صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و پرورش :

" امروزه دانش آموزان ما فاقد تفکر اعتقادی و سواد رسانه‌ای هستند لذا با کوچکترین بهانه راه خشونت به کار می برند ؛ پژوهشی با کمک دانشجویان انجام دادیم و از دانش آموزان خواستیم مطالبات‌شان از مدرسه مورد نظر خود را بگویند... "

نگاه خصوصی سازی به آموزش عمومی راهگشا نیست البته با توجه به اینکه در آموزش عالی هم اشکالاتی وجود دارد نباید بیش از این آموزش و پرورش به سمت خصوصی سازی پیش رود/ در دولت تدبیر و امید پوشش تحصیلی پیش دبستانی از 38 به بیش از 60 درصد رسیده است. همچنین در دوره ابتدایی قصد داریم آموزش های ضمن خدمت را از شکل سنتی به شکل مخاطب‌محور تغییر دهیم/ در بین مطالبات ذکر شده مواردی شامل راحت بودن دانش آموزان دختر در فضای مدرسه بدون داشتن حجاب، حذف درس ریاضی، مختلط بودن دختر و پسر در مدرسه، داشتن سالن ورزشی، حذف کتاب درسی با جایگزینی رسانه های دیجیتال، افزایش زنگ تفریح، افزایش درک مدیر و معلم از دانش آموز، استفاده از لوازم آرایش و مجاز بودن استفاده از موبایل در مدرسه بیشترین درخواست را داشتند

گروه اخبار/

رضوان حکیم زاده و مطالبات دانش آموزان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش حرکت دستگاه تعلیم و تربیت به سمت خصوصی‌سازی را بیش از این راهگشا ندانست.

رضوان حکیم‌زاده امروز چهارشنبه 13 دی 96 در نشست شورای معاونان و مدیران آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: نگاه خصوصی سازی به آموزش عمومی راهگشا نیست البته با توجه به اینکه در آموزش عالی هم اشکالاتی وجود دارد نباید بیش از این آموزش و پرورش به سمت خصوصی سازی پیش رود.

وی افزود: بودجه و تخصیص آن نقش مهمی در زمینه تحول آموزش و پرورش خواهد داشت و هر زمان که این امر محقق شود شاهد تحول خواهیم بود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در پوشش تحصیلی دستاوردهای قابل قبولی داشتیم. در مورد اتباع خارجی بیش 550 هزار نفر دانش آموز را تحت پوشش قرار دادیم. در دوره دبستان و پیش دبستان هم روند پوشش تحصیلی قابل قبول بوده است.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید پوشش تحصیلی پیش دبستانی از 38 به بیش از 60 درصد رسیده است. همچنین در دوره ابتدایی قصد داریم آموزش های ضمن خدمت را از شکل سنتی به شکل مخاطب‌محور تغییر دهیم تا از این طریق آموزگاران با انتخاب موضوعات موردنظر خود تحت آموزش قرار گیرند.

حکیم زاده همچنین به عملکرد تحصیلی در مدارس کمتر برخوردار اشاره کرد و گفت: کیفیت آموزش‌ها بین مدارس مناطق کمتر برخوردار و مدارس با درجه برخورداری بالاتر افزایش یافته که باید برطرف شود.

وی بیان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده در دانش آموزان دختر و پسر، روند ترک تحصیل دختران بیش از پسران بوده است. البته در زمینه انگیزه تحصیلی، پسران انگیزه کمتری نسبت به پسران داشتند که باید مورد توجه قرار گیرد.

حکیم زاده اظهار کرد: امروزه دانش آموزان ما فاقد تفکر اعتقادی و سواد رسانه‌ای هستند لذا با کوچکترین بهانه راه خشونت به کار می برند که باید برای رفع این معضل سازوکاری برای انسجام اجتماعی در احیاء هویت اسلامی ایرانی ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: اخیرا پژوهشی با کمک دانشجویان انجام دادیم و از دانش آموزان خواستیم مطالبات‌شان از مدرسه مورد نظر خود را بگویند که در بین مطالبات ذکر شده مواردی شامل راحت بودن دانش آموزان دختر در فضای مدرسه بدون داشتن حجاب، حذف درس ریاضی، مختلط بودن دختر و پسر در مدرسه، داشتن سالن ورزشی، حذف کتاب درسی با جایگزینی رسانه های دیجیتال، افزایش زنگ تفریح، افزایش درک مدیر و معلم از دانش آموز، استفاده از لوازم آرایش و مجاز بودن استفاده از موبایل در مدرسه بیشترین درخواست را داشتند.

پانا

پایان پیام/

چهارشنبه, 13 دی 1396 ساعت 13:37 خوانده شده: 194 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
دانش آموز یازدهمی 1396/10/13 - 14:14
از کاغذ وکتاب ومعلم هرچیز که جنبه یاددادنی باشد متنفر شدیم مادروپدرمان از قصه های خاله مرجان ،ننه سرما وکوکب خانم وحسنک کجایی وشعر زیبای مادر شبها برگاهواره من بیدارنشست وخفتن آموخت /دستم بگرفت وپابه پا برد تاشیوه راه رفتن آموخت می گویند از خاطرات مدرسه ودبیرستان می گویندولی ما فقط کلاس خصوصی وتست را در ذهنمان داریم ماهیچ خاطره زیبایی از مدرسه نداریم تابا یا دآوری آن در دوران بعدی زندگی شادشویم ویا برای بچه هایمان تعریف کنیم آنان فیزیک وشیمی رایادشان نمی آید فقط اسمش راحفظند ولی مثلا داستان زیبای حسنک وزیر در کتاب فارسی چهارم دبیرستانشان را خوب به یاد دارند ،کتاب ادبیات ما اینقدر مارادردست انداز قلمروهای مختلف معنایی وزبانی و...انداخته است که درس زیبای زبان مادری را به کام ما تلخ کرده است زهی مولفین دانا وفهیم!!!!!این هنر نظام آموزشی آموزش وپرورش است که بهتر است کلمه پرورش آن حذف شود وبه جای آن آموزش تست زنی گذاشته شود
پاسخ + +2 -1 --
معلم تهرانی 1396/10/13 - 16:01
ریشه تمام مشکلات ما در آموزش و پرورش و در جامعه در روش تدریس معلمان هست. این کتاب (رایگان) دکتر حسینی رو که کارشناسی ارشد و مدرک دکتراشون رو در خارج از کشور بخاطر دفاع از اون گرفتند به تمامی همکاران در تمامی مقاطع معرفی کنید. این لینک رو در تمام گروهها و کانالها منتشر کنید:

http://drelt.ir/images/bookhoseini.pdf
پاسخ + +1 0 --
محمود 1396/10/14 - 20:52
سلام: در سال 59 ، فکر کردند که با تعطیلی دانشگاه ها و افزودن دروس تربیتی و معارفی مشکل حل می شود.
در حالی اگر انقلاب فرهنگی (نه در حد شعار) از ابتدایی شروع می شد و آموزش و اخلاق، هدف اصلی کشور بود...
اکنون شاهد اقتصاد، امنیت و اعتقادات پایدارتری بودیم.
این دانش آموزان تربیت شده همین نظام هستند...
درخواست عموم مردم هم به روزمره گی کشیده شده است. و از آنها این فریاد به ندرت شنیده می شود که:
باید به فرزندانمان آموزش واقعی بدهید...
چیزی که با تغییر نگاه و توجه به معلم درست می شود
در غیر این صورت حال ما و شاگردانمان همین خواهد بود...
پاسخ + 0 0 --
ی- ر - ....... 1396/10/25 - 12:31
سلام
خانوم حکیم زاده به نکات خوبی در مورد تفکر اعتقادی و سواد رسانه‌ای اشاره کردید اما زمانی برای رفع این معضل ساز و کاری برای انسجام اجتماعی در احیاء هویت اسلامی ایرانی ایجاد می شود که ظرفیت مدیر و ناظم و معاون پروشی و معلم مدرسه به حدی برسد که سوال پرسیدن دانش اموز را ملاک تهمت، حتی تهمت سیاسی و خیلی از مسائل دیگر قرار ندهند.
ارتقاء سطح سواد و روابط اجتماعی در دانش آموزان ابتدایی از اهمیت بالایی برخوردار که متاسفانه کمترین توجه به آن صورت گرفته و می گیرد.
البته معلمین و مدیران بسیار دلسوزی هم هستند که صادقانه زحمت می کشند که قابل احترام ویژه هستند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور