صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی مطرح کرد

مولاوردی : هنوز نظام آموزش و پرورش به جایگاه و محتوایی که مورد نظر است نرسیده و باید به این باور برسیم که از سنین پایه آموزش های لازم برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن حقوق شهروندی را در جامعه شروع شود

گروه اخبار/ دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی ساز و کار اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی را خط مشی دولت دوازدهم دانست و گفت: یکی از موضوعات مهم برای تحقق این کار، همکاری سه قوه است.

منشور حقوق شهروندی و آموزش و پرورش

 شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در همایش حقوق شهروندی و توسعه پایدار در سنندج اظهار کرد: آموزش و توانمندسازی در زمینه حقوق شهروندی از موضوعات مهم در جامعه است و دولت دوازدهم با توجه به برنامه ایی که رئیس جمهوری ارائه دادند یکی از اولویت ها توجه به تحقق و اجرایی این حقوق است.

وی افزود: در 100 سال اخیر این مطالبه را در جامعه خود داشته ایم ولی هنوز چالش های نظری و عملی برای تحقق این حقوق وجود دارد که با تلاش های انجام گرفته، مرحله اعلام و ابلاغ تمام شده و اکنون زمان اقدام و عمل است.

به گفته وی، در سراسر کشور انجمن ها و موسسات حقوقی در این راستا فعال شده و برنامه هایی ارائه داده اند و دولت برنامه 100 روزه ای دارد البته آموزش و ظرفیت سازی در خود منشور نیز مورد توجه قرار داده است.

مولاوردی تاکید کرد: در برنامه 100 روزه دولت و پس از تقسیم کار ملی در این زمینه باید از ظرفیت های در اختیار برای پیشبرد برنامه ها استفاده کرد و قدم های اساسی برای زمینه سازی تحقق مفاد منشور حقوق شهروندی برداریم.

وی یادآور شد: هنوز نظام آموزش و پرورش به جایگاه و محتوایی که مورد نظر است نرسیده و باید به این باور برسیم که از سنین پایه آموزش های لازم برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن حقوق شهروندی را در جامعه شروع شود.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی اضافه کرد: باید از ظرفیت های علمی، دینی و مذهبی، احزاب، رسانه ها و سازمان های مردم نهاد برای گسترش گفتمان حقوق شهروندی و اجرای منشور آن استفاده شود.

به گزارش «انتخاب»، منشور حقوق شهروندی 29 آذر سال 95 و در 29 ماده توسط رئیس جمهوری رونمایی شد.

در بندهای این منشور حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی، کرامت و برابری انسانی، آزادی و امنیت شهروندی، مشارکت در تعیین سرنوشت، اداره شایسته و حسن تدبیر، آزادی اندیشه و بیان، دسترسی به اطلاعات، دسترسی به فضای مجازی، حریم خصوصی، تشکل، تجمع و راهپیمایی، تابعیت، اقامت و آزادی رفت ‌و آمد، تشکیل و برخورداری از خانواده، برخورداری از دادخواهی عادلانه، اقتصاد شفاف و رقابتی، مسکن، مالکیت، اشتغال و کار شایسته، رفاه و تأمین اجتماعی، دسترسی و مشارکت فرهنگی، آموزش و پژوهش، محیط زیست سالم و توسعه پایدار و صلح، امنیت و اقتدار ملی مورد تأکید قرار گرفته است.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی روز پنجشنبه به منظور شرکت در همایش حقوق شهروندی و توسعه پایدار و نشست تخصصی زنان به استان کردستان سفر کرده است.

پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 14:50 خوانده شده: 364 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -3 --
معلم ... 1396/06/23 - 16:54
ضمن تشکر از خانم مولاوردی کاش تنها وزیر زن دولت 12 میتوانست ایشان برا ا.پ باشند
پاسخ + +8 -1 --
علی 1396/06/23 - 20:21
برو بابا، هر کی از راه میرسه درباره آموزش و پرورش حرف میزنه واسه تیتر روزنامه و سایت ها. دریغ از ذره ای عمل.
پاسخ + +2 -1 --
باز نشسسته 1396/06/23 - 22:57
خانم مولاوردی صبح وشبتان بخیر !!! سی واندی سال است که ما به اینها نرسیدیم حالا شما میخواهی شق القمر کنید . وقت بخیر به ما که نرسید برای فرزندانمان زیاد لازم نیست چون چیزی از دست تان بر نمی آید چه ها که آمدند وشکر های زیادی شکاندند ولی در عمل هیچ.
پاسخ + +1 0 --
چغندربگ 1396/06/24 - 00:10
نمیدانم این خانم مولاوردی این پیام را می خواند یا نه؟ خانم! تا باور و اعتقاد قلبی به نقش آوپ نباشد هیچ چیز درست نمیشود! آوپ به دست آدمهایی کاملا بیسواد و پرت!!!! و خودشیرین کن! و فسیل اداره میشود ، من به عنوان یک معلم با تجربه و عالم و دانشمند، حتما قوی تر و بهتر از شما و امثال شما، از شغلم متنفرم چون باعث شرمساری منه!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/06/24 - 01:12
واقعا همینطوره.فقط حرف و شعار و سخنرانی و دیگر هیچ.از صبح تا شب فقط همایش؛کنفرانس؛سخنرانی؛.....دریغ از ذره ای عمل.
پاسخ + +6 0 --
آموزگار 1396/06/24 - 09:20
سالیان سال است که کتاب درسی جدید چاپ می شود و خود معلّم،ماه ها کتاب ندارد.. .
دیگر توضیحی ندارم ..
عاقلان دانند ...
حتّی بعضی مسؤولین در بدیهیات فکر نمی کنند ...
پاسخ + +3 0 --
رضا 1396/06/26 - 21:28
دستیار جان نه خودت را مسخره کن نه ما را عزیزم سرت را مثل کبک کرده ای زیر برف و از محتوا حرف میزنی؟ به الله تعالی قسمت میدهم اگر حرفم ذره ای اشتباه است بیا اینجا و بگو من در جلوی ملت ایران عرض میکنم غلط کردم. دستیار عزیز یعنی تو میخواهی بگویی از کتابهای گام به گام و حل المسائل و هزار کوفت و زهر مار دیگه که با دادن رشوه به همین متولیان آموزش چاپ و در دسترس بینوایان دانش آموز قرار میگیرد بی اطلاعی؟ اگر بی اطلاعی که بد به حالت در مورد اموزش نظر نده و اگر با اطلاعی به رئیست که گویی رییس جمهور هم هست بگو برود ببیند کدام شیاطینی دارند اموزش 14 میلیون دانش اموز را ملوث میکنند. منتظر جوابت هستم اگر چه ساز مان بازرسی کل کشور داد میدود تا دم اینها را بچیند و کمیسیون اصل 90 مجلس هم گویی فرصت کرده بعد از عکس سلفی گرفتن با کفار یک نظری به اینمورد بکند!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور