی ندارد رنجی که تا چهارشنبه سوم مهر خودش را کشانده بود. من از فاصله ای نزدیکتر تا دبیرستان چمران و « امیرحسین» از روستای «حاج خادمی» تا... من به موقع رسیده بودم، حتی قبل از زنگ مراسم آغازین؛ اما امیرحسین زیر چرخ های کامیون جا ماند. ( 2 )

مهرش زیر چرخهای کامیون له شده بود آن طور که نمی شد تشخیص داد این کدام مهر است؟ مهر تقویمها  یا مهر له شده زیر چرخ ها... از کتاب های پرت شده در خیابان هم تنها می شد فهمید صندلی خالی اش در کلاس یازدهم انسانی قرار دارد و کفش های سفیدش که نمی دانستی برای کدام مقصد دوری جفت شده اند زیر چرخ ها...

رنج های معلمی ام را برداشته ام تا با صدای زنگ به خانه برگردم اما می دانم این رنجها در برابر رنجهای مادر داغدیده اش اندک است ؛ این رنج ها در برابر نگاه مادرانی که باید از همین ساعت منتظر امیرحسین های خود باشند اندک است در برابر دلشوره های هرروزه، در برابر این راه طولانی، در برابر دردهای هرساله و هرروزه اندک است.

امیرحسین ها باید هر روز این راه طولانی را طی کنند و کامیون ها... مادر بودن رنج است، پدر بودن رنج است، امیرحسین بودن رنج است، معلم بودن رنج است.

دل نوشته یک معلم مینابی برای دانش آموزی که زیر چرخ های کامیون له شد

( 1 )
«یدالله شهرجو» شاعر ، نویسنده و معلم مینابی است که چندین اثر از وی منتشر شده است این دانش آموز شاید اولین قربانی بی تدبیری و بی توجهی به مسیر و وسیله مورد استفاده دانش اموز از خانه تا مدرسه است.

( 2 )

 عادل حساوری  رئیس راهنمایی و رانندگی میناب در خصوص جزئیات تصادف دانش آموز مینابی اظهار کرد: ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه (سوم مهرماه)، یک دانش‌آموز که از روستای حاجی خادمی به سمت مدرسه در شهر میناب با موتورسیکلت در حال حرکت بود، در بلوار آل محمد (ص) میناب بر اثر برخورد با تریلی جان خود را از دست داد.---

عادل حساوری افزود: بی‌توجهی در گردش‌به‌راست راننده تریلی علت تصادف است.

شایان ذکر است؛ برخورد موتورسیکلت با تریلی در جاده روستای حاجی خادمی شهرستان میناب رخ داده است./ موج


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دل نوشته یک معلم مینابی برای دانش آموزی که زیر چرخ های کامیون له شد

شنبه, 06 مهر 1398 22:33 خوانده شده: 828 دفعه

در همین زمینه بخوانید: