صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

در پنجمین کنگره کانون تربیت اسلامی مطرح شد

بطحایی : سند تحول کلی‌گویی نکرده و راهکارهای عملیاتی پیش‌بینی کرده است ؛ به عنوان یکی از متهمان باید بگویم سند تحول قابلیت اجرا دارد و با همراهی کارکنان آموزش و پرورش می‌توانیم آن را اجرایی کنیم ؛بنده منتسب به رویکرد اصلاح‌طلبی با گرایش اعتدال هستم

گروه اخبار/ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طراحی ساز و کارهایی برای استفاده از ظرفیت تشکل های فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش از مسیر فعلی به منزل مقصود نمی رسد.

محمد بطحایی و سند تحول بنیادین و کنگره کانون تربیت اسلامی

سید محمد بطحایی در پنجمین کنگره بزرگ فرهنگیان سراسر کشور و پنجمین کنگره دو سالانه کانون تربیت اسلامی اظهار کرد: آموزش و پرورش امروز ما با وجود تمام تلاش هایی که در گذشته صورت گرفته است همچنان از برخی مشکلات رنج می برد که در متن و محتوای برنامه است و مقام معظم رهبری در جلسات با مسولان آموزش و پرورش اشاراتی به آن داشتند.

وی افزود: مدیران ارشد کشور از جمله رییس جمهور نسبت به برنامه‌های آموزشی و پرورشی در مدارس انتقاداتی دارند به عنوان مثال می‌گویند برنامه‌های آموزش و پرورش بیش از اندازه بر محفوظات تکیه دارد که پس از فارغ‌التحصیلی فراموش می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بچه‌ها وقتی از مدرسه بیرون می‌آیند ممکن است شاگرد اول باشند اما از حل بدیهی‌ترین مسائل زندگی ناتوان هستند و تهدیدات را نمی‌شناسند.

معتقدم بخشی از مشکلات آموزش و پرورش ناشی از محتوای متن و برنامه و بخشی به دلیل مدیریت آموزش و پرورش است که در دوران آقای علی احمدی اقداماتی برای آن انجام شد.

بطحایی بیان کرد: بنده 35 سال فعالیتم را در آموزش و پرورش گذرانده‌ام و امروز می‌گویم این وزارتخانه از مسیری که تا به امروز آن را مدیریت کردیم به منزل مقصود نمی‌رسد، در 9 ماهی که در سازمان مدیریت بودم اسناد مختلفی از سازمان‌ها را مشاهده کردم اما سند تحول کلی‌گویی نکرده و راهکارهای عملیاتی پیش‌بینی کرده است.

این سند امروز پیش روی ماست و بنده به عنوان یکی از متهمان باید بگویم سند تحول قابلیت اجرا دارد و با همراهی کارکنان آموزش و پرورش می‌توانیم آن را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تحولات را باید در این دو جنبه با شتاب بیشتری پیگیری کرد. آموزش و پرورش بسیار متمرکز و درجه پیچیدگی و رسمیت آن بسیار بالاست و تا زمانی که شاخص‌ها اینگونه باشند بهره‌وری در همین حد خواهد بود.

امروز بیش از هر زمان دیگری آموزش و پرورش نیاز به گفتمان ملی دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: درست است که بنده منتسب به رویکرد اصلاح‌طلبی با گرایش اعتدال هستم اما امروز مصالح آموزش و پرورش اصولگرا و اصلاح طلب نمی‌شناسد و پرفروغ بودن کشور به کیفیت آموزش و پرورش بستگی دارد و آموزش و پرورش فراوانترین موضوعی است که رهبر انقلاب به آن تاکید دارند.

بطحایی بیان کرد: در حال طراحی سازوکارهایی هستیم که تشکل های فرهنگیان برای برون رفت از مسائل و مشکلات همفکری کنند و امیدواریم کاری که آغاز کردیم منجر به تهیه یک پیش‌نویس شود و آن را با تشکل ها در میان بگذاریم تا از پتانسیل عظیم فرهنگیان برای حل مسائل آموزش و پرورش استفاده کنیم. ( تسنیم )

انتهای پیام/

پنج شنبه, 02 شهریور 1396 ساعت 22:05 خوانده شده: 941 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +29 -1 --
شهاب 1396/06/02 - 22:32
ا.پ فعلی محصول کارشما ومدیرانی است که اطراف شما را گرفته اندشما که به فرموده ی خودتان متهم به ایجاد وضعیت کنونی هستید چگونه با کدام بودجه وچه سازوکاری ودرجه مدتی وبه چه میزان می خواهید سند تحول را اجرایی کنیدکلی گویی یعنی شعار برنامه ی عملیاتی باید حاوی عددورقم باشد
پاسخ + 0 0 --
معلم... 1396/06/02 - 23:29
موافقم کجا رفت شعارهای جذاب پارلمان فرهنگیان بانک فرهنگیان انجمن صنفی فراگیر فرهنگیان سازمان نظام معلمی و..
پاسخ + +4 0 --
معلم منتظر 1396/06/02 - 23:07
جان عزبزت جناب وزیر به درد دل این معوقات حق التدریس معلمان رسمی برس فعلا بیکسال از زمان پرداختش گذشته بعد برو سر سند بنیادین
پاسخ + +4 0 --
منوچهر 1396/06/02 - 23:14
سخنان ایشان کل گویی است .به گفته های ایشان هیچ امیدی نداشته باشید .ایشان بدهکار هستند و در طول مدیریتش باید بدهی خود را به گروه ها و افراد بپردازد.مثل فانی که مدیر کل بوشهر را فروخت
پاسخ + +7 0 --
سالار 1396/06/02 - 23:43
جناب آقای بطحایی وزیر محترم : باسلام.در سند تحول بنیادین به استفاده از نیروی انسانی متخصص تاکید شده است.در حالیکه معلمان سایر مقاطع به اجبار در این مقطع تدریس می کنند. شما چه پاسخی دارید؟آیا در این سند به رضایت شغلی معلمان و مدارک تحصیلی آنان در ارتباط با تدریس شان هیچ اشاره ای نشده است؟آیا شما حاضر هستید فرزندتان در کلاس درس من که بالاجبار از مقطع دبیرستان به ابتدایی آمد ه ام بنشیند؟من خودم که به فرزندم چنین اجاز ه ای را نخواهم داد.جواب طفل معصوم هایی هم که در کلاس درس من حاضر میشوند را هم شما وامثال شما بدهید.همچنین آیا در این سند به ارتقائ سطح معیشت معلمان در جهت ازبین بردن فرق که همه از آن نالانیم هیچ اشار ه ای نشده است؟تمنا می کنم ژرف نگر باشید.
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1396/06/03 - 12:42
وزیرجون بیا تغییر سیستم بدیم هم کلاس داره هم جواب میده از 633به 543
پاسخ + +5 0 --
بلال 1396/06/02 - 23:49
جناب وزیر کلی گویی و فلسفه بافی کافیست تا وقتی اقتصاد آموزش و پرورش فعال نشه و صندوق ذخیره مورد هجوم غارتگران بگیره نه از تحول خبری هست نه از بهبود وضعیت فرهنگیان مظلوم فقط بدانید که معلم که در مناطق روستایی خدمت میکنه نصف حقوقش رو باید صرف هزینه رفت و آمد کنه. تا چشم به هم میزنی ۲۰ سال خدمت شدی و جوانی خود را فدا کردی و مستاجر دانش آموزانی هستی که تربیت کرده و باید راننده آژانس بشی تا سوم زن و بچه به نان و ماستی سیر شود .
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1396/06/03 - 00:04
جناب بطحایی شما لطف کن معوقات فرهنگیان رو بده تحول پیش کش ؟! گوش فرهنگیان از وعده های سر خرمن پر است ، وقتی شما سالی ۷ هزار میلیارد کسری بودجه داری صحبت از تحول بیشتر شبیه جوک است، مرد حسابی شما تا ۵ سال آینده ۴۰۰ هزار خروجی دارین معنی این حرف یعنی چه ؟؟! متاسفانه ۳۰ سال آموزش و پرورش رو به امان خدا رها کردند ،
پاسخ + +5 0 --
روزبه 1396/06/03 - 00:15
گمان نکم فلانی
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1396/06/03 - 02:59
شما اگه هنری داری تبعیض در پرداخت بین کارکنان دولت و معلمان رو از بین بیر افزایش پیشکش ، ۱۵ ماه تاخیر در پرداخت حق امتحانات ، برای همکارانی که برای دقیقه دقیقه اش زحمت می کشن ظلم نیست ؟! جناب بطحایی کارکنان بعضی از نهادها به اندازه حقوق معلمان فقط اضافه کار نکرده میگیرند در صورتی که ۲ ساعت در ماه بازدهی ندارند ؟؟
پاسخ + +5 0 --
معلم... 1396/06/03 - 05:43
ما منتظریم با جدیت و علاقه دست خود را برا تاسیس سازمان نظام معلمی نظام هماهنگ و رتبه بندی عادلانه بیمه تکمیلی طلایی ونه برنزی اصلاح عادلانه نقل و انتقال واعزام بخارج امکان ادامه تحصیل معلمان ودبیران لیسانس در مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان بخصوص در علوم پایه معلم محور مدرسه شدن و نه دانش اموز محوری امکان انتخاب مدیران مدارس و حتی میانی از سوی معلمان و...دست خود را بسوی فرهنگیان دراز کنید.
پاسخ + +2 0 --
كلهر 1396/06/03 - 06:51
سلام
وقتي كسي سه اولويت
١- اجراي سند تحول بنيادي
٢- تدين و اخلاق دانش اموزان
٣- معيشت شاغلين و بازنشستگان
مي شود اولويتش، نشان مي دهد كه با وجود ٣٥ سال سابقه كار در اموزش و پرورش، آشنايي كافي با قاعده هرم اموزش و پرورش ندارد.
ندارد.
كلي و مبهم، بودجه و امكانات، منابع انساني كار امد براي اجراي ستد
سه موضوع اساسي است.
عملياتي كردن
تامين منابع مالي
شناسايي و كار گماري افراد متخصص( اگر نمايندگان بگذارند)
هرسه ساحت دشوار است. خدا كمك كند فقط اندكي معيشت معلمان رونق بيايد و بقيه ....
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/06/03 - 08:25
باور کنید این وزارت خونه بثون وزیر باشه بهتره
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/06/03 - 12:25
حسنت کاش بدون وزیر بدون مدیر کل استان بدون رئیس اداره قول میدم آب از آب تکان نخوره.......
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته 1396/06/03 - 13:09
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: در صندوق ذخیره فرهنگیان حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان وام داده شده که نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان آن مشکوک‌الوصول است، یعنی معلوم نیست که این وام برگشت داده شود، زیرا ضمانت‌های لازم برای برگشت این وام‌ها وجود ندارد و بعضاً وام به کسانی داده شده که شایستگی لازم را نداشته‌اند. در این ماجرا چند صد میلیارد تومان به یک کارتن‌خواب وام داده‌اند که مدارک آن موجود است و به‌ زودی آن را اعلام می‌کنیم./فارس
پاسخ + +2 0 --
رضایی.ر 1396/06/03 - 16:49
جناب وزیر محترم باسلام.وقتی برنامه حضرتعالی در مجلس را دیدم ومشاغل شما را. مشخص بود که نویسنده از سند تحول رونویسی کرد تا بدانجا که در همکاری با مجلس از کلمه نطام متد بجای قانون مند استفاده کردید وحتی مورد اعتراض واقع شد چون کلمه نظام مند ترجیع بند سند تحول بود مثل تربیت اسلامی مثل انقلابی گرچه بنظر میرسد نقد سند نانوشته ممنوع است نمیدانم چرا ولی وقتی خواندم متاسف شدم در این سند طولانی نامی از ایرا ن برده نشد و از تاریخش .بله در جاهای مثل همین تربیت اسلامی که ایرانی اسلامی اش کردید. انچه بنده از این نگارش فهمیده بودم توبه نامه ای از گذسته بود انگار در 40سال گذشته در این مسیر نبودیم تازه با این سند قرار است که دانش اموزی متربی به تربیت اسلام که ولایتمدار ومجاهدوانقلابی ومنتظر واقعی در حیات طیبه زیست نماید واماده ورود به نظام مهدوی.باشد. وزیر محترم مرد مومن 40سال با همینتفکر کار کردیم واموزش دادیم و بچه ها پدر سدند وخود به تبریت فرزندانشان پرداختند همان چیزی که شما در سند اموزش غ رسمی خواندی حرف زیاد است ولی گوش شنوایی ندیدیم تا سطر بسطر سند را برایتان نقد وارسال نماییم
پاسخ + +2 0 --
رضایی.ر 1396/06/03 - 17:23
ادامه....
جناب وزیر این یند در نهایت کلی کویی است البته منظورم به بخش اداری اش که باید زیر نظامهای مربوطه ایجادشود نیست منظورمم در امر اموزش وتدوین کتب درسس واستفاده از نهادهای برون سازمانیست که نقش بیشتری از ا پ دارند واقعا با در نظر گرفتن وجدان وشرف معلمیت به خودت پاسخ بده که چند بار خواندی یا شنیدی که امور تربیتی به این نحو نه تنها موثر نیست بلکه اثر معکوس دارد وچه انگها که به گویندگانش نزدند.وتازه شما این نقش را نه بصورت علنی و واقعی به حوزه ها در امر کمک ومشورت احاله کردید مخلفتی ندارم ولی ایکاش این وظیفه بتمامه به انان سمرده شود البته پاسخگو هم باسند چون در 40سال گذشته هم در دست انان بود. البته مکلاهایشان ولی امروز نمیخواهند زیر بار مسولیتشان بروند .مگر همه حرف یند توبه نامه از گذشته نیست مگر همه حرف سند این نیست که علوم انسانی بدرستی اموزش داده نشد.بله.ولی غافل از اینکه افراط نایجه ای جز این نداست.مگر نویسنده کتب ع اجتماعی هن حداد نبود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور