صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نامه ی جمعی از فعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به سرپرست دانشگاه "

آقای دکتر مهرمحمدی ! دانشجو باید " مطالبه گر " باشد ؛ چقدر در تحقق فضای " مطالبه گری " موفق بوده اید ؟

گروه استان ها و شهرستان ها/ جمعی ازفعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه ای که به خطاب به سرپرست این دانشگاه نوشته و برای صدای معلم ارسال کرده اند خواهان توجه به مطالبات قانونی و نیز احترام به فضای " آزادی بیان " در این دانشگاه گردیده اند .

متن کامل این نامه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است  به شرح زیر است

« دانشگاه فرهنگیان » که در بدو تأسیس قرار بود نور چشم و عزیز دردانه آموزش و پرورش شود این روزها در کوران بی تفاوتی ها و سیاسی کاری ها به بیماری بدحال مبدل شده که اگر تیم درمانی متخصص و دلسوزی بر بالینش حاضرنشود دارفانی را وداع خواهد گفت/ گرچه دانشگاه فرهنگیان ازحیث کیفیت آموزشی و رفاهی و دیگر جهات از بسیاری از دانشگاه های کشور عقب مانده است ولی آنچه که ما را به نگارش این نامه واداشت بی احترامی های مکرر برخی  پرسنل این دانشگاه نسبت به دانشجو - معلمان است/ روی صحبت ما آن دسته افرادی است که مثل آب خوردن شخصیت معلمان آینده را زیر پا له می کنند و فراموش کرده اند که فلسفه وجودی همه میزها و منصب های این دانشگاه دانشجو- معلمان عزیز هستند/ در این دانشگاه گویا همه افراد از آشپز و نگهبان گرفته تا مدیران ارشد مجوز توهین به دانشجو - معلمان را دارند و اگر دانشجو معلمی هم بخواهد ازخود دفاع کند با تهدیدهای گزینشی مواجه می شود/ اگر این ادعا راقبول ندارید گروهی را خارج از دانشگاه فرهنگیان مأمور کنید تا میزان رضایت دانشجو- معلمان از رفتار و اخلاق پرسنل و تکریم ارباب رجوع را درخلال پرسشنامه درتمام پردیس های کشور بررسی کنند/ در دانشگاه فرهنگیان که دانشجویانش قرار است کسوت معلمی برتن کنند نه تنها مطالبه گری و انتقاد محلی ازاعراب ندارد بلکه به طرق مختلف دانشجویان این دانشگاه مورد هتاکی و تندخویی قرارمی گیرند

وضعیت دانشگاه فرهنگیان و میزان مطالبه گری دانشجو معلمان

جناب آقای دکتر مهرمحمدی
سرپرست محترم دانشگاه فرهنگیان

باعرض سلام و احترام٬
« دانشگاه فرهنگیان » که در بدو تأسیس قرار بود نور چشم و عزیز دردانه آموزش و پرورش شود این روزها در کوران بی تفاوتی ها و سیاسی کاری ها به بیماری بدحال مبدل شده که اگر تیم درمانی متخصص و دلسوزی بر بالینش حاضرنشود دارفانی را وداع خواهد گفت.

بیان مشکلات عدیده این دانشگاه در حوزه های گوناگون در این نوشته نمی گنجد و احتمالا  شما بهتر و بیشتر از ما از این قضایا اطلاع دارید.
گرچه دانشگاه فرهنگیان ازحیث کیفیت آموزشی و رفاهی و دیگر جهات از بسیاری از دانشگاه های کشور عقب مانده است ولی آنچه که ما را به نگارش این نامه واداشت بی احترامی های مکرر برخی  پرسنل این دانشگاه نسبت به دانشجو - معلمان است.
ما جمعی از دانشجو - معلمان فعال در تشکل های دانشجویی پردیس های سراسرکشور برخود لازم می دانیم مطالبی را پیرامون بی حرمتی هایی که از جانب برخی پرسنل دانشگاه تحت مدیریت شما نسبت به دانشجو- معلمان صورت می پذیرد به حضورتان عرضه بداریم.
  البته  افراد شایسته احترام  و اخلاق مدار فراوانی نیز در این دانشگاه ایفای خدمت می کنند که  دست این عزیزان را به گرمی می فشاریم ؛ روی صحبت ما آن دسته افرادی است که مثل آب خوردن شخصیت معلمان آینده را زیر پا له می کنند و فراموش کرده اند که فلسفه وجودی همه میزها و منصب های این دانشگاه دانشجو- معلمان عزیز هستند.
در این دانشگاه گویا همه افراد از آشپز و نگهبان گرفته تا مدیران ارشد مجوز توهین به دانشجو - معلمان را دارند و اگر دانشجو معلمی هم بخواهد ازخود دفاع کند با تهدیدهای گزینشی مواجه می شود.
اگر این ادعا راقبول ندارید گروهی را خارج از دانشگاه فرهنگیان مأمور کنید تا میزان رضایت دانشجو- معلمان از رفتار و اخلاق پرسنل و تکریم ارباب رجوع را درخلال پرسشنامه درتمام پردیس های کشور بررسی کنند.

به عقیده ما نام دیگر دانشجو باید « مطالبه گر» باشد و به آقای حداد عادل که خود را دلسوز فرهنگ می دانند پیشنهاد می کنیم درفرهنگ لغت های فارسی درمقابل کلمه دانشجو کلمه  «مطالبه گر» رابه عنوان یکی از معانی دانشجو اضافه کنند.

دانشجویان مطالبه گر تمام تحولات مثبت دنیا را در چند دهه اخیر رقم زده اند و بدون شک مملکتی پیروز و سعادتمند خواهدشد که دانشجو را عزیزترین و مهم ترین قشر جامعه قلمداد کند.
در دانشگاه فرهنگیان که دانشجویانش قرار است کسوت معلمی برتن کنند نه تنها مطالبه گری و انتقاد محلی ازاعراب ندارد بلکه به طرق مختلف دانشجویان این دانشگاه مورد هتاکی و تندخویی قرارمی گیرند.
ازشما استدعا داریم در مقابل تمام این حرکات و رفتارهای ناشایست اقدامات فوری انجام دهید.
در پایان مجددا تقاضا می کنیم شأن و منزلت والای دانشجو- معلمان را به نقطه مطلوب برسانید و فضای مطالبه گری را احیاکنید.

جمعی ازفعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

وضعیت دانشگاه فرهنگیان و میزان مطالبه گری دانشجو معلمان


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 12:39 خوانده شده: 382 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/05/11 - 13:28
زمانی که دانشجو بودیم فکر می کردیم با ورودمان به اپ باعث تغییر ات در اپ میشویم .ولی اپ ما را تغییر داد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/05/11 - 14:56
آقای مهرمحمدی لطفاً در رفتار میئولان پردیس ها و پرسنل اداری مراقبت و نظارت داشته باشید،من به عنوان یک دانشجو معلم به مدیریت شما صفر صفر و صفر می دهم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/05/11 - 15:29
با عرض پوزش از بابت تایپ سریع، مسئولان
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/05/11 - 14:58
آقای مهر محمدی لطفاً در رفتار مسئولان و پرسنل مراقبت و نظارت داشته باشید من به عنوان یه دانشجو معلم به مدیریت شما صفر صفر و صفر می دهم.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/05/11 - 15:04
سلام آقای مهر محمدی ببیند چی در این دانشگاه می گذرد که اکثریت دانشجو معلمان ناراضی اند.
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1396/05/11 - 23:26
متاسفانه در کشور ما هرچه از کم کاری وخلاف کاری و قانون شکنی و اختلاس و ... افراد گفته شود .مردم بر عکس آن رادر نتجیه گیری بدست میآورند و اینگونه اغراد همیسه عزیزتر و ولای تر و مقدس تر و ... میشوند .لذا لطفا از کمی وکاستی و... مسولان نگویید و ننویسید تا عزیزتر وبلای جان تر نشوند .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در سال تحصیلی 98-97 در نظام مدیریتی ، نظام آموزشی و پرورشی مدارس ، معیشت معلمان ، بودجه وزارتخانه و توجه مجموعه نظام به آموزش و پرورش چه اتفاقی می افتد؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور