صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" کمیته آموزشی کانون صنفی فرهنگیان استان آذربایجان شرقی مطرح می کند "

" آیا باید کنار بکشیم و غرق شدن فرزندانمان را در باتلاق این سیستم، نظاره گر باشیم؟ یا هنوز می توان به کور سوهایی امیدوار بود؟ "

کانون صنفی مستقل فرهنگیان استان آذربایجان شرقی و چالش های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم

 همان طور که استحضار دارید از علل مشارکت گسترده اکثر فرهنگیان معزز در انتخابات ریاست جمهوری اخیر و فعالیت قریب به اتفاق آنها به نفع دکتر روحانی، فارغ از دغدغه های کلی آنها در خصوص آینده کشور، در سه اصل زیر خلاصه می شد:

1- شایعه افزایش حتمی 21 درصدی به زیر حکم حقوق فرهنگیان 

2- در اولویت قرار گرفتن آموزش و پرورش در برنامه های دولت و سوق یافتن آن به "بحث حاکمیتی و دغدغه ملی" که در فرمایشات تبلیغاتی دوستان جلوه گر بود.

3-امید به سپردن سکان وزارت آموزش و پرورش به وزیری مقتدر و کاردان از جمله رییس ستاد فرهنگیان دکتر روحانی، جناب نجفی، و یا دیگر افراد "فراجناحی و تاثیر گذار در سطح ملی" ولی در کمال تاسف دیدیم که هیچ یک از سه مورد فوق محقق نشد:

مورد اول؛ شایعه و "فریبی انتخاباتی" بیش نبود. مورد دوم؛ متاسفانه نه تنها آموزش و پرورش در لیست اولویت های دولت قرار نگرفت بلکه جزء چالش ها و دغدغه های دولت نیز حساب نشد چه رسد به تلاش برای به اولویت کشاندن آن در حاکمیت. و اما مورد سوم؛ باز نه تنها مصدر وزارت از "حلقه بسته مدیران وزارت" که تا کنون امتحان خویش را پس داده اند خارج نشد، بلکه زحمات بی دریغ و پاک فرهنگیان عزیز، قربانی تبانی و تهدید و تطمیع مقامات عالی وزارت آموزش و پرورش و مدیران ارشد آنها در استان و نمایندگان محترم مجلس قرار گرفت. (وزارت متبوع مدیران کل را فرا خواند و به آنها اعلام کرد که اگر می خواهند همچنان ریاست خویش را حفظ نمایند بروند و از پتانسیل های خود و مدیران نواحی و مناطق شان برای جلب نظر نمایندگان شهرهای خود در گرفتن رای اعتماد به جناب بطحایی از هیچ کوششی دریغ نورزند) این لابی گری ها آن قدر موثر افتاد که رای جناب بطحایی که در اول احتمال رد اعتماد ایشان در مجلس خیلی محتمل تر بود، آمدند و از دکتر ظریف نیز رای اعتماد بیشتری کسب کردند(238 رای ایشان در مقابل 236 رای دکتر ظریف). با این اوصاف، آنچه که از نتایج انتخابات اخیر و خط مشی دولت دوازدهم عاید فرهنگیان مظلوم می شود ؛ "سرخوردگی و ناامیدی" از اصلاح و تحول اساسی در ساختار، کارکرد، اهداف قابل اجرا، کیفبت بخشی واقعی به نظام آموزشی و وضعیت"بد معیشتی" فرهنگیان است.

 آموزش و پرورش در لیست اولویت های دولت قرار نگرفت بلکه جزء چالش ها و دغدغه های دولت نیز حساب نشد چه رسد به تلاش برای به اولویت کشاندن آن در حاکمیت  اکنون سوال این است: 

حال که تمام امیدهای ما از فعل و انفعالات رییس جمهور محترم و نمایندگان گرامی به یاس مبدل شده است، برای نجات آموزش و پرورش از وضع کنونی آن که فرد فردمان آن را بالعینه شاهدش هستیم، تکلیف چیست و راهکار در کجاست؟

آیا باید کنار بکشیم و غرق شدن فرزندانمان را در باتلاق این سیستم، نظاره گر باشیم؟ یا هنوز می توان به کور سوهایی امیدوار بود؟

لطفا نظرات ارزنده خود را با ما در میان بگذارید.  (لازم به یادآوری است که کمیته آموزشی کانون صنفی فرهنگیان استان ضمن به اشتراک گذاشتن نظرات و نوشته های ارزشمند شما عزیزان در گروههای مجازی و حقیقی، از بهترین راهکارهای قابل تحقق همکاران زحمتکش، در حد مطلوب و شایسته تقدیر به عمل خواهد آورد)

لطفا و در صورت تمایل برای شرکت در این فراخوان، نوشته هایتان به پست تلگرامی دبیر کمیته، به شماره 09141008851 و یا به ایمیل زیر ارسال فرمایید. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 

با سپاس

کمیته آموزشی کانون صنفی مستقل فرهنگیان استان آذربایجان شرقی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 16:30 خوانده شده: 320 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
كلهر 1396/06/13 - 17:05
سلام
آموزش و پرورش به شيوه امروزين و مطابق با تغييرات
از اولويت هاي نظام ديني نيست. شما براساس رهنمودهاي
حوزه علميه هدف گذاري كنيد، مثلا به جاي " ايجاد شرايط لازم
براي خلاقيت" بنويسيد " ايجاد شرايط لازم براي بندگي ... بر اساس احاديث" ان وقت ببنيد. بيشتر از مدافعان حرم
به اموزش و پرورش بها مي دهند يا نه!!
پاسخ + +10 -2 --
معلم 1396/06/13 - 17:27
کانون صنفی شما قبل انتخابات کجا بود؟؟؟

ما شما را نماینده خود نمی دانیم
پاسخ + +3 0 --
علی ش 1396/06/13 - 19:42
امان از آزموده را مجدد آزمودن...
آنهم از سوی کسانی که سطح سواد بالایی در جامعه دارن... یعنی معلمان

دوستان عزیز روحانی خوش بزید(زندگی کنید)
پاسخ + +4 -2 --
سقز -کرد 1396/06/13 - 21:42
تبریزی ها
اولش که همه را خر کردید به نام صنفتان و .......
چی شده ؟؟؟؟
از پست و مقام سهمتان را ندادن افتادین به جان معلمان تا انها را دوباره بازیگر و باریچه اهداف دیگرتان کنید
پاسخ + +2 0 --
مهدی محمدی 1396/06/14 - 05:04
به خدا قسم من معلم نمیدانم راه چیست و مقصود کجاست به خدا قسم من معلم بعضی موضوعات و مفاهیم کتب را که تدریس میکنم بلد نیستم به خدا قسم من معلم نمیدانم چرا و چگونه باید فرم الف کارنامه توصیفی را پر کرد به خدا قسم من دلم لک زده برای حضور در جمع معلمان از بس مرا در روستایی دور افتاده تنها گذاشته اید به خدا قسم من معلم نمیدانم چطور تراز مالی مدرسه را تنظیم کنم به خدا قسم من معلم نمیدانم معیار انتخاب مدیران مدارس چگونه است به خدا قسم من نمیدانم چگونه با بخش اداری این خراب شده ارتباط بر قرار کنم که مرا راهنمایی کنند ( البته مجانی )
به خدا قسم من منظور و مفهوم و چرایی این همه بخشنامه را نمیدانم به خدا قسم من نمیدانم اگر دانش آموزی غیبت کرد و تا صبح نظاره گر طریقه مصرف مواد مخدر پدرش بود چگونه باید رفتار کرد به خدا قسم نمیدانم با دانش آموزی صبحانه نخورد چه باید کرد به خدا قسم من نمیدانم بانک سوالات امتحانی آموزش پروش کجاست به خدا قسم من معلم نمیدانم چگونه باید سوال امتحانی طرح کرد به خدا قسم من معلم از روزی که استخدام شده ام معلم پرورشی ندیده ام یعنی شخصی را بشناسم که معلم پرورشی باشد
پاسخ + +2 0 --
مهدی محمدی 1396/06/14 - 05:07
اما می گویند به وفور در آموزش پرورش یافت میشود به خدا قسم من معلم نمیدانم چگونه باید با سامانه های آموزش پرورش آشنا شد به خدا قسم من معلم نمیدانم چرا وقتی سامانه های این خراب شده را جستجو میکنم سر از خبر پو در می آودم به خدا قسم من چرایی این همه سامانه را نمی دانم به خدا قسم من نمی دانم که چرا باید کتاب ارزش یابی توصیفی پایانی را بخرم به خدا قسم من معلم نمی دانم نمی دانم نمیییییییییی
ننگ بر شما فرهنگیان که با من تازه کار چه کرده اید نمی دانم چرا میراث شما به من این قدر باید کلاف سر در گم باشد به خدا قسم نمی دانم با چه رویی بگوییم حقوقم کم است از بس شما بر پیکر این نظام زخم زدید
امیدوارم قانع شده باشید که تا مرا توانمند نکنید لیاقتم بیش از این نخواهد بود
پاسخ + +4 0 --
مهرپور 1396/06/14 - 15:02
کانون صنفی،آیا این همه دقت مسافرت رفته بودید یا خواب بودید؟در انتخابات مختلف همکاران مقاله های بسیاری نوشتند،شماها کجا بودید که الان پیدایتان شده؟حداقل در زمان رای اعتماد به وزیر،یک نظری می نوشتید.
از اول هم گفته ام که این کانون های صنفی به هیچ دردی نمی خورند.
پاسخ + 0 0 --
روح الله 1396/06/14 - 21:57
هیچ راهکاری ندارم. گور بابای آپ و فرزندان این مملکت خراب شده پر از ....
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/06/21 - 00:22
هیچ امیدی نیست تمام سلولها سرطانی شدند!!! الآن مسابقه در دادن پست به آدمهای بی لیاقته! افرادی کاملا ناشایست و کاملا پشت و رو ! همه جا جولان میدن!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور