صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سازمان معلمان ایران مطرح کرد

" وزیر محجوب آموزش و پرورش تمایلی به ماندن بی ثمر ندارد/ در حالی که معلمان برای بازنشستگی روز شماری می کنند مدیران ستادی با معدل بالای 30 سال سابقه خدمت، بازنشسته نمی شوند/ برخی بخش ها را هم که نمی شود رفت سراغ شان و تغییر داد "

او همچنان ایمان دارد به تحول بنیادین در آموزش و پرورش، تحولی نه از جنس تغییرات فله ای برای خاموش کردن صدای دوستان معترض و اداره آرام وزارتخانه، تحولی در مسائل اساسی یعنی "تعلیم و تربیت فرزندان این مرز بوم" این تفاوتِ نگاه مهم است/ وزرای آموزش و پرورش بیش و پیش از آنکه سکاندار نهاد تعلیم و تربیت باشند، تقلیل یافته به معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی شده اند/ در این میانه همواره مساله اصلی که همان "مدرسه، معلم ، دانش آموز و کلاس درس" به فراموشی سپرده شده و می شود/ از عدم همکاری مجلس و مطالبات عزل و نصبی  نمایندگان و از سیطره نگاه سیاسی و نه تخصصی به آموزش وپرورش گله مند بود/ باید تغییر بینش و نگرش و تحول در آموزش و پرورش رخ دهد اما این عزم را در دولت ندیدم/ دانش در این دیدار بیش از آنکه از خود دفاع کند از مطالبات اساسی همچون "کاهش تصدی گری و تمرکز ستاد، سیاست زدایی و تخصص گرایی، تاکید و توجه به مدرسه و معلم به عنوان شاخص اصلی" دفاع می کند/ او با نگاه تحولی به بزرگترین وزارتخانه آمده است و حالا خوب می داند که در این مسیر تنهاست/ اگر می خواهید وزیری مطیع و  آرام و ساکت و اداری داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری داشته باشید که همه را راضی کند و باج بدهد دانش وزیر خوبی نیست

بیانیه سازمان معلمان ایران در مورد تغییر وزیر آموزش و پرورش در دولت دوازدهم

جناب آقای روحانی ریاست جمهوری محترم و محبوب

تردیدهای وزیر ما را جدی بگیرید!

هفته گذشته فرصتی دست داد در نشستی صمیمی و کارشناسانه با وزیر محترم آموزش و پرورش به بررسی مسئله و مشکل اساسی  این وزراتخانه ی مادر بپردازیم...
بعد از سخنان ما که نقد نگاه سخت افزاری به مقوله تعلیم و تربیت و تاکید بر  مشکل نرم افزاری  این نهاد داشت.... بر  بی توجهی به نقش آموزش پرورش در فرآیند توسعه و ابراز تاسف از ناهمراهی آنهایی که انتظار کمک از آنها می رفت، سخن را تمام کردیم....جناب دانش آشتیانی صادقانه و صمیمانه همچون گذشته از مسیر ناهموار کنونی گفتند.
به باورما ؛ مخاطب این سخنان همه ی معلمان، دانش آموزان و خانواده های آنان،  تمام مردان و زنان این مرز وبوم، همه دولت مردانی که دل در گرو توسعه کشور دارند می باشد.
البته توصیه ما به جناب وزیر کوتاه بود ولی گویا - فاستقم کماامرت- .. . .
در ادامه گزارشی از این دیدار را با هم بخوانیم...
در هنگامه ای که برخی دوستان برای وزیر شدن مشغول برنامه نوشتن و گفت و گو و لابی گری هستند ، وزیر محجوب آموزش و پرورش تمایلی به ماندن بی ثمر ندارد.

او همچنان ایمان دارد به تحول بنیادین در آموزش و پرورش، تحولی نه از جنس تغییرات فله ای برای خاموش کردن صدای دوستان معترض و اداره آرام وزارتخانه، تحولی در مسائل اساسی یعنی "تعلیم و تربیت فرزندان این مرز بوم" این تفاوتِ نگاه مهم است.

 

 آقای رئیس جمهور
وزرای آموزش و پرورش بیش و پیش از آنکه سکاندار نهاد تعلیم و تربیت باشند، تقلیل یافته به معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی شده اند .
گویا رسالت وزیر تنها پرداخت حقوق و پاداش کارکنان و توزیع و تقسیم پست های مدیریتی به نمایندگان مجلس و دیگر ذی نفوذان قدرت سیاسی است .
در این میانه همواره مساله اصلی که همان "مدرسه، معلم ، دانش آموز و کلاس درس" به فراموشی سپرده شده و می شود .
دانش در گفت و گویی صمیمی و کارشناسانه از عدم "عزم ملی" نسبت به تحول در آموزش و پرورش سخن گفت، از عدم همکاری مجلس و مطالبات عزل و نصبی  نمایندگان و از سیطره نگاه سیاسی و نه تخصصی به آموزش و پرورش گله مند بود.


آقای رئیس جمهور
همان گونه که وزیر تاکید می کند مسایل اساسی آموزش و پرورش با رفتن و ماندن افراد تعییر چندانی نمی کند. دانش نیز  معتقد است "که زمان این رسیده که باید تغییر بینش و نگرش و تحول در آموزش و پرورش رخ دهد اما این عزم را در دولت ندیدم"
دانش از مسیر مقاوم تغییر می گوید :  "برای کاهش تصدی از وزارتخانه شروع کردیم . آخر اسفند بخشنامه تفویض اختیار را به استان ها دادیم و هنوز درگیر هستیم . مجموعه ستاد موافق این مساله نیست و بعضی از معاونت ها و مدیریت ها مقاومت می کنند"
در حالی که معلمان برای بازنشستگی روز شماری می کنند مدیران ستادی با معدل بالای 30 سال سابقه خدمت، بازنشسته نمی شوند ! چنین ستاد فرتوتی نمی تواند تحول آفرین و چابک باشد . البته برخی بخش ها را هم که نمی شود رفت سراغ شان و تغییر داد!!


منتخب ملت ایران
دانش در این دیدار بیش از آنکه از خود دفاع کند از مطالبات اساسی همچون "کاهش تصدی گری و تمرکز ستاد، سیاست زدایی و تخصص گرایی، تاکید و توجه به مدرسه و معلم به عنوان شاخص اصلی" دفاع می کند.
 دانش برای ماندن به هر قیمتی ساخته نشده است .او با نگاه تحولی به بزرگترین وزارتخانه آمده است و حالا خوب می داند که در این مسیر تنهاست .


آقای روحانی عزیز
این دغدغه و تردید های وزیرتان را جدی بگیرید، این تردید ها شخصی نیست. اگرمی خواهید وزیر بی دغدغه و خنثی و راکد داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری مطیع و  آرام و ساکت و اداری داشته باشید دانش وزیر خوبی نیست، اگر می خواهید وزیری داشته باشید که همه را راضی کند و باج بدهد دانش وزیر خوبی نیست.
و در آخر اینکه هر وزیری که انتخاب می کنید  این را بدانید که این تردید ها جدی تر از جدی است.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 24 تیر 1396 ساعت 20:25 خوانده شده: 684 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -1 --
جمشید 1396/04/24 - 22:18
فکر کنم ،جمشید انصاری معاون استخدامی ریاست جمهوری باشه که البته از آخرین لیستی که رسانه های شبه دولتی داده بودند نامی از او نیست دوستان ۲۰سال قبل سال ۷۶ اولین سال استخدامم رفتم اداره برا وام مسکن مسئول تعاون سوال کرد چه وامی گفتم تو تلویزیون اعلام کردند یه نیشخند زد و گفت من الان ۲۹ سال سابقه دارم هروقت به من دادند بعد به شما میدن حالا بعد از ۲۰سال متوجه شدم اون آقا میدونست ا و پ امیدی بهش نیست و هر روز ویرانتر میشه به نوع دولت هم ربطی نداره چون درنگاه تصمیم گیران اصلی یه نهاد اضافی و مصرفی است به همین علته یه عده آدمهای ناکارآمد که بیشتر شون بیش از ۳۰ سال توی وزارتخانه هستند همچنان در مسند امورند و روز به روز این وزارتخانه را بی اعتبارتر می کنند و وزرای آن هم که گل سرسبدشون فانی بود که کل عمرش یا معاون بود یا وزیر فقط یکی از شاهکارهاش اختلاس صندوق ذخیره بود ، امیدی به خوب شدن نیست.
پاسخ + +10 -3 --
شهاب 1396/04/24 - 22:26
لطفا از سیاست بازی دست بردارید دانش وزیری ناکارآمد است واتفاقا منفعل پس نیاز به اینهمه تعریف وتمجید نیست هنوز مطالبات به جای خویش باقیست پرونده دخترش هم مثل خورشید می درخشد این آقا وقتی برای آ.پ نمی گذارد کما اینکه اگر گذاشته بود الان کلی تحول ایجاد شده بود حالاکه می داند رفتنش جدیست دست به دامان سازمان دولتیان ایران شده تا شاید فرجی حا صل شود
پاسخ + 0 0 --
جمشید 1396/04/25 - 00:12
آخه برادر من دانش اکثراپستهای وزارتخانه را به اعضای تشکل به اصطلاح معلمی سازمان معلمان ایران داد تشکلی که ۴۰ یا ۵۰ تا عضو داره و خودش را نماینده معلمان ایران معرفی میکنه و میدونم که وزیر جدید که بیاد همه شون باید برن پس مجبورن زو رسوم را بزنم والا توی این مدت ما که از این آقا کار مثبتی ندیدیم و مثل فانی حقوق را که می دادند کل دنیا را با خبر میکردن
پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1396/04/24 - 22:37
من ۲۶ سال سابقه کار دارم فقط ارزویم این است که فقط زود بازنشسته شوم
پاسخ + 0 0 --
جمشید 1396/04/25 - 00:16
در عوض نیروهای ستادی ۳۰ ساله دوم کارشون تازه شروع شده
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1396/04/26 - 18:17
جانا سخن از زبان ما می گویی
پاسخ + +2 0 --
فریاد 1396/04/25 - 00:12
این متن هم نظری بود . وزیر فعلی می توانست جلسات هییت 12رو ببیند اگر.مشاورین کارآزموده.معلم شناس.فکور .بدون حب و بغض. و...می داشتید. جناب آقای... وزیر آینده خواهشا اشتباهات وزیران گذشته را تکرار نکن.
پاسخ + +6 -3 --
معلم امیدوار 1396/04/25 - 09:44
انشاا...وزیر کابینه12 قوی کارامد و دلسوز معلمان باشد تا ...
پاسخ + 0 0 --
معلمی 1396/04/25 - 19:38
انشاا....
ناامید بودم امیدوار شدم معلمی هستم!!
پاسخ + +3 -2 --
سیف 222 1396/04/25 - 10:25
وزیر محبوب؟!! وزیر محبوب سازمان معلمان!
پاسخ + +5 -1 --
دلفان 1396/04/25 - 13:43
مدیریت بازنشستگان یانیروهای درآستانه آموزش وپرورش،عملااین وزارتخانه رابه وزارتخانه ای مریض،منفعل وبی رمق تبدیل کرده که هیچ خلاقیت وطراوتی درآن نیست.
باورکنیداگرمدیریتهاتوانمندباشند،باهمین بودجه هاهم می شودشاهدتحولات مثبت بود،امانیروهای بی انگیزه وفسیل شده نه ذوقی دارندونه خلاقیتی.فقط حفظ میزریاست به هرقیمتی.دربرخی شهرستانهاازبس نیروهای بازنشسته مدیربوده اند،یکبارهمکاری با۲۸سال سابقه برای مدیریت مطرح شده بود،همه می گفتنداین بچه است وهنوززوداست مدیرشود.!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/04/25 - 16:39
این مسئولان پیر بیشتر بدرد آزمایش مغزی میخورند که معلوم شود در مغز آنها به جز پست و پول و پارتی و باند بازی چیز دیگری به جز قسمت خورد وخوراک چیز دیگری هم یافت میشود ؟؟نه ....موزه ژوراسیک هم فیلم خوبی بود
پاسخ + +6 -1 --
ناشناس 1396/04/25 - 16:27
بدون شرح
پاسخ + +1 0 --
جمشید 1396/04/26 - 16:11
یک سوال از سازمان معلمان ایران دارم که این بیانیه را دادند میگویید افراد بالای ۳۰ سال خدمت بازنشسته نمیشود و به بعضی هم نمیشود دست زد خوب آیا این از انفعال و ناتوانی وزیر نیست الان اکثر معاونان و مدیر کل های حوزه ستادی بالای ۳۰ سال سابقه دارند خوب این افراد نه توان جسمی و‌نه انگیزه کافی برای داشتن عملکردی مثبت را ندارند آیا وزیر نمیتوانست آنها را کنار بزند واز نیروهای کارآمد استفاده کند یا اینکه حجم زیاد نیروهای اداری را کم کند و آنها را به مدارس بفرستد تا کمبود نیرو برطرف شود و نیازی به استخدام نیروی حق التدریس نباشد و از این طریق نتواند بخشی از کمبود مالی را برطرف کند و خیلی کارهای دیگر اما متاسفانه داش هم مانند فانی بی رمق وبی انگیزه بود و آدم ضعیف است پس اینهمه سیاسی کاری نکنید بگذارید یه وزیر لایق برا آ و پ انتخاب بشه البته اگر منافع گروه شما در خطر قرار نمی گیره.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1396/04/26 - 18:20
ایشون باید وقتی متوجه این اوضاع شد استفاده می‌کرد نه حالا که میداند گندزده این حرفارو بزنه اگه یه وزیرم داشته ووسطکاربگه کسی به او توجه نمی‌کنه استفاکنه حساب کاردست دولت میاد
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1396/04/27 - 19:29
خسته شدیم از این همه بی تدبیری و بی کفایتی

از اینکه هیچ اتفاقی در آموزش و پرورش نمی افتد.
از این که هیچ تغییر جدی در ساختار و کارکرد آموزش و پرورش ایجاد نمیشود.
از اینکه هیچکس اهل عمل نیست.
از این که فقط حرف زده میشود.
از اینکه افراد نالایق بر صدر هستند و کسی کوششی برای کنار گذاشتن آنها نمی کند.
از این که هیچ تغییر مفیدی در وضعیت فرهنگیان ایجاد نشده است...
پاسخ + 0 0 --
علی برکه الله 1396/04/27 - 20:58
وزیر محبوب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/04/27 - 22:30
این حرف مفته ک وزیر تمایلی به ماندن ندارد کل وزارتخونه و اداره کل تهرانو چرا عوض کرده اگه تایلی ندارد؟ فقط آدم ساده ای مثل شما اینو باور می کنه! اون داره دولتو در مقابل عمل انجام شده قرار میده( در حدی ک می تواند) و این یعنی بسیار هم علاقه دارد! خیلی خیلی بیشتر از قبلی ها و بدتر از قبلی ها! هرچی غیرانتفاعی باز بوده به سمتهای مهم گذاشته خودشم ک غیرانتفاعی داره و .....تغارهم ک شکسته و ی ۴ سال دیگه دارند که لیس بزنند!
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/04/28 - 00:51
محبوب؟ چرا؟ کی گفته؟ آهان بخاطر بیمه افتخارآمیز طلایی میگی؟ آ فهمیدم! باشه مرسی،
پاسخ + +1 0 --
چغندربگ 1396/04/28 - 11:13
بهترین راه برای داشتن وزیر خوب: ا) کل وزارتخونه را کنترات بدیم به برادران افغانی ۲) آگهی به روزنامه ها برای استخدام وزیر با مدارک و رزومه .... اینها بهتر جواب میده انتخاب دیگه ای که بکنیم مثل قبلی ها خواهد بود!
پاسخ + +1 0 --
صدرا 1396/04/28 - 14:43
خسته ایم از دروغ.خدایا .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............................................
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/04/29 - 08:16
مدیریت های پیر وکهنسال وبی رمق وبی حال را درمدیریت آموزش وپرورش استان سمنان مشاهده کنید. مدیرکل وفت 35سال وحاضربه رفتن نیست. معاونان مدیرکل بالای 33سال وهمینطور درسطح مناطق وشهرستان ها
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/04/30 - 01:24
بیایید مثل مردم کرمانشاه که در عکس العمل به رد صلاحیت فرد محبوبشان ططری را به عنوان لجبازی و تمسخر به نمایندگی برگزیدند،شما نیز همگی کمپین گنده ای تشکیل بدید و منو به عنوان وزیر به روحانی معرفی کنید ! یعنی از فانی و حاجی بابایی بدترم؟ نه بابا نیستم به خدا! لااقل من ۲۳ سال معلم بودم درد شما رو خوب می فهمم،

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع حذف آزمون مدارس سمپاد ( تیزهوشان ) موافقید ؟

پربازدیدترین

 تبلیغات در صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

خدمات چاپ

تلگرام صدای معلم

تحقیقات و آموزش

چاپ مدارس

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

صندوق ذخیره فرهنگیان

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور