صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" می خواهیم قدرت خرید معلمان به زمان دولت اصلاحات بازگردد "

در نشست روز چهارشنبه فرهنگیان زنجان چه گذشت ؟

گزارش نشست روز چهارشنبه فرهنگیان زنجان

 عصر روز چهارشنبه فرهنگیان زنجان برای بازخوانی مطالبات‌شان از دولت تدبیر و امید در سالن همایش جهاد کشاورزی استان زنجان جمع شده بودند تا شاید امیدی که به وعده‌های حسن روحانی بسته بودند را عملیاتی ببینند اما در این جلسه حواشی بیشتر از هر چیز دیگر خودنمایی می‌کرد.

علاوه بر اینکه جلسه با تاخیر آغاز شد، حضور نیافتن مسئولانی از وزارت آموزش و پرورش و حتی مسئولان استانی صدای رئیس کانون صنفی فرهنگیان استان زنجان که از اصلاح طلبان استان و حامیان دولت محسوب می‌شود را هم درآورد تا اینکه در ابتدای سخنرانی‌اش گفت: قرار بود در این جلسه مسئولانی از وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی حضور داشته و برای ما شادباش بدهند و ما نیز با آنها درد دل کنیم اما خودمان می‌گوییم و خودمان می‌شنویم.

چند نفر از فرهنگیان نیز به نمایندگی از حضار پشت تریبون رفتند که بیشتر با تعریف و تمجید از دولت مستقر و سیاه‌نمایی دوران گذشته همراه بود تا اینکه این تعریف و تمجیدها صدای فرهنگیان را درآورد که خطاب به سخنرانان می‌گفتند ما برای شعر گفتن و تعریف کردن اینجا نیامدیم، یکی از همین سخنرانان که از شهرستان ماهنشان بود به پایین‌ آمدن قدرت خرید فرهنگیان اشاره کرد و خواستار این بود که قدرت خرید به همان دوران اصلاحات برگردد چرا که معتقد بود در آن زمان با حقوق یک ماهش می‌توانست چهار سکه بخرد که اکنون این موضوع امکان‌پذیر نیست.

از جمله حواشی این همایش اعتراض یکی از حاضرین که خود را از اصلاح‌طلبان و دانشجویان ستاره‌دار زمان دولت هاشمی رفسنجانی معرفی می‌کرد، بود. این شخص بارها از برگزار کنندگان جلسه درخواست سخن گفتن در پشت تریبون را داشت اما این اجازه به وی داده نشد تا اینکه بعد از اعتراض به نحوه برگزاری مورد برخورد فیزیکی نیز قرار گرفت.

این شخص هنگامی که داشت از طرف عده‌ای به خارج از سالن هدایت می‌شد این جمله را خطاب به مجری برنامه که از فرهنگیان اصلاح‌طلب زنجان است، می‌گفت «شما از رسوایی یک گفتمان منطقی هراس دارید» برگزارکنندگان این همایش نتوانستند این فرد را از سالن بیرون کنند.

وقتی امامعلی دادخواه رئیس کانون صنفی فرهنگیان استان زنجان به سخنرانی می‌پرداخت نامی از این شخص معترض که گویا زمانی شاگرد دادخواه بوده در پشت تریبون برد که دوباره صدای وی را درآورد که خطاب به رئیس کانون صنفی فرهنگیان استان زنجان می‌گفت: با من برخورد فیزیکی شده کاری که حتی در مجلس اصولگرایان با من نمی‌شود اما در مجلس اصلاح‌طلبان این کار را کردند.

بعد از این اعتراضات، سخنان دادخواه نیز با حاشیه‌هایی همراه بود که سبب شد مشاور وزیر ورزش به آنها واکنش نشان دهد، دادخواه که خود از اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار استان زنجان است بارها به وضعیت نامطلوب فرهنگیان، معیشت و دیگر مشکلات‌شان اشاره کرد، او با کنایه به دولت و نجومی‌بگیران با اینکه حقوق دریافتی خود را دو میلیون عنوان کرد اما خود را یک نجومی‌بگیر خواند تا شاید مظلومیت فرهنگیان را نشان دهد، فیشهای نجومی در دولت یازدهم منتشر شد که اعتراضاتی را در جامعه دربرداشت.

اما همه سخنان دادخواه به اینجا ختم نشد، وی به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: والله آن صندوق و پولهایی که با این وضعیت از فرهنگیان گرفتند از پول صغیر نیز حرام‌تر است، دوستانی که میلیارد میلیارد وام دادند و بعد سرپوش گذاشتند و شفاف‌سازی نکردند، از وزارتخانه می‌خواهیم این موضوع را در رسانه‌ها برای عموم شفاف‌سازی کنند.

دادخواه در کنار این حرفها دولتهای نهم و دهم را نیز از سخنان تندش بی‌نصیب نگذاشت با این توصیف که فضا در دولتهای نهم و دهم امنیتی بود خطاب به دولت روحانی نیز گفت: از دولت می‌خواهیم نگرش امنیتی‌اش را از کانونهای صنفی بردارد.

از میان سخنان دادخواه گویا آن بخش از اعتراضاتی که نسبت به معیشت و وضعیت اقتصادی معلمان بود به مذاق مشاور وزیر ورزش خوش نیامده بود، خرم خطاب به دادخواه گفت که به سخنان مهمی اشاره شد اما بنده نقدهای به این حرفها دارم.

خرم حتی گریزی نیز به جلسه برخی اصلاح طلبان در مورد انتخاب بطحایی برای وزرات آموزش و پرورش داشت که گویا برخی از آنها با سهم‌خواهی بطحایی را اصلاح‌طلب نمی‌دانستند و به همین دلیل با این انتخاب مخالف بودند.

وی در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: در این جلسه مسائل ریزی مطرح شد، بنده سال ۸۴ یک سال در اختیار کارگزینی بودم اما یکبار اعتراض نکردم و باید گفت که خویشتن‌داری در مسائل خیلی مهم است و برای رسیدن به اهداف باید خویشتن‌دار بود که در این حین تعدادی از فرهنگیان به این سخنان واکنش نشان دادند و گفتند: خویشتن داری جای خود اما مامطالبات‌مان را بیان می‌کنیم.

در حالی که کم کم صدای اعتراض فرهنگیان در مورد بیان مطالباتشان بلند می‌شد مشاور وزیر ورزش سخنرانی خود را نیمه تمام رها کرد و حاضر به شنیدن انتقادات نشد.

بعد از این نوبت به فریدون احمدی نماینده اصولگرای زنجان و طارم در مجلس رسید، او در ابتدا با ارائه گزارشی از وضعیت نامطلوب اقتصادی سیستم اداری کشور را ناکارآمد توصیف کرد.

وی برخلاف خرم و مسئولان برگزاری مراسم به کسانی که قصد صحبت کردن داشتند اجازه حرف زدن داد و حتی معترضی که مورد برخورد فیزیکی قرار گرفته بود نیز اجازه صحبت پیدا کرد.

این معترض با تمجید برخورد مناسب این نماینده به مسئولان برگزاری مراسم گفت: دانشجوی ستاره‌دار سال ۶۹ هستم و در زمان احمدی‌نژاد هم تعلیق شدم اما یک نماینده اصولگرا به من اجازه صحبت کردن داد اما شما اصلاح‌طلبان این کار را نکردید، برای اینکه به این جلسه نیایم از طرف برخی که در جلو نشسته‌اند تهدید شده بودم.

فریدون احمدی نیز با اینکه بارها خود را اصولگرا معرفی کرد اما گلایه‌ای از برخورد اصولگرایان با خودش در استان زنجان داشت، وی همچنین تاکید کرد که احزاب باید به صورت واقعی در کشور شکل گیرد.

احمدی با تصریح اینکه اگر احزاب شکل گیرد یک شخص نمی‌تواند بدون پشتوانه سیاسی یک شبه رئیس جمهور شود، گفت: وقتی شخصی یک شبه رئیس جمهور شد یک عده شنگول و منگول را دور خود جمع خواهد کرد.

گرچه حواشی این جلسه برای خوانندگان جذاب به نظر برسد اما از نکات تاسف برانگیز به حاشیه رفتن مطالبات به حق فرهنگیان بود، فرهنگیانی که در همین استان زنجان سالهاست برای یک خانه آپارتمانی به این در و آن در می‌زنند اما پروژه پرغصه آنها هنوز هم تکمیل نشده است.

منبع : موج رسا

یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 09:01 خوانده شده: 610 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -4 --
معلم ايراني 1396/06/12 - 09:39
حقيقتا بايد براي ما آموزش و پرورشيها كلاس اقتصاد بگذارند: برادر عزيز
"در آن زمان با حقوق یک ماهش می‌توانست چهار سکه بخرد"
افزايش جهاني قيمت طلا در طول 10 سال اخير را از اين سهم كم كن تا ببيني كه اين معادله شما هيچ نشاني از وضعيت مناسب معلمين در آن سالها نمي ماند.
پاسخ + 0 0 --
م 1396/06/13 - 04:52
آن زمان وضعیت بهتر بود همه میدانند
پاسخ + +10 0 --
معلم 1396/06/12 - 10:13
باید.... یک تجمع اعتراضی شکل داد

نوشتن و گفتن بیفایده است
پاسخ + +10 0 --
خادم 1396/06/12 - 11:22
بطحایی .... آن نشاطی را در آغاز سال تحصییلی ببرد که بعد از یک سال چندرغاز حق التدریس راما را ندادید تا دوا درمان فرزندم را انجام دهم خدا از شما ها نگذرد به حق پنج تن!!!!!!!! .
.
پاسخ + +12 0 --
معلم ... 1396/06/12 - 13:24
انشاا...اتحاد همه معلمان برا رسیدن ب معیشت منزلت مناسب و...
پاسخ + +4 -4 --
معلم 1396/06/12 - 22:01
خیلی عذر می خواهم از مظهر همکاران گرانقدر ، به قول معروف: خلایق هر چه لایق .
پاسخ + +8 0 --
فرهنگی 1396/06/12 - 22:04
باید کاری کنیم بطحایی مجبور به استعفا بشه این آقا لیاقت مدیریت مدارس را هم نداره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/13 - 04:54
مشکل فرد نیست این مشکلات معلمان سیستماتیک اجرایی میشود
پاسخ + +6 0 --
معلم 1396/06/13 - 01:13
باید همه ی معلمان متحد بشن و باهم یک اعتراض دسته جمعی انجام بدن تا تغییری ایجاد بشه
پاسخ + +3 0 --
چغندربگ 1396/06/13 - 10:52
تا معلمان حول " صنف " متحد نشوند( نه حول سیاست و باندهای قدرت) کار پیش نمیرود! یک صنف یک تشکل با یک مانیفست! چون در این صورت دیگر چند شعبه نمی شویم و زورمان زیاد می شود! و نمی توانند از ما سوءاستفاده بکنند! اول التماس کنند که بیا رای بده و بعد بگن اگه ناراحتی برو همین که هست!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/06/18 - 23:01
سلام دوستان بجای گله و شکایت به کشور همسایه مان نگاه کنیم یک اسراییل دیگه بیخ گوشمون داره ایجاد میشه کشور کردستان بیاین پول جمع کنیم مرز بتنی با این کشور جعلی جدید درست کنیم .
پاسخ + 0 0 --
اوس تقی بازنشسته 1396/08/26 - 18:28
مشکل ما فرهنگیان همین است فقدان وحدت رویه درگفتمان وفقدان ظرفیت برخورد با مشکلات وزود ازکوره درمیریم وفراموشکارهم هستیم . ثانیا نداشتن یک تشکیلات منسجم برای مطرح کردن گرفتاریهای اقتصادی وفرهنگی درزمان مناسب وتصمیم گیری . ماحتی تجربه چگونگی طرح درخواستها ومشکلاتمان را با متولیان رانداریم . من همیشه ناظربوده ام زمانی که با مسولین جلسه ای تشکیل شده ازمدار طرح حقایق ومشکلاتمان خارج شده و عده ای هیاهو راه انداخته وطرح مسایل واقعی را فراموش کرده وجلسه تمام شده بدون نتیجه گیریهای مناسب .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور